Jump to content

Photo

Crkva u naselju

• Please log in to reply
1216 replies to this topic

#1 MarijaJ 6D

MarijaJ 6D

V.I.P. član

• Members
  • 1,299 posts
  • Location6D lamela 3

Posted 25 February 2014 - 22:55

Koliko vidim vi se jos uvek bavite birokratijom, a oni sutra krecu sa iskopavajnjem. To znaci cim iskopaju temelj nazad nema i nama ce niknuti crkva bez ikakvog projekta i to pre obecanog doma zdravlja.
Odjavljujem se sa ove teme jer smatram da ovaj vid borbe nije produktivan. Nazalost kasno je da se pokrece neka nova akcija.
  • 0

#2 andy3161

andy3161

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 52 posts
Posted 25 February 2014 - 23:22

MarijaJ 6D je potpuno u pravu. Meni se čini da ovde niko nema petlju da protestuje protiv divlje gradnje crkve jer se plaši da bude proglašen bezbožnikom. Pa ovo je događaj koji je najdirektnije uperen protiv naše borbe za prateće sadržaje naselja! Može crkva, ali na drugom mestu, u drugo vreme i na drugi način. Pa zar za tu istu crkvu ne važe pravila ove države? Treba zapravo ljude iz crkve da bude sramota što na ovakav način upadaju i uzurpiraju zemljište u naselju koje je trebalo da bude primer planske i urbanističke gradnje.
  • 0

#3 mnrstp

mnrstp

V.I.P. član

• Members
  • 658 posts
  • Locationuklonjena

Posted 26 February 2014 - 01:03

MarijaJ 6D je potpuno u pravu. Meni se čini da ovde niko nema petlju da protestuje protiv divlje gradnje crkve jer se plaši da bude proglašen bezbožnikom. Pa ovo je događaj koji je najdirektnije uperen protiv naše borbe za prateće sadržaje naselja! Može crkva, ali na drugom mestu, u drugo vreme i na drugi način.

Imao sam ideju da napišem pismo direktno patrijarhu Irineju (uz obraćanje sa Vaša Svetosti, itd) i da ga pre slanja izložim ovde na forumu, a zatim pitam ko želi da se potpiše (najbolje Udruženje). Nažalost, pismo nisam uspeo da napišem, jer mi se stalno činilo da su rečenice suviše oštre i neprikladne za slanje na ovu adresu. Ideja je bila da crkva treba da unosi mir među ljude, a ne razdor, kao što se dešava u našem slučaju; i da zamolim da se ona zbog toga ne gradi. Ako neko ima umeća i diplomatske veštine da pismo napiše, dobrodošao je.
  • 0

#4 Zac

Zac

V.I.P. član

• Members
  • 272 posts
  • Location6A L1

Posted 26 February 2014 - 07:52

Imao sam ideju da napišem pismo direktno patrijarhu Irineju (uz obraćanje sa Vaša Svetosti, itd) i da ga pre slanja izložim ovde na forumu, a zatim pitam ko želi da se potpiše (najbolje Udruženje). Nažalost, pismo nisam uspeo da napišem, jer mi se stalno činilo da su rečenice suviše oštre i neprikladne za slanje na ovu adresu. Ideja je bila da crkva treba da unosi mir među ljude, a ne razdor, kao što se dešava u našem slučaju; i da zamolim da se ona zbog toga ne gradi. Ako neko ima umeća i diplomatske veštine da pismo napiše, dobrodošao je.

Problem je sto je ovo jako vremenski osetljivo. Dok dobijemo bilo kakav odgovor crkva ce biti do pola sagradjena, a tada najvise sto mozemo da ocekujemo su izvinjenja.

Evo ih vec uveliko rade, stigla vec teska masinerija za kopanje temelja...
  • 0

#5 Vlada85

Vlada85

V.I.P. član

• Members
  • 3,523 posts
  • Location4E, L3

Posted 26 February 2014 - 07:59

Hocemo spreciti izgradnju?
Sve sto je potrebno jeste da se pojavimo tamo, stanemo ispred masina, pozovemo komunalnu policiju koja ce traziti na uvid od izvodjaca dozvole koje ne postoje (Urbanisticki plan je drugaciji) i tu se prica zavrsava...Oni dalje raditi ne mogu..
Inace, takodje predlazem da se komunalna policija zove stalno i trazi da izlaze na lice mesta..
Ukoliko ne budu reagovali pozovemo medije da izadju i snime situaciju bespravne gradnje
  • 0

#6 1DL1

1DL1

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 194 posts

Posted 26 February 2014 - 08:21

Ne zivimo mi u uredjenoj drzavi, nema te inspekcije koja ce protivreciti Velji, tako da je to mrka kapa. A i blag stav po ovom pitanju u proglasu moze samo da se tumaci kao zeleno svetlo za pocetak izgradnje.
  • 0

#7 dotlic

dotlic

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 93 posts
  • Location6z L2

Posted 26 February 2014 - 08:24

@Vlada85

Hocemo. Reci kad i dolazim tamo.
  • 0

#8 Zac

Zac

V.I.P. član

• Members
  • 272 posts
  • Location6A L1

Posted 26 February 2014 - 08:48

Nisu bili krenuli da kopaju kad sam prosao malo pre. Crtaju na zemlji oko krsta, za oltar predpostavljam.
Probacu da izadjem sa posla ranije, al ne verujem da cu pre 3 posto je kraj meseca.
  • 0

#9 jelena74

jelena74

V.I.P. član

• Members
  • 303 posts
  • Location4G, L3

Posted 26 February 2014 - 09:24

@Vlada85

+1
  • 0

#10 aca4g

aca4g

Member

• Members
  • PipPip
  • 19 posts

Posted 26 February 2014 - 09:26

+2
  • 0

#11 The_Player

The_Player

V.I.P. član

• Members
  • 821 posts
  • Location1D L2 / 399N

Posted 26 February 2014 - 09:32

@Vlada85

+1
  • 0

#12 NenadR

NenadR

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Posted 26 February 2014 - 09:37

Sve sto je potrebno jeste da se pojavimo tamo, stanemo ispred masina, pozovemo komunalnu policiju koja ce traziti na uvid od izvodjaca dozvole koje ne postoje (Urbanisticki plan je drugaciji) i tu se prica zavrsava...Oni dalje raditi ne mogu..
Inace, takodje predlazem da se komunalna policija zove stalno i trazi da izlaze na lice mesta..
Ukoliko ne budu reagovali pozovemo medije da izadju i snime situaciju bespravne gradnje

Hajde ljudi, moramo da izadjemo.. dajte vreme ..danas?.. sutra u 10 ujutru? :idea:

Ja sam malopre otisao dole i pitao po cijem nalogu rade i iz koje su firme. Radnik Kvazimodo mi je rekao da "rade dobrovoljno a da je blagoslov dao Irinej". Uputio me je na drugog gospodina koji se predstavio kao "neko ko je takodje iz naselja i podrzava gradnju crkve...mi gadimo.. sta se vas tice i slicno..." Laze sigurno, vredja, podmukao... Sigurno nemaju nikakav papir...

Na terenu imamo zloupotrebu prostora koji je nastao vakumom sa gradskom vlascu i rep. izborima.. ne mozes da dodjes do odgovornih jer su svi ili u "ostavci" ili "privremeno"..
A crkva koristi, tj zloupotrebljava to tako sto su doveli neke mucenike, da bukvalno zapljunu teren.. jer posle..ko ce "crkvu" rusiti to je protiv Hezusa jel da... :?:

Znaci imamo najocigledniju otimacinu gradjevinskog zemljista od strane verske organizacije bez papira i bilo cega. :x
Ako je nekome stvarno stalo do crkve i postuje je, mislim da bi prvi trebao da je sa nama i protiv ovakvog kaljanja ugleda iste. :shock:
  • 0

#13 komsinica_lavica

komsinica_lavica

V.I.P. član

• Members
  • 422 posts
  • Location4Ž L1

Posted 26 February 2014 - 09:43

Molim administratore da što hitnije zatvore ovu temu za javnost a mi da se dogovorimo šta nam je činiti...ODMAH
  • 0

#14 djurica

djurica

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 80 posts
  • Location4A L2

Posted 26 February 2014 - 09:45

Prijava bespravne gradnje http://www.beograd.r....php?id=1362199
  • 0

#15 Bole

Bole

V.I.P. član

• Members
  • 581 posts
  • Location6K - L2 (407V)

Posted 26 February 2014 - 09:46

Nemam ništa protiv da se na neki način pokuša sa odmerenim protestom u vezi crkve.
Molim samo sve komšije da paze da ne navučemo negativnu reakciju javnosti na sebe neprimerenim izjavama ili postupcima.
Nama je podrška javnosti najveći (uz Zaštitnika građana, Društva za zaštitu potrošača,...) argument u borbi sa bahatošću GDS. Ne smemo je ni po koju cenu okrenuti protiv sebe jer će nam biti potrebni, nažalost, još nekoliko godine dok se ne izborimo za sva svoja prava.

Zato treba izbegavati sve što bi neko mogao da izvuče iz konteksta i prikaže kao omaložavanje prava na slobodu veroispovesti ili vređanje Crkve i vernika, a takvih je komentara na forumu bilo.
  • 0

#16 NenadR

NenadR

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Posted 26 February 2014 - 09:53

Molim administratore da što hitnije zatvore ovu temu za javnost a mi da se dogovorimo šta nam je činiti...ODMAH

Nemojte zatvarati ovu, neka zainteresovani vide sta ih zanima ..ako ste za tajnost, moze neka druga zatvorena tema za dogovor..?
Uostalom..dajte veceras da se skupimo i dogovorimo uzivo, npr.?
  • 0

#17 Vlada85

Vlada85

V.I.P. član

• Members
  • 3,523 posts
  • Location4E, L3

Posted 26 February 2014 - 09:55

ja sam za to da se slucaj prijavi na navedene telefone kao i komunalnoj policiji zbog remecenja javnog reda i mira ... Ja sam na sastancima do 5 (mogu svremena na vreme da bacim oko na forum).
Ako uocite bilo kakve gradjevinske aktivnosti javite...
Najiskrenije, ne zanima me reakcija javnosti jer se ne borimo protiv SPCa vec bespravne gradnje (isto radimo i u GP1 sa garazama...)
  • 0

#18 NenadR

NenadR

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Posted 26 February 2014 - 09:59

ja sam za to da se slucaj prijavi na navedene telefone kao i komunalnoj policiji zbog remecenja javnog reda i mira ... Ja sam na sastancima do 5 (mogu svremena na vreme da bacim oko na forum).
Ako uocite bilo kakve gradjevinske aktivnosti javite...
Najiskrenije, ne zanima me reakcija javnosti jer se ne borimo protiv SPCa vec bespravne gradnje (isto radimo i u GP1 sa garazama...)

Upravo sam zvao tel za Vozdovac.. prva gospodja je pokusala da me navede na pisanu prijavu..ali sam insistirao da pricam sa odgovorinim inspektorom. Dobio sam drugu ljubaznu gospodju koja je potvrdila da je slucaj vec prijavljen i da ce proveriti.
Bilo bi dobro da budemo na terenu kada dodje inspekcija. Bar ko moze.. I kako da znamo..
  • 0

#19 Bubica 99

Bubica 99

V.I.P. član

• Members
  • 343 posts
  • Location5a l2

Posted 26 February 2014 - 10:06

U naselju ima mesta i za crkvu, TC, dom zdravlja i ostale pratece objekte... imam utisak da neko namerno pravi halabuku a zbog cega...saznacemo...
  • 0

#20 marecare

marecare

V.I.P. član

• Members
  • 766 posts
  • LocationUklonjena.

Posted 26 February 2014 - 10:12

U naselju NEMA mesta za bespravnu gradnju. Ja ću pored crkve da zidam sebi pušnicu baš bih voleo da pravim svoje kobaje, evo ko god hoće da dimi neka dođe pa da bude opšte dobro. Šta misliš kad bi svako krenuo da zida gde hoće i šta hoće. Napominjem ništa protiv crkve nemam, ali ne dozvoljavam da me neko pravi budalom.
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users