Jump to content

Photo

Električar i vodoinstalater

• Please log in to reply
33 replies to this topic

#1 ivancosic

ivancosic

V.I.P. član

• Administrators
  • 1,623 posts
  • Location4J L3

Posted 25 July 2012 - 15:40

...neka dignu ruku

Bez zezanja, da li postoji neko ko je kupio stan a da je vičan ovim stvarima. Montaža električnih i vodovodnih zajebancija tokom montaže kuhinje je mnogo bolja ako je rade profesionalci a ne stolari.

Priroda postavljanja kuhinje ipak iziskuje da se stalno uradi ponešto, a ne sve odjednom i onda stalni dolasci "izlasci na teren" zapravo prave veći trošak nego što je efektivan posao.

Ako postoji neko od komšija ko se bavi ovim stvarima, i da će biti stalno u naselju, neka digne ruku, bolje da ostavimo pare "svojima".
  • 0

#2 mirka

mirka

V.I.P. član

• Members
  • 949 posts
  • Locationtu, kod doma zdravlja....

Posted 25 July 2012 - 17:10

Evo, ja se javljam umesto svog muza :lol:
Dakle, digla sam dva prsta i javljam da imam odlicnog elektricara! Nije sto je moj muzic :mrgreen:
Jos uvek nismo u naselju, ali bice i nasa zgrada gotova ;)
  • 1

#3 niki

niki

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 185 posts
  • Location4B

Posted 25 July 2012 - 20:04

imate gomilu majstora vec u naselju koji rade na preostalim objektima, njihova prednost je da su vec tamo i moze se dogovoriti korektna cena, nego da dovodite majstora odnekud iz grada.
  • 0

#4 mirka

mirka

V.I.P. član

• Members
  • 949 posts
  • Locationtu, kod doma zdravlja....

Posted 25 July 2012 - 20:35

imate gomilu majstora vec u naselju koji rade na preostalim objektima, njihova prednost je da su vec tamo i moze se dogovoriti korektna cena, nego da dovodite majstora odnekud iz grada.

Pa, sad, svako ko je imao posla sa majstorima ( bilo koje vrste) zna da se dobar majstor cuva "ko malo vode na dlanu". Bolje je malo se raspitati, nego nahvatati tamo nekog sa gradilista..... Ali, to je druga tema.........neka svako radi kako mu volja.......
  • 1

#5 majamaca

majamaca

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 130 posts
  • Location4Z L2

Posted 26 July 2012 - 13:58

Montaža električnih i vodovodnih zajebancija tokom montaže kuhinje je mnogo bolja ako je rade profesionalci a ne stolari.

Ako postoji neko od komšija ko se bavi ovim stvarima, i da će biti stalno u naselju, neka digne ruku, bolje da ostavimo pare "svojima".

Moj suprug radi sve sto se tiče struje (montaža i popravka el. uredjaja, izmestanje postojećih i postavljanje novih instalacija, table sa osiguracima) ne znam bas kompletan opseg posla, ali sta god da treba za elektriku raspoloživ je.
Što se tiče vode ima kolegu koji radi vodovodne instalacije, dobar je majstor, nama je stalno po privatnim stanovima bio spas za vodu. On radi i bravariju, mi smo ga već angažovali da nam radi neku gvozdenu zaštitu na terasi i prozorima.
Mi smo bas ovih dana nešto pregrađivali u stanu i izmeštali prekidače za svetlo, ispalo je baš kako sam zamislila. :D
Tu smo u stanu, pa kome trebaju majstori ovih profila neka se javi radi kontakta.
  • 0

#6 ivancosic

ivancosic

V.I.P. član

• Administrators
  • 1,623 posts
  • Location4J L3

Posted 27 July 2012 - 00:10

Baci mi njegov telefon na PM, trebaće mi od ponedeljka par sitnih asistencija oko montaže kuhinje, samo žice, ništa čekić i rasturanje :D
  • 0

#7 Bakivet

Bakivet

V.I.P. član

• Members
  • 708 posts
  • Location4GL1

Posted 23 August 2012 - 12:52

Jel ima neko shemu instalacija u kuhinji? Treba da montiram mali bojler i viseće elemente, pa nebih da "zabodem" u neki kabl od struje ,ili nedaj Bože , u vodovodnu cev :mrgreen:
  • 0

#8 Martin Mystere

Martin Mystere

V.I.P. član

• Moderators
  • 2,908 posts
  • Location4A L1

Posted 23 August 2012 - 13:58

Kad smo vec kod elektricara, meni bi trebao elektricar da regulisem neke stvari u starom stanu pre nego sto ga skockam za predaju gazdi... :oops: Pa ako ima neki zainteresovan...
  • 0

#9 gox

gox

V.I.P. član

• Members
  • 224 posts
  • Location4Z lamela2

Posted 23 August 2012 - 22:22

Jel ima neko shemu instalacija u kuhinji? Treba da montiram mali bojler i viseće elemente, pa nebih da "zabodem" u neki kabl od struje ,ili nedaj Bože , u vodovodnu cev :mrgreen:

Ovo bi i meni trebalo... :)
  • 0

#10 CrownlessPhoenix

CrownlessPhoenix

V.I.P. član

• Members
  • 328 posts
  • Location4Z L1

Posted 24 August 2012 - 11:59

Mi smo isli na srecu, nisu busili iznad utikaca i nigde gde ide direkt prava linija.
  • 0

#11 Boki

Boki

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 49 posts
  • Location4G L1

Posted 24 August 2012 - 13:24

Komsije, imam pitanje, tice se kuhinje: da li ste bojlere montirali dole, ili u viseci element?
Ako ste gore, staje li u viseci element sirine 40 cm?
Hvala unapred i pozdra svima
  • 0

#12 CrownlessPhoenix

CrownlessPhoenix

V.I.P. član

• Members
  • 328 posts
  • Location4Z L1

Posted 24 August 2012 - 17:33

Hm, kod mene je montiran dole. Cini mi se da je tako i predvidjeno. Ne razumem se ja u to, nadam se da ce se javiti neko ko je u tim vodama.
  • 0

#13 Peace

Peace

V.I.P. član

• Members
  • 314 posts
  • Location4Đ L2

Posted 24 August 2012 - 23:15

Protocni bojleri, kakvi su nama dati, se obavezno montiraju dole.
  • 0

#14 Boki

Boki

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 49 posts
  • Location4G L1

Posted 25 August 2012 - 01:35

Super, hvala vam, to je to znaci, dole. Odlicno.

Elem, kupili smo kuhinju, odabrali, proizvodjac Jela Jagodina, tip classic, bas smo zadovoljni cenom - kuhinja je dugacka 302 cm, tako da bez frizidera (i viseceg dela iznad) iznosi 240 cm. I kad se svi elementi saberu, izaslo nas je oko 40 hiljada dinara, bez rosfraja za sudoperu. Kontam da smo super prosli. Napomenuli da nam izbuse sudoperu za cesmu - neko je to spomenuo ovde na forumu -mi im rekli, oni odmah znali sta treba da rade. Uh, dobro je, jedna slatka briga manje.
  • 0

#15 Bakivet

Bakivet

V.I.P. član

• Members
  • 708 posts
  • Location4GL1

Posted 26 August 2012 - 10:40

Mi smo isli na srecu, nisu busili iznad utikaca i nigde gde ide direkt prava linija.

A kako ste ste bušili tiplove za bojler ,dole?
Ako ti nije teško, molim te ,postavi fotku.
(ako ti ne ide drugačije probaj preko Photobucket) .
  • 0

#16 alex4

alex4

Member

• Members
  • PipPip
  • 11 posts
  • Location4Z L1

Posted 27 August 2012 - 13:58

Jel može neko da mi preporuči iskusnog vodoinstalatera da mi namesti česmu i mašinu za sudove?
Pozz
  • 0

#17 ivancosic

ivancosic

V.I.P. član

• Administrators
  • 1,623 posts
  • Location4J L3

Posted 27 August 2012 - 15:12

poslao
  • 0

#18 stanislaw

stanislaw

V.I.P. član

• Members
  • 394 posts
  • Location4G3

Posted 29 August 2012 - 20:25

Ljudi, imam veliku dilemu oko ugradnje bojlera - u maloj kuhinji od dva metra planirao sam da stonu mašinu za pranje sudova spakujem u sudoperu - kad ono, tek sad vidim da su nam uvalili Metalac bojler u podgradnoj varijanti - nema mesta u sudoperi i za jedno i za drugo!
Meni je jedino rešenje da bojler kačim na zid iznad sudopere, e sad pitanje je kako - vidim da postoje adapteri za slavine (krivine od 90 stepeni) koji omogućavaju da se nazidna slavina montira kao stojeća. Tako bi nazidna slavina primala hladnu vodu odozdo iz sudopere, a odozgo bi se kačile cevi od bojlera.
Drugo je pitanje da li je Metalac podgradni bojler rotacijom za 180 stepeni moguće koristiti kao nadgradni! Što se tiče kačenja i vezivanja cevi, nikakvih problema nema (samo bi Metalac pisalo naopačke), ali nisam siguran da li bi bilo prepreka po pitanju funkcionisanja. Mada pretpostavljam da bi i to moralo biti rešivo otvaranjem kućišta bojlera i okretanjem nekih delova... Ima li neko ideju?
  • 0

#19 Jeca

Jeca

V.I.P. član

• Members
  • 928 posts

Posted 29 August 2012 - 20:50

@ stanisalw Stanislawe, ja sam totalni laik i ništa ne znam o bojlerima, struji i to, znam samo da je to i nama problem (prisluškivala muža i majstora za kuhinju) i da je on rekao da će nam taj bojlerić fiksirati za zid unutrašnjeg, kuhinjskog elementa, a ne na zid kuhinje.?!? Ako ovo što sam rekla nema nikakvog smisla, ignoriši. Ja sam odustala od te problematike dalje... Naravno, to bi mi zauzelo element ispod sudopere, ali imam deo kuhinje i preko puta (naspramni zid), tako da imam dosta prostora za odlaganje posuđa i osgalih džidža-bidža...
Ako ja nisam dobro razumela majstora, neka administrator otvori novu temu pod naslovom: šale i vicevi.... :D :D :D
  • 0

#20 Boban1

Boban1

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 195 posts
  • Location4Đ L1

Posted 13 September 2012 - 21:01

Jel može neko da mi preporuči iskusnog vodoinstalatera da mi namesti česmu i mašinu za sudove?
Pozz

Ako se dobro pokazao mozes li da prosledis kontakt?
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users