Jump to content

Photo

Skupština stanara zgrade 5G, L1 (409a)

• Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 Dzimi_Barka

Dzimi_Barka

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 55 posts
  • Location5G L1

Posted 17 June 2013 - 12:58

Drage komsije,
ako zelimo da pokrenemo ista povodom odrzavanja zgrade, lifta i ciscenja trebalo bi da oformimo skupstinu stanara.
Za pocetak neko bi trebao da se prihvati mesta predsednika skupstine stanara (ja ne zelim). Postoji mogucnost da se za to angazuje i firma (kao sto ste videli na reklami koju su nam pokacili po vratima) ali to iziskuje dodatne troskove.
U svakom slucaju ja sam za to da se svi ugovori potpisu sa JP Gradsko Stambeno, jer onda svi racuni idu preko Infostana i niko ne mora da juri one koji nece da plate (ko ne plati Gradsko stambeno ce sve da mu iskljuci, a to olaksava i ulogu predsednika skupstine stanara).
U nastavku su linkovi sta sve nudi JP Gradsko Stambeno i sta je sve potrebno kao preduslov:
http://www.stambeno..../?id=4&Itemid=5
http://www.stambeno....?id=9&Itemid=35
http://www.stambeno....id=85&Itemid=87

Nadam se da cemo uskoro moci nesto da se dogovorimo.

Pozdrav svima
  • 0

#2 Aljona Loo

Aljona Loo

Member

• Members
  • PipPip
  • 20 posts
  • Location5G L1

Posted 23 June 2013 - 21:26

Hajde da se 'okupimo' i zavrsimo stvar :)! Stanje u zgradi, a da ne govorim ispred zgrade je nepodnosljivo.. Pitam se kada vidim onu kolicinu smeca ispred ulaza, koja raste iz dana u dan, ko to zivi u mom komsiluku.. Imamo dva kontenjera na dvesta metara od zgrade.. Ljudi ne budite lenji!
  • 0

#3 Vlada85

Vlada85

V.I.P. član

• Members
  • 3,493 posts
  • Location4E, L3

Posted 23 June 2013 - 21:43

Nikako Gradsko Stambeno... Najneodgovornije preduzece...
Imate Full Sjaj za ciscenje. Za 250 dinara mesecno, zgrada sija..Menjaju sijalice, proveravaju elektrik... Sve u toj ceni (koliko vidim nije Gradsko Stambeno daleko od toga, a skuplji su..) . Svako dobija posebno uplatnicu
Za lift, to vidite direktno sa firmom koja je ugradila. Oni svi uglavnom daju putem infostana naplatu..
Ali nemojte Gradsko Stambeno (pri tome, oni uglavnom nisu ovlasceni serviseri za liftove koji su ugradjeni kod nas u naselju)
  • 0

#4 Dzimi_Barka

Dzimi_Barka

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 55 posts
  • Location5G L1

Posted 26 June 2013 - 13:52

Vlado,
sto se tice ciscenja zgrade za to si verovatno u pravu, mada dosta zavisi i koga ti posalju. U zgradi gde sam prethodno ziveo na Cukarickoj Padini sve je islo preko JP Gradsko Stambeno. Ciscenje zgrade je moglo i bolje ali nije bilo lose (mada je tamo bilo dosta penzionera koji nadzru rad :)). Sto se tice lifta bili su fantasticni. Lift nikada nije bio u kvaru duze od 2 dana ukljucujuci i vikend, a i stvarno se retko kvario, oko 2 puta godisnje. Najbitnije je odrzavanje zgrade tj. instalacija. U mom stanu za 7 godina je bilo 4 puta pucanje vodovodne cevi vertikale (ugavnom sprat ili 2 iznad) i njihova hitna sluzba je u roku od dan-dva sve opravljala za dzabe. Isto vazi i za izlivanje kanalizacije u nivou podruma sto je bilo jesenas. E sada jedino sto ne menjaju sijalice po ulazu.
Sve u svemu ciscenje moze kod bilo koga, lift ako mora u garanciji kod ovlascenih servisera onda ok, ali odrzavanje zgrade tj. instalaija bi moralo da ide preko Gradskog Stambenog (ja bar ne znam za nikog boljeg).

Pozdrav
  • 0

#5 ivang

ivang

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 53 posts

Posted 11 August 2013 - 22:02

Komsije, ja se tek sada ukljucujem u temu, pa vas pozdravljam. Potpisao sam onaj spisak koji je bio na ulazu do pre par dana ali nisam bio u mogucnosti da prisustvujem ni jednom sastanku do sada.
Dokle se stiglo sa formiranjem skupstine i preuzimanjem lifta?
  • 0

#6 maki1885

maki1885

V.I.P. član

• Members
  • 518 posts
  • Location5G L1

Posted 16 August 2013 - 13:52

Komso,
poslacu ti na PP mail nase predsednice... posto smo svi uglavnom preko mail-a komuniciramo... pa da te ukljuci u diskusiju!
Pozdrav
  • 0

#7 BRANY

BRANY

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 posts
  • Location5G / L1

Posted 26 February 2014 - 10:46

Pozdrav! Ja se tek sad ukljucujem u grupu... Moze li neko da mi prosledi e-mail od predsednice ? I da li neko zna kada ce biti odrzan sl.sastanak skupstine stanara? Hvala :)
  • 0

#8 ivang

ivang

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 53 posts

Posted 03 March 2014 - 21:23

Pogledaj u privatnim porukama (PP)
  • 0

#9 BRANY

BRANY

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 posts
  • Location5G / L1

Posted 03 March 2014 - 22:35

Videla :) hvala jos jednom
  • 0

#10 duksib

duksib

V.I.P. član

• Members
  • 493 posts
  • Location6I/L2

Posted 14 March 2014 - 21:18

Udruženje stanara naselja Stepa Stepanović (USNSS) je u prethodnom periodu pokrenulo ili realizovalo niz inicijativa u vezi sa opštim interesima svih stanara naselja:

 Pružanje savetodavne podrške prilikom formiranja Skupština stanara,
 Pružanje savetodavne podrške stanarima prilikom useljenja,
 Sprečavanje postavljanja telekomunikacionih antena operatera mobilne telefonije,
 Pokretanje peticije za izgradnju doma zdravlja u naselju,
 Sprečavanje nelegalne gradnje u naselju,
 Vršenje konstatnog pritiska na nadležne da započnu sa izgradnjom vrtića i škole u naselju,
 Organizovanje akcija čišćenje naselja od snega i smeća,
 Organizovanje donatorskih akcija za vrtić depandans u naselju,
 Organizovanje uređivanja i objedinjenog održavanja svih površina u naselju,

Mnoge inicijative su u pripremi i biće pokrenute u narednom periodu. U realizacija svih inicijativa USNSS je blisko saradjivalo sa brojnim skupštinama stanara u naselju. Da bi incijative u narednom periodu bile još efikasnije i efektivnije potrebno je dodatno unaprediti saradnju između skupština stanara u naselju i USNSS. S tim u vezi USNSS se obraća svim skupštinama stanara da bolje i kvalitetnije urede i isplaniraju medjusobnu saradnju kroz potpisivanje Memoranduma o saradnji a na opštu korist svih stanara naselja.

Pozivam sve predsednike skupština stanara, članove predsedništva skupštine stanara ili druge zainteresovane stanare iz zgrada iz grupacije pet da mi se obrate u vezi sa predstavljanjem Memoranduma. Ja sam ispred Udruženja kontakt osoba za ove zgrade. Možete me kontaktirati na mobilni telefon 064/8135048, e-mail adresu duksib@yahoo.com, ili preko PP na forumu.

Dušan Brajković
  • 0

#11 frrrca

frrrca

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 123 posts
  • Location1V L1

Posted 23 November 2017 - 08:46

Drage komsije,
Da li neko od Vas ima plan 3.0 stana od 84 kv u zgradama 5V ili 5G?
Unapred hvala na odgovoru.
Pozdrav.
  • 0

#12 Tas 011

Tas 011

V.I.P. član

• Members
  • 710 posts
  • Location3B L1 (413i)

Posted 23 November 2017 - 20:19

@Frrrca

komsija, ako niko nema plan tj nacrt mozete da uzmete u tehnickoj sluzbi GDS sa sve onim pecatom ovlascenog geometra koji je merio vas stan, kad udjete pitajte sekretaricu pa ce Vas uputiti

pozdrav

• 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users