Jump to content

Photo

VELIKI PROTEST

• This topic is locked This topic is locked
508 replies to this topic

#61 Nekitamo

Nekitamo

V.I.P. član

• Members
  • 222 posts
  • Location4A L3

Posted 01 February 2015 - 21:02

Stavka 4. zahteva ima slovnu grešku. "svi" - sve.
Dobar je plakat! :-)
  • 0

#62 amaro

amaro

V.I.P. član

• Members
  • 797 posts

Posted 01 February 2015 - 21:10

Ne vidim korist od šetnje po naselju.

Podržavam izlazak na Kružni put i blokiranje istog.
  • 2

#63 Ljubičica

Ljubičica

V.I.P. član

• Members
  • 215 posts
  • Location2V L2

Posted 01 February 2015 - 22:05

Moramo uvrstiti i drugi vrtić u zahteve, akio ga sad ne pomenemo, možemo se oprostiti za vjek vekova

• 1

#64 ivancosic

ivancosic

V.I.P. član

• Administrators
  • 1,598 posts
  • Location4J L3

Posted 01 February 2015 - 22:45

Evo flajera

https://dl.dropboxus...st-flyer-a4.pdf

desni click pa "save link as" da biste ga snimili na komp i štampali

Posteri i određena količina flajera je poslata štampariji

• 2

#65 nevtis

nevtis

V.I.P. član

• Members
  • 385 posts
  • Location4DJ L1 (403S)

Posted 02 February 2015 - 09:20

Mislim da bi trebalo da se izađe iz naselja ako želimo da se čujemo, ali onda treba prijaviti protest. Ne mora daleko, ali ako smo masovni biće dovoljna jedna šetnja do raskrsnice sa Crnotravskom ulicom i nazad kroz Kumodrašku do ulaza u naselje. Slažem se i sa "trailer"-om za protest koji bi tebalo poslati medijskim kućama. Svesna sam da je to veliki zalogaj za ljude koji su se uhvatili organizacije protesta, ali treba pokušati da se iskoristi maksimum od protesta.

• 0

#66 sasasa

sasasa

V.I.P. član

• Members
  • 935 posts
  • Location5B L1

Posted 02 February 2015 - 10:53

bez izlaska iz naselja mislim da je to predstava samo za nas same-a sta nam to treba

• 2

#67 animi

animi

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 145 posts
  • Location2A/L2

Posted 02 February 2015 - 11:16

Do kraja dana cu pokriti moj ulaz, L2A2, plakatom i flajerima za svako sanduce.
Do kraja dana cu pokriti moj ulaz, L2A2, plakatom i flajerima za svako sanduce.
  • 2

#68 raspućin

raspućin

V.I.P. član

• Members
  • 395 posts
  • Location3V, lamela 4

Posted 02 February 2015 - 11:22

Komsije, svaka cast na svemu sto ponovo radite za naselje. Nije me bilo neko vreme, ali sad sam ponovo u sedlu. Procitao sam koliko sam mogao gomilu stranica, tako da sam u toku sa desavanjima. Veliki broj ljudi stvarno nema pojma za protest, tako da ce plakati i glajeri imati odjeka. Takodje, licno cu obavestiti komsije iz svog ulaza zgrade 3v... Toliko na brzaka...

• 1

#69 Bata Lule

Bata Lule

V.I.P. član

• Members
  • 919 posts
  • LocationKo treba zna

Posted 02 February 2015 - 11:30

X ljudi je izgaralo prethodnih dana, XX ljudi je čekalo na gotovs da krenu, XXX ljudi bi da krenu ali da ih ne vide i ne čuju, XXXX ljudi nemaju pojma gde žive, a na žalost postoje i oni koji bi radije i da ne žive od silnog straha.

Sve dok se taj odnos ne pomeri za jednu decimalu na desno nema smisla da onih X i XX rizikuju sve zbog ovih XXX i XXXX.

Kada odnos bude bio sledeći XX za birokratske dopise, tužbe isl., XXX za direktan vidiljiv i bučan protest, XXXX koji će se drznuti da ih vide iako to nije u skladu sa njihovim manirima, a ove pretposlednje i poslednje više ne moramo ni računati, e tek tada smo spremni za haos.

Koliko god manjina bila spremna za otvoren protest, još uvek većina nije zaslužila samožrtvovanje manjine.

Stoga, na moju žalost, ovaj put protest mora biti upućen buđenju ovih uplašenih XXX i usnulih XXXX, a za ove poslednje više nema spasa, oni ni sami sebe više ne računaju pa zašto bismo ih mi računali.

Volela bih da nisam u pravu ali verujem da nam tek pretstoji veliki protest nakon ovog, ali protest celog probuđenog naselja

• 3

#70 ZoBu

ZoBu

V.I.P. član

• Members
  • 2,115 posts

Posted 02 February 2015 - 11:46

Članovi koodinacionog tima protesta, zajedničkim angažovanjem, napisali su dopis povodom Velikog protesta, koji će danas biti dostavljen:

Vladi RS (predsedniku)

Ministarki građevine

GDS-u (direktoru)

Gradonačelniku

Predsedniku opštine Voždovac

https://www.dropbox....testa .pdf?dl=0

Verujemo u uspeh.

P. S.

Da ne dođe do zabune, samo da dopunim da će tekst biti odštampan na memorandumu Udruženja, biti adresiran prema standardima, sa datumom, potpisom predsednika Udruženja, overen pečatom.  Za svaki slučaj, da neko ne pomisli da ćemo u ovakvom obliku poslati tekst :)

• 3

#71 Ljubičica

Ljubičica

V.I.P. član

• Members
  • 215 posts
  • Location2V L2

Posted 02 February 2015 - 13:11

Članovi koodinacionog tima protesta, zajedničkim angažovanjem, napisali su dopis povodom Velikog protesta, koji će danas biti dostavljen:

Vladi RS (predsedniku)

Ministarki građevine

Gradonačelniku

Verujemo u uspeh.

P. S.

Da ne dođe do zabune, samo da dopunim da će tekst biti odštampan na memorandumu Udruženja, biti adresiran prema standardima, sa datumom, potpisom predsednika Udruženja, overen pečatom.  Za svaki slučaj, da neko ne pomisli da ćemo u ovakvom obliku poslati tekst :)

Bravo !!!

p.s. baš htedoh da pitam da li ćemo se obratiti g-nu premijeru

Još jednom svaka čast !!!

Vidimo se u subotu

• 0

#72 Oliver

Oliver

V.I.P. član

• Members
  • 230 posts
  • Location4E - L5

Posted 02 February 2015 - 13:36

Mislim da bi uz sam dopis bilo dobro da ide i jedan CD na kome bi se nalazili: video klip koji nam je puštan prilikom kupovine nekretnina i koji je bio prisutan na svim medijima, Izvod iz UP 1 koji imamo sa specifikacijom površina i slikama planiranog TC, možda i izvod iz novog UP2 kojim je mimo naše volje izmenjen projekat naselja, kao i obavezno slike kako sada izgleda naše naselje, a pogotovu parcele na kojima je trebalo da se nalaze objekti koji nedostaju. Na taj način bi dali dosta kompletniji prikaz, a mogli bi sve tako upakovano da dajemo i medijima. Ne bih da ulazim u komentarisanje samog dopisa.

U svom ulazu (4E-L5) večeras ću podeliti flajere.

• 2

#73 ZoBu

ZoBu

V.I.P. član

• Members
  • 2,115 posts

Posted 02 February 2015 - 15:18

Poštovane komšinice i komšije,

Moram da se u ime koordinacionog tima protesta oglasim povodom akcije i objavljenog dopisa, kako bih pojasnio određene činjenice. Naime, postoji veliki broj uvaženih stanara naselja koji su se u međuvremenu uključili u akciju, što je veoma dobro, ali koji, zbog toga, nisu od početka detaljno informisani. Tako da preko PP i drugih sredstava komunikacije predlažu redosled problema i poteza koji bi bio drugačiji od ovog što je navedeno. Kako ne bi dolazilo do nesporazuma, imam potrebu da ponovim određene važne činjenice.

1. Stanari naselja su 17. decembra 2014. godine, povodom raspisanog konkursa za izbor direktora škole,  pokrenuli akciju Tražimo najboljeg direktora, koja je sadržala tri faze, od kojih je treća podrazmevala protest.

2. Nakon očekivanog obesmišljavanja konkursa i neprimerene reakcije lokalne samouprave, koja je izazvala dodatni revolt, prema prvobitnom planu trebalo je ubrzo organizovati protest. Pojavile su se i ideje da bi on trebalo da obuhvati i druge probleme koje imamo.

3. Organizacija protesta, prema predviđenoj trećoj fazi delovanja u okviru akcije Tražimo najboljeg direktora je odložena, kako bi se saslušala i drugačija mišljenja. Sazvan je sastanak na terenčetu o čemu postoji izveštaj.

4. Na sastanku je zaključeno da je povod organizovanja protesta problematičan izbor direktora škole i neprimerena reakcija Opštine (onako kako je logično i situacija vođena do protesta i što je bilo očekivano da će se desiti). Dogovorene su i preostale teme koje će biti obuhvaćene, a koje smo naveli u dopisu. Određen je tročlani koordinacioni tim, koji će pisati dopise i kontaktirati sa nadležnima, i organizacioni tim, sastavljan od prisutnih koji su dostavili svoje mail adrese i od kojih je formirana mailing lista za komunikaciju oko organizacije.

5. Ovaj dopis je plod ogromnog kolektivnog rada, jer je od raspoložive dokumentacije koja se nakupila tokom nekoliko godina, trebalo napraviti tekst ne veći od 5 strana, a koji bi obuhvatio probleme, uz to pokazao povod za protest (od čega smo i krenuli), naš cilj itd. Da ne bude nedoumica, niko se ovde ne žali na uložen trud, ali je potrebno da se zna i pozadina ovog teksta. Delovi teksta su rađeni odvojeno, svako svoj deo, kasnije je objedinjeno, pa zajednički dorađivano itd. Sve to je trajalo nekoliko dana, sve do jutros nismo imali gotov tekst. Ovo nije jedino što je urađeno, popodne će biti još toga. Uspeli smo da dobijemo upotrebljiv tekst, koji SAMO NA OSNOVU ČINJENICA pokazuje dogovorene na sastanaku na terenčetu, probleme u našem naselju. Kada smo posle nekoliko dana uspeli da dobijemo celinu, dopis je morao biti poslat, kako bi stigao pre protesta. Za njegove dalje korekcije putem konsultacija na forumu nije bilo prostora, jer bi to trajalo dugo, a naš rad mora dalje da se odvija, što će biti jasnije uskoro, kada postavimo još materijala koji su nam neophodni. Dakle, u dopisu su navedene činjenice oko naselja u skladu sa dogovorom na sastanku.

6. Mnogo još posla ima oko protesta, ali su sva dešavanja trenutno pod punom kontrolom, zahvaljujući mnogima iz tima za organizaciju. Zahvaljujući mnogima pokrili smo lepljenje plakata, sačinili tekstove za plakat i flajer, to je dizajnerski rešeno, do sada verovatno je i štampanje završeno, održavaju se mailing liste, redovno se administrira forum i FB stranica naselja, radimo na medijskom aktuelizovanju protesta, nabavljanju neophodnih tehničkih sredstava, zakazivanju sastanaka itd.

Molim komšije da sagledaju situaciju u celini. Radimo punom parom, kako bismo imali uspeh u koji verujemo. Molim Vas da izlažete ideje oko samog protesta i načine na koje mislite da on može biti uspešniji. Hvala za podršku, ali i dobronamerne kritike, zbog kojih se i pojavila potreba da se ovaj tekst objavi.

Verujemo u uspeh.

• 2

#74 heisenberg

heisenberg

V.I.P. član

• Administrators
  • 1,449 posts

Posted 02 February 2015 - 15:18

Slažem se sa Oliverom, ovo obavezno da bude propratni materijal. Već smo na sastanku pričali o tome da treba slikati svaki deo naselja da se vidi kako je zapušteno i kako izgleda.

• 0

#75 mina9yu

mina9yu

V.I.P. član

• Members
  • 206 posts
  • Location2E L4

Posted 02 February 2015 - 15:35

Vladi RS (predsedniku)
Ministarki građevine
GDS-u (direktoru)
Gradonačelniku

Verujemo u uspeh.

P. S.
Da ne dođe do zabune, samo da dopunim da će tekst biti odštampan na memorandumu Udruženja, biti adresiran prema standardima, sa datumom, potpisom predsednika Udruženja, overen pečatom. Za svaki slučaj, da neko ne pomisli da ćemo u ovakvom obliku poslati tekst :)

ZoBu, ne znam da li je neko vec primetio, kada se ide na dokument sa fb stranice, javlja se greska, ne moze se pristupiti dokumentu.

• 0

#76 ZoBu

ZoBu

V.I.P. član

• Members
  • 2,115 posts

Posted 02 February 2015 - 15:41

Hvala za obaveštenje, internet tim je rešio problem :)

• 0

#77 natalisim

natalisim

V.I.P. član

• Members
  • 208 posts

Posted 02 February 2015 - 15:51

Паде ми на памет - свако ко ово чита би могао да обезбеди ''сигурних 10'', који ће доћи на протест, без обзира што постоје плакати и флајери. Позвати људе које знамо и лично.

• 1

#78 bikson

bikson

V.I.P. član

• Members
  • 264 posts
  • Location3A L3

Posted 02 February 2015 - 15:52

Zalosno je sto mi dopisima moramo da podsecamo nadlezne da rade svoj posao, a jos je zalosnije sto moramo to da radimo protestima. 

Nas dopis je mogao da sadzi samo jednu recenicu, a to je da postuju zakone, propise, struku, kupoprodajne ugovore i UP koji nam je prezentovan prilikom kupovine stanova.

Apsolutno je nebitan redosled zahteva, da li smo neki problem u dopisu obradili manje ili vise. 

Na protestu cemo traziti resavanje svih problema u naselju.

Od nadleznih zavisi da li ce ovo biti samo prvi u nizu protesta ili ce biti poslednji. Jednim protestom se nista ne resava, ako ne ostanemo dosledni onome sto trazimo. Na zalost, jedino tako nesto mozemo pokrenuti. 

Mi volju za saradnju imamo, imamo i razumevanje i strpljenje, ali necemo dozvoliti da nas neko stalno potcenjuje i obmanjuje nonsalantnim resavanjem problema. 

Zato cemo se u subotu skupiti, da pokazemo svoje nezadovoljstvo i revolt prema nepostovanju nasih zakonom zagarantovanih prava, kao stanara ovog naselja!

Za pocetak...

• 3

#79 zbuha

zbuha

V.I.P. član

• Members
  • 527 posts
  • Location4EL2 - 17.05.2012.

Posted 02 February 2015 - 16:15

U ove hladne dane, osim saveta doktorke Macure, potrebne su nam i vitaminske bombe iskazane kroz statistiku; tek da neki namernik slucajno ne pomisli kako su se "neki cudni" ljudi okupili oko "nekog cudnog" foruma, piskaraju i nemaju pametnije sta drugo da rade.

Statistika na http://stepa.rs/facebook pokazuje:

- tekst o najavi protesta koji je objavljen 29.01.2015. ima preko 7500 pregleda.
- sama objava Velikog protesta koju smo publikovali 31.01.2015. ima preko 6200 pregleda.

Najmanje pregleda ima vest o dopisu koji ce biti upucen nadleznim organima; za neka 3 sata ima preko "samo" 1300 pregleda.

• 2

#80 animi

animi

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 145 posts
  • Location2A/L2

Posted 02 February 2015 - 18:49

Bravo...
Postavljen plakat i ostavljeni flajeri u sanducice svih stanova ulaza L2A2.
  • 1

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users