Jump to content

Photo

Računi za grejanje

grejanje uvećani računi gubici grejanja

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 zivkostancetic

zivkostancetic

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 67 posts
  • Location1G L2 S15

Posted 17 February 2017 - 20:32

Poštovane komšije

Da li je i Vama stigao nenormalno veliki račun za grejanje? Meni je stiglo za naplatu 818 kW energije za mesec Decembar 2016. Od toga 481 kW sopstvene potrošnje i 337 kW obračunatih gubitaka. Ako i Vi imate sličan obračun potrošnje javite se da vidimo zašto su nam gubici ovoliki (preko 40 posto računa su gubici). Za mesec Novembar sam imao lične potrošnje 190 kW, a obračunatih gubitaka okruglo 200 kW. Tu nešto debelo nije u redu.

• 0

#2 dalek

dalek

V.I.P. član

• Members
  • 866 posts
  • Locationstepa

Posted 17 February 2017 - 20:56

Neki kalorimetri u ulazu su vam neispravni, to može ds bude razlog. Pregledajte sipsak raspodele toplotne energije.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
  • 0

#3 komsija2V

komsija2V

Member

• Members
  • PipPip
  • 17 posts
  • Location2V L3

Posted 18 February 2017 - 07:59

Proverite očitavanje kalorimetara u svim ulazima koji su na istoj podstanici. Ljudi su takvi da ne prijavljuju neispravne kalorimetre, tako da se njihov utrošak prebacuje na sve ostale korisnike, a ove firme koje očitavaju samo uzimaju novac, a ne ispunjavaju ugovorne obaveze (uglavnom) u koje spada i kontrola ispravnosti kalorimetara.

• 0

#4 Bole

Bole

V.I.P. član

• Members
  • 580 posts
  • Location6K - L2 (407V)

Posted 18 February 2017 - 09:57

Poštovane komšije

Da li je i Vama stigao nenormalno veliki račun za grejanje? Meni je stiglo za naplatu 818 kW energije za mesec Decembar 2016. Od toga 481 kW sopstvene potrošnje i 337 kW obračunatih gubitaka. Ako i Vi imate sličan obračun potrošnje javite se da vidimo zašto su nam gubici ovoliki (preko 40 posto računa su gubici). Za mesec Novembar sam imao lične potrošnje 190 kW, a obračunatih gubitaka okruglo 200 kW. Tu nešto debelo nije u redu.

Veliki računi u decembru imaju minimum 2 razloga:

1. Izuzetno niske temperature u toku celog meseca koje su dovele i do toga da ceo mesec sistem grejanja radi 24h dnevno. To dovodi do značajnog povećanja realne potrošnje.

2. Beogradske elektrane obično ne očitaju svoje merače 01. januara već 05 ili 06 januara. To znači da je decembarski račun ispostavljen za 36 ili 37 dana a ne za 31 koliko mi očekujemo. Ovo se oslikava u povećanoj zajedničkoj potrošnji.

U ovom slučaju, to što su 2 meseca za redom zajednički gubici veliki - pokreće sumnju da su neki kaloriemtri neispravni. Tražite od firme koja vrši očitavanje kalorimetara i raspodelu da proveri situaciju i da se provere stanovi koji su imali potrošnju nula a za koje se zna da u useljeni.

• 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users