Jump to content

Photo

Ugrađena oprema

• Please log in to reply
44 replies to this topic

#1 LordOfTheBoard

LordOfTheBoard

V.I.P. član

• Members
  • 223 posts
  • Location4Z L1

Posted 18 May 2012 - 08:17

Неколико речи о унутрашњој 'опреми' стана - подови, зидови, столарија, санитарија, ...
(оно што ја знам а односи се на зграду 4З)

Спољна столарија је Вујић петокоморни PVC S-7000.
Изненадило ме је да врата спољне столарије Пештан у згради 4И немају могућност отварања на кант :cry:. За Вујић не знам.

Унитрашња столарија је Греда Метал, 8M, 9M и двокрилна (PU-Bela-Ral).

Плочице су Кањижа.
У купатилу на поду је Amore Bianco и а на зиду комбинација Lana Grigio и Soho Perla.
У кухињи, на поду је Lana Grigio а на зиду Soho Perla.
На тераси је Natural Stone.

Паркет је од парене букве I класе, завршно лакиран у три слоја (не знам произвођача).

Радијатори су Цини Компакт.

Водокотлић је Геберит.
Бојлер је Терморад.

Разводна табла је Schrack Technik.

Не знам за санитарије и утичнице и прекидаче, али ћу се распитати...
  • 0

#2 rotkod

rotkod

V.I.P. član

• Members
  • 445 posts
  • Location6V L1 (405G)

Posted 18 May 2012 - 09:27

Bravo! ;)
  • 0

#3 gox

gox

V.I.P. član

• Members
  • 224 posts
  • Location4Z lamela2

Posted 18 May 2012 - 12:59

Estra! Svaka cast za ove informacije na jednom mestu :)
  • 0

#4 LordOfTheBoard

LordOfTheBoard

V.I.P. član

• Members
  • 223 posts
  • Location4Z L1

Posted 18 May 2012 - 13:42

Да додам и то да су нас комшије које су се уселиле обавестиле да ГДС поклања и проточни бојлер од 10 литара и чесму за кухињу. :P
  • 0

#5 bojan

bojan

V.I.P. član

• Members
  • 396 posts
  • Location4J L1

Posted 18 May 2012 - 19:04

Да додам и то да су нас комшије које су се уселиле обавестиле да ГДС поклања и проточни бојлер од 10 литара и чесму за кухињу. :P

Ne poklanjaju oni ništa, sve smo mi to platili jer su trebali da nameste osnovni elemenat u kuhinji to jest sudoperu. Ovko čovek ne moža da se useli dok de napravi kuhinju!
  • 0

#6 LordOfTheBoard

LordOfTheBoard

V.I.P. član

• Members
  • 223 posts
  • Location4Z L1

Posted 18 May 2012 - 19:09

Нисам знао за ту причу о судопери.
Где то пише?
  • 0

#7 stajne

stajne

V.I.P. član

• Members
  • 416 posts
  • Location6E L1

Posted 23 May 2012 - 13:49

Koliko mi se cini protocni bojler nema zapreminu?
  • 0

#8 stajne

stajne

V.I.P. član

• Members
  • 416 posts
  • Location6E L1

Posted 23 May 2012 - 13:53

Inace kako si to saznao? Da li postoji neki nacin da se sazna i za ostale objekte? Ja sam usao u neku zgradu, cini mi se 4E, i tamo su bojleri ako se dobro secam bili Metalac, tako da nije svuda isto ocigledno.
  • 0

#9 LordOfTheBoard

LordOfTheBoard

V.I.P. član

• Members
  • 223 posts
  • Location4Z L1

Posted 23 May 2012 - 19:44

У праву сте обојица, погрешно сам се изразио.

ГДС приликом усељења станарима уручује и нискомонтажни бојлер од 10л и одговарајућу чесму.
Конкретно знам да су станари зграде 4И добили Termorad BTN-10 n.m.

Attached File  BTN-10.jpg   38.66KB   1930 downloads
@stajne
Писао сам на основу онога што сам видео у свом стану.
Приметио сам да се опрема разликује од зграде до зграде.
Лепо би било да знамо шта је уграђено у осталим зградама.

Иначе, хтео сам да update-ујем списак, али не успевам да уђем у стан већ месец дана.
  • 0

#10 stajne

stajne

V.I.P. član

• Members
  • 416 posts
  • Location6E L1

Posted 24 May 2012 - 09:25

Aha, znaci ti si to video u stanu. Rekoh mozda moze negde da se pita, posto meni nece to skoro da bude (tek za par meseci).
  • 0

#11 Malinal

Malinal

V.I.P. član

• Members
  • 570 posts
  • Location4Ž L1

Posted 24 May 2012 - 10:30

Trebalo bi da moze i da se pita. Plocice i tako to se razlikuje i od lamele do lamele u jednoj zgradi. Ja sam razgovarala sa prethodnim (posto se promenio) upravnikom gradilista i on mi je pokazao plocice predvidjene kod mene, rekao mi je za wc solju cini mi se Mladenovac. Prosle nedelje kod mene jos nisu bile ni plocice u kupatilu ni na terasi a inf o tome koje ce biti je pre vise od mesec dana, tako da samo treba pitati kod izvodjaca. Trebalo bi da znaju sta planiraju da postavljaju...
  • 0

#12 stajne

stajne

V.I.P. član

• Members
  • 416 posts
  • Location6E L1

Posted 24 May 2012 - 10:59

Znaci to bi trebalo da se pita na gradilistu?
  • 0

#13 Martin Mystere

Martin Mystere

V.I.P. član

• Moderators
  • 2,918 posts
  • Location4A L1

Posted 02 June 2012 - 21:01

Apropo onih grozomornih plocica u zgradi 4A koje sam pominjao toliko puta evo konkretnih podataka sa sajta proizvodjaca!

Radi se o plocicama Goteborg 109 iz programa Biscotti, proizvodjaca "Polet" Novi Becej, maltene najjeftinijem modelu.

Ono sto najvise bode oci i smeta jeste sto u katalogu downloadovanom sa sajta proizvodjaca http://www.nexe.rs/ ( Polet Novi Bečej - Keramičke pločice i bordure, 68 kb, PDF format) lepo stoji da se radi o kuhinjskim keramickim plocicama formata 20x20 a oni su te nplocice 'ladno stavili i u kupatilo!!!Posted Image.

Ono sto mene zivo interesuje - imam li ja pravo na zalbu na to sto su mi definitivno i sigurno u kupatilo ugradili plocice namenjene za kuhinju posto im je tako bilo ocito jeftinije i mogu li prilikom prijema stana da navedem to kao nedostatak i da trazim da se to otkloni jer ocito nije uradjeno kako treba!?

Moracemo izgleda da se svi iz 4A organizujemo i da im se @%$^%@ posto ne vidim drugi nacin da isprave svoj bezobrazluk!!!
  • 0

#14 Martin Mystere

Martin Mystere

V.I.P. član

• Moderators
  • 2,918 posts
  • Location4A L1

Posted 03 June 2012 - 18:41

Ono sto mene zivo interesuje - imam li ja pravo na zalbu na to sto su mi definitivno i sigurno u kupatilo ugradili plocice namenjene za kuhinju posto im je tako bilo ocito jeftinije i mogu li prilikom prijema stana da navedem to kao nedostatak i da trazim da se to otkloni jer ocito nije uradjeno kako treba!?

Anyone?
  • 0

#15 stanislaw

stanislaw

V.I.P. član

• Members
  • 394 posts
  • Location4G3

Posted 20 June 2012 - 11:27

Na forumu beobuild.rs raspitivali su se o kvalitetu vrata u stanovima.

Vrata ka terasama su bela PVC petokomorna stolarija, pretežno Vujić Valjevo, na prvi pogled deluju korektno. Ulazna vrata stanova u standardu su blindirana, ne znam tehničke detalje ali su mi se jako dopala (pri kupovini nisam ni primetio da to sleduje), štok je crni ali na prednjoj strani imaju neki sintetički uložak sa jednostavnom rezbarijom da ne izgledaju baš kao vrata od magacina, ti ulošci idu u nekoliko boja, meni je zapao neki svetlosmeđi i mislim da baš lepo izgleda.
Unutrašnja vrata između soba su klasična bela drvena, ono klasično po JUS-u kao u doba SFRJ. Korektna su. Ono što je interesantno su lajsne postavljene oko unutrašnjih vrata. Lajsne su KARTONSKE. Spolja imaju beli plastificirani premaz i zbog elastičnosti i glatkoće vizuelno izgledaju čak i bolje nego nekvalitetne drvene lajsne sa čvorovima, nepravilnostima koje pucaju, rascvetavaju se itd...
Ali zamislite havarije tipa manjih poplava... U takvim slučajevima pored zamene parketa u ovim stanovima ne gine i zamena lajsni u punoj visini vrata...

Sitnica za koju nisam ni očekivao da će se neko postarati su gumeni graničnici za otvorena vrata. U neuseljenim stanovima većina zidova iza vrata već je ukontuzovana od udaraca kvakom.
  • 0

#16 Malinal

Malinal

V.I.P. član

• Members
  • 570 posts
  • Location4Ž L1

Posted 20 June 2012 - 11:59

@Martin Mystere
sto se tice plocica kuhinja-kupatilo... skoro sam nesto razgledala i u izlozbenom salonu sve ponudjeno mi se ucini kao kupatilsko, a i tako je namesteno. Upitah za kuhinjske plocice, a ona mi rece da mogu jos po katalogu da pogledam, obzirom da imaju razlicite proizvodjace i da nije sve izlozeno, ali da su danas kuhinjske i kupatilske - isto. To je to. ;) Mozda negde zbog dezena, tipa ako ima kruskice ili serpe...
  • 0

#17 Jeca

Jeca

V.I.P. član

• Members
  • 928 posts

Posted 20 June 2012 - 12:53

Sitnica za koju nisam ni očekivao da će se neko postarati su gumeni graničnici za otvorena vrata. U neuseljenim stanovima većina zidova iza vrata već je ukontuzovana od udaraca kvakom.

Baš to se i meni desilo u stanu. Moj sin je ušao u svoju buduću sobu, gurnuo vrata, a ona su se bukvalno zakucala u zid, parče zida se odlomilo i napravilo se udubljenje... Da ne kažem rupa. Prava lepota. A vrata fino nauljenja i podmazana, samo lete, a nigde graničnika.... Ako i majstori ulaze kao što smo mi, eto uskoro posla na krpljenju zidova.

Htela ja da kupim, ali ne znam gde da tražim. Zna li neko gde to može da se kupi, da ne improvizujem.
  • 0

#18 Martin Mystere

Martin Mystere

V.I.P. član

• Moderators
  • 2,918 posts
  • Location4A L1

Posted 20 June 2012 - 19:30

Na forumu beobuild.rs raspitivali su se o kvalitetu vrata u stanovima.

Vrata ka terasama su bela PVC petokomorna stolarija, pretežno Vujić Valjevo, na prvi pogled deluju korektno. Ulazna vrata stanova u standardu su blindirana, ne znam tehničke detalje ali su mi se jako dopala (pri kupovini nisam ni primetio da to sleduje), štok je crni ali na prednjoj strani imaju neki sintetički uložak sa jednostavnom rezbarijom da ne izgledaju baš kao vrata od magacina, ti ulošci idu u nekoliko boja, meni je zapao neki svetlosmeđi i mislim da baš lepo izgleda.
Unutrašnja vrata između soba su klasična bela drvena, ono klasično po JUS-u kao u doba SFRJ. Korektna su. Ono što je interesantno su lajsne postavljene oko unutrašnjih vrata. Lajsne su KARTONSKE. Spolja imaju beli plastificirani premaz i zbog elastičnosti i glatkoće vizuelno izgledaju čak i bolje nego nekvalitetne drvene lajsne sa čvorovima, nepravilnostima koje pucaju, rascvetavaju se itd...
Ali zamislite havarije tipa manjih poplava... U takvim slučajevima pored zamene parketa u ovim stanovima ne gine i zamena lajsni u punoj visini vrata...

Koliko sam ja uspeo da primetim i vrata se kao i plocice, odnosno parket razlikuju od zgrade do zgrade pa tako pored tih koje pominjes ima neka spoljasnja koja su boje jasena (ili nekog drveta) zatim neka koja su neke zuckaste boje itd. a i unutrasnja sam vidjao u nekim zgradama bela a negde neka krem boje... Cini mi se da postoji i razlika po broju tacaka kljucanja tako da neka imaju kljucanje samo tamo gde je brava dok neke imaju neke "sipove" koji ulaze u otvore u ramu iznad i ispod vrata...
Sto se mene tice samo nek su kvalitetna.
  • 0

#19 Martin Mystere

Martin Mystere

V.I.P. član

• Moderators
  • 2,918 posts
  • Location4A L1

Posted 20 June 2012 - 19:32

@Martin Mystere
sto se tice plocica kuhinja-kupatilo... skoro sam nesto razgledala i u izlozbenom salonu sve ponudjeno mi se ucini kao kupatilsko, a i tako je namesteno. Upitah za kuhinjske plocice, a ona mi rece da mogu jos po katalogu da pogledam, obzirom da imaju razlicite proizvodjace i da nije sve izlozeno, ali da su danas kuhinjske i kupatilske - isto. To je to. ;) Mozda negde zbog dezena, tipa ako ima kruskice ili serpe...

Ma nebitno - ja sam se vec navikao na njih i tesko mi je sada i zamisliti deo zivota koji otpada na kupatilo bez njih. :D

Mozda kasnije padne i zamena, a mozda i nesto doradim - za sada ostaju tu gde jesu jer onaj prvobitni sok me je prosao... valjda i ova vrucina koja me je danas opicila u glavu ima zasluge za to...
  • 0

#20 slozeni

slozeni

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 75 posts
  • Location4J L1

Posted 22 June 2012 - 21:12

Slike ormara za razvod zajednickog antenskog sistema,optike,i slicno.Ne znam sto ne stavis ei ovde jedan konektor sa interfonom koji dolazi sa table ispred vrata,pa da ja preko ovog prespojnog polja kratkim kablom mogu da ga posaljem u bilo koju sobu i tamo postavim interfon u stanu.Ne, oni mi interfon usrafili na sred zidau hodniku.Uh ovo izreceno je za neku drugu temu ....

A evo i slika:

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users