Jump to content

Photo

3V iskustva

• Please log in to reply
35 replies to this topic

#1 stajne

stajne

V.I.P. član

• Members
  • 416 posts
  • Location6E L1

Posted 27 October 2016 - 13:13

da li ima nekog ko ima iskustva sa zgradom 3V kakva je izgradnja, kvalitet i sl? Gledam da kupim stan tamo

• 0

#2 NewUser

NewUser

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 89 posts

Posted 27 October 2016 - 13:17

Prijateljski savet je da ni u ludilu ne kupujete stan u ovom krs naselju. Nista ne valja, pocev od stanova, prilaza samom naselju, nekulturi i primitivizmu bar 50% stanara... Spisak je poduzi.
  • 0

#3 stajne

stajne

V.I.P. član

• Members
  • 416 posts
  • Location6E L1

Posted 27 October 2016 - 16:13

To mi bas nije pomoglo pošto živim u naselju već 4 godine

• 0

#4 mnrstp

mnrstp

V.I.P. član

• Members
  • 622 posts
  • Locationuklonjena

Posted 27 October 2016 - 16:15

da li ima nekog ko ima iskustva sa zgradom 3V kakva je izgradnja, kvalitet i sl? Gledam da kupim stan tamo

Stajne, ne znam ništa konkretno o toj zgradi, ali bih hteo da kažem par opštih stvari koje sam zaključio čitajući forum ove 4 godine i gledajući svoju i okolne zgrade:

Grupacije 1, 2, 3, 4 su bliže centru grada, imaju više sadržaja i zbog toga su atraktivnije (i verujem da stanovi bolje "drže cenu"). Njih je projektovala jedna firma (ne sećam se koja). Grupacije 5, 6, 7 je projektovao CIP, druga je konstrukcija i materijali. Izgled i položaj u naselju su manje atraktivni, ali je npr. za izolaciju korišćena kamena vuna (u GP1,2,3,4 je stiropor), pa je zvučna i toplotna izolacija sigurno bolja. Ne čuju se zvuci iz drugih stanova (uključujući kupatila). Nema onih misterioznih duvanja iz utičnica, ključaonica i tako nekih čudnih tokova vazduha. Ipak, važno je i ko je bio izvođač radova u konkretnoj zgradi. Ovo sam sve napisao da se ne bi razočarao, ako si navikao na 6-ice.

Inače, u GP1 ili GP2 ima jedna zgrada (ne znam koja), koju je GDS gradio za svoje zaposlene (ali je bilo i stanova u slobodnoj prodaji). Nisam  siguran za osnovnu konstrukciju i grube radove (verovatno isto kao i ostali u prvoj polovini naselja), ali što se tiče opremanja, ta je najbolje urađena od svih. Schindler lift (koje smo svi trebali da imamo po projektima, pa su nam uvalili jeftinije Kleemann), veliki hrastov parket (većina je dobila bukov), kvalitetna PVC stolarija (ne najjeftiniji modeli Vujića i Roloplasta, kao kod ostalih).

Prijateljski savet je da ni u ludilu ne kupujete stan u ovom krs naselju. Nista ne valja, pocev od stanova, prilaza samom naselju, nekulturi i primitivizmu bar 50% stanara... Spisak je poduzi.

NewUser, ovo što za sada pišeš po forumu deluje kao "trolovanje" - imali smo već takvih slučajeva, da neko dođe i piše svašta (iz različitih pobuda). Ako imaš konkretne probleme, opiši ih, jedan po jedan, u odgovarajućim temama. Možda neko ima slično iskustvo, ili predlog šta raditi. Ali nemoj se ponašati kao da su drugi stanari (bilo da su članovi Udruženja ili ne) dužni da rešavaju tvoje probleme. Ovaj forum, i sve ostalo što je iz njega nastalo je bazirano na dobroj volji i aktivnostima oko kojih se stanari angažuju ako hoće, kada hoće i svakako u svoje slobodno vreme. Niko ti ne mora ni odgovoriti na poruku, ako ne želi, ili nema šta da kaže.

Ako si tek sada kupio stan (a ne pre izgradnje), onda si sasvim lepo mogao da vidiš kako naselje izgleda i kakve prilaze ima. Stan je takođe trebalo da pogledaš pre kupovine. Vrlo je glupo i naivno ako je bio izgrađen, a ti si kupovao na neviđeno.

Na primer, ja sam stan kupio dok još ni temelji nisu postojali, ali sam svesno prihvatio rizik. Srećom, u mojoj konkretnoj zgradi je sve u redu i njoj i stanu ne fali apsolutno ništa. Npr. oduševljen sam izolacijom, u prošloj grejnoj sezoni sam za grejanje potrošio manje od 30 kWh/m^2, što odgovara energetskoj klasi A. Bilo je problema koji su u garanciji otklonjeni. U nekim drugim zgradama postojali su, ili i dalje postoje, veći problemi. O tome se pričalo i na forumu. Ali opet ponavljam, niko nije došao na forum i zahtevao od nepoznatih ljudi - takođe komšija iz naselja, da nešto za njega rade.

Za nekulturu i primitivizam nažalost moram da se složim sa tobom. I ja sam očekivao više od naselja koje je mlađe i obrazovanije od proseka grada i zemlje. Kad bi svi bili kao ova polovina koja čita forum, bilo bi bolje... Ovako, može se svašta videti, ali ipak mislim da smo i dalje iznad proseka grada.

Šta meni smeta:

- Vikanje po hodnicima i po ulici, posebno dovikivanje, vrištanje i dranje roditelja upućeno deci (mnogo bučnije od same dečije graje, koja je prirodna i normalna). Posebno izraženo leti, na igralištima (a koja se naravno nalaze blizu nečijih stanova).

- Hodanje po kolovozu kada postoji trotoar, hodanje po trotoaru levom stranom. Vožnja velikom brzinom, neuključivanje migavaca prilikom skretanja, stajanja i polaženja iz mesta. Korišćenje sirene, čak i u sred noći i čak i za pozdravljanje prijatelja (pitam se samo ko su ti ljudi i gde su pokupili ovaj prostački običaj). Parkiranje na kolovozu kada je slobodan parking. Parkiranje na mestima za invalide i prolazima za pešake. Zauzimanje više parking mesta jednim vozilom. Ostavljanje auta da radi u mestu po više minuta (a sve ispod nečijeg prozora).

- Ostavljanje kesa sa smećem pored kontejnera, iako u njima ima slobodnog mesta. Bacanje smeća u kesama koje nisu zavezane, već smeće iz njih ispada. Bacanje kućnog smeća u ulične kante (vrlo raširen problem, kome je posvećeno dosta poruka na forumu). Bacanje smeća po ulici - posebno izraženo na "promenadi" ispod 6-ica.

- O psima, što lutalicama što domaćim, neću ovom prilikom. Takođe, ovde nisam naveo probleme koji postoje u samim zgradama, i šta sve pojedini stanari rade.

• 4

#5 stajne

stajne

V.I.P. član

• Members
  • 416 posts
  • Location6E L1

Posted 27 October 2016 - 16:23

Meni je praktično sve dosta dobro u stanu, osim parketa, tj čak nije problem ni parket (ne ulazim u to bukov, hrastov), nego su zeznuli sa žurenjem i nisu sačekali da se lepo osuši ploča pa je parket primio vlagu bio. To je otprilike najveći problem u zgradi kod mene. E sad hteo sam da vidim da li neko zna oko tih promaja i to kakvo je stanje u 3V.

Što se tiče priče o komšijama jedino na mars da odete biće bolje tako da je to uzaludna priča, možete samo da se nadate da ćete uhvatiti dobar ulaz (kod mene je inače super stvar što se tiče toga).Što se tiče smeća u kantama to je poprilično rešeno sa ovim poklopcima koliko sam primetio.

• 0

#6 SuperIka

SuperIka

V.I.P. član

• Members
  • 2,138 posts
  • Location1А L2

Posted 27 October 2016 - 19:00

... пројектовао их је ЗАП ...

што се осталог тиче  :  то је то Жељко .

• 0

#7 mnrstp

mnrstp

V.I.P. član

• Members
  • 622 posts
  • Locationuklonjena

Posted 27 October 2016 - 21:38

Meni je praktično sve dosta dobro u stanu, osim parketa, tj čak nije problem ni parket (ne ulazim u to bukov, hrastov), nego su zeznuli sa žurenjem i nisu sačekali da se lepo osuši ploča pa je parket primio vlagu bio. To je otprilike najveći problem u zgradi kod mene.

I kod nas isto, samo parket. Da je znao "Ratko Mitrović" da nikada neće završiti posao, mogli su taj parket postaviti pola godine kasnije... ili ostaviti sledećem izvođaču. Taman bi se i podloga i parket lepo prosušili.

U svakom slučaju, sređeno je ove godine, u garantnom roku.

• 0

#8 komsija

komsija

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 160 posts
  • Location5G L2

Posted 28 October 2016 - 08:34

Odlicna zgrada, po meni na najboljoj lokaciji u naselju, svi sadrzalji oko zgrade, a ona zavucena tako da je mirno okruzenje. Dobro je odradjena, nije bilo nikakvih primedbi, brat mi zivi u toj zgradi. Ne bih se slozio oko izolacije, u 3V je termoblok, zid je oko pola metra, izuzetna izolacija. Eto, ako treba jos neka info... pozdrav
  • 0

#9 amaro

amaro

V.I.P. član

• Members
  • 821 posts

Posted 28 October 2016 - 09:28

Ko je rekao da je u 6 dobra izolacija - jeste, prema spolja, savršena, ne čuje se kiša, košava, oluja...i horizontalna izolacija je odlicna. Ali zato vertikalna i u kupatilu/wc-u, katastrofa.
  • 0

#10 Mad Mike

Mad Mike

V.I.P. član

• Members
  • 528 posts
  • Location6Z L1

Posted 28 October 2016 - 09:56

@amaro kod mene nema tih problema. Da nisu komsije malo glasnije? 😆

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
  • 0

#11 Vlada85

Vlada85

V.I.P. član

• Members
  • 3,495 posts
  • Location4E, L3

Posted 28 October 2016 - 10:46

Kupatilo/kuhinja...klapne na ventilacionim otvorima su katastrofa... Investirajte u bolje i resice te problem

• 0

#12 stajne

stajne

V.I.P. član

• Members
  • 416 posts
  • Location6E L1

Posted 28 October 2016 - 10:58

To je tačno, mnogo se čuje preko klapne, mada se čuje i kad padne nešto na pod, onako baš lepo

• 1

#13 stajne

stajne

V.I.P. član

• Members
  • 416 posts
  • Location6E L1

Posted 28 October 2016 - 11:23

Još jedno pitanje, kakva je situacija sa onim spoljnim liftom, jel radi?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
  • 0

#14 amaro

amaro

V.I.P. član

• Members
  • 821 posts

Posted 28 October 2016 - 11:51

@amaro kod mene nema tih problema. Da nisu komsije malo glasnije? 😆

Jesu, ponekad :D a i mi sa malom decom. Oni se žale da čuju svaki nas razgovor i svaki korak - ako je istina onda je to tragično.

Mi čujemo trckaranje i igru dece -kad nešto ispuste na pod - dva sprata iznad :)

Klapna - to su one ventilacije? U kupatilu se ama baš sve čuje - mašina kako radi u susednom stanu, kad se neko nakaslje, voda...

Da se razumemo - nama to ništa ne smeta :) oduševljeni smo spoljnom izolacijom, grejanjem, u stanu je toplo i pretoplo, sve dihtuje, nigde ne duva, milina - u odnosu na prethodni stan koji je prema ovom bio maltene neuslovan...

Šestice su u višem delu naselja, ima vise vazduha, Soko Štark redje smrdi, prostrano je, ima prostora za igru dece napolju...nikad se ne bih menjala za "centar" naselja gde mi sve deluje skučeno.

Gledajte orjentaciju stana, meni se čini da je najbolje da gleda prema jugu, jer je tako zaštićen i od vetrova a zimi su stanovi i osuncani i topli. Leti jeste vrućina ali tu su klime...
  • 1

#15 Mad Mike

Mad Mike

V.I.P. član

• Members
  • 528 posts
  • Location6Z L1

Posted 28 October 2016 - 11:58

@amaro pssst! Pazite onda sta pricate 😉

• 0

#16 amaro

amaro

V.I.P. član

• Members
  • 821 posts

Posted 28 October 2016 - 12:25

Hahaha, nema šanse. Puna zgrada male dece, beba, nek su zivi i zdravi !

Kome smeta buka, prodaja stana i kupovina kuce na Avali i mir i tišina :-D
  • 0

#17 sasasa

sasasa

V.I.P. član

• Members
  • 946 posts
  • Location5B L1

Posted 28 October 2016 - 13:25

Velika prednost 5-6-7 je dosta slobodnih parking mesta-u tzv centru naselja opsta kaubojstina-parkira ko gde stigne -najvise na kolovozu

• 1

#18 heisenberg

heisenberg

V.I.P. član

• Administrators
  • 1,472 posts

Posted 28 October 2016 - 15:35

Hahaha, nema šanse. Puna zgrada male dece, beba, nek su zivi i zdravi !

Kome smeta buka, prodaja stana i kupovina kuce na Avali i mir i tišina :grin:

Delimično se slažem, naravno da u zgradi ne može da bude isto kao u kući, ali da li je ovde izolacija toliko loša između stanova ili su komšije nekulturne - to već nisam siguran. Stalno čujem odozgo (ili odozdo) korake, a 100% sam siguran da nije sa tog sprata već sa sprata iznad, što i nije baš normalno. Živeo sam u 7 stanova pre ovog i nigde nisam imao ovoliki problem sa bukom kao što imam u Stepi, a polovina tih stanova je bila još lošija gradnja nego ovde.

Probaću ovo sa klapnama, barem da rešim problem buke iz kupatila/kod aspiratora.

• 0

#19 NewUser

NewUser

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 89 posts

Posted 28 October 2016 - 15:51

Kupatilo/kuhinja...klapne na ventilacionim otvorima su katastrofa... Investirajte u bolje i resice te problem

Komsija, da li ste vi ugradili klapne tj. nove ventilatore? Interesuje me da li je ovo Vase iskustvo.
  • 0

#20 NewUser

NewUser

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 89 posts

Posted 28 October 2016 - 15:54

Stajne, ne znam ništa konkretno o toj zgradi, ali bih hteo da kažem par opštih stvari koje sam zaključio čitajući forum ove 4 godine i gledajući svoju i okolne zgrade:

Grupacije 1, 2, 3, 4 su bliže centru grada, imaju više sadržaja i zbog toga su atraktivnije (i verujem da stanovi bolje "drže cenu"). Njih je projektovala jedna firma (ne sećam se koja). Grupacije 5, 6, 7 je projektovao CIP, druga je konstrukcija i materijali. Izgled i položaj u naselju su manje atraktivni, ali je npr. za izolaciju korišćena kamena vuna (u GP1,2,3,4 je stiropor), pa je zvučna i toplotna izolacija sigurno bolja. Ne čuju se zvuci iz drugih stanova (uključujući kupatila). Nema onih misterioznih duvanja iz utičnica, ključaonica i tako nekih čudnih tokova vazduha. Ipak, važno je i ko je bio izvođač radova u konkretnoj zgradi. Ovo sam sve napisao da se ne bi razočarao, ako si navikao na 6-ice.

Inače, u GP1 ili GP2 ima jedna zgrada (ne znam koja), koju je GDS gradio za svoje zaposlene (ali je bilo i stanova u slobodnoj prodaji). Nisam siguran za osnovnu konstrukciju i grube radove (verovatno isto kao i ostali u prvoj polovini naselja), ali što se tiče opremanja, ta je najbolje urađena od svih. Schindler lift (koje smo svi trebali da imamo po projektima, pa su nam uvalili jeftinije Kleemann), veliki hrastov parket (većina je dobila bukov), kvalitetna PVC stolarija (ne najjeftiniji modeli Vujića i Roloplasta, kao kod ostalih).

NewUser, ovo što za sada pišeš po forumu deluje kao "trolovanje" - imali smo već takvih slučajeva, da neko dođe i piše svašta (iz različitih pobuda). Ako imaš konkretne probleme, opiši ih, jedan po jedan, u odgovarajućim temama. Možda neko ima slično iskustvo, ili predlog šta raditi. Ali nemoj se ponašati kao da su drugi stanari (bilo da su članovi Udruženja ili ne) dužni da rešavaju tvoje probleme. Ovaj forum, i sve ostalo što je iz njega nastalo je bazirano na dobroj volji i aktivnostima oko kojih se stanari angažuju ako hoće, kada hoće i svakako u svoje slobodno vreme. Niko ti ne mora ni odgovoriti na poruku, ako ne želi, ili nema šta da kaže.

Ako si tek sada kupio stan (a ne pre izgradnje), onda si sasvim lepo mogao da vidiš kako naselje izgleda i kakve prilaze ima. Stan je takođe trebalo da pogledaš pre kupovine. Vrlo je glupo i naivno ako je bio izgrađen, a ti si kupovao na neviđeno.

Na primer, ja sam stan kupio dok još ni temelji nisu postojali, ali sam svesno prihvatio rizik. Srećom, u mojoj konkretnoj zgradi je sve u redu i njoj i stanu ne fali apsolutno ništa. Npr. oduševljen sam izolacijom, u prošloj grejnoj sezoni sam za grejanje potrošio manje od 30 kWh/m^2, što odgovara energetskoj klasi A. Bilo je problema koji su u garanciji otklonjeni. U nekim drugim zgradama postojali su, ili i dalje postoje, veći problemi. O tome se pričalo i na forumu. Ali opet ponavljam, niko nije došao na forum i zahtevao od nepoznatih ljudi - takođe komšija iz naselja, da nešto za njega rade.

Za nekulturu i primitivizam nažalost moram da se složim sa tobom. I ja sam očekivao više od naselja koje je mlađe i obrazovanije od proseka grada i zemlje. Kad bi svi bili kao ova polovina koja čita forum, bilo bi bolje... Ovako, može se svašta videti, ali ipak mislim da smo i dalje iznad proseka grada.

Šta meni smeta:

- Vikanje po hodnicima i po ulici, posebno dovikivanje, vrištanje i dranje roditelja upućeno deci (mnogo bučnije od same dečije graje, koja je prirodna i normalna). Posebno izraženo leti, na igralištima (a koja se naravno nalaze blizu nečijih stanova).

- Hodanje po kolovozu kada postoji trotoar, hodanje po trotoaru levom stranom. Vožnja velikom brzinom, neuključivanje migavaca prilikom skretanja, stajanja i polaženja iz mesta. Korišćenje sirene, čak i u sred noći i čak i za pozdravljanje prijatelja (pitam se samo ko su ti ljudi i gde su pokupili ovaj prostački običaj). Parkiranje na kolovozu kada je slobodan parking. Parkiranje na mestima za invalide i prolazima za pešake. Zauzimanje više parking mesta jednim vozilom. Ostavljanje auta da radi u mestu po više minuta (a sve ispod nečijeg prozora).

- Ostavljanje kesa sa smećem pored kontejnera, iako u njima ima slobodnog mesta. Bacanje smeća u kesama koje nisu zavezane, već smeće iz njih ispada. Bacanje kućnog smeća u ulične kante (vrlo raširen problem, kome je posvećeno dosta poruka na forumu). Bacanje smeća po ulici - posebno izraženo na "promenadi" ispod 6-ica.

- O psima, što lutalicama što domaćim, neću ovom prilikom. Takođe, ovde nisam naveo probleme koji postoje u samim zgradama, i šta sve pojedini stanari rade.

Ne razumem kakvo trolovanje? Ja iznosim svoje misljenje i stav i imam pravo na to. Imam dva naloga i za svaki problem sam direktno pitao na forumu. Iskreno ne znam ni sto kucam ovu poruku , niti ocekujem da mi neko resava probleme, vec me zanima iskustva drugih...
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users