Jump to content

Photo

Refinansiranje subvencionisanog kredita

• Please log in to reply
227 replies to this topic

#41 NewUser

NewUser

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 89 posts

Posted 18 November 2016 - 14:17

Isto sa ove strane sa Raiffeisen... Cekam finalnu ponudu ali predlazem svima da prvo idu na varijantu aneksiranja kredita...
Stambeni krediti predstavljaju veliki udeo u kompletnom portfoliu...Nece se oni tako lako odreci kajmaka...

Komsija, zaboravi da pitam da li ima nekih troskova prilikom aneksiranja kredita. Da li Vi znate?
  • 0

#42 Vlada85

Vlada85

V.I.P. član

• Members
  • 3,493 posts
  • Location4E, L3

Posted 18 November 2016 - 14:23

Nema, pitao sam drugog komsu a i kolege sa posla koje su to uradile... Prilikom aneksa nema, za refinansiranje ima...

• 0

#43 NewUser

NewUser

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 89 posts

Posted 18 November 2016 - 14:24

Nema, pitao sam drugog komsu a i kolege sa posla koje su to uradile... Prilikom aneksa nema, za refinansiranje ima...

Hvala.
  • 0

#44 Mad Mike

Mad Mike

V.I.P. član

• Members
  • 526 posts
  • Location6Z L1

Posted 18 November 2016 - 14:41

Vlado, malo sam sam neupucen, pa te molim za preciziranje, sta konkretno mogu dobiti aneksiranjem?

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
  • 0

#45 Vlada85

Vlada85

V.I.P. član

• Members
  • 3,493 posts
  • Location4E, L3

Posted 18 November 2016 - 15:03

nizu kamatu, komsa je objasnio da se uleti u cenkanje sa bankom... Pokupe se ponude drugih banaka, ode u maticnu i kaze ovo sam dobio od ostalih, sta vi meni nudite ako aneksiramo ugovor (ne refinansiramo vec aneksiramo jer onda nema dodatnih troskova). Onda oni revidiraju kamatu i to je to...  Ako daju losu ponudu ili odbiju onda se radi refinansiranje kod druge banke, ali opet kazem da sa kim god sam pricao svi su mi rekli da je banka pristala na aneks (mozda nije dala idealnu kamatu ali daleko bolje nego sto je bilo)

Ako izguram kod svoje banke mogu znacajno oboriti kamatu... skok od 4.6% na 2.9% je 1.7pp ili preko 35% ako se direktno porede procenti (mada je pravilnije gledati pp razliku)

Opet da podvucem, u prici sa maticnom bankom pricajte odmah o aneksiranju, ne refinansiranju. Jer ako cete refinansirati onda investirajte vreme da nadjete najbolju i najjeftiniju ponudu

• 0

#46 Mad Mike

Mad Mike

V.I.P. član

• Members
  • 526 posts
  • Location6Z L1

Posted 18 November 2016 - 17:37

Pretpostavio sam da je o tome rec. Hvala ti puno.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
  • 0

#47 heisenberg

heisenberg

V.I.P. član

• Administrators
  • 1,472 posts

Posted 18 November 2016 - 18:23

Kod mene AIK Banka nije htela ništa da spusti tako da sam najbolju ponudu našao u Intesi.
  • 0

#48 Emina Savic

Emina Savic

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 72 posts
  • Location5V L1

Posted 21 November 2016 - 22:03

I mi smo u fazi refinansiranja subvencionisanog kredita....samo što Inteza tvrdi pazar i neće da smanji ispod 3,65 ili 3,45 sa životnim osiguranjem... za sad su najpovoljniji Erste i Rajfajzen..........savet za sve je da idu u više banaka i uzmu ponude, ne treba odmah pristati na prve ponude, jer kad se malo nećkate spustiće procenat..........što se tiče subvencije - u nekim bankama mora i taj subvencionisani deo da se refinansira, a u nekima ne ( kako i zašto, nisam sigurna), zavisi i od toga koji model subvencije je uzet........ najbezbolnije je uzeti ponude od drugih banaka, pa sa time otići u matičnu banku i tražiti smanjenje kamate, tu onda nema cimanja oko dodatnih papira.....

Danas smo išli do Inteze, kaže ne isplati se za kredit sa subvencijom od 20% da se refinansira. Pominjala je kamatu od 3,09% + 6M euribor. Kamata nam je 4,5% + 6M Euribor, a efektivna u onom planu otplate stoji da je 3,6% trenutno (manja od nominalne jer računaju đuture sa beskamatnom pozajmicom). Ne vidim kako bi rata bila veća pod novim uslovima, kako nam objasni službenica. Ok, možda ne bi bila neka ušteda vredna cimanja, ali mi je više delovalo da žena ima preča posla nego da nam raščlani tu računicu.

• 0

#49 mirka

mirka

V.I.P. član

• Members
  • 895 posts
  • Locationtu, kod doma zdravlja....

Posted 21 November 2016 - 22:26

Sve su to fore i fazoni! Njima je cilj da vi odustanete od daljih pokušaja, jer će im zarada biti manja.... Mi smo na papir stavili sve, napravili smo uporednu tabelu sa svim troškovima i došli do toga da nam Erste nudi najpovoljniju kamatu. Naravno, ni oni nisu odmah ponudili najniže, nego su je dva-tri puta spuštali nebi li smo se za njih odlučili......
  • 0

#50 mirka

mirka

V.I.P. član

• Members
  • 895 posts

Posted 21 November 2016 - 22:31

Kada je muž prvi put otišao u matičnu banku, da pokuša da smanji kamatu, rekli su mu da oni to ne rade?!?! Nije nego!!! Magične reči koje pokreću te ,,nezainteresovane" službenike su - stanje duga po stambenom kreditu. E, to kad zatražite i objasnite da sa tim idete u drugu banku po ponude - menja se pesmica.....
  • 0

#51 mirka

mirka

V.I.P. član

• Members
  • 895 posts

Posted 21 November 2016 - 22:37

Rata može biti veća ako se refinansira i subvencija, jer u nekim bankama mora i to zajedno sa kreditom od banke. Zašto i kako ne znam, ali taj slučaj bismo imali u Sosijete i to se, naravno, ne isplati. U Erste i Rajfajzenu refinansiramo samo kredit od banke i rata će nam biti bar 30 evra niža bez produženja roka otplate.....
  • 0

#52 dalek

dalek

V.I.P. član

• Members
  • 866 posts
  • Locationstepa

Posted 22 November 2016 - 23:57

Ako sam dobro razumeo, Erste i Rajfajzen mogu da refinansiraju subvencionisani kredit i to samo bankarski deo bez diranja u beskamatni deo države?

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
  • 0

#53 mirka

mirka

V.I.P. član

• Members
  • 895 posts

Posted 23 November 2016 - 08:51

Da.
  • 0

#54 Emina Savic

Emina Savic

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 72 posts
  • Location5V L1

Posted 26 November 2016 - 12:58

Komšinica otišla u Komercijalnu banku u kojoj ima subvencionisani kredit, bez ikakvih ponuda drugih banaka, odmah su joj spustili kamatu na 3,6% + 6M Euribor. Pretpostavljam da uz neko cenkanje može i bolje.

• 1

#55 Emina Savic

Emina Savic

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 72 posts
  • Location5V L1

Posted 30 November 2016 - 19:40

Ako sam dobro razumeo, Erste i Rajfajzen mogu da refinansiraju subvencionisani kredit i to samo bankarski deo bez diranja u beskamatni deo države?

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

I u Intezi i Komercijalnoj banci postoje, kako  rekoše, "usmene" najave o refinansiranju bankovnog dela pri čemu ostaje subvencija, samo ne znaju da kažu kad bi to moglo da se desi. U Komercijalnoj mi je rekla da je to nešto što će da traži NKOSK. Ima li neko bliže informacije o tome?

• 0

#56 Peace

Peace

V.I.P. član

• Members
  • 306 posts
  • Location4Đ L2

Posted 01 December 2016 - 13:13

U Erste-u su mi ponudili 3.45 + 6M euribor za refinansiranje subvencionisanog iz Intese...

• 0

#57 goran

goran

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 184 posts
  • Location5A L2, rok završetka izgradnje 20.1.2013, useljen 10.1.2014.

Posted 01 December 2016 - 13:15

U Rajfajzenu mi rekoše da očekuju da će ovaj vid refinansiranja biti moguć do kraja godine, ili najkasnije u januaru.

Dobio sam ponudu NKS 2.9% (!), a u AlphaBank trenutno imam 4.1...ozbiljna cifra na 20 godina.

• 0

#58 Emina Savic

Emina Savic

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 72 posts
  • Location5V L1

Posted 01 December 2016 - 13:43

Ja ninsam znala, pa da podelim sa vama:

http://www.nkosk.rs/...anja-i-odgovori

"11.  Уколико рефинансирам већ постојећи и осигурани стамбени кредит код друге банке, да ли ћу морати поново да платим премију осигурања?

Код рефинансирања већ осигураног кредита није потребно поново платити премију осигурања, наравно, уколико није дошло до промене параметара, попут раста ЛТВ рација, валуте кредита и сл."

Pozvala sam NKOSK, kažu da je to info koji važi i dalje: ukoliko se ne menja LTV racio ine plaća se premija NKOSK pri pprelasku u drugu banku, a ako se menja onda se doplaćuje razlika u odnosu na prethodno plaćenu premiju, a ne cela ponovo. Ako je novoizračunata premija ista ili manja od prethodno plaćene, onda sse ne plaća ništa. A to npr. u bankovnimm ponudama niko nije rekao, nego su kod refinansiranja su, bar meni, računali i celu premiju u troškove prelaska u drugu banku.

Poslala sam upit NKOSK-u od kada će da se i pod kojim uslovima refinansira samo deo banke a da ostane subvencija (nije znala da mi kaže službenica koja se javila na tel) pa sad čekam da odgovore stručni savetnici NKOSK.

• 0

#59 gajton

gajton

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 128 posts
  • Location3A L2

Posted 02 December 2016 - 10:20

U Erste-u su mi ponudili 3.45 + 6M euribor za refinansiranje subvencionisanog iz Intese...

Jesi li se mozda raspitao koliko bi to moglo da kosta? Mislim na refinansiranje tj na one pratece elemente, procjena stana, NKOSK bla bla...

• 0

#60 Peace

Peace

V.I.P. član

• Members
  • 306 posts
  • Location4Đ L2

Posted 03 December 2016 - 16:31

Jesam, na moj kredit oko 700e ukupno... To je bez životnog osiguranja, a ako je sa osiguranjem, onda je oko 400e...

Sent from my LG-D858HK using Tapatalk
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users