Jump to content

Photo

Antena Telekoma kod GP6

• Please log in to reply
1555 replies to this topic

#21 Zheljko

Zheljko

V.I.P. član

• Members
  • 338 posts

Posted 10 February 2015 - 23:51

Kako se fiksira klizište? (na sred parka ispred zgrada, verujem da u Zvezdarskoj šumi mogu da naprave neku skalameriju koja se ne vidi od drveća)

• 0

#22 dalek

dalek

V.I.P. član

• Members
  • 871 posts
  • Locationstepa

Posted 11 February 2015 - 07:43

Dva stuba su na kruznim tokovima, jedan je tu bas gde je obelezeno i jedan negde nize. Ne vidim potrebu za tim pa imamo optiku do stana nece valjda da koriste ljudi internet preko mob?
  • 0

#23 The_Player

The_Player

V.I.P. član

• Members
  • 821 posts
  • Location1D L2 / 399N

Posted 11 February 2015 - 08:33

@dalek znam da u nekim stanovima u mojoj zgradi ne mogu da telefoniraju preko mobilnog i to sam okusio i sam... Ja na svu sreću u mom stanu imam dobar signal...

• 0

#24 gajton

gajton

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 132 posts
  • Location3A L2

Posted 11 February 2015 - 08:46

Ovo je dopis Telekoma upucen javnosti u vezi sa lokacijama antenski stubova za mobilnu telefoniju.

Kvalitet mobilnog bežičnog interneta najviše zavisi od pokrivenosti teritorije signalom mobilne mreže. Konfiguracija terena, gustina objekata i slično takođe utiču na signal, međutim lokacije na kojima se postavljaju radio-bazne stanice (RBS) se biraju tako da je uticaj ovih prepreka sveden na minimum.  Pored toga treba navesti da, ukoliko je mobilna mreža na određenom području dovoljno razvijena, korisnik ne bi trebao da ima problema sa signalom zbog bilo koga od malopre navedenih parametara.

Razvoj mobilne mreže, a samim tim i poboljšanje signala zavisi od više faktora.

Da bi se odredila lokacija na kojoj bi postavljanje radio-bazne stanice doprinelo poboljšanju kvaliteta mreže, najpre je potrebno pronaći lokacije koje zadovoljavaju kriterijume koji se tiču konfiguracije terena i potreba optimizacije mreže u određenoj oblasti. Međutim, iako se korišćenje tih lokacija plaća na mesečnom nivou, često je nemoguće postići dogovor sa zakupodavcima iz više razloga, npr. nerešeni vlasnički odnosi, nepostojanje skupštine stanara, nezainteresovanost građana...

U velikoj meri problem nastaje i zbog loše propagande koja se vodi protiv mobilne telefonije. Posebno je potrebno napomenuti da postoje zakonom propisane vrednosti jačine elektromagnetnog polja koje nastaje emitovanjem signala, i da se Telekom Srbija strogo pridržava ovih vrednosti. Osim toga, vrednosti koje naš zakon dozvoljava suznatno strožije nego u zemljama EU:

Фреквенцијски опсег (MHz)

GSM900

GSM1800

UMTS 2100

Ниво поља (V/m)Европска унија

41

58

61

Ниво поља (V/m)Република Србија

16,8

23,4

24,4

Ниво поља (V/m)  Зоне повећане осетљивостиРепублика Србија

1,68

2,34

2,44

I pored svega ovoga, vodi se propaganda o štetnom uticaju antena i radio-baznih stanica na zdravlje ljudi, bez obzira što ne postoje naučni dokazi o tome. Potrebno je još napomenuti da, ukoliko je snaga signala isuviše slaba, sam mobilni telefon mnogo više zrači kako bi „uhvatio“ taj signal, tako da je zračenje koje nastaje na taj način i koje je u neposrednoj blizini čoveka mnogo jače nego što bi bilo da je signal koji emituju antene radio-bazne stanice dovoljno jak. Bez obzira na ove činjenice, i sami građani i nadležni opštinski organi (od kojih nam zavise dozvole za izgradnju radio-baznih stanica), često su neosnovano kategorični i odbijaju naše predloge o izgradnji novih RBS i samim tim, poboljšanju mreže.

S obzirom da svi ovi problemi utiču na dalji razvoj mobilne mreže, uključujući i novu 4G tehnologiju, sva tri mobilna operatora su uputila zajednički dopis nadležnim Ministarstvima i Predsedniku Vlade Republike Srbije, kako bismo zajednički rešili ove probleme.

Nadamo se da će i građani i nadležni organi shvatiti značaj razvoja mobilne mreže i da ćemo uspeti da omogućimo kvalitetniji signal uz još veće protoke i brzine. U tom cilju, neophodno je i informisati javnost o činjeničnom stanju, kako ne bi preovladao nerealan strah od mobilne telefonije i kako bi ljudi postali svesni svih prednosti koje ova tehnologija donosi.

• 0

#25 marecare

marecare

V.I.P. član

• Members
  • 766 posts
  • LocationUklonjena.

Posted 11 February 2015 - 09:12

Saopštenja korporacija kojima je normalno jedini cilj profit, a najjači argument im je kako nešto "nije dokazano" mi je u startu sumnjivo. Nije dokazano jer niko nema koristi da plati istraživanja. Lokacija je loša još je niže od zgrade najbolje da bude u visini sa zgradom i vrtićem na kraju... Još kad mi kažu da će oni tu nešto da paze i mere. Garantujem da nema više od 100m do 6Z zgrade.

• 0

#26 heisenberg

heisenberg

V.I.P. član

• Administrators
  • 1,484 posts

Posted 11 February 2015 - 09:45

Pa nema ni 20 metara od 6Z. Od moje zgrade ima max 50m.

• 0

#27 gajton

gajton

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 132 posts
  • Location3A L2

Posted 11 February 2015 - 10:01

5G je od 6Z i 6E udaljena otprilik 100-ak metara. Ogradjeno mjesto trakom je negdje na sredini. Znaci recimo oko 50m od zgrada grubo gledano.

• 0

#28 Vlada85

Vlada85

V.I.P. član

• Members
  • 3,520 posts
  • Location4E, L3

Posted 11 February 2015 - 10:24

Naucno jeste dokazano, i postoji million i jedna studija o stetnosti zracenja (jedan je na linkovima koji sam okacio juce).

Javljaju se mucnine, glavobolje... Utice na vodu u telu...

Prosto receno, stavite glavu u mikrotalasnu i videcete :)

Visokofrekventni signali jake snage itekako uticu. To ne znaci da se to ne moze kontrolisati, ali rizik je uvek tu

Ali, problem je u drzavi, njenim instrumentima zastite gradjanstva... Svi znamo kako to funkcionise u realnosti (zakoni i pravilnici su druga stvar). Ne postoji sila koja me moze ubediti da ako postave stub (tj. 2) na ivici naselja jace snage on nece raditi podjednako kao i ovaj u sredini. U isto vreme vreme nece na toj udaljenosti stetiti stanarima. Razlika  je u snazi instalacije i opremi, koja bi bila skuplja, i tu prica obicno pocinje i zato se kace antene po krovovima zgrada. Slabija snaga, manji gabarit, krov je skupstine (nema mnogo osnovnog ulaganja te i manje kosta)

Kada bi institucije reagovale u skladu sa pravilnicima i zakonima pa mnogo stvari bi drugacije izgledalo. Nego, podmazi ovde, onde zazmuri...A mi izlozeni riziku

Primer smo vec imali i da nismo reagovali svasta bi bilo...

• 0

#29 chikakare

chikakare

V.I.P. član

• Members
  • 292 posts
  • Location6Z L2

Posted 11 February 2015 - 12:56

A sto se tice razdaljine od 6Z do ove parcele koja je obelezena (a jos ne znamo zasto), evo sta kaze internet: 37m, 3 puta manje od 100m.

6zudaljenost.png

• 0

#30 SuperIka

SuperIka

V.I.P. član

• Members
  • 2,175 posts
  • Location1А L2

Posted 11 February 2015 - 14:01

Чикакаре,

јел* можеш да опишеш кружницу r=100 m, са центром (S) на "оној" парцели која је обележена (а још не знамо зашто)... чисто да видимо шта све *вата иста .

Хвала .

• 0

#31 zamiki

zamiki

V.I.P. član

• Members
  • 215 posts
  • Location4Z L1

Posted 11 February 2015 - 14:16

Evo 100m od tačke koju je chikakare centrirao, nadam se da je tačna.

mUlQQJo.jpg?1

• 0

#32 amaro

amaro

V.I.P. član

• Members
  • 852 posts

Posted 11 February 2015 - 14:38

Vata celu moju zgradu, masala....
  • 0

#33 Mad Mike

Mad Mike

V.I.P. član

• Members
  • 539 posts
  • Location6Z L1

Posted 11 February 2015 - 14:39

I sva decija igralista, izuzev kosarkaskog terena.
Loše...
  • 0

#34 komsija

komsija

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 160 posts
  • Location5G L2

Posted 11 February 2015 - 16:38

Pored ugrozenosti zdravlja, ovo ce unakaziti izgled naselja. Katastrofa...
  • 0

#35 Mad Mike

Mad Mike

V.I.P. član

• Members
  • 539 posts
  • Location6Z L1

Posted 11 February 2015 - 16:42

Upravo to. Sve i da nema stetnih efekata po zdravlje, protivicu se iz estetskih razloga.
  • 0

#36 dalek

dalek

V.I.P. član

• Members
  • 871 posts
  • Locationstepa

Posted 11 February 2015 - 17:02

Mislim da udruzenje treba ovo da preuzme na sebe i da se izdejstvuje obustava izgradnje.
  • 0

#37 Zheljko

Zheljko

V.I.P. član

• Members
  • 338 posts

Posted 11 February 2015 - 19:42

Opkolite tu lokaciju tako da ne mogu da priđu

• 0

#38 heisenberg

heisenberg

V.I.P. član

• Administrators
  • 1,484 posts

Posted 11 February 2015 - 20:00

Ja mislim da dalek treba da preuzme sebe da reši ovo građanskom inicijativom. :)

Sent from my MX4 using Tapatalk
  • 1

#39 Mad Mike

Mad Mike

V.I.P. član

• Members
  • 539 posts
  • Location6Z L1

Posted 11 February 2015 - 20:03

Ma da mi to miniramo.
  • 1

#40 cufta123

cufta123

V.I.P. član

• Members
  • 300 posts
Posted 11 February 2015 - 20:25

Ja mislim da dalek treba da preuzme sebe da reši ovo građanskom inicijativom. :)

Sent from my MX4 using Tapatalk

Saglasan  :)

• 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users