Jump to content

Photo

"Voždovačka panorama" - izlaz na naselje Stepa Stepanović

• Please log in to reply
59 replies to this topic

#21 amaro

amaro

V.I.P. član

• Members
  • 849 posts

Posted 13 February 2018 - 20:12

Gde li ce to da grade!?!
  • 0

#22 ZoBu

ZoBu

V.I.P. član

• Members
  • 2,157 posts

Posted 13 February 2018 - 21:12

Gde li ce to da grade!?!

Stepin breg gradiće izgleda kod šestica. Blizu okretnice 49

• 0

#23 SuperIka

SuperIka

V.I.P. član

• Members
  • 2,174 posts
  • Location1А L2

Posted 13 February 2018 - 22:04

Gradiće ga između gp5 i gp6, na mestu gde su hteli da grade antenski stub ... na tom bregu ...
  • 0

#24 ivancosic

ivancosic

V.I.P. član

• Administrators
  • 1,623 posts
  • Location4J L3

Posted 13 February 2018 - 22:21

Nema nikakve veze kad se ko registrovao na forum naravno, mada se znalo da se od akcije do akcije pojave novi anonimni članovi koji se trude da deluje da određeni stav ima prevagu. Van toga ne bismo voleli podelu na rođene forumaše i forumaše iz provincije :D Već smo se nagledali takvih gluposti po gradu... 

Što se tiče reagovanja tipa UDRUŽENJE D'URADI NEŠTO!!! i traženje instant rešenja i akcija budite strpljivi ako nešto traje, ili probajte da formulišete inicijativu ako je neka nova, u Udruženju nema ljudi koji se bave redovnim aktivnostima 24/7 (mada ponekad deluje tako), u pitanju su ljudi koji rade svoje redovne poslove baš kao i vi i pored svega toga u svoje slobodno vreme, se trude da neke stvari urade za naselje. 

Što se tiče ostalih stvari: molim vas da obratite pažnju na razliku između toga da li Udruženje razgovara sa nekim ili pregovara i da sa pažnjom koristite oba termina. Nemojmo menjati teze. Udruženje nikada do sada nije pregovaralo ni sa kim ni oko jedne teme ukoliko iza toga nije postojala transparentna inicijativa koja je potekla od stanara naselja. Predstavnici Udruženja često razgovaraju sa mnogim drugim institucijama i pojedincima, i kada postoji dovoljno potvrđenih informacija predoče stanje stvari kako bi se izneo stav celog naselja koje posle Udruženje zastupa. 

• 4

#25 ivancosic

ivancosic

V.I.P. član

• Administrators
  • 1,623 posts
  • Location4J L3

Posted 13 February 2018 - 22:32

Sada ću malo razmišljati na glas i ostaviti prostor svima da daju svoje mišljenje (namerno sam odvojio dva posta):

Da li bi veza Alprosa direktno na Kružni put napravila više štete nego koristi nama koji izlazimo iz naselja?

Da li treba formulisati jasan stav prema svim potencijalnim "kačenjima" na Stepu? Sa jedne strane imamo neke koji već koriste resurse Stepe kao što je Auto-perionica (gde je Vlada85 reagovao pa nije dobio podršku), i Bones koji koristi parkinge naselja za svoj vozni park. Da li u tim ljudima tražiti saveznike za ostale borbe ili se ponašati kao Galsko selo? 

Da li prigrliti nove koji žele da se prikače na naselje, pomoći im, i usloviti ih da neke stvari urade kako to najviše odgovara naselju, ili se boriti protiv svega?

• 2

#26 amaro

amaro

V.I.P. član

• Members
  • 849 posts

Posted 14 February 2018 - 00:06

Gradiće ga između gp5 i gp6, na mestu gde su hteli da grade antenski stub ... na tom bregu ...

Odlican izbor lokacije!
  • 0

#27 sasasa

sasasa

V.I.P. član

• Members
  • 967 posts
  • Location5B L1

Posted 14 February 2018 - 07:57

Ja sam protiv grljena bilo koga- a pogotovo sam protiv pomaganja doticnim da koriste resurse naselja-jer ce se time stvoriti samo haos u naselju-pogotovo ako takozvani investitori vide da je proslo s jednim primerom-pocece masovno da grade po obodu naselja - duz ulice Vojvode Stepe - i mogu misliti na sa bi to licilo-investitore interesuje samo njihov licni dobitak, a kako cemo mi posle njih to ne interesuje-iskoristili bi samo nase naselje kao reklamu a posle ko vas sisa.

A za tu perionicu samo sami krivi - da ne dolaze ljudi iz naselja da tu peru kola ko bi znao i da postoji ta perionica van naselja

• 2

#28 misici

misici

Member

• Members
  • PipPip
  • 16 posts
  • Location2D L2

Posted 14 February 2018 - 09:43

Upravo, ako se i izbori da Alpros ne dobije prilaz iz naselja vec direktno na kruzni put, da li to smanjuje nase probleme, rekao bih da ne. Guzve ce biti jos vece, ukljucenje iz naselja jos teze, a ako iz zafali parking mesta svakako ce parkirati kod nas jer smo im najblizi. Ono na sta sam u prethodnim postovima cilja jeste da je i njihov i nas interes trajno resavanje pianja kruznog puta i prosirenje ulice. Nece nama znaciti ni uredjenje zelene povrsine, pa ni pesacki izlaz na V.Stepe pored njihovih zgrada funkcionalno, nece promeniti stanje problematicnih tacaka, ali da bi bilo daleko lepse bilo bi.

Druga stvar, pozicija Alprosa je specificna. Lokacijski su na "bolnom" mestu, a veliki su, pa iz tog razloga ih mozda trebamo posmatrati kao partnere u borbi za zajednicke interese jer ih definitivno imamo, a ne kao protivnike. Specificno je i to, koliko sam ukapirao, sto ce njihov salon biti tu, nije obican investitor koji "sminka" dok ne proda vec ce biti dugrocno prisutni pa mi je logicno da im je u interesu da se neke stvari srede.

Naravno da ne treba sve okolne prigliti i ponuditi im da se koristi infrastruktura naselja, niti ostati imun ukoliko to neko pokusa da uradi samoinicijativno. Neminovno ce se graditi ok naselja i isto koristiti kao mamac za prodaju, ali naravno i da moramo stiti naselje i nase interese. Ne kazem da trebamo imati dvostruke arsine za Alpros i ostale, ne kazem da im se treba tek tako dati taj ulaz itd, samo aludiram da sa njima mozda situacija nije samo crna ili bela zbog specificnosti mesta na kom se nalaze i velicine objekata koje grade, jer definitivno imamo neke zajednicke ciljeve i interese na duze staze.

Opet da ponovim da ne bude zabune, ne lobiram za A ili B, samo na glas razmisljam iznosim licno misljenje.

Ako i kada dobijemo saobracajnicu koja povezuje naselje i V.Stepe, imacemo istu situaciju sa zgradama koje budu na tom potezu, vodicemo mozda istu polemiku :)

• 4

#29 SuperIka

SuperIka

V.I.P. član

• Members
  • 2,174 posts
  • Location1А L2

Posted 14 February 2018 - 10:25

Komšija,

ne vidim da ste u odgovarajuće polje na Vašem nalogu, uneli lokaciju u vidu broja zgrade/lamele

u kojoj živite ...

Hvala .
  • 0

#30 misici

misici

Member

• Members
  • PipPip
  • 16 posts
  • Location2D L2

Posted 14 February 2018 - 11:18

Komsija, podatak azuriran, hvala na sugestiji.

• 0

#31 stinger

stinger

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 131 posts

Posted 14 February 2018 - 18:35

Prilozi:

03 - SITUACIJA-500 – preuzimanje sa https://goo.gl/fLQmbg

Oni nemaju drugi put, osim preko naseg naselja... da nije smesno, bilo bi tuzno.

• 1

#32 amaro

amaro

V.I.P. član

• Members
  • 849 posts

Posted 14 February 2018 - 21:13

Ici cemo preko Kumodraza na Banjicu, opusteno...

Sramota.

Mozda se i urusi taj deo kruznog puta od silnog pritiska novih gradjevina, bez odgovarajuce infrastrukture i planiranih puteva.
  • 0

#33 gagi

gagi

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 31 posts
  • Location1v l1

Posted 14 February 2018 - 23:22

Oni nemaju drugi put, osim preko naseg naselja... da nije smesno, bilo bi tuzno.

Iz ovog projekta se vidi da ce imati kolski prilaz iz V.Stepe.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
  • 1

#34 UdruženjeUSNSS

UdruženjeUSNSS

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 195 posts

Posted 16 February 2018 - 21:13

Zamolili smo mailom direktora Alpros d.o.o. Beograd za dodatnim informacijama u vezi stambeno-poslovnog kompleksa Panorama Voždovac, pa Vam prosleđujemo odgovor:

Poštovani,

U okviru kompleksa će postojati određeni broj slobodnih parking mesta ali vam ne mogu trenutno precizno reći koji broj jer će ona biti predviđena projektom za koji sam pomenuo u prethodnom mailu da je u fazi izrade. Trudimo se da obezbedimo veći broj mesta iako će to za nas kao investitore značiti dodatne troškove jer moramo otkupiti dodatni deo parcele za ta dodatna parking mesta. Ali obzirom da smo svesni začaja slobodnih parking mesta u današnjim uslovima, spremni smo na tu dodatnu investiciju pa ćemo u skladu sa urbanističkim mogućnostima uraditi maksimalno mogući broj a da to opet bude humano uklopljeno u celinu kompleksa.

Što se tiče tačnog naziva urbanističkog projekta, u pitanju je ‘Urbanistički projekat za izgradnju stambeno-poslovnog kompleksa na uglu ulica Vojvode Stepe i Krunog puta voždovačkog’ pod br. IX-06 br 350.13-56/2016.

Srdačan pozdrav

• 0

#35 Aleks@

Aleks@

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 85 posts
  • LocationStepa

Posted 16 February 2018 - 22:13

Pa molim vas, ja sam potpuno za razvijanje dobrosusedskih odnosa i komunikacije sa investitorima ali hoće li udruženje zauzeti stav po ovom pitanju?
Ne u odnosu prema alprosu već u odnosu prema svim budućim projektima uz naselje.

Imamo dva velika kompeksa iza alprosa koja isto tako planiraju da priključe na putnu i drugu infrastrukturu naselja, pa se pitam sta je uopšte ideja iza ove prepiske?
Nadam se da je svima jasno da kada se sa samo jednim investitorom takav dogovor napravi, povratka nema.

Obratite paznju na zauzetost parkinga u tom delu naselja, slobodna mesta su već sada misaona imenica....ne kažem da će izostanak priključaka na stepu u potpunosti eliminisati korišćenje parkinga naselja, ali makar servis i lokali neće gravitirati ka nama.

Obzirom da 80% komsija ne posećuje forum ili to retko čini, a u cilju izvodjenja nekakvog zajedničkog zaključka, interesuje me da li postoji nekakav mehanizam obaveštavanja stanara?
Ovo pitanje je po meni krucialno za budući kvalitet života, izgled i funkcionisanje našeg naselja i zaista bih molio da se tako prema tome postavimo.

Hvala,

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
  • 0

#36 stinger

stinger

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 131 posts

Posted 23 February 2018 - 13:58

Iz ovog projekta se vidi da ce imati kolski prilaz iz V.Stepe.

Lepo si napiso, oni ce imati, mi necemo. Verovno ce biti rampa i cip kartica za sve one koji ne zive tu nece moci tuda da prodju... a za Stepu ti ne treba nista... tj. posto nece imati dovoljno parkinga... parkirace u Stepi.

PS Najjaca mi je sto je neko dozvolio da se preko puta te zgrade izradi nekoliko zgrada (gde je u prizemlju IDEA) a da te ogromne zgrde imaju samo po 3-4 parkinga ispred zgrade. Zar nema neki propis koji bi propisao da je obaveno i parking mesto za odredjen broj stanova?

• 1

#37 Aleks@

Aleks@

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 85 posts
  • LocationStepa

Posted 23 February 2018 - 14:10

Neka ostane zabeleženo da udruženje jednom rečju nije spomenulo ovaj problem na tribini. Kada se za koju godinu nadjete u naselju u kome je nemoguće naći slobodno parking mesto, setite se ove diskusije.
Tada će naravno biti kasno za bilo kakvu reakciju...

• 0

#38 ZoBu

ZoBu

V.I.P. član

• Members
  • 2,157 posts

Posted 23 February 2018 - 14:40

Poštovani Aleks@, zamolio bih Vas da odgovorite: Zašto Vi niste postavili ovo pitanje na Tribini, već ste očekivali da to neko drugi učini umesto Vas? Kako ne biste imali pogrešan stav o spomenutom problemu, molim Vas da još jednom pročitate Zahtev Udruženja, koji je doveo do organizovanja Tribine. Tamo je sve jasno napisano.

• 0

#39 Aleks@

Aleks@

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 85 posts
  • LocationStepa

Posted 23 February 2018 - 14:57

Poštovani Aleks@, zamolio bih Vas da odgovorite: Zašto Vi niste postavili ovo pitanje na Tribini, već ste očekivali da to neko drugi učini umesto Vas? Kako ne biste imali pogrešan stav o spomenutom problemu, molim Vas da još jednom pročitate Zahtev Udruženja, koji je doveo do organizovanja Tribine. Tamo je sve jasno napisano.

Poštovani ZoBu, vrlo je jednostavno i odgovoricu vam sa zadovoljstvom. Tribina je zakazana bukvalno danas za sutra i jednostavno nisam uspeo da uskladim svoje poslovne obaveze sa terminom. Ne razumem zašto žurite sa zaključcima?
Sa druge strane, na meni je odluka da li ću i na koji ću način nešto raditi.
Ako me moje odsustvo na tribini, na bilo koji način diskvalifikuje iz diskusije koju sam pokrenuo kada ljudima problem nije bio ni na kraj pameti, vi recite...ovde ima da se doda ali ne bih raspirivao strasti.

Pogledao sam kompletan snimak, privatni investitori i njihovo priključenje na naselje jednostavno nisu spomenuti. To je problem velik koliko i izlazi iz naselja, samim tim je trebao da se spomene "imenom i prezimenom", ne da se gura u neku opštu stavku. Izvinjavam se ako sam nešto prečuo, ali koliko je meni poznato o ovome nije bilo reči, niti je bilo kakav stav po ovom pitanju zauzet.

Kada grad izda dozvole, biće kasno...

• 0

#40 Martin Mystere

Martin Mystere

V.I.P. član

• Moderators
  • 2,905 posts
  • Location4A L1

Posted 23 February 2018 - 15:46

Ljudi su videli i daleko veće probleme od tog koji potencirate i složili se vi ili ne, nedostatak škole i vrtića je problem koji egzistira daleko duže i pogađa daleko više stanara nego taj problem parking mesta tako da je sasvim normalno da je Udruženje prioritizovalo tih par problema plus nebezbedna priključenja na bulevar Peke Dapčevića ili Kružni put.

Apsolutno mi je jasno da je Vama Vaš problem najveći ali verujte postoji neki red poteza i neki širi prioriteti po kojima se radi.

Slažem se sa Vama da, kako kažete "na vama je odluka da li ćete i na koji ću način nešto raditi" i zato bi bilo izuzetno korektno da tu slobodu izbora ostavite i drugima i da shodno citiranom ne tražite da preko reda biju bilo čije bitke, tipa tih parking mesta.

• 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users