Jump to content

Photo

Rešavanje problema sa saobraćajem ispred škole

• Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 UdruženjeUSNSS

UdruženjeUSNSS

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 154 posts

Posted 28 November 2017 - 21:44

Zbog učestalih saobraćajnih nezgoda u naselju Stepa Stepanović kao i blokiranja ulice ispred škole od strane nesavesnih vozača, uputili smo dopis MUP, tj. saobraćajnoj policiji.

MINISTARSTVO UNUTRAŠNJIH POSLOVA
Uprava Saobraćajne policije

N / R Načelnik

Obaveštavamo Vas da se u naselju Stepa Stepanović, u okolini osnovne škole Danilo Kiš koja se nalazi u ulici Generala Štefanika 6, svakodnevno stvaraju saobraćajne gužve prilikom dolaska i odlaska učenika u školu.

Pojedini nesavesni vožači zaustavljaju svoja vozila na ulici i smatraju da je dovoljno uključiti sva 4 migavca. Napominjemo da ovom ulicom prolazi i vozilo javnog prevoza što dodatno doprinosi stvaranju  saobraćajnog kolapsa.

Prema informacijama koje posedujemo, u veoma kratkom intervalu dogodile su se 2 saobraćajne nezgode u kojima su povređena deca i to:
-    16.11.2017. godine oko 13:45 časova
-    21.11.2017. godine oko 17:30 časova

U prilogu Vam dostavljamo i fotografije kako bi mogli da steknete pravu sliku o problemu na koji ukazujemo.

Molimo Vas da preduzmete sve što je u Vašoj nadležnosti kako bi se sprečilo stvaranje saobraćajnog kolapsa i time izbegle neke buduće saobraćajne nezgode.

ESaFxWN.jpg

lyrv7IQ.jpg

awqDQiz.jpg

aY6Jm1u.jpg

• 5

#2 Ratko

Ratko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 51 posts
  • Location2E L1

Posted 28 November 2017 - 22:47

Jedino rešenje je da deca ne ulaze i izlaze na G.Štefanika već na sporedne ulice, kao što je ova pored vrtića. Tamo ima mnogo manje saobraćaja, ne prolaze autobusi i dostavna vozila, a uvek ima slobodnih parking mesta. Škola bi mogla da odredi da se glavni ulaz koristi samo za zaposlene u školi. Nije realno za očekivati da policija svaki dan odvaja patrolu samo zbog ovoga.

• 3

#3 SuperIka

SuperIka

V.I.P. član

• Members
  • 2,138 posts
  • Location1А L2

Posted 29 November 2017 - 18:03

Јесте,

али како објаснити и убедити незаинтересовану и неспособну директорку Дацу ?

Школско двориште има још три капије са обе стране школе, бочно ... све су закључане .

На главном улазу постоје две капије са по два крила ... само је једно крило отворено ... остала закључана .

Ланац и катанац је Дацино решење ...

Нигде у Београду ученици не улазе/излазе на главни улаз ... само код Даце ...

Како јој објаснити, како је убедити незаинтересовану ?

• 0

#4 Aleks@

Aleks@

Member

• Members
  • PipPip
  • 12 posts
  • LocationStepa

Posted 03 December 2017 - 12:13

Rezultat ove akcije je radar ispred škole...preključe  :lol:

• 0

#5 SuperIka

SuperIka

V.I.P. član

• Members
  • 2,138 posts
  • Location1А L2

Posted 03 December 2017 - 16:02

Naravno

i radar i pauk i patrole ...

Kako drugačije sa bahatim i nesavesnim vozačima ?
  • 0

#6 mirka

mirka

V.I.P. član

• Members
  • 895 posts
  • Locationtu, kod doma zdravlja....

Posted 03 December 2017 - 16:02

Slažem se!
  • 0

#7 Aleks@

Aleks@

Member

• Members
  • PipPip
  • 12 posts
  • LocationStepa

Posted 04 December 2017 - 12:10

Sa tim sam saglasan i ja, ali podvlačim da je bio samo radar. Ni traga ni glasa od pauka, da ne pričamo o regulaciji saobraćaja. Ni traga ni glasa od njih kada krene guzva...ako mene pitate, cilj je da se naplate kazne za voznju 35km/h, uglavnom stanarima, ne i da se reši problem.
Prvi sam protiv bahatog parkiranja i kod skole i kod maksija, ali ako je ovo reakcija, od tog posla nema ništa. Zivi bili pa videli...
  • 0

#8 UdruženjeUSNSS

UdruženjeUSNSS

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 154 posts

Posted 07 December 2017 - 10:09

Blic: Roditelji učenika OŠ Danilo Kiš zabrinuti za bezbednost dece zbog neodgovornih vozača

e0fKUFC.jpg

• 3

#9 gajton

gajton

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 128 posts
  • Location3A L2

Posted 07 December 2017 - 10:56

Znaci kapacitet skole je vec premasen za 30%. A mislim da je bar pola od ovih 980 iz prva tri razreda. Znaci za 4-5 godina to je 1500 djaka = druga skola ili skolska zgrada ce biti jednostavno neophodna. O prebukiranosti u vrticima da ne pricamo, ja mislim da je "Mala sirena" vec na 170-180% ako ne i na 200%. Sta mislite, problemi u saobracaju u Generala Stefanika, izbori, preopterecenost skola...je li momenat za neku ozbiljniju akciju?

• 1

#10 UdruženjeUSNSS

UdruženjeUSNSS

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 154 posts

Posted 07 December 2017 - 13:54

Ko više voli video vesti ...

https://goo.gl/g1e2Wy

• 0

#11 UdruženjeUSNSS

UdruženjeUSNSS

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 154 posts

Posted Yesterday, 14:13

Danas su novinari Beogradske hronike napravili reportažu u vezi saobraćajnih problema u okolini naše škole. Očekujemo da će se danas emitovati prilog.

• 1

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users