Jump to content

Photo

Ugrađena oprema

• Please log in to reply
44 replies to this topic

#21 Bubi89

Bubi89

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 35 posts

Posted 17 July 2012 - 19:35

Zna li neko koje su boje plocice u kupatilu i kuhinji u 2A I 2B?
  • 0

#22 majamaca

majamaca

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 130 posts
  • Location4Z L2

Posted 18 July 2012 - 09:45

Može mala pomoć?
Htela bih da stavim vrata izmedju dnevne sobe i trpezarije. Znam da je jedna od komsinica pisala o tome koja su vrata postavljana u stanove, čak je navela i broj telefona za nabavku, ali nisam uspela da pronadjem taj post, pa ko zna molim za informaciju. Hvala.
  • 0

#23 stanislaw

stanislaw

V.I.P. član

• Members
  • 394 posts
  • Location4G3

Posted 31 July 2012 - 22:50

Ja bih malo o parketu... Koliko je beše ruku bilo predviđeno da se lakira, dve ili tri? Šta vam deluje, kako je u praksi urađeno? Da li je bilo predviđeno da pored hoblovanja parket i ispoliraju i je li to u praksi urađeno? Da li je neko već prijavio neravnine, što zbog lošeg hoblovanja što zbog vlažnosti košuljice i da li je popravljano ili rečeno da će biti popravljeno?
Naravno, odgovori su individualni, zavise od pojedine lamele, ali voleo bih da čujem iskustva. Familija i prijatelji savetuju da se parket neizostavno dodatno lakira, eventualno sa ponovnim hoblovanjem/poliranjem, kako inače ne bi sve brzo propalo i otišlo u majčinu (mada mi se čini da je sve to manje zasnovano na konkretnom stanju u Stepi a više na sopstvenom iskustvu od pre X godina), pa me interesuje kakvi su vaši utisci/ocene...
  • 0

#24 pera_detlic

pera_detlic

V.I.P. član

• Moderators
  • 419 posts
  • Location4Z lamela 2

Posted 01 August 2012 - 07:17

Ja bih malo o parketu... Koliko je beše ruku bilo predviđeno da se lakira, dve ili tri? Šta vam deluje, kako je u praksi urađeno? Da li je bilo predviđeno da pored hoblovanja parket i ispoliraju i je li to u praksi urađeno? Da li je neko već prijavio neravnine, što zbog lošeg hoblovanja što zbog vlažnosti košuljice i da li je popravljano ili rečeno da će biti popravljeno?
Naravno, odgovori su individualni, zavise od pojedine lamele, ali voleo bih da čujem iskustva. Familija i prijatelji savetuju da se parket neizostavno dodatno lakira, eventualno sa ponovnim hoblovanjem/poliranjem, kako inače ne bi sve brzo propalo i otišlo u majčinu (mada mi se čini da je sve to manje zasnovano na konkretnom stanju u Stepi a više na sopstvenom iskustvu od pre X godina), pa me interesuje kakvi su vaši utisci/ocene...

Kod mene je parket u odličnom stanju, 3 puta su ga lakirali i sjaji se. Nemam zamerke na njega, mada su neki pisali po forumu da je kod njih bilo potrebno zameniti nekoliko komada
  • 0

#25 stanislaw

stanislaw

V.I.P. član

• Members
  • 394 posts
  • Location4G3

Posted 01 August 2012 - 08:11

Kod mene je parket u odličnom stanju, 3 puta su ga lakirali i sjaji se. Nemam zamerke na njega, mada su neki pisali po forumu da je kod njih bilo potrebno zameniti nekoliko komada

To da nekoliko komada previše odskače po nijansi ili čvorovima, ne smatram za kritičnu zamerku. Drago mi je da si zadovoljan kvalitetom, meni su razne savete probile glavu tvrdnjama da parket u novogradnji nije dovoljno zaštićen i da raditi dodatna lakiranja pred useljenje da ne bi propao.
Najviše me brine kod mene u 4GL3 što na delu gde koso padaju zraci sunca primećujem da nisu perfektno nivelisani spojevi između letvica pa se pitam da li je u pitanju loše hoblovanje ili podloga nije bila potpuno osušena pre postavljanja.
  • 0

#26 Cat

Cat

V.I.P. član

• Members
  • 1,292 posts
  • Location415R (2B L2)

Posted 10 August 2012 - 21:57

Zna li neko koje su boje plocice u kupatilu i kuhinji u 2A I 2B?

U 2B u kupatilu su bele boje, a u kuhinji neka vanila boja (krem-žučkasto :)) Terasa siva boja
  • 0

#27 betaverzija

betaverzija

V.I.P. član

• Members
  • 365 posts
  • Location2B L1

Posted 11 August 2012 - 13:41

evo fotke... pločice... kupatilo i kuhinju u 2B

https://www.dropbox....93/stepa-38.jpg

https://www.dropbox....bd/stepa-43.jpg
  • 0

#28 Cat

Cat

V.I.P. član

• Members
  • 1,292 posts
  • Location415R (2B L2)

Posted 11 August 2012 - 20:27

@betaverzija

Hvala za sličice... Ovde na slikama kao da je drugačija boja (ili se tako bar meni čini), jer sam ih ja videla pre postavljanja.
U svakom sličaju ove u kuhinji su 100 puta bolje ispale nego što sam ja mislila (bar na slici) :lol:
  • 0

#29 betaverzija

betaverzija

V.I.P. član

• Members
  • 365 posts
  • Location2B L1

Posted 12 August 2012 - 23:10

nemam pojma... meni su za sada bolje ove u kupatilu. tada sam na bum upao u stan... da još koji put udjem i pogledam na miru :)
  • 0

#30 coso

coso

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 133 posts
  • Location2B L2

Posted 19 August 2012 - 21:33

Da da to su te plocice u 2b, gledao sam ih pre postavljanja i skroz su korektne.

Trazio sam da mi ugrade protocni bojler, ali kao nisu mogli zbog preseka kablova i opterecenja.

Ostale izmene su sve prihvatili.
  • 0

#31 betaverzija

betaverzija

V.I.P. član

• Members
  • 365 posts
  • Location2B L1

Posted 19 August 2012 - 22:53

sta si sve menjao?
  • 0

#32 coso

coso

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 133 posts
  • Location2B L2

Posted 21 August 2012 - 21:56

Menjao sam raspored uticnica, pomerao sam lokaciju sijalica, uveo 5 novih lokacija za sijalice, pomerio mesto za kablovsku i net u sobi.

Ostalo nije bilo izvodljivo bez zahtevne procedure.
  • 0

#33 betaverzija

betaverzija

V.I.P. član

• Members
  • 365 posts
  • Location2B L1

Posted 22 August 2012 - 00:42

wow! svaka cast! imas viziju... ja moju jos smisljam, pa kada udjem. Kapiram da je tvoja preduzimljivost ipak bolji slucaj, ako nista... onda zbog prasine tokom radova koji slede
  • 0

#34 coso

coso

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 133 posts
  • Location2B L2

Posted 22 August 2012 - 17:07

Kapiram da je tvoja preduzimljivost ipak bolji slucaj, ako nista... onda zbog prasine tokom radova koji slede

Nije nista specijalno, samo sam isplanirao gde ce biti sto za rucavanje i stavio izlaz za luster koji ce ici iznad njega, stavio dva izlaza koji ce ici iznad francuskog kreveta za citanje knjiga uvece i dva izlaza iznad TV gde ce ici slike.

Bolje sad nego da stemam kasnije, samo mi je zao sto nije mogao protocni bojler, ali izgleda ne moze sve :D
  • 0

#35 stefanvozd

stefanvozd

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 173 posts

Posted 25 August 2012 - 10:16

jel zna neko kako da zamenim ugradjeno zvono? ima zvuk kao da neko busilicom burgij,a pa vise ne znam dal mi neko zvoni ili komsija prepravlja stan :?
  • 0

#36 ivancosic

ivancosic

V.I.P. član

• Administrators
  • 1,624 posts
  • Location4J L3

Posted 25 August 2012 - 12:51

i mene interesuje, mada smo se već navikli.

Tako su nam majstori prvi dan stojali ispred vrata 10 minuta dok nismo provalili da zvone
  • 0

#37 stefanvozd

stefanvozd

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 173 posts

Posted 25 August 2012 - 20:51

ista situacija :D
  • 0

#38 niki

niki

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 185 posts
  • Location4B

Posted 25 August 2012 - 21:05

Kapiram da je tvoja preduzimljivost ipak bolji slucaj, ako nista... onda zbog prasine tokom radova koji slede

Nije nista specijalno, samo sam isplanirao gde ce biti sto za rucavanje i stavio izlaz za luster koji ce ici iznad njega, stavio dva izlaza koji ce ici iznad francuskog kreveta za citanje knjiga uvece i dva izlaza iznad TV gde ce ici slike.

Bolje sad nego da stemam kasnije, samo mi je zao sto nije mogao protocni bojler, ali izgleda ne moze sve :D

Ja sam bas bio upro oko protocnog bojlera i ugradnih Geberit-a i nista, kazu to ti je industrijska gradnja sa 4500 stanova i nema ozbiljnijeg menjanja projekta. Za protocni bojler i razumem jer mora da se trazi od EDB dozvola za dodatne kW, ali za ugradne Geberite sam ostao zaprepascen nefleksibilnoscu pogotovo jer sam hteo da finansiram sve dodatne radove.

Kako se menja situacija na trzistu nekretnina i moze da se nadje relativno dobar stan za korektnu cenu mozda budem ovo kasnjenje i iskoristio za raskid ugovora, ko zna...
  • 0

#39 CrownlessPhoenix

CrownlessPhoenix

V.I.P. član

• Members
  • 328 posts
  • Location4Z L1

Posted 25 August 2012 - 22:00

jel zna neko kako da zamenim ugradjeno zvono? ima zvuk kao da neko busilicom burgij,a pa vise ne znam dal mi neko zvoni ili komsija prepravlja stan :?

Slican problem, isto pitanje :D
  • 0

#40 stanislaw

stanislaw

V.I.P. član

• Members
  • 394 posts
  • Location4G3

Posted 30 August 2012 - 19:50

Predstavljam vam kompletnu listu podizvođača koji su u periodu 02.04-07.05. izvodili završne radove na zgradi 4G:
* Napredak 20-tak radnika
* Ornament 6-8 radnika
* Radosavljević 4-6 radnika samo do 12. aprila
* Perspektiva 4 radnika do 6. aprila (čini mi se da su Radosavljević i Perspektiva za zidarske poslove)
* Srđan fasada 8-12 fasadera
* L Engineering 10-20 radnika (zidarski i fasaderski poslovi)
* Hidrobeton 2-4 radnika
* Hemofloor 4-5 radnika do 26. aprila (terase, lokali, ulazi)
* Inger 5-15 radnika (terase, ulazi)
* Relja keramika 4 radnika
* VIK VD Alternat 4-10 radnika
* MK Elektro 5-15 radnika
* Bravari Stole 5-6 radnika od 24.04. do 02.05.
* Fortex 4 radnka od 29.04. do 05.05.
* Grading 20-tak radnika
* Vlašić parket 8-17 radnika
* Zofiks malter 3-5 radnika
Do podataka sam došao skupljajući smeće ispred ulaza 4GL3, gde sam zatekao primerak originalne radne liste predate Gemaxu dana 08.05. Lista sadrži i kontakt telefone svih podizvođača. Molim ljude iz Gradinga, GDS-a, PMC-a ili koga već da ne prljaju oko zgrade koju završavaju.
Što se podizvođača tiče, bilo bi zanimljivo odgonetnuti ko je šta tačno radio pa da imamo koga da hvatamo za gušu. Mene recimo posebno interesuje ko je montirao sanitarije u kupatilu ili recimo ko je montirao utičnice za koaksijalni kabl, odnosno koga da jurim za sumnje da ne postoji odgovarajući signal...
Ne bi bilo loše da se organizuje zgrada 4G sa Gradingom pa da zajednički krenemo u pohod na vinovnike sitnog fušeraja...
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users