Jump to content

Photo

Antena Telekoma kod GP6

• Please log in to reply
1552 replies to this topic

#1 Vlada85

Vlada85

V.I.P. član

• Members
  • 3,477 posts
  • Location4E, L3

Posted 10 February 2015 - 20:48

Zobu, taj stub za mobilnu telefoniju po zakonu ne moze biti vazdusnom linijom 100 metara blizu zgrade (ako neko ima laserski metar neka izmeri najblizu zgradu). 2. u blizoj okolini se vec nalazi stub i po zakonu operateri su duzni da koriste istu infrastrukturu, tj stub. 3. nisam 100% siguran ali antena treba da bude do vojno opitnog centra (pored skole, tj. u onom uskom delu koji je ostavljen kao zelena povrsina)

• 1

#2 ZoBu

ZoBu

V.I.P. član

• Members
  • 2,115 posts

Posted 10 February 2015 - 20:50

Ma to je najgore što je moglo biti urađeno, ako je neko toliko neodgovoran da to postavi. I to blizu vrtića i stambenih zgrada. Proverićemo o čemu se radi. Da ne dižemo paniku pre vremena, mora se tačno videti šta je u pitanju. Metode mi se ne sviđaju, opet isto: pod velom tajni se gradi u naselju, izvan projekta.

• 0

#3 Vlada85

Vlada85

V.I.P. član

• Members
  • 3,477 posts
  • Location4E, L3

Posted 10 February 2015 - 20:54

Da ne zaboravim 

http://www.beograd.r.../lat_oglasi.php

Ovde svaki dan pratim situaciju sto se tice mobilne telefonije. Da bi uopste krenuli da rade oni moraju prvo predati zahtev sekretarijatu za zastitu zivotne sredine. Pre toga raditi nesto je tesko izvodljivo..

• 1

#4 ZoBu

ZoBu

V.I.P. član

• Members
  • 2,115 posts

Posted 10 February 2015 - 20:58

Evo slike (kliknuti za uvećanje):

2015-02-09-103353.jpg

• 0

#5 dalek

dalek

V.I.P. član

• Members
  • 853 posts
  • Locationstepa

Posted 10 February 2015 - 21:09

Zaustaviti gradnju, iako imaju dozvole, ne teba nam stub. Predvidjena su cetiri stuba u naselju.

• 1

#6 amaro

amaro

V.I.P. član

• Members
  • 797 posts

Posted 10 February 2015 - 21:14

Da li je moguće?!? Pa to je usred naselja, ispod vrtića i pored svih igrališta...
  • 0

#7 Vlada85

Vlada85

V.I.P. član

• Members
  • 3,477 posts
  • Location4E, L3

Posted 10 February 2015 - 21:15

2, ne cetiri stuba...

Ne bi me iznenadili, to sigurno, ali ne verujem da je po projektu ovde pozicija stuba...

• 0

#8 ZoBu

ZoBu

V.I.P. član

• Members
  • 2,115 posts

Posted 10 February 2015 - 21:16

Ovo nije zvanično provereno, već su komšije nezvanično došle do ove informacije. Zato uzmimo sve ovo sa dozom rezerve. Svakako da neće moći da sakriju planove. 

Možda je opet na delu skretanje teme sa fokusa. Možda je obeleženo klizište. Ovim smo samo fiksirali potencijalni problem. Ne treba dizati galamu još uvek, ali ne treba ni da se pravimo kao da je sve u redu. Videćemo kakvo je zvanično obaveštenje. Do tada predlažem da ovo samo imamo u vidu, ali da se fokusiramo na goruće teme.   

• 0

#9 heisenberg

heisenberg

V.I.P. član

• Administrators
  • 1,449 posts

Posted 10 February 2015 - 21:21

Klizište obeleženo PTT trakom, nešto mi to ne ide zajedno. :-D Videćemo šta je u pitanju...
  • 1

#10 Vlada85

Vlada85

V.I.P. član

• Members
  • 3,477 posts
  • Location4E, L3

Posted 10 February 2015 - 21:23

da se prisetimo

https://drive.google...iew?usp=sharing

spremajte se

https://drive.google...iew?usp=sharing

https://www.dropbox....00 (1).pdf?dl=0

Ovo nije dobro. Ono gore je isecak iz lokacijske dozvole...Koju telekom ima...
Ako je to lokacija samo nas mogu izvuci:
1) Mora biti dalje od 100 metara od najblize zgrade
2) blizina vec postojeceg stuba
3) Bliži uslovi za korišćenje izvora nejonizujućih zračenja od posebnog interesa propisani su Pravilnikom o granicama izlaganja nejonizujućim zračenjima („Službeni glasnik RS", br. 104/09) i Pravilnikom o izvorima nejonizujućih zračenja od posebnog interesa, vrstama izvora, načinu i periodu njihovog ispitivanja („Službeni glasnik RS", br. 104/09). U članu 3. Pravilnika o izvorima nejonizujućih zračenja od posebnog interesa, vrstama izvora, načinu i periodu njihovog ispitivanja je propisano šta su izvori nejonizujućih zračenja od posebnog interesa: „Izvorima nejonizujućih zračenja od posebnog interesa smatraju se izvori elektromagnetnog zračenja koji mogu da budu štetni po zdravlje ljudi, a određeni su kao stacionarni i mobilni izvori čije elektromagnetno polje u zoni povećane osetljivosti, dostiže najmanje 10% iznosa referentne, granične vrednosti propisane za tu frekvenciju". Zone povećane osetljivosti su definisane istim Pravilnikom, članom 2. stavom 1. tačkom 5) kao: „zone povećane osetljivosti jesu: područja stambenih zona u kojima se osobe mogu zadržavati i 24 sata dnevno; škole, domovi, predškolske ustanove, porodilišta, bolnice, turistički objekti, te dečja igrališta; površine neizgrađenih parcela namenjenih, prema urbanističkom planu, za navedene namene, u skladu sa preporukama Svetske zdravstvene organizacije".Bliži uslovi za korišćenje izvora nejonizujućih zračenja od posebnog interesa propisani su Pravilnikom o granicama izlaganja nejonizujućim zračenjima („Službeni glasnik RS", br. 104/09) i Pravilnikom o izvorima nejonizujućih zračenja od posebnog interesa, vrstama izvora, načinu i periodu njihovog ispitivanja („Službeni glasnik RS", br. 104/09). U članu 3. Pravilnika o izvorima nejonizujućih zračenja od posebnog interesa, vrstama izvora, načinu i periodu njihovog ispitivanja je propisano šta su izvori nejonizujućih zračenja od posebnog interesa: „Izvorima nejonizujućih zračenja od posebnog interesa smatraju se izvori elektromagnetnog zračenja koji mogu da budu štetni po zdravlje ljudi, a određeni su kao stacionarni i mobilni izvori čije elektromagnetno polje u zoni povećane osetljivosti, dostiže najmanje 10% iznosa referentne, granične vrednosti propisane za tu frekvenciju". Zone povećane osetljivosti su definisane istim Pravilnikom, članom 2. stavom 1. tačkom 5) kao: „zone povećane osetljivosti jesu: područja stambenih zona u kojima se osobe mogu zadržavati i 24 sata dnevno; škole, domovi, predškolske ustanove, porodilišta, bolnice, turistički objekti, te dečja igrališta; površine neizgrađenih parcela namenjenih, prema urbanističkom planu, za navedene namene, u skladu sa preporukama Svetske zdravstvene organizacije".

http://www.paragraf....h_zracenja.html
http://sr.wikipedia....zujuće_zračenje
  • 0

#11 cufta123

cufta123

V.I.P. član

• Members
  • 297 posts
Posted 10 February 2015 - 21:54

Klizište koje je nastalo u majksom kijametu i koje je mnogo veće (ispod vrtića) nikada nije bilo obeležavano, a posebno ne PTT trakom (ako je tačno to što heisenberg kaže).

S druge strane, ne stižem da pročitam baš sve ovo što Vlada kači (mnogo brzo to radi), ali od tog označenog mesta do dečijih igrališta nema ni 50m a kamoli 100, a igrališta jesu definisana kao zone povećane osetljivosti...

Živim na drugom kraju naselja i ka šesticama idem samo kada je lepo vreme da bi odveo decu do igrališta, ali ako primetite radnike tamo, dižite uzbunu, doletećmo ko kako ume i zna.

• 2

#12 The_Player

The_Player

V.I.P. član

• Members
  • 821 posts
  • Location1D L2 / 399N

Posted 10 February 2015 - 22:30

Živim na drugom kraju naselja i ka šesticama idem samo kada je lepo vreme da bi odveo decu do igrališta, ali ako primetite radnike tamo, dižite uzbunu, doletećmo ko kako ume i zna.

Tako je - organizovaćemo se gerilski... Već imamo iskustva sa tim, samo Vlada85 ovaj put ne sme da pije Guaranu! :)

Što se GP1 tiče to je, koliko se sećam, površina iznad kružnog toka - tamo gde je ono šipražje na samom obodu naselja. Taj deo je udaljen 100m od svega, osim možda od zgrade gde je Idea.

A gledajući projekat zaista ne znam gde bi u GP6 mogao da se postavi stub.

• 0

#13 ZoBu

ZoBu

V.I.P. član

• Members
  • 2,115 posts

Posted 10 February 2015 - 22:41

Moramo biti svesni da je za sada sve na nivou nagađanja, dok se zvanično informacija ne potvrdi. Možda je samo bager sređivao zemlju, jer je tog dana na tom mestu radio (takođe postoji fotografija). Ne bih za sada posebnu pažnju pridavao ovome, a mi ćemo iskoristiti sve kontakte koje imamo da dođemo do informacije koja bi bila validna. Treba samo da se zna da pratimo situaciju i pazimo da drugi svojom izgradnjom ne ugrožavaju stanare.

• 1

#14 The_Player

The_Player

V.I.P. član

• Members
  • 821 posts
  • Location1D L2 / 399N

Posted 10 February 2015 - 22:48

Koliko znam ovo je lokacija na GP1 gde će se nalaziti predajnik

gp1-pozicija-predajnika.jpg

A na GP6, jedino mesto gde bi mogao da bude je ovde

gp6-pozicija-predajnika.jpg

Čak i kada gledam projekat ne vidim nigde da postoji udaljenost veća od 100 metara na GP1 i GP6 osim na te dve lokacije...

• 1

#15 gajton

gajton

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 123 posts
  • Location3A L2

Posted 10 February 2015 - 22:49

Evo info direktno iz Telekoma. 4 stuba su planirana ali najvjerovatnije nece biti svi odobreni iz arhitektonskih razloga. Inace, stubovi su planirani zbog mnostva zahtjeva stanara i zalbi na slab signal. Mozda cu vas razocarati ali kako je meni objasnjeno taj stub nema sanse da pravi probleme. Nakon izgradnje nivo jacine zracenja ne smije biti veci od 10% od dozvoljene vrijednosti. Dakle postoji dozvoljena vrijednost koja ne steti zdravlju, e 10% od toga ne smije biti ni u jednom stanu. Ko god zeli moze da pozove sekretarijat grada za ekologiju i izmjeri jacinu zracenja. Ukoliko prelazi tih 10% stanica se gasi. Treba imati u vidu da u naselju postoji dakle veliki broj ljudi kojima signal treba. Nemojte misliti da meni treba, meni taj ne treba ja sam u 3A. Ono sto sam htio da kazem je da u najgorem slucaju odmah po pustanju stanice, svi koji zele bi trebalo da izmjere nivo zracenja u svojim stanovima.

Na kraju, zelim samo da kazem da prenosim informacije mog prijatelja koji radi u Telekomu, dakle samo informisem, ne vucem ni na koju stranu. Takodje, rekao mi je da ce mi poslati neki mejl koji je valjda Telekomov dopis novinama upravo na ovu temu tako da cu ga sutra proslijediti svima.
  • 0

#16 Vlada85

Vlada85

V.I.P. član

• Members
  • 3,477 posts
  • Location4E, L3

Posted 10 February 2015 - 22:52

@player,

Tako je, to je jedina moguca i logicna lokacija (tj. te dve)

Inace Telekom ne moze da ima 4 lokacije ako celo naselje ima zvanicnu lokacijsku dozvolu za 2

• 0

#17 The_Player

The_Player

V.I.P. član

• Members
  • 821 posts
  • Location1D L2 / 399N

Posted 10 February 2015 - 22:55

@Vlada97 :) da, i ja se sećam da je u nekom od odgovora prilikom protesta postavljanja antena na zgradu bilo rečeno da postoje dve od ranije poznate lokacije za predajnike i da je Lelekom već postao vlasnik tih lokacija i da te lokacije ispunjavaju sve zahteve struke i bezbednosti...

Tako da ovo sa 4 sigurno nije... Da stave 4 svetleli bi kao božićna jelka :)

• 0

#18 SuperIka

SuperIka

V.I.P. član

• Members
  • 2,123 posts
  • Location1А L2

Posted 10 February 2015 - 23:00

Мени само није јасно :

да ли нам ово све неко намерно ради ...

• 1

#19 Mad Mike

Mad Mike

V.I.P. član

• Members
  • 510 posts
  • Location6Z L1

Posted 10 February 2015 - 23:06

Ovi mnogo čačkaju mečku!
  • 0

#20 ZoBu

ZoBu

V.I.P. član

• Members
  • 2,115 posts

Posted 10 February 2015 - 23:16

Proverićemo prvom prilikom. Ovo je samo signal da budemo oprezni. Sve informacije su sasvim nepotvrđene, iz posrednog izvora. Zato kažem, kao sa pumpom od pre nekoliko nedelja, pazimo da nije provokacija da nas udalji od važnih stvari.

Predlažem da pazimo kako idu dogovori sa sastanaka:

Prvo na redu je:

Gospođa Ivić ove nedelje treba da zakaže sastanak u Sekretarijatu za zdravlje (JPZZ).

• 1

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users