Jump to content

Photo

Dom zdravlja

• Please log in to reply
81 replies to this topic

#41 Nekitamo

Nekitamo

V.I.P. član

• Members
  • 224 posts
  • Location4A L3

Posted 18 May 2015 - 12:08

- Ovo je jedan od najmodernijih i najlepših vrtića na teritoriji Beograda. Tokom prošle godine otvorili smo i Osnovnu školu "Danilo Kiš" u ovom naselju, a u narednih nekoliko nedelja otvorićemo i ambulantu. Na taj način pokušavamo da rešimo probleme koje su stanovnici ovog dela grada imali do sada. Sve to radimo zajedno sa stanovnicima ovog naselja i opštinom Voždovac – rekao je Siniša Mali.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/559231/RADOST-ZA-300-MALISANA-Vrtic-Mala-sirena-u-naselju-Stepa-Stepanovic-bice-otvoren-18-maja

Uskoro (hm)... samo sto ja ne videh da se nesto sprema tj. adaptira za tu namenu.  :-P

• 0

#42 kesibengisi

kesibengisi

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 93 posts
  • Location4Ž lamela 5

Posted 18 May 2015 - 12:47

Uh,valjda ce uskoro da otvore bilo sta,pa makar i ambulantu. Ne znam zasto se oko svakog otvaranja pravi cirkus i hvalisanje,valjda je normalno da na toliki broj stanovnika budu i adekvatne ustanove.
  • 0

#43 Zheljko

Zheljko

V.I.P. član

• Members
  • 338 posts

Posted 18 May 2015 - 12:52

Evo sa sajta Grada Beograda:

http://www.beograd.r....php?id=1671890

Градски менаџер најавио је да ће Град Београд наставити са овом праксом и у будућности, нагласивши да ће у августу у насељу Војводе Степе бити отворена још једна здравствена амбуланта.

– Насеље Војвода Степа добиће одељење опште медицине, педијатрије и гинекологије, а Батајница ће у некадашњем простору ватрогасне станице добити пункт Хитне помоћи који ће омогућити здравствену негу за 40.000 људи. Такође, у преговорима смо и са Војском Србије да заједно поделимо простор на Бежанијској коси, како бисмо и тамо отворили једну амбуланту. Уз захвалност Општини Вождовац за уложена средства, морам рећи да су ово примери како се ради, то су пројекти који не захтевају велики новац, али на којима се најбоље показује како локална власт може да ради заједно са грађанима – казао је Горан Весић.     

Александар Савић, председник општине Вождовац, подсетио је да је после Кумодража 1, ово друга амбуланта коју је финансирала Општина Вождовац.

– Амбуланту у насељу Степа Степановић комплетно ће финансирати Град Београд, а Општина Вождовац ће уложити средства за Регионални центар за подавалски део, објекат који ће имати 700 квадрата, за који су обезбеђене и дозволе и средства. Он ће се налазити у Јајинцима и тиме ћемо скратити пут ка здравственој нези становницима Рипња и околних подавалских села, како не би морали да путују чак до Криволачке улице – рекао је Савић, подсетивши на чињеницу да општина ове године ради и на многим другим пројектима попут вртића, школа, водоводне и канализационе мреже.

• 0

#44 kesibengisi

kesibengisi

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 93 posts
  • Location4Ž lamela 5

Posted 18 May 2015 - 12:56

Divna vest! Konacno! :-) :-) :-)
  • 0

#45 Vlada85

Vlada85

V.I.P. član

• Members
  • 3,523 posts
  • Location4E, L3

Posted 18 May 2015 - 13:44

Pa iskreno nisam siguran da je divna, ali barem nije losa

Platili smo GDSu pare za dom zdravlja od skoro 2000 m2, oni gradu kroz takse a grad potrosio na sta god vec. 
Sada se dobija ambulanta 4 puta manja kao privremeno resenje

Ljudima koji su se polomili da se barem i ovo desi se zahvaljujem jos jednom! Svoje privatno vreme su trosili skoro svaki dan u prethodnom periodu

• 2

#46 SuperIka

SuperIka

V.I.P. član

• Members
  • 2,178 posts
  • Location1А L2

Posted 21 August 2015 - 12:13

... jeste, sada vidim da su počeli radove i da će nam skarabudžiti nekakvu ambulantu u (u neprodatim

lokalima) zgradi 3A ...pa eto ...

• 0

#47 ZoBu

ZoBu

V.I.P. član

• Members
  • 2,162 posts

Posted 22 August 2015 - 11:26

Ovo je dokumentacija dostavljena delegaciji stanara, tj. Projektni zadatak za zdravstvenu stanicu, koja je planirana da se izgradi u objektu 3a adaptacijom postojećih lokala. Iz ove dokumentacije se mogu uočiti osnovne karakteristike ovog objekta:

ambulanta-01.jpg

ambulanta-02.jpg

ambulanta-03.jpg

ambulanta-04.jpg

ambulanta-05.jpg

ambulanta-06.jpg

• 0

#48 bikson

bikson

V.I.P. član

• Members
  • 272 posts
  • Location3A L3

Posted 23 August 2015 - 08:54

Za ovaj sadrzaj su rekli da ce biti kapaciteta za 2000 dece, 3000-4000 odraslih i 5000 zena. 

Ne znam koji je vremenski period propisan za ovaj kapacitet, pogotovo za 5000 zena na 1 ordinaciju!?!

Kako god, ovo smatram privremenim karakterom, jer je ovo minimalni sadržaj koji jedna zdravstvena stanica, po zakonu, mora da ima. 

S obzirom da  površinom od 2000 m2 nije bio pokriven samo pun kapacitet zdravstvene ustanove za ostvarivanje primarne zdravstvene zaštite stanara našeg naselja, već i sadržaji, ovo ne može biti zamena za obećavani Dom zdravlja, koji je bio predvidjen projektnom dokumentacijom, prilikom izgradnje naselja. 

• 0

#49 Gaga

Gaga

V.I.P. član

• Members
  • 568 posts
  • Location2Đ L3

Posted 09 September 2016 - 10:53

http://www.novosti.r...araju-1-oktobra

• 1

#50 SuperIka

SuperIka

V.I.P. član

• Members
  • 2,178 posts
  • Location1А L2

Posted 13 September 2016 - 21:41

... jeste, sada vidim da su počeli radove i da će nam skarabudžiti nekakvu ambulantu u (u neprodatim

lokalima) zgradi 3A ...pa eto ...

(... nakon godinu i nešto ...)

Ne mare oni ni za :

- prebukiranost Leptirića ,
- prebukiranost Male sirene ,
- prebukiranost D Kiša ( u najavi-za godinu, dve ...) ,

pa zašto bi onda marili za očigledan krkljanac koji će nastati u "kapacitetima" ovog skarabudženog "objekta" ...
  • 0

#51 krstic

krstic

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 137 posts
  • Location4V L2

Posted 14 October 2016 - 14:31

Ambulanta radi za sada po principu par-nepar, dakle ako se razboljevate birajte parne dane ;)
A ambulanta za mladju decu od 6 godina ne postoji, jer verovatno nemaju prostor niti pedijatra, tako da mladja deca i dalje moraju par kilometara do ambulante.
  • 0

#52 heisenberg

heisenberg

V.I.P. član

• Administrators
  • 1,485 posts

Posted 16 October 2016 - 15:34

Kakav promašaj...
  • 0

#53 karamelica

karamelica

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 70 posts
  • Location1D L2

Posted 20 October 2016 - 07:35

Mene zanima da li je neka clanica prebacila karton kod ginekologa u ovoj ambulanti i kakvi su utisci i iskustva. 

Hvala unapred na odgovoru!

• 0

#54 fortuna

fortuna

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 164 posts

Posted 20 October 2016 - 08:21

Da li je neko isao kod lekara u ambulanti ili vodio dete? Zanima me kakav je utisak, kakvi su nam lekari koje smo dobili?

• 0

#55 karamelica

karamelica

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 70 posts
  • Location1D L2

Posted 20 October 2016 - 08:32

Ja nesto nisam cula bas lepih stvari o ginekologu, pa me upravo zato i zanimaju iskustva drugih posto ionako moram d aga menjam.

• 0

#56 Mad Mike

Mad Mike

V.I.P. član

• Members
  • 540 posts
  • Location6Z L1

Posted 20 October 2016 - 15:49

Taj princip par-nepar ce se sigurno zadrzati dok dovoljan broj ljudi ne prebaci kartone, a upravo zbog principa par-nepar, verovatno, mnogi ni ne zele da ga prebace, jer je neizvesno do kada ce ambulanta raditi na taj nacin.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
  • 0

#57 fortuna

fortuna

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 164 posts

Posted 03 November 2016 - 11:39

Da li neko mozda zna telefone u ambulanti za zakazivanje?

• 0

#58 drazens

drazens

Member

• Members
  • PipPip
  • 26 posts
  • Location2V L1

Posted 03 November 2016 - 12:08

0668805709, ne treba da se zakazuje posto nema guzve, ja sam juce bio. 

• 0

#59 karamelica

karamelica

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 70 posts
  • Location1D L2

Posted 17 November 2016 - 22:14

Ako neko ima iskustava sa lekarima iz amulante, neka ga podeli sa nama, cisto da budemo u toku kakva je situacija u ambulanti i koliko su ljudi koji su prebacili svoje kartone zadovoljni radom u istoj.

• 0

#60 The_Player

The_Player

V.I.P. član

• Members
  • 821 posts
  • Location1D L2 / 399N

Posted 29 November 2016 - 13:35

Imam ja...

Bio sam pre dve nedelje na pregledu, a onda prošle i na kontroli.

Nema gužve, medicinska sestra na prijemu prijatna, brza i uslužna.

Doktorica iako mlada, vrlo stručna, ljubazna, iscrpna u objašnjenju i strpljiva da odgovori na svako postavljeno pitanje bez bilo koje negativnosti u odgovorima ili ophođenju.

Sve pohvale i za sestru i doktorku - drago mi je da sam prebacio karton!

Naravno, ovo je opšta medicina, što se ostalog tiče ne znam ništa.

• 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users