Jump to content

Photo

Akcija - "Da se Gradi po tvom"

• This topic is locked This topic is locked
72 replies to this topic

#1 Aleks@

Aleks@

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 83 posts
  • LocationStepa

Posted 13 December 2017 - 21:43

Poštovane komšije,

Objavio sam par postova u okviru druge teme, ali obzirom na nagomilane probleme u naselju, smatram da akcija treba da ima svoju temu u okviru koje bi mogli da prodiskutujemo i u idealnom slučaju većinom glasamo za nešto što je realno moguće uraditi novcem koji je predvidjen za ovu namenu.

Nadam se da će administratori pozvati ljude putem soc.mreža da se uključe u diskusiju i glasaju.

O akciji ukratko:

• Grad Beograd izdvojio 200 miliona dinara za ovu akciju u okviru budžeta za narednu godinu. Svaka opština, koja je deo ovog projekta, izdvojiće 10 miliona dinara.
  • Glasanje će se odvijati preko aplikacije „Beokom servisa” ili preko anketnog listića koji će moći da se preuzme u svakoj opštini koja učestvuje u projektu.​

Već postoje liste sa predlozima koje ću uskoro okačiti. Hajde da se malo aktiviramo. U pitanju je par klikova koji bi mogli da nam reše makar neke probleme.

• 0

#2 Aleks@

Aleks@

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 83 posts
  • LocationStepa

Posted 13 December 2017 - 21:46

Liste predloga trenutno izgledaju ovako:

1. Za Voždovac http://cloud.tapatal...ozdovac1312.pdf
  2. Na nivou Beograda http://cloud.tapatal...beograd1312.pdf

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

• 0

#3 samo_da_pitam

samo_da_pitam

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 36 posts

Posted 13 December 2017 - 21:59

89061ce12c5ed81a9f8ec5ed9427c450.jpg
  • 0

#4 Aleks@

Aleks@

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 83 posts
  • LocationStepa

Posted 13 December 2017 - 22:04

Tapatalk mi je ponudio tu opciju za kačenje pdf-a, na kompjuteru je moguće otvoriti bez problema ...ako može drugačije da se postavi, samo napred.

• 0

#5 zbuha

zbuha

V.I.P. član

• Members
  • 541 posts
  • Location4E L2

Posted 14 December 2017 - 12:41

Predlozi za 13.12.2017 mogu se videti i preko http://bgportal.rs/#/news/4650

• 1

#6 fortuna

fortuna

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 163 posts

Posted 14 December 2017 - 14:25

Osim za drugu skolu u naselju, nema predloga za izgradnju vrtica, Doma zdravlja, zatvorenog bazena, zatvorene pijace i planiranog multifunkcionalnog trznog centra.

• 0

#7 Aleks@

Aleks@

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 83 posts
  • LocationStepa

Posted 14 December 2017 - 14:55

Mislim da je poenta da glasamo za jedan do dva predloga, ne da se glasovi rasipaju na 20...finansira se samo predlog sa najviše glasova.

• 1

#8 ZoBu

ZoBu

V.I.P. član

• Members
  • 2,148 posts

Posted 14 December 2017 - 21:14

Postoje obaveze Države i Grada prema našem Naselju. Postoji Projekat i u njemu precizirani prateći sadržaji. Nema potrebe njih predlagati. Oni su več plaćeni našim novcem. U svakom slučaju, na kraju će biti onako kako botovi budu izglasali. Jedino što bi imalo smisla predložiti, kako bismo time podsetili Savića na obećanje dato na poslednjem sastanku koji je organizovao, to je da se izgradi fontana sa cvetnim trgom :) Toga nema u Projektu, a predsednik ''naše'' opštine se sam ponudio. Pa da ne zaboravi... Predizborne igre... :)

• 1

#9 Aleks@

Aleks@

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 83 posts
  • LocationStepa

Posted 14 December 2017 - 21:46

Postoje obaveze Države i Grada prema našem Naselju. Postoji Projekat i u njemu precizirani prateći sadržaji. Nema potrebe njih predlagati. Oni su več plaćeni našim novcem. U svakom slučaju, na kraju će biti onako kako botovi budu izglasali. Jedino što bi imalo smisla predložiti, kako bismo time podsetili Savića na obećanje dato na poslednjem sastanku koji je organizovao, to je da se izgradi fontana sa cvetnim trgom :) Toga nema u Projektu, a predsednik ''naše'' opštine se sam ponudio. Pa da ne zaboravi... Predizborne igre... :)

U naselju ima 5000 stanova i minimum 15 hiljada stanovnika, botova sasvim sigurno nema toliko...

Moja ideja je da se glasa za islazak na V.Stepe iz naselja...toliko se kukalo u vezi sa tim, a sada ne da se ne glasa već se ni ne diskutuje. Od projekta se već odstupilo, limenka umesto trznog centra, autobus kroz naselje, indijanski izlazi na glavne saobracajnice...primera je pregršt! I sta smo mi uradili? Ima li tužbe protiv GDS? Nekih akcija u susret izborima?
Čak i ovo što se nudi se ignoriše...ja sam dao predlog i savest mi je mirna. Ovo je najmanje sto sam mogao da uradim, zaista ne razumem ignorisanje teme i akcije...da se kosi sa nekim prethodnim koracima razumeo bih, ovako mi uopšte nije jasno.

Problema je gomila, hajde da probamo da rešavamo jedan po jedan!

• 0

#10 Vlada85

Vlada85

V.I.P. član

• Members
  • 3,509 posts
  • Location4E, L3

Posted 15 December 2017 - 07:38

Mislim da je Zobu aludirao na druge sadrzaje ...

• 0

#11 mirka

mirka

V.I.P. član

• Members
  • 925 posts
  • Locationtu, kod doma zdravlja....

Posted 15 December 2017 - 08:43

Ljudi, na koji način se ovde glasa!?

Il' sam glupa ili se još nisam razbudila......

• 0

#12 Aleks@

Aleks@

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 83 posts
  • LocationStepa

Posted 15 December 2017 - 15:00

Ljudi, na koji način se ovde glasa!?
Il' sam glupa ili se još nisam razbudila......

Komšinice vrlo je jednostavno, instalirate aplikaciju "beokom servis", idete na ankete i tu nadjete Voždovac. Kada izaberete Voždovac, napišete vas predlog, npr. "Glasam da se napravi izlaz iz naselja Stepa Stepanović na ulicu Vojvode Stepe" :) Ili možete napisati da glasate za predlog 82, što je praktično ista stvar.
Kada nadjem vremena planiram da izbacim sve predloge koji se odnose na naše naselje a trenutno su na listi... trenutno 5-6 glasova iz naselja, za različite stvari, kao da glasa Ritopek
Pet minuta posla...42d906d9b89f562fa50c6658bbe27432.jpg

• 2

#13 mirka

mirka

V.I.P. član

• Members
  • 925 posts
  • Locationtu, kod doma zdravlja....

Posted 15 December 2017 - 21:49

Ok, propustila sam taj detalj sa instaliranjem aplikacije.... Hvala!
  • 1

#14 Peace

Peace

V.I.P. član

• Members
  • 314 posts
  • Location4Đ L2

Posted 15 December 2017 - 23:28

Kako glasati za predlog 82? Upisem samo 82? Ali i dalje pise 1 glas za taj predlog... Mozda ne azuriraju rezultate u realnom vremenu?

• 0

#15 Aleks@

Aleks@

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 83 posts
  • LocationStepa

Posted 16 December 2017 - 00:22

Kako glasati za predlog 82? Upisem samo 82? Ali i dalje pise 1 glas za taj predlog... Mozda ne azuriraju rezultate u realnom vremenu?

Baš tako. Sistem je totalno retardiran, potrebno je 36 sati...ne bi me čudilo da ručno unose

• 0

#16 Aleks@

Aleks@

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 83 posts
  • LocationStepa

Posted 18 December 2017 - 10:37

Trenutno aktuelni predlozi po rednim brojevima:

34. Побољшање саобраћајне везе насеље Степа Степановић са центром града

53. Насеље Степа Степановић - обнављање кошева у насељу

54. Насеље Степа Степановић - постављање надстрешница на аутобуска стајалишта у насељу Степа Степановић.

57. Насеље Степа Степановић - модернији, отворени паркови за децу уместо постојећих ограђених и дотрајалих у насељу Степа Степановић.

61. Степа Степановић - изградња основне школе и вртића

82. Излаз на Војводе Степе из насеља Степа Степановић 

83. Уредити излазе из насеља Степа Степановић на Бул. Пеке Дапчевића

Tu su i projekti u okolini naselja:

1. Улица Саве Машковића - проширити за још две траке.

4. Надвожњак „Степа Степановић“, који би повезивао горњи део насеља Браће Јерковић са Трошарином / или варијанта спајања са Баштованском

59. Додатне траке на линији Кружни пут вождовачки, испред насеља Степа Степановић.

Napominjem da ova tri predloga zapravo objedinjuje projekat "Saobraćajna magistralna tangenta (SMT)" čiji početak izgradnje, u delu koji nas interesuje, je od Marta...ako ne lažu, naravno :)

• 0

#17 Mad Mike

Mad Mike

V.I.P. član

• Members
  • 539 posts
  • Location6Z L1

Posted 18 December 2017 - 11:39

Meni je delimicno sporan predlog br.57.
Moderniji parkovi za decu-da, ali mislim da je prednost to sto su ogradjeni, sto zbog manje dece, sto zbog lutalica, kada su parkici prazni.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
  • 0

#18 Dejan_123

Dejan_123

Newbie

• Members
  • Pip
  • 9 posts

Posted 18 December 2017 - 11:57

@Aleksa

Odakle je podatak da izgradnja projekta "Saobraćajna magistralna tangenta (SMT)" pocinje u martu?

• 0

#19 Aleks@

Aleks@

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 83 posts
  • LocationStepa

Posted 18 December 2017 - 14:28

@Aleksa

Odakle je podatak da izgradnja projekta "Saobraćajna magistralna tangenta (SMT)" pocinje u martu?

Izvor je direkcija za gradjevinsko zemljište....aa74320442a9bc942b3d7985d6c3f967.jpg

• 0

#20 gajton

gajton

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 132 posts
  • Location3A L2

Posted 18 December 2017 - 14:46

http://www.beoland.c...ti_08.08.17.pdf, strana 14, evo odvade. Ali malo obrati paznju na cjelokupan dokument i na neke stvari za koje je pocetak 2017. (npr autobuska stanica na nbg) pa ces vidjeti da je tesko da ce ovo poceti da grade u martu. Ja mislim da nam je jedina nada LIDL i da ce mozda pozuriti sa prosirenjem Save Maskovica radi njih. Ovaj ostatak, tj od Vovjode Stepe do Medakovica ja mislim da cemo se nacekati (iako imam informacije da je citav projekat gotov ali da nema para).

• 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users