Jump to content

Photo

OSNOVNA SKOLA U NASELJU STEPA STEPANOVIC

• Please log in to reply
2105 replies to this topic

#2081 Bata Lule

Bata Lule

V.I.P. član

• Members
  • 950 posts
  • LocationKo treba zna

Posted 31 August 2017 - 10:38

Uvođenjem elektronskog dnevnika prestaju da važe stari veliki dnevnici, jel tako?

A šta ako je škola u tom projektu a nije obezbedina niti jedan kompjuter? Kako je dir. zamislila da se evidentiraju časovi, ocene, izostanci itd? A školska godina pošinje sutra! 

Evo četvrta školska godina je po redu. Za prethodne tri niti jedan kabinet nije opremljen. Bitno je da su pre eksterne inspekcije oblepili celu školu raznim panoima i oglasnim tablama koje su nakon inspekcije volšebno nestale. Možda su table bile rentirane!

Poučeni iskustvom, sa izgrađenim mišljenjem, iskreno verujem da će ova škola ove godine biti još eklatantniji primer javašluka. Jako bi me obradovalo da grešim.

ALi na žalost, to mnogima odgovara jer na školu ne gledaju kao na obrazovnu ustanovu već samo kao na ustanovu za zbrinjavanje dece u odsustvu roditelja, i njma smeta svako "mrcvarenje" jadne dece.

Da li neko ima informacije o promenama nastavnog kadra, da li je neko otišao i novi došao?

• 0

#2082 ljiljana

ljiljana

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted 02 September 2017 - 18:14

Djacima prvacima zelim srecan polazak u skolu!

• 0

#2083 fortuna

fortuna

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 164 posts

Posted 18 September 2017 - 18:54

Zasto se nasa skola ne ukljuci u projekat Sport u skole koji finansira Min.prosvete i obezbedi besplatan sport za decu?
  • 0

#2084 tehnički prijem

tehnički prijem

V.I.P. član

• Members
  • 262 posts
  • Location6Z L1

Posted 18 September 2017 - 19:46

Ko da se uključi?
Pa oni deci nisu napravili raspored kao da se samo ove godine pošlo 1. septembra u školu.
  • 0

#2085 Bata Lule

Bata Lule

V.I.P. član

• Members
  • 950 posts
  • LocationKo treba zna

Posted 18 September 2017 - 20:38

Zasto se nasa skola ne ukljuci u projekat Sport u skole koji finansira Min.prosvete i obezbedi besplatan sport za decu?

Pa škola nije dozvolila drugom košarkaškom klubu da uđe u školu jer je bio jeftiniji od Torlaka koji je smatrao da ima ekskluzivno pravo na našu školu, a dozvoliće besplatan sport. Šta mislite da li je njima do dece ili do njih samih? Čiji je Torlak?!
  • 1

#2086 tehnički prijem

tehnički prijem

V.I.P. član

• Members
  • 262 posts
  • Location6Z L1

Posted 19 September 2017 - 18:02

Moje dete trenira u školi. Ne mogu reći koji sport da ne pravim problem treneru.

Rekao je da će nas obavestiti da li ce poceti sa radom. Treba direktorki da da ponudu, pa ako bude najveća dobiće termine.

A ja poručujem ovima u školi da je to čist kriminal.
Ako traže najbolju ponudu onda neka raspišu tender. Ovako direktorka može da ponudi nekome svome termin za cifru malo iznad.

I na šta to liči jedne godine ima termin druge se ne zna.
Trealo bi da zaključuju Ugovore bar na četri godine.
  • 1

#2087 tehnički prijem

tehnički prijem

V.I.P. član

• Members
  • 262 posts
  • Location6Z L1

Posted 01 October 2017 - 21:09

Komentar trenera koji drži treninge u školi.

Postovani roditelji ovi iz skole su jako spori i neorganizovani, ja sam poslao svu dokumentaciju, ponudu i molbu jos prosle nedelje...danas sam zvao direktorku ona mi kaze da treba da sazovu skolski odbor i da ce tada(kroz par dana) otvarati sve ponude...Ne znam sta da vam kazem, nadam se da bi smo krenuli u narednih 7-8 dana...u svim ostalim skolama uveliko drzimo treninge osim u ovoj... jako losa skolska organizacija!

• 0

#2088 sasasa

sasasa

V.I.P. član

• Members
  • 972 posts

Posted 16 January 2018 - 13:28

Gde se kupuju djacke knjizice za osnovnu skolu?.U naselju nema u knjizarama.

• 0

#2089 fortuna

fortuna

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 164 posts

Posted 16 January 2018 - 14:05

knjizara Prosvetnog pregleda, Decanska 6, kod Doma omladine

• 0

#2090 sasasa

sasasa

V.I.P. član

• Members
  • 972 posts

Posted 16 January 2018 - 14:29

hvala

• 0

#2091 Tormentor

Tormentor

Newbie

• Members
  • Pip
  • 9 posts
  • Location6L L1

Posted 01 March 2018 - 15:09

Da li je normalno da na -12c, kada je sve zaleđeno, zaposleni škole ne dozvoljavaju deci da  ulaze na glavni ulaz već moraju da  kruže oko škole kako bi se kroz školu došlo do unutrašnje strane glavnog ulaza (podseća malo na scenu iz Monti Pajtona).

Takođe, juče, dok sam čekao da pokupim dete iz boravka, za 5 min, koliko sam stajao u holu škole, troje dece se okliznulo i palo ispred stepenica pored lifta, pritom, ta deca nisu trčala i jurcala već su polako hodala jer su bila svesna da je klizavo, za to vreme čistačice su sedele u onoj prostoriji na ulazu i veselo ćakulale. Kada sam to jutros rekao dežurnoj učiteljici/nastavnici odgovorila mi je da čistačice redovno čiste i da su deca sama kriva i da moraju da paze. Ne želim da se bavim analizom radnog učinka čistačica ali mi nije normalno da deca padaju na svakih dva minuta, a da niko od zaposlenih ne preduzme ništa što bi moglo to da spreči.

E, sad, pitanje glasi ko je ovde lud, direktorka škole koja nakaradno organizuje rad iste (gde se ulazi/izlazi,saobraćajne gužve usled ne otvaranje svih ulaza, boravak, ormarići, golovi (koji golovi?), zaključano školsko dvorište......) ili mi, roditelji, koji sve to prihvatamo tako kako jeste.

• 0

#2092 Bata Lule

Bata Lule

V.I.P. član

• Members
  • 950 posts
  • LocationKo treba zna

Posted 13 May 2018 - 08:59

Zanima me, postoji li neki zaštitnik prava prosvetara? Bliži se kraj školske godine i njihova agonija. Kreċe roditeljska opsada škole sa napadima različite prirode. Od smaranja, čuđenja, vike, vređanja, podnošenja prijava i tužbi, donošenje lekarskih opravdanja sa suludim zahtevima i dijagnozama za koje ne postoje šifre, preċenja, sačekivanja. Analogija po godinama je očigledna: porast pritisaka, proseci ocena rastu (sramota je ako neko nije Vukovac), nasilje u školama buja samo se ne evidentira...Roditelji zadovoljni ocenama ali nezadovoljni stečenim znanjem. Deca sretna, misle da znaju ako su im nacrtane lepe ocene u knjižici. Prosvetari apatični, logično, ko ne bi bio. Digneš ruke i pustiš da ide kako god svima na volju, mira radi, jer treba dugo raditi.
  • 1

#2093 Bata Lule

Bata Lule

V.I.P. član

• Members
  • 950 posts
  • LocationKo treba zna

Posted 13 May 2018 - 21:03

A sa druge strane, naše školstvo se iz godine u godinu modernizuje i prati svetske trendove :

https://www.facebook...9875426/?t=106 

Jao, gde je ona naša lepa škola, kada smo učili i znali, poštovali i bili poštovani!

• 0

#2094 LILI

LILI

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 77 posts
  • Location4BL1

Posted 02 July 2018 - 20:31

http://www.telegraf....skoj-skoli-foto

• 0

#2095 Martin Mystere

Martin Mystere

V.I.P. član

• Moderators
  • 2,926 posts
  • Location4A L1

Posted 02 July 2018 - 21:03

Od direktorke koja je preko ko zna čega došla na to mesto a koja je potpuno nekompetentna za tu dužnost, bez potrebnih kvalifikacija, znanja, samokritike i pre svega moralnih načela da bi mogla da shvati situaciju uopšte nisam ni očekivao da makar i malo doprinese rešavanju problema a kamoli da ga reši...
  • 3

#2096 mirka

mirka

V.I.P. član

• Members
  • 969 posts
  • Locationtu, kod doma zdravlja....

Posted 04 July 2018 - 15:51

Znamo svi mi vrlo dobro kako je ona došla na to mesto...kao i većina direktora, nažalost......mnogo toga mogu da razumem, ali da guraju pod tepih ovakvo maltretiranje deteta nikako! 

• 0

#2097 Bata Lule

Bata Lule

V.I.P. član

• Members
  • 950 posts
  • LocationKo treba zna

Posted 05 July 2018 - 19:28

http://www.novosti.r...Ratka-Mitrovica

Hahahaha ovo je već vređanje inteligencije, ali kako ide "Čega se pametan stidi, time se budala diči!"

Svaka čast radnicima u toj školi, ali njih ne neceo promil.

Na delu je bila takva prepisivačina da bi se svako iole normalan trudio da ne padne u oči, a ne davao intervjue i oglašavao se na sva zvona. Žao mi je dece, jer su naučena da varaju, žao mi je roditelja jer misle da im im deca znaju. Izdali su znanje i čast, prodali ih za bod!
  • 0

#2098 Bata Lule

Bata Lule

V.I.P. član

• Members
  • 950 posts
  • LocationKo treba zna

Posted 09 July 2018 - 08:18

Znate li kada će nam biti bolje? NIKAD

Toliko maltretiranih, toliko nasilnika! Preklapanjem krugova se vidi da su mnoga (većina) deca i maltretirana a ujedno i maltretiraju ostalu decu. Ali, niko u svom detetu ne vidi i tu mogućnost. Mali deo dece su isključivo samo maltretirana ili samo nasilnici. Društvo vaspitava našu decu podjednako koliko i mi, ako je nasilje svuda oko nas i malte ne se propagira, nije li logično, ma koliko se mi toga užasavali, da se nešto uhvatilo i za naše rođeno dete iako se kući ponaša onako kako mi nalažemo? Ali, koliko vidim svi se užasavaju mogućnosti da njihovo dete bude maltretirano ali uopšte na uzimaju u razmatranje da isto tako to isto dete može biti i neko ko maltretira drugog?

Osim toga, užasavamo se prevara na svakom koraku, a opet decu učimo tome kada ne osudimo njihovo varanje u školi. Toliko smo zaslepljeni društvenim problemima oko nas ali i dalje ne uviđamo da smo mi, ne samo deo toga, već čak i podstrekač jer smo sretni što se dete "snašlo"! 

Svi su borci za svoja prava, svi su borci za tuđe obaveze, 

A koliko njih poznajete koji su borci za sopstvene obaveze i tuđa prava? Premalo!

• 0

#2099 Bata Lule

Bata Lule

V.I.P. član

• Members
  • 950 posts
  • LocationKo treba zna

Posted 19 July 2018 - 16:50

"Kako se djeci govorilo prije 30 godina, a kako se govori danas

Roditeljstvo se menjalo tokom proteklih decenija, a čini se da je najveća razlika primetna u poslednjih 30 godina. Evo šta smo mi slušali i morali da radimo nekada (1988. godine), a kako se danas (2018.) roditelji ophode prema svojoj deci:

1. 1988: Baš si se isprljao napolju, mora da ti je bilo super. Stavi odmah sve na pranje.
2018: Da se slučajno nisi isprljao napolju! Nemoj da skačeš, nemoj da trčiš, ne valjaj se po podu!

2. 1988: Ne možeš da ustaneš sa stola dok ne pojedeš sve iz tanjira.
2018: Ne voliš to? Sad ću da ti skuvam nešto drugo.

3. 1988: Ako ti ostane nešto sitno, kupi Čungalungu.
2018: U korpu si već stavio pet slatkiša, ovo ti je poslednji!

4. 1988: Vrati se kući, ne možeš do tako kasno da se igraš napolju.
2018: Skloni se od tog kompjutera i idi malo napolje.

5. 1988: Učiteljica te kaznila? Verovatno si i zaslužio.
2018: Sutra odmah idem kod direktora. Ne može ona tako da se ponaša prema mom detetu!

6. 1988: Posvađao si se s Markom? Ok, rešite to sami sutra.
2018: Marko se drao na tebe? Sad ću da zovem njegovu mamu!

7. 1988: Crtani pre dnevnika i trk u krevet!
2018: Već dva sata gledaš televiziju. Prošlo je deset, hajde na spavanje.

8. 1988: Odrasle uvek treba da pozdraviš i da im kažeš: “Dobar dan.”
2018: Nemoj da se obraćaš nikome koga ne poznaješ.

9. 1988: Slomio si svoju omiljenu igračku? Sad ćeš da naučiš da se bolje brineš o svojim stvarima.
2018: Molim te, nemoj da plačeš, ide tata u prodavnicu da ti kupi novu igračku. Istu takvu.

10. 1988: Poštovana drugarice, Ivan malo kašlje i slinavi, ali sam ga ipak poslala u školu.
2018: Alo, učiteljice, Ivan malo kašlje i slinavi, ove nedelje neće doći u školu.

11. 1988: Ne zanima mene kako je kod Marka, mene zanimaš ti i tvoje ponašanje.
2018: Ako Marko ima/sme, onda će imati/smeti i moje dete!

12. 1988: Pamet u glavu!
2018: Odmah me nazovi na mobilni ako nešto bude…

13. 1988: Ako ne budeš učio, kopaćeš kanale/čistićeš klozete/bićeš đubretar.
2018: Ako budeš učio, mama i tata će ti kupiti ono što želiš.

14. 1988: Nemoj da dva puta moram da ti ponavljam!
2018: Smiri se i jedi. Smiri se. Jedi. Molim te, smiri se i jedi. Je li me čuješ? Smiri se malo. Jedi.

15. 1988: Ne zanima me ko je kriv. Očistite to lepo i popravite.
2018: Bežite sad u svoju sobu da počistim nered koji ste napravili"
  • 0

#2100 Bata Lule

Bata Lule

V.I.P. član

• Members
  • 950 posts
  • LocationKo treba zna

Posted 29 August 2018 - 17:54

.
  • 0

0 user(s) are reading this topic