Jump to content

Photo

Akcija - "Da se Gradi po tvom"

• This topic is locked This topic is locked
72 replies to this topic

#41 coa.m

coa.m

Member

• Members
  • PipPip
  • 19 posts

Posted 07 January 2018 - 16:53

Ljudi, kada bi znali koliko malo ljudi prati forum i da preko njega ne moze da se postigne pun efekat...on moze samo da da okidac, a za drugo moramo malo ozbiljnije...
Mislim da je greska prepucavati se sa ljudima koji su sujetni, a koji su na vlasti, jer je to kontra efekat...
Ocigledno je da oni nece da ulazu u projekat koji je neko drugi zapoceo...
To je evidentno.
Mislim da treba da se skupi vise od troje ljudi da bi svako iskazao svoje misljenje, ali ne na forumu...nego uzivo...
Treba mi njih da zajebemo...pa dok provale...mi cemo dobiti svoje...a posle se pravimo ludi,kao i oni sada...
Neki ljudi imaju dobre namare i energiju ali preteruju u isterivanju i prozivanju.
Naravno da je onaj ko je gluplji nece to da prizna...jos ce da te vise mrzi...
A kod njih samo dokazi...ali javno...da ima efekat...
Znaci glasamo, slikamo, plasiramo...
Ali treba da prvo GLASAMO!!!
  • 1

#42 Aleks@

Aleks@

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 83 posts
  • LocationStepa

Posted 08 January 2018 - 16:06

Nema ništa od prosirenja Save Maškovića, da ne pričamo o nastavku ka Jerkoviću.

Kada se otvori Lidl bukvalno smo ga ugasili! Sve go lažov do lažova! U ovakvoj situaciji ni izlaz na V.Stepe neće ništa pomoći...ja sam za to da najavimo neke proteste, blokadu saobraćaja, sa bagrom se ne može drugačije!

Skinuli su ogradu oko pumpe, bojim se da je to sve što će naselje "dobiti" ako nešto ne preduzmemo!95d5d5a3c8772863989b4ee3d74a57e0.jpg

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
  • 0

#43 gajton

gajton

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 132 posts
  • Location3A L2

Posted 09 January 2018 - 10:09

Toliko o planovima http://www.beoland.c..._20.09.2016.pdf, strana 17. Mi samo Bogu da se pomolimo da nisu sektore 1, 2 i 3 planirali da pocnu nekad pocetkom 2022. (kraj narednog mandata gradske vlasti).

• 1

#44 Aleks@

Aleks@

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 83 posts
  • LocationStepa

Posted 26 January 2018 - 23:07

Ovo je trenutna situacija, ako nekoga zanima, a znam da ima ljudi koje zanima. Akcija traje do kraja meseca kada se podvlači crta.

Sramota je što udruženje ne podržava inicijative za koje postoji interesovanje stanara, cak i da je jedan stanar zainteresovan, a inicijativa na mestu, treba da podrže. Apsolutno me ne interesuje kako oni gledaju na samu akciju, jer ovo se prvi put dešava i sasvim sigurno bi bio fin način da dodatno pritisnemo opštinu da se nešto radi.

Uz sve ovo, ono zaključavanje teme za "sportski centar" je skandalozno. Neka mi neko objasni zašto se o tome ne bi diskutovalo? Eto, ja mislim da je sasvim kontra strana naselja daleko bolje mesto za izgradnju takvog objekta...gde da predložim? Debata ubijena, ali oni verovatno imaju neki viši cilj i objasnjenje koje mi hodajući po zemlji ne možemo da razumemo.... Ja sam bukvalno na korak od toga da se ogradim od njihovog delovanja zbog ove dve stvari. Jednostavno nije OK, a najviše nervira to ćutanje i kuliranje.
Ako mene zastupate i ovih 40 ljudi koji su glasali, da objasnite zašto kao naselje od 5000 stanova ne ucestvujemo!3b970c10df7b04205d2660e08bf9a9e9.jpg

• 0

#45 Peace

Peace

V.I.P. član

• Members
  • 314 posts
  • Location4Đ L2

Posted 26 January 2018 - 23:48

Ali ovo je stvarno bruka da ne možemo 100 glasova da skupimo...

• 1

#46 Martin Mystere

Martin Mystere

V.I.P. član

• Moderators
  • 2,890 posts
  • Location4A L1

Posted 27 January 2018 - 10:48

Tu temu nije zaključalo Udruženje već neko od admina/modova a na zahtev Udruženja koje je i otvorilo tu temu što je njihovo pravo kao pokretača teme i na zahtev druge strane/sagovornika što je opet više nego korektno od strane Udruženja.

Na nekim forumima pokretač teme ima mogućnost da sam zaključa/obriše temu, s obzirom da to ovde nije moguće Udruženje je zatražilo zaključavanje, jer kako su plasirali obaveštenje tako iz njima znanih razloga mogu da ga i uklone i to je njihovo pravo iz više mogućih razloga (možda obaveštenje nije bilo ispravno, potpuno ili istinito, možda da zadrže kredibilitet u razgovoru sa drugom stranom, možda zbog etičkih a možda čak i zbog pravnih aspekta obaveštenja...).

Sa ovim bi trebalo da bude stavljena tačka na to pitanje i da se fokus usmeri ka ovoj temi.
  • 0

#47 Aleks@

Aleks@

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 83 posts
  • LocationStepa

Posted 27 January 2018 - 11:10

Tu temu nije zaključalo Udruženje već neko od admina/modova a na zahtev Udruženja koje je i otvorilo tu temu što je njihovo pravo kao pokretača teme i na zahtev druge strane/sagovornika što je opet više nego korektno od strane Udruženja.

Na nekim forumima pokretač teme ima mogućnost da sam zaključa/obriše temu, s obzirom da to ovde nije moguće Udruženje je zatražilo zaključavanje, jer kako su plasirali obaveštenje tako iz njima znanih razloga mogu da ga i uklone i to je njihovo pravo iz više mogućih razloga (možda obaveštenje nije bilo ispravno, potpuno ili istinito, možda da zadrže kredibilitet u razgovoru sa drugom stranom, možda zbog etičkih a možda čak i zbog pravnih aspekta obaveštenja...).

Sa ovim bi trebalo da bude stavljena tačka na to pitanje i da se fokus usmeri ka ovoj temi.

Pre svega, niko mi nije odgovorio zašto forum, sajt naselja i udruženje makar ne obaveste stanare da ova akcija postoji?

Drugo, udruženje bi trebalo da zastupa interese stanara, a samim tim i da se ponaša transparentno. Dakle to "njima znanih razloga", "možda x5"...nema njihovo, naše, pa oni su mi jer nas zastupaju. Makar bi tako trebalo da bude.

Zašto ne otvorite temu gde bi moglo da se diskutuje o najavljenom objektu, bez projekta i detalja koje investitor ne želi da iznosi. Ovo nije Severna Koreja i ne grade nuklearni reaktor pa da postoje razlozi zašto bi se priča na ovu temu gušila. Ako postoje, neka daju objašnjenje u čemu je problem.

• 0

#48 Martin Mystere

Martin Mystere

V.I.P. član

• Moderators
  • 2,890 posts
  • Location4A L1

Posted 27 January 2018 - 12:00

Zato što akcija još uvek ne postoji, zato što je u jednoj dugoj temi/obaveštenju rečeno zašto još uvek ne postoji i zato što su postupili krajnje korektno kada im se druga strana obratila sa zahtevom da se to još uvek ne objavljuje jer se nisu stekli uslovi za tako nešto.

Kada bude vreme i kada se bude više znalo siguran sam da ćete dobiti i više informacija od udruženja ovako niko od njih ne želi da iznosi poluinformacije ili neproverene jer poznajem članove i znam da se radi o ozbiljnim ljudima koji to ne žele da čine.

Da ne zanemarimo činjenicu da su lepo zamoljeni da povuku obaveštenje i da su oni to uradili jer ne žele da budu nekorektni i da diskredituju i eliminišu sebe tokom eventualnih budućih razgovora, bilo sa ovom bilo sa bilo kojom drugom strankom.
  • 0

#49 Aleks@

Aleks@

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 83 posts
  • LocationStepa

Posted 27 January 2018 - 12:24

Zato što akcija još uvek ne postoji, zato što je u jednoj dugoj temi/obaveštenju rečeno zašto još uvek ne postoji i zato što su postupili krajnje korektno kada im se druga strana obratila sa zahtevom da se to još uvek ne objavljuje jer se nisu stekli uslovi za tako nešto.

Kada bude vreme i kada se bude više znalo siguran sam da ćete dobiti i više informacija od udruženja ovako niko od njih ne želi da iznosi poluinformacije ili neproverene jer poznajem članove i znam da se radi o ozbiljnim ljudima koji to ne žele da čine.

Da ne zanemarimo činjenicu da su lepo zamoljeni da povuku obaveštenje i da su oni to uradili jer ne žele da budu nekorektni i da diskredituju i eliminišu sebe tokom eventualnih budućih razgovora, bilo sa ovom bilo sa bilo kojom drugom strankom.

Izvini ako me nisi razumeo, ali pričamo o dve stvari paralelno. Kada kažem akcija, mislim na akciju u okviru teme, teško da izgradnja komercijalnog objekta može da se nazove akcijom.

Kada kažem, diskusija o najavljenom objektu, pretpostavljam da to još uvek ne postoji i da se na to odnosi tvoj "odgovor"? 

Možda je bolje da najavljeni objekat, iako još uvek ne postoji, ne komentarišemo u okviru ove teme. Čisto kako se ljudi ne bi zbunjivali...idealno bi bilo da to možemo u otvorenoj zasebnoj temi...

• 0

#50 Martin Mystere

Martin Mystere

V.I.P. član

• Moderators
  • 2,890 posts
  • Location4A L1

Posted 27 January 2018 - 12:29

OK, pošto si citirao moj odgovor koji se nadovezao na tvoje pitanje o brisanju/zaključavanju teme mislio sam da na tu akciju misliš - my bad.

Što se tiče ove akcije, nije problem u informisanosti ljudi već u njihovoj apatiji i nezainteresovanosti jer ogromnoj većini koja je i informisana više odgovara da drugi urade njihov posao a da se oni ni malo ne pokrenu niti angažuju. To je toliko puta već viđeno na svim nivoima od ulaza, preko zgrade pa do čitavog naselja.
  • 0

#51 Aleks@

Aleks@

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 83 posts
  • LocationStepa

Posted 27 January 2018 - 12:38

Ok, to za apatiju i nezainteresovanost stoji, ali hajde da pre nego to kažemo ipak pozovemo ljude da glasaju?

Jedno kratko obaveštenje/objašnjenje poput ovog: http://stepa.rs/foru...o-tvom/?p=79359 članovima foruma, i da se postavi na FB grupu i web prezentaciju naselja. Eto, ja bih samo to zamolio, pa ako niko i dalje ne bude glaso, da podvučemo ovo što si napisao.

• 0

#52 spreman

spreman

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted 27 January 2018 - 14:06

Ok, to za apatiju i nezainteresovanost stoji, ali hajde da pre nego to kažemo ipak pozovemo ljude da glasaju?

Jedno kratko obaveštenje/objašnjenje poput ovog: http://stepa.rs/foru...o-tvom/?p=79359 članovima foruma, i da se postavi na FB grupu i web prezentaciju naselja. Eto, ja bih samo to zamolio, pa ako niko i dalje ne bude glaso, da podvučemo ovo što si napisao.

OK, pošto si citirao moj odgovor koji se nadovezao na tvoje pitanje o brisanju/zaključavanju teme mislio sam da na tu akciju misliš - my bad.

Što se tiče ove akcije, nije problem u informisanosti ljudi već u njihovoj apatiji i nezainteresovanosti jer ogromnoj većini koja je i informisana više odgovara da drugi urade njihov posao a da se oni ni malo ne pokrenu niti angažuju. To je toliko puta već viđeno na svim nivoima od ulaza, preko zgrade pa do čitavog naselja.

За ово о чему причате формиран је орган Удружења- Саветодавни одбор; који не функционише.

• 0

#53 ivancosic

ivancosic

V.I.P. član

• Administrators
  • 1,623 posts
  • Location4J L3

Posted 27 January 2018 - 21:26

Da završimo priču oko prve teme, ukratko: Udruženje je imalo sastanak sa predstavnicima investitora, i transparentno je prenelo sve što je bilo na sastanku, drugoj strani se to nije dopalo i inistirali su da se tema ukloni. Udruženje nije pristalo na to, tema je zaključana jer je informacija da interesovanje postoji važna za naselje. Kada se investitor bude ponovo obratio, otvoriće se nova tema. Pošto postoji šansa da se zbog svega investitor predomisli i ne uđe u posao bespredmetno je diskutovati dok ne budemo znali njihov stav. 

Što se tiče akcije sa predlozima u prvim danima akcije lista predloga nije ni postojala, niti su bili zbirni glasovi. Delovalo je kao da aplikacija radi samo na prikupljanju podataka ljudi koji glasaju. Ova tema je služila za koordinaciju oko glasova, nije bilo potrebno da bilo šta pokreće Udruženje, ali u startu nije delovalo da postoji lista kao takva. 

Mislim da imamo sasvim dovoljno vremena da pokrenemo grupnu akciju sada i da izguramo sve potrebne sadržaje koje želimo na vrh liste. Zbog privatnih problema nisam pratio ovu temu poslednjih par nedelja, ali sam spreman da pokrenemo sve kanale da izguramo ovo kako treba, imamo dovoljno vremena. 

• 2

#54 Aleks@

Aleks@

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 83 posts
  • LocationStepa

Posted 27 January 2018 - 21:31

Sjajno, ako mogu bilo šta da pomognem tu sam. Izvini na cimanju...

• 0

#55 ivancosic

ivancosic

V.I.P. član

• Administrators
  • 1,623 posts
  • Location4J L3

Posted 28 January 2018 - 17:15

Drage komšije glasanje u okviru projekta “Da se radi i gradi po tvom!” traje do srede. Da podsetimo, projekat ima za cilj da Beograđanima pruži mogućnost da učestvuju u procesu odlučivanja o tome kako žele da njihov grad i njihove opštine izgledaju u budućnosti. Grad je za ovaj projekat izdvojio 200 miliona, a svaka opština koja je deo projekta po 10 miliona dinara. 

Pozivamo vas da se pridružite akciji, s obzirom na to da aplikacija sabira glasove u ne baš realnom vremenu potrebno je da glasamo što pre kako bi se glasovi sabrali do kraja meseca. 

Šta je potrebno da uradite:

1) na Google play prodavnici, u polje za pretragu unesite "beokom servis" i instalirajte Beokom servis aplikaciju.

2) Pokrenute aplikaciju uz opcije

- Dozvoli pristup fileovima.
   - Dozvoli pristup lokaciji.
3) Gore desno, kliknite na "ankete" i birajte:"Da se gradi po tvom"

Birajte anketu za koju hoćete da glasate. Voleli bismo da sledeći predlozi prikupe što više glasova:

Za 1. Anketu - grad Beograd ukucajte sledeće:
"Glasam za izgradnju duplih traka u okviru spoljne magistralne tangente od braće Jerković do trošarine." 

Za anketu koja se odnosi na Voždovac, trebalo bi da je 3. Ili 2. na spisku, unestite:
"Glasam da se napravi izlaz iz naselja Stepa Stepanović na ulicu Vojvode Stepe - predlog 82"

Hvala unapred, pokažimo složnost našeg naselja. 

Molim vas da proverite tekst i da predložite izmene

Molim vas da nabrojite još poneki predlog za koji bi moglo da se glasa

Proverite da li prvi predlog ima broj kraj sebe

Proverite da li postoji aplikacija za Iphone, ili je akcija samo za Android korisnike

Prema dosadašnjim interakcijama na FB / forumu / Viber grupama najbolje je da akciju pustimo u periodu između 9-12 sutra u prepodnevnim satima

• 0

#56 Aleks@

Aleks@

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 83 posts
  • LocationStepa

Posted 28 January 2018 - 17:44

Pozdrav,

• Što se tiče broja koji ide pored aplikacije, to je prvih par nedelja bilo nepromenjivo, medjutim sada se menja u zavisnosti od toga kako predlog napreduje na listi. Bitan je samo tekst predloga.
  • Iphone ima identičnu aplikaciju i sistem glasanja.
  • Ostali predlozi:

- Побољшање саобраћајне везе насеље Степа Степановић са центром града

- Насеље Степа Степановић - обнављање кошева у насељу

- Насеље Степа Степановић - постављање надстрешница на аутобуска стајалишта у насељу Степа Степановић.

- Насеље Степа Степановић - модернији, отворени паркови за децу уместо постојећих ограђених и дотрајалих у насељу Степа Степановић.

- Степа Степановић - изградња основне школе и вртића

- Излаз на Војводе Степе из насеља Степа Степановић 

- Уредити излазе из насеља Степа Степановић на Бул. Пеке Дапчевића

Moguće je dati i potpuno nove predloge ali mislim da smo u ovom ciklusu zakasnili za tako nešto. Ako su svi saglasni, možda je najbolje da glasove grupišemo tako što ćemo glasati za po jedan predlog u okviru anketa za Beograd i Voždovc.

Ne znam kako funkcionišu ostali kućni saveti, ali ako postoje viber grupe u okviru istih ne bi bilo loše da se poziv distribuira i na taj način.

• 0

#57 ivancosic

ivancosic

V.I.P. član

• Administrators
  • 1,623 posts
  • Location4J L3

Posted 28 January 2018 - 19:09

Instalirao na Iphone-u, radi. Probaću da prođem još jednom spisak svih predloga pre postovanja sutra, sve izgleda rade ručno i totalni je haos sa aplikacijom, neki predlozi su duplirani a negde su pobrkane nadležnosti. Na primer, vrtić je u nadležnosti grada a nalazi se na opštinskom spisku, a spajanje sa V. Stepe je u nadležnosti opštine a ima ga i na gradskom spisku... 

• 0

#58 ivancosic

ivancosic

V.I.P. član

• Administrators
  • 1,623 posts
  • Location4J L3

Posted 29 January 2018 - 12:41

http://stepa.rs/vest...o-kraja-meseca/

https://www.facebook...?type=1

• 2

#59 coa.m

coa.m

Member

• Members
  • PipPip
  • 19 posts

Posted 31 January 2018 - 21:40

Ne znam da li ste videli...
Izlaz iz Stepe je prvi sa 76 glasova...
Bravo!!!
  • 3

#60 Aleks@

Aleks@

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 83 posts
  • LocationStepa

Posted 02 February 2018 - 14:19

Nije loše! :)
Meni su iz beokoma odgovorili da je presek 01.02. zašto to niko ne potvrdjuje ostaje misterija...5d0010d620b50c51ed4d8426ff149aa2.jpg

• 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users