Jump to content

Photo

Prozori_GP2 (D,E,G,Đ)

• Please log in to reply
52 replies to this topic

#1 malamaja

malamaja

V.I.P. član

• Members
  • 491 posts
  • Location2E L2

Posted 19 November 2012 - 10:07

Zdravo svima,

Ne znam da li ste primetili da jedino u GP2 (D,E,G,Đ), planiraju da ugrade kako ih ja zovem šalter prozore, tj. prozore kod kojih se veliki deo prozora ne može da otvori, dok se je ručica na manjem koji može da se otvori. Pošto je projekat isti za sve zgrade GP2, ne znam zašto je to odlučeno i ko je to odlučio i kada. Koliko sam videla 2B i 2V imaju normalne prozore. Također bila sam u stanu i u 4G i kod njih se otvara veći deo prozora.
Našoj komšinici su rekli da je kod nas ugrađen Peštan profil (????) te zbog toga je nepraktično da otvara veći deo prozora.

Normalan prozor:

Posted Image

'Šalter' prozor:

Posted Image

Meni ovakvi prozori su jako ružni i nije mi jasno ako smo svi ista grupa i ako plaćamo istu cenu kvadrata, zašto je to urađeno ovako i da li postoji mogućnost žalbe!?
Također još uvek nisu postavljeni kipovi na prozorima.
Da li neko od ostalih koji imaju normalne prozore, znaju kakav im je profil istih, tj, da li je taj Peštan ili ne?
Šifra: Mica Šalteruša
  • 0

#2 Sancho

Sancho

V.I.P. član

• Members
  • 271 posts
  • Location4D L2

Posted 19 November 2012 - 10:13

Pa ovo je vrhunac... :lol:
  • 0

#3 zeljkorm

zeljkorm

V.I.P. član

• Members
  • 672 posts
  • Location6I/L1 (405DJ)

Posted 19 November 2012 - 10:44

Cekaj, da li si 100% sigurna da kada se otvori mali prozor ne postoje neke bravice na unutrasnjoj strani veceg prozora koje omogucuju njegovo otvaranje...
Ako nema ovo je strasno...
  • 0

#4 malamaja

malamaja

V.I.P. član

• Members
  • 491 posts
  • Location2E L2

Posted 19 November 2012 - 10:49

Cekaj, da li si 100% sigurna da kada se otvori mali prozor ne postoje neke bravice na unutrasnjoj strani veceg prozora koje omogucuju njegovo otvaranje...

Mislim da postoje, proveriću u subotu, ali meni se to ne sviđa. To znači da svaki put kad otvaram veliki prozor treba da otvorim mali prozor, onda kliknem na tu neku bravicu koja valjda postoji da bi otvorila veliki. Pretpostavljam da onda i mali prozor treba da bude otvoren dokle god je i veliki otvoren, tako je bar kod mene kuci, klikćem na te bravice dok perem prozore, a inače ne .Zašto mi ne možemo lepo da imamo normalan veliki prozor sa kvakom, koju okrenem i otvorim prozor kao čovek ili stavim na kip kao ostali, a da mali deo prozora bude fiksan? Praktičnije je i lepše.
  • 0

#5 betaverzija

betaverzija

V.I.P. član

• Members
  • 364 posts
  • Location2B L1

Posted 19 November 2012 - 11:26

primetio sam i ranije da su prozori dvokrilni... ali sam mislio da je tako u čitavom naselju.
  • 0

#6 zeljkorm

zeljkorm

V.I.P. član

• Members
  • 672 posts
  • Location6I/L1 (405DJ)

Posted 19 November 2012 - 11:30

Mislim da postoje, proveriću u subotu, ali meni se to ne sviđa. To znači da svaki put kad otvaram veliki prozor treba da otvorim mali prozor, onda kliknem na tu neku bravicu koja valjda postoji da bi otvorila veliki. Pretpostavljam da onda i mali prozor treba da bude otvoren dokle god je i veliki otvoren, tako je bar kod mene kuci, klikćem na te bravice dok perem prozore, a inače ne .Zašto mi ne možemo lepo da imamo normalan veliki prozor sa kvakom, koju okrenem i otvorim prozor kao čovek ili stavim na kip kao ostali, a da mali deo prozora bude fiksan? Praktičnije je i lepše.

Slazem se sa tobom da je "umobolno" resenje, logicnije mi je da se rucka nalazi na vecem a ne na manjem krilu, ali logika i gds ne idu zajedno.
U prvi mah sam se zgranuo citajuci tvoj post, da prozor uopste nemoze da se otvori, ali sada tacno kapiram o cemu se radi.
Da li su postavljeni svi prozori u zgradi, ako nisu jos mozda moze nesto da se uradi, a ako jesu...
  • 0

#7 malamaja

malamaja

V.I.P. član

• Members
  • 491 posts
  • Location2E L2

Posted 19 November 2012 - 12:10

primetio sam i ranije da su prozori dvokrilni... ali sam mislio da je tako u čitavom naselju.

Prozori jesu dvokrilni u celom naselju. Samo sto kod nas je veliki deo fixan, a kod ostalih je mali deo fiksan, sto je jako ružno i nepraktično. Kad sam pitala zašto je to tako, rekli su mi na gradilištu ’Mi ništa ne znamo, to su odlučili ovo što su postavljali prozore’. Otkud podizvođač može da donosi ove odluke ili je opet bilo ovih naših šalter prozora na lageru, pa da se ne baci!!!???

Prozori jesu svuda postavljeni uglavnom. Ako se pobunimo, pošto su prozori na prvi pogled identični, ne vidim zašto ne bi mogli da skinu prozor i u stari okvir stave normalan prozor, gde se normalno otvara veliki deo prozora, a da je mali deo fixan, a ne da čitav život glumim Micu Šalterušu.

Pošto su prozori na prvi pogled 'isti' i razlikuju se samo po tome koji je deo fixan a koji mobilan (veliki ili mali deo prozora), smatram da takvom zamenom ne bi narušili izgled zgrade, pošto spolja izgleda identično, tako da smo ovu falinku primetili tek kad smo počeli da otvaramo te iste prozore.
  • 0

#8 Cat

Cat

V.I.P. član

• Members
  • 1,292 posts
  • Location415R (2B L2)

Posted 19 November 2012 - 13:10

Jao bre, katastrofa.... eto ja sam provalila ,,kip,, ali ovo za prozore mi nije palo na pamet, pa sam sad gledala slike mog stana. Uh, tačno, lepo @mala maja kaže, kod nas je taj mali deo fiksan,a veliki se otvara mislim ima kvaku.
  • 0

#9 malamaja

malamaja

V.I.P. član

• Members
  • 491 posts
  • Location2E L2

Posted 19 November 2012 - 14:53

Jao bre, katastrofa.... eto ja sam provalila ,,kip,, ali ovo za prozore mi nije palo na pamet, pa sam sad gledala slike mog stana. Uh, tačno, lepo @mala maja kaže, kod nas je taj mali deo fiksan,a veliki se otvara mislim ima kvaku.

Katastrofa draga cat, nego šta!!!
Komšinica @vlaheta je sad bila u GDS povodom ovog pitanja i dobijen je nadasve 'smislen' odgovor: Otvara se mali prozor, a veliki je fixan, jer bi veliki smetao nameštaju, prolaženju...'
Tako da ispada da su misli na nas, a na vas nisu, hahahahha(smajli udara glavom u zid).
Takodje su rekli da ne postoji mogućnost zamene, ali isto tako nisu imali projekat zgrade da pokažu, kako bi se isti proverio u projektu!!!???

Mislim da treba da reagujemo.
  • 0

#10 zeljkorm

zeljkorm

V.I.P. član

• Members
  • 672 posts
  • Location6I/L1 (405DJ)

Posted 19 November 2012 - 15:31

Kakav trust mozgova radi tamo u GDS-u,
a?
  • 0

#11 vlaheta

vlaheta

V.I.P. član

• Members
  • 233 posts
  • Location2E L1

Posted 19 November 2012 - 15:50

Odakle poceti...
Ja sam u tom zaprepascenju bila celu subotu popodne-nisam cak ni pominjala to ovde od silne imbecilnosti :shock: Ne bih to ni primetila, da nisam obisla @Cat vasu zgradu da vidim kako ce mi otprilike stan izgledati kad se zavrsi-kad ono :o Isti projektant/projekat, ista cena po kvadratu, a sad zbog razlicitog izvodjaca i njegovog nonsalantnog izbora stolarije i profila treba da mi luksuz bude normalan prozor koji ima sistem za otvaranje po vertikali i da se kipuje :evil:
Imaju ti veci prozori (krila) sistem za otvaranje po principu ankera u stok (nisu bukvalno fiksirani)-ali, sto kaze @malamaja, ja to koristim samo kad perem prozore, a ne kad god hocu da ih otvorim-ono salter prozorce ne smatram otvorenim prozorom! Pa nisam kupila stan u Kneza Milosa da bi zazirala od otvorenog prostora!! O kipovanju da i ne pricam-od tri dvokrilna prozora u mom stanu, nijedan nije kipovan (niti jedno krilo)!!! Kipovan je samo prozor na terasi do terasnih vrata. Obisla sam pet stanova u 2E-ista prica! Ista prica je i u 2D, 2Dj, 2G!
Danas su mi u GDS obrazlozili da je to smisleno-veci prozor smeta pri otvaranju, sto namestaju, sto se ne moze prolaziti-ljudi, radi se o krilu prozora od 1m, ne od 2.5m!!!
Ne dobih semu stolarije na uvid-uz obrazlozenje da je dokumentacija na gradilistu, tako da nisam ustanovila sta je po projektu, a mora da bude definisano-ili se ne zove sema stolarije! Jedino dobih pojasnjenje da je predvidjeno minimalno jedan kipovani prozor po prostoriji-ni to nije ispunjeno!
Raspitala sam se-zamena krila je moguca i ne ugrozava ugradjeni stok, a kipovanje nije nikakav problem ugraditi. Kad se bude evidentiralo projektno resenje, idemo dalje... Za sad mogu da zavidim samo komsijama iz 2V i 2B, a mozda i da ih zalim sto ce se udarati o prozore dok prolaze (ne znam dal' ovde ide smesko ili placko)
  • 0

#12 vlaheta

vlaheta

V.I.P. član

• Members
  • 233 posts
  • Location2E L1

Posted 19 November 2012 - 16:12

Da li su postavljeni svi prozori u zgradi, ako nisu jos mozda moze nesto da se uradi, a ako jesu...

Kada se zavrsavala ugradnja prozora, tek po koji prozor je imao rucicu. I tada sam, proveravajuci kip, reagovala zasto nisu kipovani i dobijala odgovor u stilu zurilo se sa ugradnjom da se sto pre zatvore otvori, ide lose vreme, kise-ugradice se naknadno. I tako dodjosmo do ovde...
  • 0

#13 vladan 2A

vladan 2A

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 162 posts
  • Location2AL3

Posted 19 November 2012 - 19:43

Jao, tek sam sad provalio. I na 2A su Pestan prozori kod kojih je rucka na malom prozoru.
  • 0

#14 vlaheta

vlaheta

V.I.P. član

• Members
  • 233 posts
  • Location2E L1

Posted 19 November 2012 - 19:57

Izvini komsija, kod vas nisam ulazila u zgradu-bila sam toliko besna posle 4 zgrade da odustadoh od dalje pretrage rucki, kipova, marki profila... Bice da je na parceli 2 prilican fuseraj-nama te parket, pa prozori,... A kad vidim one slike sa jedinica gde su plocice u kuhinji do poda-kod nas su naravno samo izmedju elemenata :evil:
  • 0

#15 vladan 2A

vladan 2A

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 162 posts
  • Location2AL3

Posted 19 November 2012 - 20:33

Ma ja sam te prozore slikao jos prosle nedelje, ali mi nije palo na pamet da obratim paznju na otvaranje posto jos nisu stavili rucice a sad vidim da su rupice za rucice na malom prozoru.
  • 0

#16 vlaheta

vlaheta

V.I.P. član

• Members
  • 233 posts
  • Location2E L1

Posted 19 November 2012 - 20:37

Komsija, koliko znam vama nije na zgradi jos zavrsena ugradnja svih prozora? Ako su isti profili, mozda je i onaj ko ih ugradjuje isti kao i za nase zgrade-sto znaci, jos su na gradilistu, pa ako se ustanovi da nisu radili po projektu, ima da ih menjaju!!!
  • 0

#17 SuperIka

SuperIka

V.I.P. član

• Members
  • 2,174 posts
  • Location1А L2

Posted 19 November 2012 - 20:48

:roll: у праву је комшиница vlaheta: ручке само на малом крилу (окну) а на великом бравице, проверено на лицу места и то цео први спрат :shock: :?: .
  • 0

#18 vlaheta

vlaheta

V.I.P. član

• Members
  • 233 posts
  • Location2E L1

Posted 19 November 2012 - 20:54

Proverite i za kipove...
  • 0

#19 SuperIka

SuperIka

V.I.P. član

• Members
  • 2,174 posts
  • Location1А L2

Posted 19 November 2012 - 21:47

Proverite i za kipove...

... па паде мрак а и мрзи ме да банзам по градилишту сад, јављам сутра.
  • 0

#20 vladan 2A

vladan 2A

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 162 posts
  • Location2AL3

Posted 19 November 2012 - 23:22

Komsija, koliko znam vama nije na zgradi jos zavrsena ugradnja svih prozora? Ako su isti profili, mozda je i onaj ko ih ugradjuje isti kao i za nase zgrade-sto znaci, jos su na gradilistu, pa ako se ustanovi da nisu radili po projektu, ima da ih menjaju!!!

Ali kako da znam da li je po projektu ili ne. Inace na mom stanu su vec postavljeni ti prozori
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users