Jump to content

Photo

Telekom Srbija u naselju

• Please log in to reply
952 replies to this topic

#41 Martin Mystere

Martin Mystere

V.I.P. član

• Moderators
  • 2,855 posts
  • Location4A L1

Posted 22 May 2012 - 20:05

Ja sam jos davno kontaktirao IKOM sa pitanjem da li oni mozda nesto znaju oko mogucnosti dolaska u naselje posto me je zanimalo da li da planiram raskid ugovora ili jednostavno da prenesem usluge na drugu adresu.

Iako znam da bi vrlo rado bili zainteresovani da dele taj kolac (jer ipak je to preko 5k stanova) rekli su mi da u tom momentu ne znaju jos nista i da ih pitam jedno mesec dana pre preseljenja jer ce mozda imati neku informaciju.

I ja eto cekam da dodje mojih mesec dana do useljenja...Posted Image
  • 0

#42 TexWiller

TexWiller

V.I.P. član

• Members
  • 256 posts
  • Location5B

Posted 23 May 2012 - 14:53

IKOM je daleko povoljniji od Telekoma
Telekom su lopovi preplata fiksni + ADSL (1.5Mb) + IPTV = oko 3000 din
IKOM internet (5Mb) + KATV = 1700 din, fiksni mi ne treba ionako ga ne koristim
  • 0

#43 stajne

stajne

V.I.P. član

• Members
  • 416 posts
  • Location6E L1

Posted 23 May 2012 - 16:48

Da ne uzmemo ponudu kanala u obzir (na sta se ljudi zale vecinom), zasto bi iko uzimao tako nesto sto si predlozio pored recimo box 4+ paketa (opet se ogradjujem od izbora kanala).
Tu za ~3000 dinara imas 6/1Mb net, fiksni, IPTV i mobilni sa 500 minuta, 500 poruka i 1GB.
Ako se uzme u obzir da bilo koji slican paket na drugim operaterima (VIP, Telenor) kosta 1790 din(Telenor "prenesi i surfuj" i to sa manje minuta) odnosno 1758 din (Vip postpaid 600- vise minuta, manje poruka i MB) i kada na to dodas doticnu kablovsku od 1700 (sa mnogo sporijim netom 1Mb>>128Kb) izadjes na 3400 dinara
  • 0

#44 Martin Mystere

Martin Mystere

V.I.P. član

• Moderators
  • 2,855 posts
  • Location4A L1

Posted 23 May 2012 - 17:26

Recimo zbog toga sto vec imamo paket kod Telenora i VIP-a, pa cak i MTS na koji smo vezani ugovorom, a cak i da nismo - koliko ljudi bi preslo sa Telenora ili VIP-a na MTS kad je bezanija obicno u drugom smeru.

A ako odbijemo te, dobrom broju ljudi, nepotrebne minute (zbog napred navedenog) cinjenica je da Telekom ima najlosiju ponudu.
  • 0

#45 somit

somit

V.I.P. član

• Members
  • 277 posts
  • Location7A L1

Posted 23 May 2012 - 20:23

pa nije sve tako crno valjda... :) Ja sam licno pobegao od MTS pre dve godine, kod Telenora sam sad, i taman mi istice ugovor negde pred useljenje :) a obzirom da ne gledam tv nesto puno BOX ponuda mi odgovara... uzmemo BOX na godinu dana dok se ne usele svi, i dok se ne dogovorimo da dovucemo SBB ili IKOM i onda svi masovno na menjanje provajdera :)))
  • 0

#46 rotkod

rotkod

V.I.P. član

• Members
  • 445 posts
  • Location6V L1 (405G)

Posted 23 May 2012 - 20:44

Imam ljude u SBB (nemam proviziju :D ), oni mogu poslužiti kao kontak, kada bi se našao dogovor, pa da se sa njima lično razgovara, ne preko telefona, samo ajde prvo da vidimo kako će raditi Telekom... SBB če doći, ukoliko ima dovoljno interesenata, odnosno... I da ih ne tražimo... svi će se vremenom pojaviti...
  • 0

#47 Martin Mystere

Martin Mystere

V.I.P. član

• Moderators
  • 2,855 posts
  • Location4A L1

Posted 23 May 2012 - 21:18

Apsolutno se slazem sa tvojim predlogom s tim sto cu malo da se distanciram pa cu reci - dacu sansu Telekomu da vidim kako radi samo pod uslovom da mi se ne ucini da cene bas odudaraju u odnosu na slicne ponude kod drugih provajdera u suprotnom - fik i gotovo... Posted Image
  • 0

#48 rotkod

rotkod

V.I.P. član

• Members
  • 445 posts
  • Location6V L1 (405G)

Posted 23 May 2012 - 21:28

Pod "ljude" sam mislio dva rođaka u direkciji, na NBG... Tako, ako nas telekom ne bude zadovoljavao, uvek možemo tražiti više... Važno da imaju saglasnost stanara... Odnosno nas kao zajednice... Pa znate i sami, ako imamo više njih, konkurencija, cene i ponude se menjaju... Nvidia i ati nikad ne bi postigli to što su danas, da nije bilo jednog od njih... ;)
  • 0

#49 Martin Mystere

Martin Mystere

V.I.P. član

• Moderators
  • 2,855 posts
  • Location4A L1

Posted 23 May 2012 - 21:44

Pa znate i sami, ako imamo više njih, konkurencija, cene i ponude se menjaju...

To ja pricam od samog pocetka...

Ja uopste ne sumnjam da ce Telekomov net preko optike da bude uber-kvalitetan ali jednostavno ne zelim da za to placam daleko vise nego sto bi trebalo/moglo iskljucivo iz razloga sto znaju da su sami i sto im se moze jer nema alternative!
Prvo da vidim njihovu ponudu pa ako je po onom sta nude i po kojoj ceni ona konkurentna nemam apsolutno nista protiv da to budu ni oni, u suprotnom gledam koju god drugu mogucnost budem mogao da iskopam...
  • 0

#50 stajne

stajne

V.I.P. član

• Members
  • 416 posts
  • Location6E L1

Posted 24 May 2012 - 09:29

pa nije sve tako crno valjda... :) Ja sam licno pobegao od MTS pre dve godine, kod Telenora sam sad, i taman mi istice ugovor negde pred useljenje :) a obzirom da ne gledam tv nesto puno BOX ponuda mi odgovara... uzmemo BOX na godinu dana dok se ne usele svi, i dok se ne dogovorimo da dovucemo SBB ili IKOM i onda svi masovno na menjanje provajdera :)))

E ovako nesto sam ja mislio :), onda ce se zamisliti valjda i malo korigovati cene.
  • 0

#51 Martin Mystere

Martin Mystere

V.I.P. član

• Moderators
  • 2,855 posts
  • Location4A L1

Posted 07 June 2012 - 22:56

Evo odgovora koji je dobri kolega forumas sa beobuilda (nadam se i buduci komsija) nikola011 dobio od SBB-a na pitanje da li planiraju ulazak u naselje...

http://www.dodaj.rs/...1j6s6oI/sbb.jpg

Nikola nadam se da se ne ljutis sto sam ovaj odgovor linkovao ovde?
Znam odgovorices mi na onom drugom forumu posto su ovo interforumski razgovori...Posted Image

Sto se mene tice jako dobra vest jer tamo gde postoji konkurencija tu je i bolji kvalitet usluga, a bogami i obicno je jeftinije.

EDIT: Posto iz nekog razloga ne moze da u slici prikaze prikaze sve napisano, uklonio sam sliku i stavio link do nje.
  • 0

#52 pera_detlic

pera_detlic

V.I.P. član

• Moderators
  • 419 posts
  • Location4Z lamela 2

Posted 08 June 2012 - 08:28

Evo odgovora koji je dobri kolega forumas sa beobuilda (nadam se i buduci komsija) nikola011 dobio od SBB-a na pitanje da li planiraju ulazak u naselje...

http://www.dodaj.rs/...1j6s6oI/sbb.jpg

Nikola nadam se da se ne ljutis sto sam ovaj odgovor linkovao ovde?
Znam odgovorices mi na onom drugom forumu posto su ovo interforumski razgovori...Posted Image

Sto se mene tice jako dobra vest jer tamo gde postoji konkurencija tu je i bolji kvalitet usluga, a bogami i obicno je jeftinije.

EDIT: Posto iz nekog razloga ne moze da u slici prikaze prikaze sve napisano, uklonio sam sliku i stavio link do nje.

Ovo je lepa vest...
  • 0

#53 rotkod

rotkod

V.I.P. član

• Members
  • 445 posts
  • Location6V L1 (405G)

Posted 08 June 2012 - 21:48

Naravno, pa neka telekom onda da bolju ponudu, ako misli da isplati uloženo... ;)
  • 0

#54 anelej

anelej

Member

• Members
  • PipPip
  • 24 posts
  • Location4I L2

Posted 28 June 2012 - 21:33

Komsije,

da podelimo par info u vezi interneta i TV za koje smo saznali. Posto nam nije bas svejedno da li je SBB, Telekom, IKOM (cena, izbor kanala...) - uspeli smo da od predstavnika GDS da izvucemo informaciju da ce u ponudi biti 4 operatera i bice prikljucen onaj operater za koji se odluci 51% stanara.

puno pozdrava
  • 0

#55 Martin Mystere

Martin Mystere

V.I.P. član

• Moderators
  • 2,855 posts
  • Location4A L1

Posted 28 June 2012 - 22:22

SBB ili IKOM - svejedno...

Trenutno sam na IKOM-u i prezadovoljan sam ali nemam nista protiv ni SBB-a. Jedino nisam za Radijus Vektor jer sam na drugim forumima imao prilike da vidim pojedine teme gde su se pojedinci poprilicno zalili na njihove usluge i pre svega odnos prema korisnicima.

E sad, pitanje je 51% stanara lamele, zgrade, parcele, naselja... To nije ni svejedno a jos manje je jednostavno izvesti prikupljanje potpisa narocito u pocetnoj fazi kada ima jos mnogo neuseljenih stanova.

Ako bi oni sami napravili neku anketu medju stanarima to bi vec bilo daleko bolje ali opet - ima nas sa dosta vise iskustva i znanja o toj temi a sigurno ima i dobar broj onih kojima je apsolutno svejedno i koji mogu da uticu na izbor neke losije ponude tako da bi najbolje bilo da postoji neka mogucnost da svako za sebe odabere izmedju par ponudjenih izbora, ali znam da je to teze izvodljivo.
  • 0

#56 rotkod

rotkod

V.I.P. član

• Members
  • 445 posts
  • Location6V L1 (405G)

Posted 30 June 2012 - 08:26

Katastrofa, sad treba još i da lobiram za SBB ili IKOM... Pa da pokupim 51% stanara potpise...

Zar to nije malo blesavo, mislim da nisu obavešteni, telekom je prioritet GDS-a, a SBB, IKOM i ostali se "mogu" dovesti u zgradu, po useljavanju, uz saglasnost 51% stanara.... Saklasnost je samo dozvola da ljudi ugrađuju svoj sistem u zgradu, ali ne i obaveza bilo kog stanara da sklopi ugovor sa njima...

Rešenje?

Pa najbolje je dozvoliti i sbb i ikom, pored telekoma, pa onda videti ko je povoljniji...
  • 0

#57 Martin Mystere

Martin Mystere

V.I.P. član

• Moderators
  • 2,855 posts
  • Location4A L1

Posted 30 June 2012 - 11:13

... telekom je prioritet GDS-a...

Naravno da je Telekom prioritet GDS posto je GDS drzavna firma za koju vec znamo sta i kako radi (ne odgovara na pitanja kupaca, obmanjuje ih izjavama, govori "tuzite nas" a rade kako im se "cefne", kasne sa rokovima ali se ne uzbudjuju zbog toga itd.) i normalno da zeli da dovede jos jednu slicnu drzavnu firmu koju je isto tako briga za korisnika...
  • 0

#58 ivancosic

ivancosic

V.I.P. član

• Administrators
  • 1,609 posts
  • Location4J L3

Posted 30 June 2012 - 15:05

Dugo već poznajem ljude iz Telekoma i znam koliko su u poslednje vreme uradili na temu komunikacije sa korisnicima.

Telekom je uradio postojeću infrastrukturu u naselju, i prvo smo naselje koje ima "Fiber to the Home" tehnologiju u Srbiji, (Belvil ima Fiber to the Building) a malo je rezidencijalnih objekata u regionu koji imaju to. Ja volim da neke stvari "imam prvi"

SBB jeste konkurentan sa cenama, ali su i oni postali ogromna kompanija sa puno puno korisnika, jako se često dešavaju i njima pritužbe.
  • 0

#59 Martin Mystere

Martin Mystere

V.I.P. član

• Moderators
  • 2,855 posts
  • Location4A L1

Posted 30 June 2012 - 15:59

Ma sve je to u redu ali opet i sve je to sa druge strane dzaba ako zacepe takve cene koje ljudi mahom ophrvani kreditima ne mogu sebi da priuste...

I ja volim da sve imam lepo, kvalitetno i medju prvima ali opet u granicama mogucnosti, tako da licno nemam nista ni protiv Telekoma ako za to sto nudi ponudi razumne i konkurentne cene... I ako recimo poboljsaju ponudu kanala kod IPTV jer verujem da veliku vecinu (pleonazam?) ljudi ne zanima masa kanala koje trenutno nude, narocito onih lokal-patriotskih, dok opet sa druge strane nedostaje im masa kanala koje ljudi traze a konkurencija ima u svojoj ponudi i to cak u osnovnom paketu... U slucaju da nam omoguce kvalitetnu ponudu kanala kod IPTV i konkurentne cene ja cu biti medju prvima koji ce potpisati ugovor sa njima!

Elem, sve to sto mi sada pricamo i nadamo se je dzaba kada me vec prva sledeca vest od Telekoma odmah demantuje po pitanju konkurentnosti - dok drugi povecavaju brzine neta oni povecavaju cene...

http://www.open.tele... ... &cid=52200
  • 0

#60 dalek

dalek

V.I.P. član

• Members
  • 866 posts
  • Locationstepa

Posted 03 July 2012 - 17:33

Jesu li sve zgrade FTTH? NIsamo videli optiku u šestici.
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users