Jump to content

Photo

Novi podforum o naselju u medijima

• Please log in to reply
490 replies to this topic

#481 gajton

gajton

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 132 posts
  • Location3A L2

Posted 29 December 2016 - 00:48

NewUser a ne NoviKorisnik... izvini sto pisem o nerealnim situacijama... nismo svi moderni, fleksibilni ljudi sirokih shvatanja. Ja bi da otvorim igraonicu, je li mozes da mi pozajmis stan?
  • 0

#482 ZoBu

ZoBu

V.I.P. član

• Members
  • 2,148 posts

Posted 29 December 2016 - 11:21

@NewUser Nema smisla na taj način karakterisati svoje komšije iz naselja i generalizovati bilo šta. Da li je neko navikao na njivu je njegova privatna stvar i apsolutno nema veze sa ponašanjem pojedinaca u ovom naselju. Sve što govorite ovim povodom (i u drugim temama, gde koristite sličan vokabular) su čiste improvizacije, koje nisu zasnovane na činjenicama, već na vašim pretpostavkama.

@gajton Hvala što si pojasnio situaciju, u potpunosti se slažem. Posledice lakomislenih odluka ljudi koji nemaju kapacitet da odlučuju, već očito rade sve zbog promocije u privatnih interesa, ćemo na kraju mi snositi. I ja se nadam da će sve ostati na nivou organizacije ispred prostorija OO SNS-a, dok se stanari okolnih zgrada ne pobune, jer dok ćute, pretpostavljam da im to ne smeta.

Takođe, nema potrebe da se skreće fokus sa ovoga što sam u prethodnom postu napisao, i da to bude povod da se razgovor usmerava prema nečemu što apsolutno nije spomenuto (postojeće igralište, deca, buka u naselju itd.), pogotovu ukoliko je to u vezi sa pojašnjavanjem mojih ličnih percepcija bilo čega, od strane ljudi koji me ne poznaju, a na osnovu samo toga što sam napisao da je ''planirano mirno naselje'', što je, složićete se, istina koja se lako može dokazati.  Moramo se navići na to da postoje različitosti, različita mišljenja, da nismo svi isti, ali i da u svojim reagovanjima moramo biti korektni prema drugima. Pogotovu ne smemo komšije nazivati seljacima. Pa i da jesu (a nisu), ne znam šta je tu loše. Danas je Srbija prepoznatljiva u svetu, pre svega, po ljudima koji su rođeni na selu (Tesla - selo Smiljane, Pupin - selo Idvor, Milanković - selo Dalj). I šta želite @NewUser uopšte da kažete sa ovim njivama, pašnjacima i ostalim? Da li je to nešto loše? 

Što se mene lično tiče, jedino gde ne mogu da imam razumevanje i gde moram da napravim granicu između dva odvojena sveta, to su one zlonamerne komšije, koje su zarad sitnih privatnih interesa, direktno krupnim lažima, podvalama, išli protiv onih aktivnih ljudi iz ovog naselja, koji su se borili za interese naselja: za otvaranje škole, vrtića, ambulante, tržnog centra i protiv obesmišljavanja planiranih sadržaja. Koji su išli protiv onih koji su trošili svoje vreme, resusrse, zarad opšteg interesa. Dakle, protiv onih koji su se borili istovremeno i za njihove interese i interese njihove dece. Takvi članovi SNS-a iz našeg naselja su pokretali paralelno udruženje, slali dopise medijskim kućama kako su ugroženi (zato su i dobili nadimak ''Ugroženi''), vodili peticiju protiv nas, izgovarali neverovatne prostačke stvari - rukovođeni političarima izvan našeg naselja. To je, po meni, dno dna, jer ispod ovoga nema se kuda dalje. Da se razumemo, nisu svi članovi SNS-a iz našeg naselja ovo radili, ali su degradirali čitav mesni odbor. Tako da je, nakon toga, strašno videti bilo koga da je iz našeg naselja, a da stoji iza štanda SNS-a. Mene je umesto njih velika sramota, jer mi nije jasno kako ljude u oči, posle svega, mogu da pogledaju. Svoje komšije! Moralno bi bilo da su se smesta povukli iz ovog degradiranog MO, ali očito drugi interesi su u pitanju, i samim tim, tu nema opravdanja. Ako negde grešim u ovakvom razmišljanju, slobodno me ispravite. Posle svega što je učinjeno, ovde su sebi zapečatili sudbinu, jer su na konkrenim stvarima pokazali ko su i koliko vrede. 

Inače, pre nego što je došlo do zloupotrebe ovog naselja od strane Opštine, Grada, SNS poslanika, političara, sam sam na ovom forumu hvalio njihove ponude da pomognu stanarima, i zbog toga bio kritikovan od strane mnogih komšija. Hoću ovim samo da kažem da me u životu samo i isključivo interesuju činjenice, ogoljene, onakve kakve zaista jesu.

• 3

#483 vana&tommy

vana&tommy

V.I.P. član

• Members
  • 218 posts
  • Location2Đ L3

Posted 29 December 2016 - 18:21

Mir u naselju je narusen uvodjenjem busa, a sada i ovom preglasnom muzikom na klizalistu. Stvarno bi mogli malo da utisaju, kad su ga vec postavili pod prozorom ljudima. Ne znam do kada uvece radi klizaliste, ali se nadam da barem u vezi sa time imaju obzira. Meni licno je to daleko, ali mogu zamisliti kako je komsijama iz te zgrade.
Molim komsije koje razgovaraju sa predstavnicima opstinskih vlasti da se zaloze, kad je vec ovaj bus nemoguce izbaciti iz naselja, da stanicu kod skole izmeste za 30-ak metara dalje izmedju dveju zgrada 2dj i 2e. To je jedina stanica u naselju koja se nalazi ispred samog ulaza u zgradu. Mnogo ljudi ceka bus bukvalno na vratima naseg ulaza, a pojedini su toliko bezobrazni da ne zele da se pomere ni korak kako bi normalno usao u svoju zgradu. A bilo bi lepo i da se insistira da se na ovoj liniji angazuju bolji autobusi kad vec idu kroz naselje na nepropisnim udaljenostima od stanova. Licno sam vec uputila dopis direkciji sa ovim zahtevima.
  • 2

#484 NewUser

NewUser

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 89 posts

Posted 29 December 2016 - 19:55

Mir u naselju je narusen uvodjenjem busa, a sada i ovom preglasnom muzikom na klizalistu. Stvarno bi mogli malo da utisaju, kad su ga vec postavili pod prozorom ljudima. Ne znam do kada uvece radi klizaliste, ali se nadam da barem u vezi sa time imaju obzira. Meni licno je to daleko, ali mogu zamisliti kako je komsijama iz te zgrade.
Molim komsije koje razgovaraju sa predstavnicima opstinskih vlasti da se zaloze, kad je vec ovaj bus nemoguce izbaciti iz naselja, da stanicu kod skole izmeste za 30-ak metara dalje izmedju dveju zgrada 2dj i 2e. To je jedina stanica u naselju koja se nalazi ispred samog ulaza u zgradu. Mnogo ljudi ceka bus bukvalno na vratima naseg ulaza, a pojedini su toliko bezobrazni da ne zele da se pomere ni korak kako bi normalno usao u svoju zgradu. A bilo bi lepo i da se insistira da se na ovoj liniji angazuju bolji autobusi kad vec idu kroz naselje na nepropisnim udaljenostima od stanova. Licno sam vec uputila dopis direkciji sa ovim zahtevima.

:-)
  • 0

#485 ZoBu

ZoBu

V.I.P. član

• Members
  • 2,148 posts

Posted 29 December 2016 - 22:04

Mir u naselju je narusen uvodjenjem busa, a sada i ovom preglasnom muzikom na klizalistu. Stvarno bi mogli malo da utisaju, kad su ga vec postavili pod prozorom ljudima. 

Evo nekoliko informacija povodom problema o kojem govorite, pa će nekome možda biti od interesa.

Službeni list Grada Beograda:

Скупштина Градске општине Вождовац на седници одр-
жаној 18. новембра 2016. године, на основу члана 27. Стату-
та Градске општине Вождовац („Службени лист Града Бео-
града”, бр. 36/10, 41/13 и 55/16), члана 137. став 1. тачка 3.
Закона о спорту („Службени гласник РС”, бр. 24/11 и 99/11
– др. закон), донела је
ОДЛУКУ
О ИЗМЕНИ И ДОПУНИ ОДЛУКЕ О СТАЛНИМ МАНИ-
ФЕСТАЦИЈАМА У ОБЛАСТИ СПОРТА ОД ЗНАЧАЈА ЗА
ГРАДСКУ ОПШТИНУ ВОЖДОВАЦ
Члан 1.
У Одлуци о сталним манифестацијама у области спорта
од значаја за Градску општину Вождовац („Службени лист Града Београда”, бр. 33/15 и 50/15) мења се члан 2. став 1. и гласи:

„Сталне манифестације у области спорта од значаја за
Градску општину Вождовац (у даљем тексту: манифеста-
ције) су оне које својим значајем и садржајима презентују и
афирмишу Градску општину Вождовац, и то:
1. „Трофеј Вождовца”,
2. „Нашем Глиги” и
3. „Вождовачке чаролије”.”
Члан 2.
У члану 3. одлуке после става 2. додаје се став 3. који гла-
си:
„Вождовачке чаролије” је спортско-рекреативна ма-
нифестација намењена деци и омладини која промовише
зимске спортове и омогућава употребу клизалишта на от-
вореном грађанима Градске општине Вождовац и другим
посетиоцима манифестације.”
Члан 3.
Ова oдлука ступа на снагу осмог дана од дана објављи-
вањa у „Службеном листу Града Београда”.
Скупштина Градске општине Вождовац
I Број 020-79/16, 18. новембра 2016. године
Председник
Александар Мирковић, ср.

------------------------------------

Međutim, postoje još odredbe Zakona o sportu (npr. VIII SPORTSKE PRIREDBE,  od člana 156)

-----------------------------------

Tu je još Zakon o javnom okupljanju (predviđa veliki broj uslova) itd.

----------------------------------

Ukoliko smeta stanarima okolnih zgrada to što govorite, lako se mogu organizovati i, čini mi se, bez problema promeniti trenutno stanje, jer za jednu ovako dugotrajnu sportsko-rekreativnu manifestaciju, mnogi uslovi moraju biti ispunjeni.

P.S. Još uvek smo u temi, jer su i Službeni glasnici najšire gledano moguće nekakvi svojevrsni mediji, pošto na određeni način komuniciraju sa javnošću, ili makar imaju taj potencijal :)

• 0

#486 vana&tommy

vana&tommy

V.I.P. član

• Members
  • 218 posts
  • Location2Đ L3

Posted 30 December 2016 - 10:19

:smile:

Shvatila sam vase kljucne argumente: tajanstveni osmeh, njiva i prostranstvo. Bila je jedna tema o gradskom prevozu u naselju gde su njih 4,5 isto tako sa nipodastavanjem govorili o neistomisljenicima saljuci ih na Akonkagvu, u podavalska sela, proglasavajuci komsije seljacinama koji su toliko zatucani da prosto ne mogu da veruju da je svuda u gradu asfalat, uz umiranje od smeha na te opaske. Onda sam ih uporedila sa skorojevicima kompleksasima koji naprave kucerine u zonama "elite" pa izbetoniraju svaki cm dvorista da ih travica ne podseca na zavicaj iz kojeg su dosli, jedino iz namere da pokazem da se svako moze poslati na selo, to je najlakse. Mnogo je teze argumentovati svoje stavove.  Niti znam niti zelim da pretpostavljam i bavim se time odakle su dosle komsije u ovo naselje.

Vasa razmisljanja o naseljenim mestima se krecu samo u okviru dva ekstrema: ili selendra ili gradska dzungla, pritom favorizujete dzunglu kao neki napredni nacin zivota. Vi nijanse izmedju ne vidite. Divljastvo u naselju, organizovano od strane drzave, smatrate urbanizacijom. Buka je zagadjivac i stresor za ljudski organizam  i potpuno je normalan zahtev da se novo stambeno naselje planira i njegova izgradnja realizuje po standardima modernog urbanizma koji nastoji da se veliki gradovi humanizuju. Odavno je uoceno da nisu po meri coveka. Da se gradsko jezgro i stari delovi grada ne mogu mnogo popraviti jasno je, ali da se novo stambeno naselje u trecoj zoni poreza degradira na ovaj nacin nedopustivo je. Ovakav vid gradskog prevoza po sred naselja i klizaliste sa onoliko glasnom muzikom na 10m od stanova je neurbano.    

• 3

#487 SuperIka

SuperIka

V.I.P. član

• Members
  • 2,166 posts
  • Location1А L2

Posted 30 December 2016 - 16:10

Насеље и јесте планирано, пројектовано и (делимично) изграђено по стандардима модерног

урбанизма, бахатост, дивљаштво и малограђанштину су нам, касније, наметнули неуки / дилетанти ...

• 2

#488 heda

heda

V.I.P. član

• Members
  • 463 posts
  • LocationNa početku

Posted 14 January 2017 - 11:40

:smile:

+1

Gradska džungla.

• 0

#489 SuperIka

SuperIka

V.I.P. član

• Members
  • 2,166 posts
  • Location1А L2

Posted 15 March 2018 - 17:18

http://www.novosti.r...-izlaz-iz-Stepe
  • 0

#490 Martin Mystere

Martin Mystere

V.I.P. član

• Moderators
  • 2,890 posts
  • Location4A L1

Posted 27 March 2018 - 11:12

Nije baš o naselju ali ima direktne veze sa opštinom Voždovac i predsednikom Savićem...

http://informer.rs/s...posle-25-godina
  • 0

#491 bbK1ng

bbK1ng

Member

• Members
  • PipPip
  • 23 posts
  • Location3AL5

Posted 27 March 2018 - 17:54

Skandal je kako je VK Partizan upravljao bazenom.

Dete je krenulo jesenas na plivanje na Banjici, ali smo već u decembru prestala da ide.

Temperatura vode je bila 22°C, a svlačionice se nisu grejale.

Do prošle godine je išla na bazen "11. april".

Temperatura vode u velikom bazenu 26-27°C. Srednji i mali još topliji.
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users