Jump to content

Photo

4A Lamela 1 (Generala Štefanika 8)

• Please log in to reply
220 replies to this topic

#1 kokica

kokica

V.I.P. član

• Members
  • 321 posts
  • Location4A, L1-411ž

Posted 15 January 2013 - 12:17

Komšije iz ulaza 411 ž, molim savet i predlog. Dobila sam spisak stanara iz infostana. Po njemu, svi stanovi su prodati , jer pored svakog stoji ime fizičkog lica-privatna svojina. Za one koji su vojni, jasno je navedeno pored imena-društvena svojina.
Ovo znači da su svi stanari prijavljeni, dakle sva 42 stana su na spisku.
To znači da nam treba 22 potpisa. S obzirom da nas je prosli put bilo 17 prisutnih, ne znam gde da "navučemo" još tih 5.
Potrebno je da na sastanak dodju svi koji su bili prošli put i još neko nov :D . Tako da ne znam da li da sazovem sastanak za nedelju, to je Jovandan...Verovatno će biti onih koji slave ili idu kod nekog. Ili da opet odložimo za 7 dana.
I još nešto, u Infostanu su dali još jedan spisak gde je poželjno da se upiše broj članova domaćinstva. Jer zajednički troškovi bi trebali tako da se računaju. Tako rekoše u Infostanu.
Molim za savet...ja prosto nisam pametna kad da se organizuje taj sledeći sastanak :?
  • 0

#2 Martin Mystere

Martin Mystere

V.I.P. član

• Moderators
  • 2,850 posts
  • Location4A L1

Posted 15 January 2013 - 14:02

@ kokica

Sto se mene tice moze i sada u nedelju - sto pre to bolje.

Inace na mom spratu bi trebala da imaju dva useljena stana (jedan sigurno) ciji vlasnici nisu bili na proslom sastanku.
  • 0

#3 kokica

kokica

V.I.P. član

• Members
  • 321 posts
  • Location4A, L1-411ž

Posted 15 January 2013 - 14:05

Videcu da postavim spisak na ulazna vrata i zažutim markerom te što se nisu pojavili :D .
Čast izuzecima koji su mi se javili i nisu u BG, ali ostale treba staviti na stub srama :lol:
  • 0

#4 Martin Mystere

Martin Mystere

V.I.P. član

• Moderators
  • 2,850 posts
  • Location4A L1

Posted 15 January 2013 - 14:10

Inace ako zelimo da prikupimo sto vise svedoka ostaje samo metoda Jehovinih svedoka - od vrata do vrata i vrbuj...
  • 0

#5 kokica

kokica

V.I.P. član

• Members
  • 321 posts
  • Location4A, L1-411ž

Posted 15 January 2013 - 14:20

Da se mi lepo sakupimo u nedelju koliko nas je, "izaberemo" :lol: tog koji se sam prijavi za predsednika, i onda idemo i trazimo potpise ostalih po toj, sa tvoje strane preporučenoj, metodi :D .
Eventualno da pomerim da bude malo ranije, u 11h satsanak...pa ko ide na slavu da ne okasni na ručak ;) .

A ako si za akcije da to radimo pre sastanka, onda se javi, pa da obijamo pragove jedan dan, predveče je najbolji termin, da hvatamo na prepad dok su komšije udobno zavaljene ispred svojih televizora. I da se javi još neki dobrovoljac...neki omladinac 8-)
  • 0

#6 kokica

kokica

V.I.P. član

• Members
  • 321 posts
  • Location4A, L1-411ž

Posted 15 January 2013 - 14:47

Ooooooo stupid me. Ja ne gledam ovaj spisak i ne vidim da ne idu redom brojevi stanova :lol: . Oprostite sve komšije. Ali na ovom spisku ima samo 37 stanova. E sad mi uopste nije jasno sta to znaci :? . Verovatno je 5 neprodatih ipak. Ali nisu navedeni, vec ih jednostavno nema na spisku. Zbun :? . Ako je tako , nam onda treba 19 ili 20 stanova :D , što je daleko lakši posao. Jupi! Ako sma dobro shvatila ove koji su vec osnovali skupstinu merodavan dokument za odredjivanje vecine stanara potrebnih za osnivanje Skupstine je ovaj spisak od Infostana. Dakle, da sumiram....nemam pojma da li imamo vecinu sa 20 stanova npr. 8-)
  • 0

#7 Martin Mystere

Martin Mystere

V.I.P. član

• Moderators
  • 2,850 posts
  • Location4A L1

Posted 15 January 2013 - 16:10

Fakticki tih 5 nedostajucih, ako nisu prodati (a sumnjam da ima takvih) bi dala GDS i onda bi nama trebalo jos 17 glasova za izbor predsednika, skupstine etc.
  • 0

#8 Tamara

Tamara

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 36 posts
  • Location4A L1

Posted 16 January 2013 - 13:27

@kokica Ja ovog puta sigurno dolazim, prosli put nisam bila u BG (ala se pravdam, a i pravdala sam se :D). Nisam se uselila, nemojte mi dzabe obijati prag :D, ali na sastanak dolazim :) Samo sto nisam povezala - utvrdi li se kada je tacno? :?
  • 0

#9 kokica

kokica

V.I.P. član

• Members
  • 321 posts
  • Location4A, L1-411ž

Posted 16 January 2013 - 14:09

Tamara, ma ništa ja tebi ne uzimam za zlo. Znam da ti nisi u Bg i da se nisi uselila.
Javilo mi se ukupno 8 ljudi da može da dođe, među njima ima čak i komšija koji slave, a mogu da izdvoje vreme, i za njih posebna pohvala. Međutim,od 2 komšija sam dobila odgovor da ne mogu, 2 neka nedefinisana odgovora, a ostali mi nisu ni odgovorili na poruku. S obzirom da nas je potrebno bar koliko i na prvom sastanku, tj. 18, ja jedino mogu da zaključim da nemamo kvorum i da je besmisleno održavati sastanak. Ono što ja još mogu je da pokušam sledeći vikend. Sačekaću još danas, pa ću sutra javiti svima da se odlaže. Ne znam šta bih drugo uradila :? . Što se tebe tiče, ako si već u Bg ovaj vikend, ajde svrati do mene da potpišeš zapisnik. I na kafu naravno i na kolače i da se upoznamo :D . Ako ti nije problem da potpišeš tako blanko, pa da prepustiš drugima da odluče koga će da izaberu za Predsednika skupštine, pošto je u suštini to jedina odluka koja mora da se donese. teb ovo predlažem jer znam da nisi u Bg stalno i da je naravno glupo da dolaziš samo zbog toga.
Ja ovim putem da javno kažem, za one koji se nadaju i očekuju (jer sam videla da postoje nek aluzije :D ), da ja ni pod razno ne bih bila Predsednik, i da se niko ne nada da ću se javiti za tu fuknkiju ili prihvatiti ukoliko me iko i predloži.
Razlozi su razni :D . Pozdrav. Ako se nekim čudom desi da se ipak okupimo ove nedelje, javljam na PP.
  • 0

#10 Tamara

Tamara

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 36 posts
  • Location4A L1

Posted 16 January 2013 - 14:44

Ja zivim u okolini BG-a i nije mi problem da dodjem bilo kad (osim u radno vreme :)). Onog vikenda sam bila na putu. Znaci, ja dolazim na sastanak svakako, a svracacu i ovih dana. Na kafu, razume se :)
Stvarno ne znam do kada da rastezemo sa tim, pa zar nije svima u interesu da proradi lift i ostalo i da mozemo da funkcionisemo normalno?!
  • 0

#11 kokica

kokica

V.I.P. član

• Members
  • 321 posts
  • Location4A, L1-411ž

Posted 16 January 2013 - 14:52

U pravu si. Ali ja ne znam prosto kako sad da odreagujem na to što mi se neki, koji su čak bili na prošlom sastanku nisu ni javili. Ukoliko dođeš ti, i računam i sebe, nas ima 10 koji sigurno dolazimo. To je premalo za bilo šta. Da je samo do potpisa, pa da se mi ispotpisujemo i završimo, pa posle jurimo te druge, ali treba neko da prihvati da bude predsednik skupštine. Da li će se neko od nas 10 prihvatiti toga, sad treba u pasulj da gledam :lol: Ovaj vikend jeste slava, ali samo jedne komšije su se javile da zbog toga ne mogu doći, što nije opravdanje za ostale. Čak jedni koji slave su javili da bi došli.
Za prošli vikend nekima je opravdanje bila Srpska, pa sam kao odložila za ovaj. Nekima ne odgovara vikend Ako tako gledamo, nikad ne mogu svi doći. Ali ne razumem da ne mogu pod bilo kojim uslovima da žrtvuju pola sata, sat. Ej...pa većina nas će ovde živeti možda i ceo život...to nam je kuća..I tako...ja sam iznervirana :lol: Prosto ne znam šta sad daodgovorim ovim ljudima koji su rekli da će doći. Dođite da se gledamo i ogovaramo ove što nisu došli :lol:
  • 0

#12 Tamara

Tamara

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 36 posts
  • Location4A L1

Posted 16 January 2013 - 15:02

Na koji nacin ih kontaktiras? Jesi li uspela sve da nadjes? Kako da pomognem da to ubrzamo? Stvarno ne mogu da verujem da ne mogu da odvoje malo vremena. Ja inace radim privatno bas nedeljom, ali cu sve to da odlozim. Pa vazno je! :shock:
  • 0

#13 kokica

kokica

V.I.P. član

• Members
  • 321 posts
  • Location4A, L1-411ž

Posted 16 January 2013 - 15:08

SMS-om, imam brojeva telefona onih koji su bili na prošlom sastanku. Ukoliko se svi pojave, trebalo bi da bude dovoljno da osnujemo Skupštinu. Ali baš svi. Na kraju mogu da zalepim na ulazu kao prethodni put da se sastanak održava tada i tada. Pa i oni koji se nisu pojavili prvi put, a useljeni su, a ima ih...da se pojave. Možda bi mogla i pragove da obijam, ali ne pada mi na pamet. Pa nisam ja dežurna budala u zgradi. Uostalom, ako ja ne uspem da ih skupim još sledeći vikend, predajem štafetu nekom drugom. Stvarno ne mogu da se cimam više.
Ima još dvoje pored tebe, koji su van Beograda, koji su mi se javili. Ali njih neću ni da zovem, sem ako nemam većinu ovde prisutnih, pa da ljude cimam da možda reše da dodju, pa da ispadne da su bezveze dolazili. Mada mislim da oni ne bi bi došli ali bi na neki način dobili neke potpise, ako nam npr, nedostaju baš samo dva, na njih bi mogla da računam.
  • 0

#14 Tamara

Tamara

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 36 posts
  • Location4A L1

Posted 16 January 2013 - 15:16

Predlazem da svakako stavis obavestenje na ulazu, sigurno ima novih ljudi. Iskreno, ne razumem u cemu je problem sto je taj dan slava, svakako cemo se sastati ujutru. Saljem ti moj broj, hocu da se angazujem oko svega sto treba. Nadam se da cu uskoro tu biti i cesce. :)
  • 0

#15 kokica

kokica

V.I.P. član

• Members
  • 321 posts
  • Location4A, L1-411ž

Posted 16 January 2013 - 15:17

Pošto smo i mi već useljeni i usred' formiranja Skupštine, zamoliću da diskusije o našem ulazu prebace ovde, da ne bunimo druge iz zgrade 4A.
  • 0

#16 kokica

kokica

V.I.P. član

• Members
  • 321 posts
  • Location4A, L1-411ž

Posted 16 January 2013 - 15:25

Otvorila sma novu temu na podforumu useljene zgrade i zamolila moderatora da tamo prebaci raspravu . samo info
  • 0

#17 Martin Mystere

Martin Mystere

V.I.P. član

• Moderators
  • 2,850 posts
  • Location4A L1

Posted 16 January 2013 - 15:38

Posto vidim da nema ni trunke nagovestaja da bi iko mogao/zeleo da se prihvati funkcije predsednika skupstine stanara (ja svakako iz vise razloga to ne mogu tako da se odmah zna da je jedan kandidat manje), predlazem da se razmotri i angazovanje neke agencije koja bi se time bavila! Meni licno je i ova opcija OK i prihvatljiva, iako nemam licnih iskustava sa tim agencijama...
  • 0

#18 kokica

kokica

V.I.P. član

• Members
  • 321 posts
  • Location4A, L1-411ž

Posted 16 January 2013 - 15:41

I meni to odgovara. Ali za to treba da se sastanemo i dogovorimo. I ako se to plaća po stanu, i to treba svi da prihvatimo a i da obavestimo čak i one koji se ne pojavljuju da to moraju plaćati.
A to da niko toga neće da se prihvati, još ne znamo. Možda neko i hoće
  • 0

#19 medikus

medikus

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 posts
  • Location4A/L1

Posted 16 January 2013 - 22:27

Pozdrav komsije, u nekoj sam velikoj guzvi u poslednje vreme tako da vec 10tak dana nisam posteno bio u Stepi a i ni na forumu.
Ali u nedelju, kao sto sam i javio komsinici Ljiljani, dolazim obavezno i mislim da ne bi trebalo da odlazemo sastanak pa koliko god nas se pojavilo.(Kontaktirao sam komsije iz prizemlja kao sto sam i rekao prosli put i rekli su mi da ce neko od njih doci u nedelju). Nadam se da ce doci i neke nove komsije i sa kontaktima sa predhodnog sastanka nadam se da cemo uspeti da sastavimo vecinu.
A sto se tice predsednika odnosno predsednice :))), ja sam imao svog favorita ali vidim da od toga nema nista i moramo se usresrediti na nekog drugog . . ::)) Nadajmo se da ce se neko dobrovoljno prijaviti jer izgleda da niko od nas sa foruma nije voljan da se prihvati tog posla . . .
I hteo bi da pitam da li je postavljeno obavestenje za nedeljni sastanak?
  • 0

#20 kokica

kokica

V.I.P. član

• Members
  • 321 posts
  • Location4A, L1-411ž

Posted 17 January 2013 - 09:04

Ja nisam radila ovih dana, a kući nemam štampač,pa još uvek nisam nikakvo obaveštenje postavila. Večeras će suprug odštampati i zalepiti obaveštenje, a i ja ću poslati poruku svima danas/sutra i potvrditi sastanak.
Srela sma i komšiju sa 7. sprata koji je, kao Marin i ja predložio i da nekog angažujemo, ukoliko niko od stanara ne bude zainteresovan da vrši funkciju Predsednika. Što bi u princiou bilo najbolje rešenje. Ukoliko se neko buni oko plaćanja, koje je smešno ad se podeli po broju stanova, nek izvoli, pa nek se onda preuzme te obaveze :D
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users