Jump to content

Photo

6I, 6J, 6Z

• Please log in to reply
114 replies to this topic

#1 anabras

anabras

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 41 posts

Posted 20 August 2013 - 08:59

Ljudi, da li je moguće da smo samo mi ovoliki maleri? Svi se uselili a nama zapao Ratko Mitrović. Jel neko ima neke novosti? Ja im poslala mail za isplatu penala, pre 2 meseca, ali mi nisu ni odgovorili. Kakva su vaša iskustva? Samo se mi nismo uselili, a ćutimo
  • 0

#2 Jelka

Jelka

Member

• Members
  • PipPip
  • 22 posts
  • Location6J L2

Posted 09 September 2013 - 22:06

Vala bas! Baksuzi! Hiljadu puta sam isla u GDS, cak i na gradiliste, i davali su mi oprecne informacije. Najnovije je da je u toku ipak izbor za novog izvodjaca....samo da ne moramo da "uzidamo djevojku" u "nas Skadar"! Ne brini, ja sam cekala 3 meseca i na kraju dobila uredno krajem meseca novac za odstetu.... Cula sam da je bio strajk pre neki dan?
  • 0

#3 Zac

Zac

V.I.P. član

• Members
  • 271 posts
  • Location6A L1

Posted 09 September 2013 - 22:41

Nisu se bas svi uselili, evo nama 22og ovog meseca ce biti godinu dana kasnjenja.
Nismo imali problema sa penalima, placaju uredno. Mi smo predali licno zahtev u GDS i zvali su nas par dana kasnije.
  • 0

#4 Jelka

Jelka

Member

• Members
  • PipPip
  • 22 posts
  • Location6J L2

Posted 11 September 2013 - 21:52

Pitanje, da li je neko uzeo stan na kredit preko druge banke a da to nije AIK banka? Da li ste platili brisanje hipoteke AIK banke u katastru? Pitam, jer je AIK banka dala kredit GDS za gradnju 6 J, a traze da kupac plati brisanje hipoteke AIK banke sa kojom kupac nema veze? Pozzz
  • 0

#5 mnrstp

mnrstp

V.I.P. član

• Members
  • 622 posts
  • Locationuklonjena

Posted 15 January 2014 - 21:17

Verujem da je vreme da iz dela foruma "obilasci gradilišta" pređemo u deo "useljene zgrade". :)

Danas sam upoznao jednu komšinicu iz 6I L1, živi na poslednjem spratu i ima malo dete. Razumljivo, njoj je najpreča stvar formiranje skupštine stanara i puštanje lifta u rad. Kaže da su praktično svi stanovi u lameli prodati i da se ljudi polako useljavaju. Nije znala za postojanje sajta stepa.rs i foruma, niti za postojanje Udruženja.

Ne znam koliko je realno da u skorije vreme proradi lift, ali bi svakako trebalo da upoznamo sve komšije sa forumom, Udruženjem i našim dosadašnjim delovanjem.
  • 0

#6 anabras

anabras

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 41 posts

Posted 19 January 2014 - 10:09

Cao svima, ja pre dva dana uzela kljuceve. Necu još da se useljavam, mislim polako ću, ali mi je cilj da što pre formiramo skupštinu stanara. Ja sam iz zgrade 6J. Slažem se da je vreme da se preselimo na ovu stranu foruma. Oćete i tu da se razdvojimo po zgradama? Ja mislim da danas zalepim na zgradi papir sa mojim imenom i prezimenom, i broj tel pa da se ljudi upisuju. jedino da neko ne zloupotrebi to. Izgleda da ne koriste svi ovaj forum
  • 0

#7 mnrstp

mnrstp

V.I.P. član

• Members
  • 622 posts
  • Locationuklonjena

Posted 19 January 2014 - 19:17

Možda je bolje da ne razdvajamo temu, pošto će biti mnogo zajedničkih stvari? Ja sam juče i na vrata od vaše i naše zgrade stavio obaveštenje o postojanju sajta stepa.rs i foruma, pa se nadam da će se još neko učlaniti i početi da ga prati.
  • 0

#8 heisenberg

heisenberg

V.I.P. član

• Administrators
  • 1,472 posts

Posted 20 January 2014 - 20:03

Čini mi se da je u nekoj od vaših zgrada sad odrađena krađa kompresora, cepa alarm kao blesav iz pravca 6ica...

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
  • 0

#9 mnrstp

mnrstp

V.I.P. član

• Members
  • 622 posts
  • Locationuklonjena

Posted 21 January 2014 - 00:48

Uh... valjda su reagovali ovi što su već useljeni. :( Trebalo bi i da "Grading" ima čuvara gradilišta. Vidim da se striktno drže nekih stvari... mada bi mogli malo manje da drže otključana ulazna vrata zgrada.
  • 0

#10 Lenka JM

Lenka JM

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 49 posts
  • Location6JL2

Posted 21 January 2014 - 11:53

Drage komsije,

Molimo sve komsije koji posecuju ovaj sajt i ovaj forum, a imaju stan u zgradi 6J (ulaz L2), da se jave kako bi u sto kracem roku formirali skupstinu stanara.
Mi smo prvouseljeni stanovnici ove zgrade sa dve male bebe, te nam je u interesu da lift konacno pocne da radi.
Takodje molimo sve stanare drugih useljenih zgrada, koji su prosli kroz sve sto nas ceka, da nam daju predloge firmi za odrzavanje zgrade i liftova.

Pozdrav svim komsijama i onima koje zeljno iscekujemo da se usele
  • 0

#11 mnrstp

mnrstp

V.I.P. član

• Members
  • 622 posts
  • Locationuklonjena

Posted 21 January 2014 - 16:59

Lenka, i kod nas u 6I L1 imamo isti problem, ali većina ljudi se useljava postepeno i za sada ne boravi u Stepi svaki dan. Tako da nažalost mislim da ćemo skupštine moći da formiramo tek za 10-15 dana.
  • 0

#12 mnrstp

mnrstp

V.I.P. član

• Members
  • 622 posts
  • Locationuklonjena

Posted 23 January 2014 - 03:43

Ako je neko primio ključeve, ali još ne posećuje stan svaki dan:

Posted Image

Ovo je obaveštenje sa vrata ulaza u 6I L1, a pretpostavljam da je slično i u L2 i 6J L1/L2.
  • 0

#13 mnrstp

mnrstp

V.I.P. član

• Members
  • 622 posts
  • Locationuklonjena

Posted 25 January 2014 - 14:51

Danas sam boravio u stanu od 10 do 13 h i niko se nije pojavio. Obaveštenje "subota, 26. 1. 2014" jeste bilo prilično dvosmisleno, zato što je subota 25, a nedelja 26. 1. Ali nešto ne verujem da će raditi nedeljom...
  • 0

#14 Jela

Jela

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 76 posts
  • Location6I L2

Posted 25 January 2014 - 18:20

Da, i mi smo cekali i ne docekali. A rekli su oko 10h da stizu za 20 min. Mozda ce se ipak pojaviti 26. :?
  • 0

#15 SuperIka

SuperIka

V.I.P. član

• Members
  • 2,138 posts
  • Location1А L2

Posted 25 January 2014 - 20:38

... на IV -том спрату су били негде око 13 - 13 30 ...

требали сте бити мало стрпљивији ... ;) ...
  • 0

#16 mnrstp

mnrstp

V.I.P. član

• Members
  • 622 posts
  • Locationuklonjena

Posted 26 January 2014 - 09:07

Da. :) Ja sam ostavio sve radijatore na 6-ici, tako da voda slobodno cirkuliše i da vazduh mogu ispustiti i na ventilima u hodniku. Inače grejanje radi dobro, verovatno i nema potrebe za dodatnim podešavanjem.
  • 0

#17 Dasenka

Dasenka

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 76 posts
  • Location6I L1

Posted 26 January 2014 - 11:35

Da, juce su posle 13h bili da provere grejanje. Iskreno, nisam zadovljna, na sestici su mi mlaki radijatori a na trojci su hladni. Konstatacija komisije koja mi je usla u stan i pipnula radijatore bila je da je grejanje odlicno, nisu me ni saslusali. Poklopili su me da je u drugoj zgradi mnogo hladnije. Sve u svemu ostavila sam ih na sestici pa cu videti kakva je situacija danas. Inace su mi izvalili da trenutno ide "gradjevinsko grejanje" i da ce od prvog toplane pustiti grejanje, koliko znam toplane isporucuju toplu vodu prema spoljnoj temperaturi. Sve u svemu, videcu sta je u pitanju pa cu reagovoati. Pozdrav :)
  • 0

#18 Dasenka

Dasenka

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 76 posts
  • Location6I L1

Posted 26 January 2014 - 11:37

E da imam pitanje za komsije. Gde da odlozim stiropor i kutije od stvari, imamo li neki kontajner negde u naselju za te svrhe?
  • 0

#19 mnrstp

mnrstp

V.I.P. član

• Members
  • 622 posts
  • Locationuklonjena

Posted 26 January 2014 - 12:11

Kod mene na drugom spratu grejanje deluje ok (nisam još merio temperaturu, ali imam nameru danas ili sutra). Ako je na višim spratovima grejanje lošije, to znači da rezervoar za vodu u pumpnoj stanici naše zgrade nije dovoljno napunjen (tako je objasnio Vlada85 u temi u grejanju).

Što se ambalaže tiče, karton je najbolje lepo spakovati i ostaviti pored nekog kontejnera. Sakupljači sekundarnih sirovina :) obilaze naselje i rado će ga pokupiti. Stiropor je malo problematičniji, ne znam šta raditi sa njim. Ostaje samo da se baci u običan kontejner. Danas ili sutra ću pokrenuti na forumu posebnu temu o reciklaži, jer bi bilo lepo da raznu plastiku, papir, metale i staklo posebno odlažemo, kako bi se mogli reciklirati.
  • 0

#20 Bole

Bole

V.I.P. član

• Members
  • 580 posts
  • Location6K - L2 (407V)

Posted 27 January 2014 - 21:46

Da, juce su posle 13h bili da provere grejanje. Iskreno, nisam zadovljna, na sestici su mi mlaki radijatori a na trojci su hladni. Konstatacija komisije koja mi je usla u stan i pipnula radijatore bila je da je grejanje odlicno, nisu me ni saslusali. Poklopili su me da je u drugoj zgradi mnogo hladnije. Sve u svemu ostavila sam ih na sestici pa cu videti kakva je situacija danas. Inace su mi izvalili da trenutno ide "gradjevinsko grejanje" i da ce od prvog toplane pustiti grejanje, koliko znam toplane isporucuju toplu vodu prema spoljnoj temperaturi. Sve u svemu, videcu sta je u pitanju pa cu reagovoati. Pozdrav :)

Komšinice,
Na temi grejanje je puno pisano o tome, ali još jednom da ponovimo.
Termostatski ventil ne radi kao npr. električni šporet koji na "6" greje više a na "3" manje. Ventil radi kao termostat. To što ne greje na "3" znači da je temperatura u stanu bil aveća nego što je predviđeno sa "3", a to je skoro 20C.
Veremenom, kada se sistem uhoda, vi ćete pronaći broj na kojem je vama prijatno i držaćete radijatore na tom broju dok ste u stanu.
Kod vas ne ide "građevinsko" već probno grejanje. Režim rada Elektrana se neće mnogo promeniti kad pređete u "redovno" grejnaje, sem što dotle grejanje plaća GDS a posle ćete vi. Druga stvar koja će se desiti je da će neuseljeni stanovi isključiti grejanje, što može da donese probleme stanovima koji imaju mnogo neuseljenih okolnih stanova.
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users