Jump to content

Photo

Borba za prateće sadržaje naselja

• Please log in to reply
5498 replies to this topic

#21 ZoBu

ZoBu

V.I.P. član

• Members
  • 2,162 posts

Posted 21 June 2013 - 09:26

Pozdrav svima, nalazim se ispred GDSa. Predat je Zahtev, ali sam doživeo neprijatnost, tj. verbalni napad od službenice u pisarnici. Detalji kada stignem kući jer sa mobilnog pišem.
  • 0

#22 mirka

mirka

V.I.P. član

• Members
  • 956 posts
  • Locationtu, kod doma zdravlja....

Posted 21 June 2013 - 09:51

Mora da ste je prekinuli u lakiranju noktiju! Stvarno nema smisla da trazimo ono sto nam je obecano :o
  • 0

#23 BojanB.

BojanB.

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 196 posts
  • Location6E, L1

Posted 21 June 2013 - 10:50

Samo da napisem da na osnovu Zoranove inicijative i na osnovu inicijative Udruzenja Stanara naselja Stepa Stepanovic koja datira jos od februara ove godine a bila je vezana za useljavanje neuslovnih zgrada od strane GDS poslat je zahtev ministarstvu Gradjevine RS za organizovanje sastanka sa resornim ministrom g. Veljom Ilicem na kome bi bilo razgovora o celokupnom stanju u Naselju Stepa Stepanovic sa posebnim osvrtom na postovanje projekata i privodjenju izgradnje naselja kraju i njegovo zaokruzenje kao funkcionalne i manje vise nezavisne celine kao sto je bilo i obecano svim projektima i obecanjima koja su nam prezentovana pri kupovini stanova.

Nadamo se pozitivnom odgovoru od strane ministarstva .
  • 0

#24 ZoBu

ZoBu

V.I.P. član

• Members
  • 2,162 posts

Posted 21 June 2013 - 12:02

Poštovane komšije,
Kao što sam napisao predat je Zahtev. Prvi korak je napravljen.

Bojane hvala za ovo što si napisao!!! Apsolutno pozdravljam inicijativu Udruženja. Najiskrenije se radujem što ćemo konačno svi zajedno da krenemo u borbu u kojoj imamo zajedničke ciljeve. Pitanja koja su poslata Ministru od strane Udruženja su u direktnoj vezi sa problemom koji je aktuelizovan u ovoj temi. Pošto je zakazivanje sastanka u Ministarstvu već ''u proceduri'', mislim da sa ovim možemo biti saglasni, jer ne vidim nijednog razloga da idemo odvojeno. Imamo petnest dana do odgovora iz GDS-a, da se pripremimo za dalje i prodiskutujemo o konkretnijem nastupu kod gospodina Ministra.
Predlažem da delegaciju koja će ići u Ministarstvo na razgovor svakako oformimo tako da obuhvati pored predstavnika Udruženja i one koji to nisu. Imamo i tu vremena da se o svemu na forumu dogovorimo.

Zaista se najiskrenije radujem ovom našem zajedničkom nastupu i konačnom objedinjavanju. Siguran sam da ćemo do kraja zajedno dovesti ovo do logičnog završetka. Takođe, pozivam predsednika Udruženja da uputi poziv članovima da se aktivno uključe u ovu našu zajedničku akciju. Time ćemo postati mnogo jači, te na taj način združeno uspešnije stići do postavljenog cilja!
  • 0

#25 ZoBu

ZoBu

V.I.P. član

• Members
  • 2,162 posts

Posted 21 June 2013 - 12:14

Zbog trenutnog dobrog ''tonusa'' i priključenja Udruženja ovoj akciji, iskreno ne piše mi se o problemu o odnosu službenika GDS-a. Da ne kvarim dobro raspoloženje samo ukratko ću napisati. Ništa se nije promenilo, opet je pokušano da se preuzme dokumetacija bez delovodnog broja, samo sa datumom, kao obična pošta, uz obrazloženje da ''za sada samo to mogu dobiti''! Kada sam zapitao zašto, nisam dobio odgovor, već samo ''da su razlozi interne prirode'', te ''da ne postoje uslovi da se postavi broj.'' Vrlo drsko, neprijateljski, i sva ostala dalja događanja bila su tako usmerena. Naravno na kraju je za par sekundi sve zavedeno kako treba! Nisam u nijednom trenutku želeo da komunikaciju spuštam na nivo svađe, koji je pokušavan otvoreno da mi se nametne, i to čak nakon obavljenog posla.

No, vratimo se mi ipak našoj borbi za prateće sadržaje naselja, ona je po meni mnogo bitnija.
  • 0

#26 zeljkorm

zeljkorm

V.I.P. član

• Members
  • 672 posts
  • Location6I/L1 (405DJ)

Posted 21 June 2013 - 13:07

Poštovane komšije,

Kao što su Bojan i Zoran rekli, u ovoj akciji zajedno smo u prvim redovima. Bez izuzetka i razlike (ko je član Udruzenja a ko nije)
Pozivam sve ljude iskrenih namera i sve one koji su spremni da svojim radom doprinesu boljitku cele naše male zajednice da se ukljuce u rad.
Spreman da verujem u uspeh ove akcije i spreman da verujem u sve nas!

Ispred USNSS
Željko Milošević
  • 0

#27 ZoBu

ZoBu

V.I.P. član

• Members
  • 2,162 posts

Posted 21 June 2013 - 17:25

Hvala Željko. Idemo dalje, čekamo Ministarstvo. U iščekivanju odgovora GDS-a i informacije od Ministarstva imamo prazan hod, koji je planiran jer ne vidim kako drugačije, ali dobro je da smo u ovoj prvoj fazi otvorili krupnu temu i napravili dva velika koraka napred.
  • 0

#28 ZoBu

ZoBu

V.I.P. član

• Members
  • 2,162 posts

Posted 24 June 2013 - 16:47

Pošto mnoge komšije još uvek vole onu raniju temu (o tržnom centru) :) , Vlada je tamo izneo vrlo interesantnu informaciju, koja je direktno povezana sa ovim problemima, za koje se mi borimo (drugi post odozdo).
viewtopic.php?f=35&t=516&start=130

P. S. Imam neki čudan osećaj da klupko počinje polako da se odmotava.
  • 0

#29 Vlada85

Vlada85

V.I.P. član

• Members
  • 3,522 posts
  • Location4E, L3

Posted 24 June 2013 - 20:22

Izvini Zobu sto ovde nisam izneo, vec u drugoj temi (samo sam hteo preneti informaciju a zurio sam jer sam morao da putujem...)
  • 0

#30 ZoBu

ZoBu

V.I.P. član

• Members
  • 2,162 posts

Posted 24 June 2013 - 21:07

Hvala ti što si uočio ovu informaciju, koja je za nas vrlo bitna. Otićiću tamo 2. ili 3. jula, slikati projekat, stupiti pre toga u kontakt sa gospođom Danijelom Pantelić. Do 9. jula moramo imati formiran stav po ovom pitanju.
  • 0

#31 Vlada85

Vlada85

V.I.P. član

• Members
  • 3,522 posts
  • Location4E, L3

Posted 24 June 2013 - 21:09

;)
  • 0

#32 ZoBu

ZoBu

V.I.P. član

• Members
  • 2,162 posts

Posted 01 July 2013 - 14:03

Poštovane komšije,
Kao što sam već ranije najavio, pre uvida u izgled urbanističkog projekta za izgradnju komercijalnih sadržaja u naselju, stupio sam danas u kontakt u vezi toga, kako bih dobio osnovne informacije (Sekretarijat za urbanizam i građevinske poslove, gospođa Danijela Pantelić). Gospođa sa kojom sam razgovaro je bila vrlo korektna, ljubazna. Pojavila se mogućnost da dobijemo na uvid kompletan elaborat, što bi trebalo iskoristiti. Saznao sam i ime odgovonog projektata, sa kojim ću takođe stupiti u kontakt.
Ono što sam za sada saznao, pre javne prezentacije, je sledeće:
Rečeno mi je da za sada postoji, koliko je njoj poznato, zasigurno idejno rešenje za benzinsku pumpu i za super merket (ne zna se još uvek koji će biti).
Ovo bi svakako trebalo zvanično proveriti, u dokumentaciji, ali ova benzinska pumpa je prva istaknuta, kao nešto što je sigurno. Gopođa nije upućena u problem oko toga, niti sam ja to spominjao, niti se nadovezivao na ovu informaciju, ali mi je to radosno, dobronamerno saopštila. Dakle, kako stvari stoje, od svega izgleda da je pumpa među prvim pratećim sadržajima u naselju!
  • 0

#33 B.B.B.

B.B.B.

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts
  • Location3A L2

Posted 01 July 2013 - 16:06

To znaci da je neka VELIKA MUTLJAVINA u pitanju.
Nadam se da nece biti jaci od nas 10-ak hiljada.
Moramo se na najbolji nacin organizovati i istrajati do kraja.
  • 0

#34 tiberian

tiberian

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 86 posts
  • Location2EL1 st22

Posted 01 July 2013 - 17:42

Sta ce nam pumpa, ima bar 4 u krugu od 1 km? Od svega sto treba tolikom naselju oni "isticu" pumpu!! Lova brate, ista sema kao i za antene, samo sto ne traze saglasnost.
  • 0

#35 Martin Mystere

Martin Mystere

V.I.P. član

• Moderators
  • 2,918 posts
  • Location4A L1

Posted 01 July 2013 - 18:19

Nama ne treba ali ko jos pita nas - ocito je da nekom treba! A sa ovolikim brojem stanara neko racuna da su tu lepe pare u pitanju...

Sent from my NexusHD2 using Tapatalk 2
  • 0

#36 ZoBu

ZoBu

V.I.P. član

• Members
  • 2,162 posts

Posted 01 July 2013 - 20:29

Svakako kao stanari naselja imamo pravo da utičemo na projekat po pitanju komercijalnih objekata. Ukoliko procenimo da nam pumpa ne treba, borićemo se da je i ne bude.
  • 0

#37 Martin Mystere

Martin Mystere

V.I.P. član

• Moderators
  • 2,918 posts
  • Location4A L1

Posted 01 July 2013 - 20:55

Po meni tu nije toliki problem da li nam treba ili ne treba koliko je problem sto u prvobitnom projektu nije bilo ni naznake postojanja benzinske pumpe a sada je namecu kao prioritetni sadrzaj.
  • 0

#38 ZoBu

ZoBu

V.I.P. član

• Members
  • 2,162 posts

Posted 01 July 2013 - 22:02

Po meni tu nije toliki problem da li nam treba ili ne treba koliko je problem sto u prvobitnom projektu nije bilo ni naznake postojanja benzinske pumpe a sada je namecu kao prioritetni sadrzaj.

Tačno tako. Prvi i osnovni razlog za odustajanje od planirane pumpe je upravo to.
  • 0

#39 BojanB.

BojanB.

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 196 posts
  • Location6E, L1

Posted 01 July 2013 - 22:19

ako stignem sutra popodne ici cu na javni uvid ako ne stignem sutra ici cu u sredu 100%. Ako neko drugi ode neka stavi ovde sve sto sazna od informacija pa da diskutujemo :)
  • 0

#40 Tas 011

Tas 011

V.I.P. član

• Members
  • 712 posts
  • Location3B L1 (413i)

Posted 01 July 2013 - 22:26

@ ZoBu Bravo! Primopredaja mi je u sredu tako da ako se malo ocitavim idem da pogledam taj plan sutra. Izboricemo se za ono sto nam treba!
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users