Jump to content

Photo

Telekom Srbija u naselju

• Please log in to reply
952 replies to this topic

#941 niki

niki

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 181 posts
  • Location4B

Posted 01 October 2017 - 12:47

Već postoje paketi koji bi trebalo da rade u naselju, BOx 3 fiksni+ Optika 1000 + TV 9500rsd, Optika 150 - 4500rsd. 4K TV još nije spreman, mislim da vredi još malo čekati, ali je sjajno da konačno ima nekog pomaka oko optike. Neka ekipa je svojevremeno gledala mogućnost da se napravi paket za Stepu, možda je sad trenutak ponovo!
  • 0

#942 SuperIka

SuperIka

V.I.P. član

• Members
  • 2,151 posts
  • Location1А L2

Posted 01 October 2017 - 14:04

Sve je to, još uvek, skromno s' obzirom na mogućnosti u ovom našem naselju ...

Za sada, najbolji potez Telekoma, je odustajanje od izgradnje antenskog stuba .
  • 1

#943 heisenberg

heisenberg

V.I.P. član

• Administrators
  • 1,477 posts

Posted 01 October 2017 - 14:11

Napravili su i pakete za optiku, ali su ih skinuli sa sajta. Do kraja godine bi trebalo da daju zvaničnu ponudu (ono što sam ja čuo je da će biti 2400 dinara paket 150/20 i da neće morati telefonski priključak da se plaća).

• 1

#944 amaro

amaro

V.I.P. član

• Members
  • 830 posts

Posted 01 October 2017 - 18:59

Aaaaaa, napokon, ne mogu da verujem da cu docekati paket koji ima samo internet!

To bi bilo fantasticno!
  • 0

#945 Nightshadow

Nightshadow

Member

• Members
  • PipPip
  • 21 posts
  • Location3A, L1

Posted 02 October 2017 - 23:52

Moraće, telefonski priključak će i dalje biti obavezan, čak i za optiku.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
  • 0

#946 nebojsava

nebojsava

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 posts

Posted 21 October 2017 - 13:22

B7DxVFl.jpg

• 1

#947 bbK1ng

bbK1ng

Member

• Members
  • PipPip
  • 18 posts
  • Location3AL5

Posted 10 November 2017 - 15:06

Da li neko zna ko je vlasnik optičkog vlakna od razvode kutije u ulazi do MM kutije u stanu?

Odnosno, da li imam pravo da to vlakno iskoristim za drugo provajdera koji nije Telekom Srbija?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
  • 0

#948 Martin Mystere

Martin Mystere

V.I.P. član

• Moderators
  • 2,875 posts
  • Location4A L1

Posted 10 November 2017 - 18:20

Nama su rekli da je Telekom vlasnik optike od ulaza u zgradu do stana i mi nismo uspeli da to iskoristimo ...
  • 0

#949 Vlada85

Vlada85

V.I.P. član

• Members
  • 3,507 posts
  • Location4E, L3

Posted 11 November 2017 - 04:27

ne moze Telekom biti vlasnik u zajednickom prostoru zgrade. Od ormana do stana je vlasnistvo i odgovornost stanara a ne telekoma...Isto kao i za antenu, isto kao i za vodu/vodomer, toplanu, kanalizaciju...

Definisano odlukama grada, do prvog cvorista (da li je to brojilo, shahta, orman, podstanica, itd. nebitno)

Na kraju, ja ne znam da je iti jedan predsednik potpisao ili dobio drugaciju odluku, stim u vezi apliciraju se zakoni i odluke grada

To sta oni pricaju je drugo... Mogu samo da pricaju

• 1

#950 Martin Mystere

Martin Mystere

V.I.P. član

• Moderators
  • 2,875 posts
  • Location4A L1

Posted 11 November 2017 - 08:17

OK Vlado, slažem se sa tobom i voleo bih je tako ali zbog čega je onda SBB išao preko antenskog dela putem koaksijalca a ne optikom tako da bude FTTH umesto FTTB i da možemo da ugovorimo/koristimo prave pakete sa optikom?
Zar ne bi tako bilo jednostavnije a i bolje i SBB i nama ali SBB nije jednostavno mogao da koristi tu infrastrukturu?
  • 0

#951 bbK1ng

bbK1ng

Member

• Members
  • PipPip
  • 18 posts
  • Location3AL5

Posted 11 November 2017 - 09:56

Mislim da je tema dosta interesantna.

Ja sam kupio stan od GDSa I jedini ugovor imama sa njima. Na taj ugovor se direktno primenjuju samo Zakoni vezani za obligaciju i stanovanje koji sve zajedničke prostorije stavlja u vlasništvo stanara.

Lično nemam Ugovor sa Telekom Srbija. Ako oni imaju sa GDSom to nema nikakve posledice na stanare.

Nama je skoro Radijus Vektor tražio saglasnost da uđe u ulaz i postavi razvodni ormar u ulazu, a za konkretne stanove i pojedinačne ugovore će koristiti postojeću koaksijalnu instalaciju jer je ona naše vlasništvo.

Mislim da bi ista analogija morala da se primeni i na optička vlakna.

Što se tiče SBBa I FTTH nije dovoljno da dođu optičkim vlaknom do zgrade već moraju da postave i GPON (ili kako se to već zove) kako bi mogli da dele signal po stanovima.

Verovatno tada nisu to imali kao opciju. Sada bi imalo smisla proveriti ponovo

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
  • 0

#952 Martin Mystere

Martin Mystere

V.I.P. član

• Moderators
  • 2,875 posts
  • Location4A L1

Posted 11 November 2017 - 10:04

Infrastrukturne mogućnosti su im bile iste tada kao i sada, ugradnja bilo kakve opreme im je najmanji problem...

Slažem se da bi za optiku trebalo biti isto kao za ostalu instalaciju a zašto to nije tako - to je pitanje za milion dolara.

Ostaje mogućnost da je možda Telekom na neki način učestvovao u uvođenju optike pa im je GDS to nadoknadio tako što im je ostavio u amanet optiku unutar zgrade - drugo mi ne pada na pamet.
  • 0

#953 Vlada85

Vlada85

V.I.P. član

• Members
  • 3,507 posts
  • Location4E, L3

Posted 12 November 2017 - 17:57

Jeste Telekom investirao, nije upitno uopste. I dobili su prostore u nekoj zgradi gde im staji oprema.

A zasto SBB koristi koaksijalni, koliko sam ja cuo, zato sto nisu doveli dovoljan broj optickih kablova do zgrada da bi mogli dalje kroz optiku. Prakticno bi trebalo neku dodatnu opremu da dovuku da bi to radilo, sto naravno oni nece...A iskreno i ovaj koaksijalni sistem radi skro OK

• 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users