Jump to content

Photo

Uknjizba stanova

• Please log in to reply
51 replies to this topic

#41 djole

djole

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 53 posts

Posted 01 November 2014 - 18:24

Poštovane Komsije, i mene zanima ova tematika, tj.

1. Da li neko zna da li je uknjizena zgrada 3V? Pokusacu da saznam odgovor i u GDS-u, pa ću ga podeliti ovde sa vama, ali ako neko zna bilo bi lepo da ovde podeli sa nama.

2. Treba li za uknjizbu potvrda od GDS-a o isplacenom stanu?
  • 0

#42 DukeS

DukeS

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 52 posts
  • Location3V L3

Posted 04 November 2014 - 09:40

@ Djole... Imaš li novosti iz GDS-a o uknjizbi stanova iz zgrade 3V?

• 0

#43 djole

djole

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 53 posts

Posted 04 November 2014 - 22:04

Komšije,

zvanična informacija iz GDS-a je da zgrada 3V nije uknjižena. Zahtev za uknjiženje GDS je predao RGZ-u 06.12.2013. godine.

Tako da mi koji hoćemo da uknjižimo svoje stanove to ne možemo još uvek da uradimo.

Ima li neko odgovor na moje pitanje pod brojem 2 iz mog prethodnog posta?

• 0

#44 ljilja

ljilja

V.I.P. član

• Members
  • 382 posts
  • Location1G, Lamela 1

Posted 05 November 2014 - 19:40

Poštovane Komsije, i mene zanima ova tematika, tj.

Treba li za uknjizbu potvrda od GDS-a o isplacenom stanu?

Ne treba.

• 0

#45 djole

djole

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 53 posts

Posted 07 November 2014 - 19:45

Ne treba.

Хвала!

• 0

#46 lepijoni

lepijoni

Newbie

• Members
  • Pip
  • 8 posts
  • Location4D L2

Posted 08 November 2014 - 16:24

Za sve one koji su kupili stan preko kredita banaka u kupoprodajnom ugovoru u članu 11. stoji: "Prodavac je saglasan da Kupac može, bez posebne saglasnosti i prisustva Prodavca uknjižiti svoje pravo vlasništva na nepokretnost iz člana 2. ovog ugovora, na osnovu potvrde Prodavca da je Kupac sve obaveze u celosti po ovom ugovoru  izmirio (clausula intabulandi)."

U tom slučaju je za uknjiženje stana OBAVEZNA potvrda (proverena informacija u Katastru). Onda se naoružate strpljenjem jer vam sledi ponovni susret sa "ljubaznim" gospođama u GDS-u. Za tu potvrdu čekaćete dok ne nađu nekog da potvrdu potpiše. Neki su to završavali preko veze i potvrdu dobijali sutradan a neki smo čekali i još uvek čekamo (mesec dana od zahteva za izdavanje potvrde). Ono njihovo: "Zvaćemo Vas da dođete po potvrdu sledeće nedelje" znači "Ako ste mislili da više nemamo aduta za prevaru naivnih kupaca, grdno se varate!"

Oni koji su stan uknjižili bez potvrde naleteli su na nekog "savesnog" činovnika u Katastru koji ne čita ugovore i možda bi trebalo da brzo posete neku kladionicu jer je sreća promenljiva stvar.

• 0

#47 mnrstp

mnrstp

V.I.P. član

• Members
  • 653 posts
  • Locationuklonjena

Posted 30 November 2014 - 04:01

Ugovori su tipski i navedena klauzula stoji bez obzira da li je stan kupljen na kredit ili ne. Pomenuta potvrda je zapravo "finalni račun" koji će odštampati na A4 papiru i uz njega priložiti i fiskalni. Niko vas neće zvati iz GDS-a, već morate sami otići i tražiti (račun izdaju odmah, ne treba zakazivanje). Samo ponesite ugovor.

• 0

#48 Gaga

Gaga

V.I.P. član

• Members
  • 567 posts
  • Location2Đ L3

Posted 31 January 2015 - 16:15

Konacno sam dobila Resenje o uknjizbi stana! :smile: Lepijoni je u pravu i potvrda da je kupac u celosti isplatio kupoprodajnu cenu je neophodna. Meni su trazili dopunu predmeta jer potvrdu nisam prilozila i 4 dana nakon dostavljanja potvrde stigao mi je sms o resenju koje su mi poslali postom. Razlog zasto sam 11 meseci cekala uknjizbu je to sto je GDS tek pre 2 meseca dobila Resenje o uknjizbi. Moram da pohvalim komercijalu u GDS jer sam potvrdu dobila 2h nakon upucenog zahteva putem telefona.

• 0

#49 Vlada85

Vlada85

V.I.P. član

• Members
  • 3,522 posts
  • Location4E, L3

Posted 27 May 2015 - 07:52

Sve zgrade u Stepi su uknjizene (to je informacija koju ja imam)

Kako i zasto uknjiziti stan: http://skupstinastan...uknjiziti-stan/

• 0

#50 goran

goran

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 184 posts
  • Location5A L2, rok završetka izgradnje 20.1.2013, useljen 10.1.2014.

Posted 30 September 2015 - 19:59

Da li neko ima informaciju zašto na sajtu Katastra nepokretnosti nema u evidenciji zgrade (tj. nijednog od tri broja ulaza) iz Pukovnika Petra Mišića, odnosno nesrećne zgrade 5A? I koga da jurimo da i naša zgrada bude uknjižena?

• 0

#51 albertina

albertina

V.I.P. član

• Members
  • 366 posts

Posted 28 June 2016 - 15:30

Ja mislim da su sve zgrade u Stepi uknjižene.

• 0

#52 Sancho

Sancho

V.I.P. član

• Members
  • 273 posts
  • Location4D L2

Posted 22 February 2018 - 10:33

Komšije,

da li je neko skoro radio uknjižbu stana, da li se nešto promenilo u odnosu na link što je #Vlada85 postavio?

"Kako i zasto uknjiziti stan: http://skupstinastan...uknjiziti-stan/"

• 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users