Jump to content

Photo

Пут ка улици Војводе Степе

• Please log in to reply
431 replies to this topic

#1 majamaca

majamaca

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 130 posts
  • Location4Z L2

Posted 11 October 2012 - 11:33

Због непостојања директне комуникације насеља са улицом Војводе Степе, ка којој чини ми се већина нас гравитира, обратили смо се медијима и поводом тога прослеђујем следеће обавештење:

ПОШТОВАНЕ КОМШИЈЕ,

МОЛИМО ВАС, АКО МОЖЕТЕ, ИЗАЂИТЕ У СУБОТУ У ПОДНЕ ИСПРЕД ПРОДАВНИЦЕ – ДОЛАЗИ ЕКИПА РТВ СТУДИО Б, РАДИ ПРИЛОГА О ТОМЕ ШТО НЕМАМО ПРОЛАЗ ДО УЛИЦЕ ВОЈВОДЕ СТЕПЕ.
ПРЕДЛОГ ЈЕ ДА НАМ СЕ НАПРАВИ УЛИЦА ИЛИ ПЕШАЧКА СТАЗА ДО УЛИЦЕ ВОЈВОДЕ СТЕПЕ КРОЗ РАСАДНИК ГРАДСКОГ ЗЕЛЕНИЛА.
  • 0

#2 Cat

Cat

V.I.P. član

• Members
  • 1,292 posts
  • Location415R (2B L2)

Posted 11 October 2012 - 12:29

@majamaca

Jedna ispravka. Nema tu ili staza ili ulica. Jasno je rečeno i nacrtano, prilikom kupovine stana (meni bar), da će biti dva izlaza: jedan kod GP4 i jedan kod GP6.
Pod ,,IZLAZOM,, se misli na ulicu.

P.S. Kako nameravaju to da naprave, me apsolutno ne zanima ;)
  • 0

#3 majamaca

majamaca

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 130 posts
  • Location4Z L2

Posted 11 October 2012 - 13:11

Da, skroz si u pravu, treba reći novinarima da tražimo da nadležni naprave ulicu.
Sada kada smo izašli u javnost sa svojim problemima vezanim za izgradnju naselja i useljenja i kada su mediji pokrenuti, današnjim protestom, treba iskoristiti priliku da zabeleže na delu i prikažu jedan segment iz života naselja, tj. kako se po prašini i blatu (jutros) probijamo kroz nekakvo šiblje ne bi li se domogli ul. Vojvode Stepe.
  • 0

#4 Cat

Cat

V.I.P. član

• Members
  • 1,292 posts
  • Location415R (2B L2)

Posted 11 October 2012 - 13:17

Tačno tako :D
  • 0

#5 Milance

Milance

V.I.P. član

• Members
  • 322 posts
  • Location4E

Posted 11 October 2012 - 16:24

Bicu tu, samo treba precizirati tacno vreme.
To ce biti prilika da se navede sve sto je obecano a nije zavrseno do sada, ili nece biti uopste zavrseno. Mislim i na vrtice, skole, spajanje sa ulicom V. Stepe, prevoz u naselju, gradaka (ne)cistoca...sve ono sto je bitno za normalan socijalni zivot u nekom naselju. Uvek se nasmejem kada pogledan onaj klip GDS o naselju, gde su iscrtani silni parkovi, zelene povrsine, drvece, biciklisticke staze, trotoari, sve ravno i nigde uzbrdice... Sto neko rece, ovde ide onaj smajlic sto udara glavom o zid. ;)
  • 0

#6 majamaca

majamaca

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 130 posts
  • Location4Z L2

Posted 12 October 2012 - 08:01

U subotu, 13. oktobra u 12 sati, ispred prodavnice.
Postavili smo i par obaveštenja po zgradama, tako da mogu videti i ljudi koji nisu na forumu, a imaju interesa i volje da se pridruže skupu.
  • 0

#7 Jacka

Jacka

V.I.P. član

• Members
  • 225 posts
  • Location4I L2

Posted 12 October 2012 - 08:40

Mi se prijavljujemo sve sa decom.
Inace setala sam Vojvode Stepe pre neki dan i taj deo gde bi mogli da probiju put, smrdi kao javni WC. Mislim da ni javni WC vise ne smrdi tako. Boga pitaj sta tamo ima. Ne zelim ni da znam.
  • 0

#8 Bakivet

Bakivet

V.I.P. član

• Members
  • 710 posts
  • Location4GL1

Posted 12 October 2012 - 09:52

Šta god da ima - izmrznuće zimus. Ali, od proleća se može očekivati -svašta. Svaki dobar domaćin, nadam se i mi - stanari ovog naselja, razmišlja o problemu 6m. do godinu dana - unapred.
Kao što sam već pomenuo, postoji solidan put do V. Stepe koji su radnici, sami, improvizovali i betonirali naspram zgrade 6Đ. Treba popričati sa investitorom zgrada grupe 1. Možda mogu da urade nešto slično i sa ovim prolazom naspram njihovih zgrada. Kasnije to Gradsko zelenilo samo da "pojača" pratećim objektima (gelender, korpe za smeće ,rasveta) i problem rešen.
  • 0

#9 Mart85

Mart85

V.I.P. član

• Members
  • 261 posts
  • Location4E, lamela 1 (403Đ)

Posted 12 October 2012 - 10:03

Koje prodavnice imamo par komada :lol: Zezam se! Vidimo se sutra :D
  • 0

#10 Jacka

Jacka

V.I.P. član

• Members
  • 225 posts
  • Location4I L2

Posted 12 October 2012 - 10:38

Treba popričati sa investitorom zgrada grupe 1. Možda mogu da urade nešto slično i sa ovim prolazom naspram njihovih zgrada. Kasnije to Gradsko zelenilo samo da "pojača" pratećim objektima (gelender, korpe za smeće ,rasveta) i problem rešen.

U mom pohodu od pre neki dan, primetila sam da su naspram grupacije 1 sve privatne kuce, a vlasnici su vise nego drski. Ne verujem da ce iko od njih dozvoliti da put do naselja prolazi kroz njihovo dvoriste.
Mozda da, ali za pare koje GDS sigurno nece da plati.
Jedini put je taj kroz Javno gradsko zelenilo, nasprem predvidjenog kruznog puta izmedju grupacije 4 i grupacije 1. A smrad mi ne lici na gnojivo. Mozda i gresim. :)
  • 0

#11 Bakivet

Bakivet

V.I.P. član

• Members
  • 710 posts
  • Location4GL1

Posted 13 October 2012 - 10:10

Da pojasnim:
Pešački prolaz već postoji negde kod 1D, međutim nije betoniran. Na to se odnosi predhodna opaska.
Komšije u privatnim kućama su pist off jer su, mnogima,privatne parcele nacionalizovane "45. i tu je napravljena kasarna. Sada, kako smatraju, trebalo je da im se ti placevi vrate, a ne da država gradi naselje. Tako da , zbog problema sa državom ne žele , baš, korektne odnose .
Jedini benefit ,što se čitave priče tiče, može biti je da, koliko vidim, otvaraju zadnje delove dvorišta i prave lokale različite sadržine i namene.
  • 0

#12 Jeca

Jeca

V.I.P. član

• Members
  • 928 posts

Posted 13 October 2012 - 13:44

Jedini benefit ,što se čitave priče tiče, može biti je da, koliko vidim, otvaraju zadnje delove dvorišta i prave lokale različite sadržine i namene.

Najbolji biznis bi bio da neko ustupi mali deo dvorišnog prostora za prolaz, i naplaćuje putarinu :D .
  • 0

#13 Cat

Cat

V.I.P. član

• Members
  • 1,292 posts
  • Location415R (2B L2)

Posted 13 October 2012 - 17:51

U subotu, 13. oktobra u 12 sati, ispred prodavnice.
Postavili smo i par obaveštenja po zgradama, tako da mogu videti i ljudi koji nisu na forumu, a imaju interesa i volje da se pridruže skupu.

Kako je prošlo danas?
  • 0

#14 bojan

bojan

V.I.P. član

• Members
  • 396 posts
  • Location4J L1

Posted 13 October 2012 - 19:36

Bili sa Studia B, snimili, par ljudi dali izjave, pojavio se prilog u vestima u 19 časova. U prilogu rekli da su kontaktirali nadležne organe po pitanju izlaza na Vojvode Stepe, svi su im rekli da će biti, ali ne i kada.
Obećanje, ludom radovanje!
  • 0

#15 Cat

Cat

V.I.P. član

• Members
  • 1,292 posts
  • Location415R (2B L2)

Posted 13 October 2012 - 20:15

Bili sa Studia B, snimili, par ljudi dali izjave, pojavio se prilog u vestima u 19 časova. U prilogu rekli da su kontaktirali nadležne organe po pitanju izlaza na Vojvode Stepe, svi su im rekli da će biti, ali ne i kada.
Obećanje, ludom radovanje!

I to je nešto, onda za mesec dana opet prilog i pitanje ,,kako ne znate, kada ljudi žive na ovoj adresi, a nemaju prilaz ulici itd,, , pa onda opet za koji mesec i tako sistematski ih cimati i dodavati....
  • 0

#16 maki1885

maki1885

V.I.P. član

• Members
  • 518 posts
  • Location5G L1

Posted 13 October 2012 - 21:06

jos da se setimo jednog projekta GDSa i kako se zavrsio a u pitanju je padina Brace Jerkovic... useljenji posle godinu dana a nemaju prilaz zgradi uopste... ne znam da li se njima nesto promenilo u medjuvremenu... tako da imam utisak da imamo borbu sa vetrenjacama kao Don Kihot
  • 0

#17 Cat

Cat

V.I.P. član

• Members
  • 1,292 posts
  • Location415R (2B L2)

Posted 13 October 2012 - 21:37

Vest je postavljena :) a link ka sajtu studio b sam postavila u drugoj temi

viewtopic.php?f=11&t=204&p=11293#p11293
  • 0

#18 nikolicv

nikolicv

Newbie

• Members
  • Pip
  • 3 posts

Posted 13 October 2012 - 21:43

Ne odustajmo! pokrecemo peticiju! Mozda bi preds.skupstina stanara trebalo da prikupe potpise sa podacima (brojevi lk i jmbg) stanara u svojim zgradama,pa da se potom spiskovi spoje. Ako komsija,koji je "vodio" peticiju za vrtic prati ovo, molim da pomogne. U nekim zgradama se tek odrzavaju skup.stanara pa uvrstite i potpisivanje peticije u dnevni red.
  • 0

#19 Cat

Cat

V.I.P. član

• Members
  • 1,292 posts
  • Location415R (2B L2)

Posted 13 October 2012 - 21:56

Ne odustajmo! pokrecemo peticiju! Mozda bi preds.skupstina stanara trebalo da prikupe potpise sa podacima (brojevi lk i jmbg) stanara u svojim zgradama,pa da se potom spiskovi spoje. Ako komsija,koji je "vodio" peticiju za vrtic prati ovo, molim da pomogne. U nekim zgradama se tek odrzavaju skup.stanara pa uvrstite i potpisivanje peticije u dnevni red.

Ja ću da potpišem, ali predsednika skup. stanara još uvek nema većina useljenih zgrada. :(
  • 0

#20 Jeca

Jeca

V.I.P. član

• Members
  • 928 posts

Posted 14 October 2012 - 13:54

Svesrdno podržavam temu i ideju "Put ka ulici Vojvode Stepe". Moram da dodam da kada padne kiša i naokolo bukvalno osvanemo opkoljeni blatom, pomislim da bi nam trebala pešačka staza ka bilo kojoj ulici - ali sa nešto manje blata. Slikali smo sa terase i dok smo prolazili (avaj, peške...) naselje, u delu gde su useljene zgrade: jezero blata, a u tom jezeru, zgrade plivaju, kao lokvanji (sojenice?). Zna svako ko po kišnom danu mora negde peške da se uputi... Zamišljam naslov u novinama koji bi glasio: "Okovani blatom". Jasno mi je da živimo na gradilištu, ali baš da mi pešaci ne možemo nikako da se dokopamo ni jedne ulice kojom prolazi gradski saobraćaj, a ne samo Vojvode Stepe, bez da se debelo zaglibimo..... Kada se vraćam u stan - i nekako (opereš obuću), ali kada se negde uputiš - ili komplet prezuvanje ili ne gine blamaža.
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users