Jump to content

Photo

OSNOVNA SKOLA U NASELJU STEPA STEPANOVIC

• Please log in to reply
2089 replies to this topic

#21 opozicija

opozicija

V.I.P. član

• Banned
  • 236 posts
  • Location5V L1

Posted 15 April 2014 - 14:28

Nemam potrebu za dnevnim boravkom,ali se pridruzujem akciji.
  • 0

#22 ljiljana

ljiljana

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted 15 April 2014 - 18:25

Gradska sekretarka za obrazovanje: snezana.djuric@beograd.gov.rs
zamenik : igor.raicevic@beograd.gov.rs

Predsednik Opstine Vozdovac: predsednik@vozdovac.rs
  • 0

#23 Mirce

Mirce

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted 15 April 2014 - 18:44

Danas mi je dete iz skole donelo anketu o prelasku dece u novu skolu na kojoj su navedeni: ime skole koju dete trenutno pohadja, ime i prezime deteta, da li zelimo da nam dete pohadja novu skolu, koji razred upisuje, jezik koji pohadja pored engleskog, da li zelimo da dete ima produzen boravak u 1. i 2. razredu, da li zelimo da dete ima prod.boravak u 3. i 4. razredu, datum i potpis roditelja. Rekla bih da ipak razmisljaju o boravku ali ako ipak treba dopis, tu smo.
  • 0

#24 ljiljana

ljiljana

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted 15 April 2014 - 18:51

Danas mi je dete iz skole donelo anketu o prelasku dece u novu skolu na kojoj su navedeni: ime skole koju dete trenutno pohadja, ime i prezime deteta, da li zelimo da nam dete pohadja novu skolu, koji razred upisuje, jezik koji pohadja pored engleskog, da li zelimo da dete ima produzen boravak u 1. i 2. razredu, da li zelimo da dete ima prod.boravak u 3. i 4. razredu, datum i potpis roditelja. Rekla bih da ipak razmisljaju o boravku ali ako ipak treba dopis, tu smo.

Komsinice, da li pise ko je organizovao anketu? Opstina, gradski sekretarijat ili skola? Pretpostavljam da Vam dete pohadja skolu na teritoriji GO Vozdovac, jer ova anketa jeste najavljena u jednom od odgovora koji smo dobili, ali samo da ce biti sprovedena na teritoriji GO Vozdovac.
Prema mom saznanju, postoji izvestan (ne znam koliki) broj dece koja pohadjaju skole na teritoriji Opstina Novi Beograd, Zemun, Rakovica.... Ukoliko anketu sprovodi samo GO Vozdovac, podaci ne mogu da se uzmu kao realni. I ova deca bice upisana u nasu skolu, a nece biti u ovom slucaju razmatrana.
  • 0

#25 Mirce

Mirce

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted 15 April 2014 - 19:04

Ne pise ko je organizovao anketu a dete kaze da joj je dala uciteljica :( Mozemo pitati uciteljicu, nije problem. Da, ide u skolu na Vozdovcu. Znam i da ima dece koja idu na druge opstine i nije mi jasno kako ce njih obuhvatiti
  • 0

#26 bojan

bojan

V.I.P. član

• Members
  • 396 posts
  • Location4J L1

Posted 15 April 2014 - 19:41

Takođe jedan nezanemarljiv broj dece iz naselja ide u u školu Bora Stanković na Banjici i ovi koje ja poznajem svi koriste boravak!
  • 0

#27 ljiljana

ljiljana

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted 15 April 2014 - 21:04

Sasvim je ocekivano da dnevni boravak bude organizovan od 1.9. 2014. godine, a sto je u skladu i sa zakonom za prva cetiri razreda osnovne skole.
Ukoliko zaista isti planiraju, a sto je danas svim zaposlenim roditeljima neophodno, a imaju ga sve skole koje imaju kapacitet u smislu dovoljnog broja ucionica, za ovo im anketa nije potrebna. Jednostavno, treba da ga organizuju, kao i nastavu.
Ukoliko prezentuju ,na osnovu pogresnog uzorka na malom broju skola i malom broju dece, da nema dovoljno zainteresovane dece, boravka mozda nece biti.. Zato je veoma bitno ko i u kojim skolama sprovodi anketu...
  • 0

#28 Tas 011

Tas 011

V.I.P. član

• Members
  • 711 posts
  • Location3B L1 (413i)

Posted 15 April 2014 - 21:06

Dobila sam info od stanara zgrade da njihovi prijatelji iz drugih zgrada decu vode u skolu u Zemun i Novi Beograd i da planiraju da ih ovde prepisu kad bude gotova skola pa vidim sad da nisu obuhvaceni anketom na teritoriji Vozdovac, mozda da se napravi neki spisak na nivou naselja tako predlazu stanari.
  • 0

#29 ljiljana

ljiljana

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted 15 April 2014 - 21:13

Jedno od resenja je da dnevni boravak bude svakako organizovan (sto je realno i u skladu sa Zakonom, i meni je ovo najblize).

Drugo resenje je da od danas pa sve do kraja upisa dece u OS u naselju Stepa Stepanovic (upis je poceo 1.aprila), da se roditelji PRI UPISU izjasne o pohadjanju dece u dnevni boravk, sto je svakako realnije i sveobuhvatno.
  • 0

#30 ljiljana

ljiljana

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted 15 April 2014 - 21:16

Takodje, s obzirom da premestaj iz skole u nasu skolu jos nisu organizovali, rodtelji ove dece bi vec sada na mestu upisa prvaka koji je poceo 1.4.2014.za nasu skolu mogli da prijave decu za dnevni boravak. Ukoliko su zainteresovani..
  • 0

#31 Mirce

Mirce

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted 16 April 2014 - 06:59

Skola ce u prvoj godini rada sigurno biti poluprazna tako da izgovor da nema kapaciteta za boravak sigurno ne pije vodu. Drugo, bice dece koja nece hteti da se prebace u novu skolu, znam dete koje je sa Vracara preslo u Filip Filipovic i jednostavno nece ponovo da menja skolu a drugi je razred. I ja mislim da je puno zainteresovanih za boravak sa drugih opstina i da je uzorak sa Vozdovca nereprezentativan.
  • 0

#32 ljiljana

ljiljana

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted 16 April 2014 - 18:58

Sekretar jedne od skola sa GO Vozdovac je potvrdio da anketu sprovode po nalogu Gradskog sekretarijata za obrazovanje sve skole na teritoriji GO Vozdovac i da im je potpuno jasno da ovaj uzorak dece nije reprezentativan za novu skolu u naselju.
Za sva dalja pitanja upucuju na Gradski sekretarijat.
  • 0

#33 nat07

nat07

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 38 posts
  • Location1D, L2

Posted 22 April 2014 - 13:18

Danas smo se upisali u prvi razred pod rednim brojem 37. Za sada to su dva odeljenja prvaka :-)
  • 0

#34 amaro

amaro

V.I.P. član

• Members
  • 822 posts

Posted 22 April 2014 - 13:57

Neka je sa srecom upis prvacicima <3
  • 0

#35 Aleskasanda

Aleskasanda

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 58 posts

Posted 25 April 2014 - 13:02

Sasvim je ocekivano da dnevni boravak bude organizovan od 1.9. 2014. godine, a sto je u skladu i sa zakonom za prva cetiri razreda osnovne skole.

Постоји и облик ,,целодневна настава''.
Извињавам се ако знате о чему се ради али да појасним:
То је вид наставе где дете у току боравка у школи има ,,блок час'' - на једном учи а на следећем вежба (читај домаћи рад). Све се обавља у школи уз паузе, ручак, слободне активности,... Све књиге, свеске остају у школи а по жељи се могу носити и кући.
Наставу воде две/три учитељице подељене по предметима. Тај облик се примењује у првом и другом разреду. Тако рецимо ради Стерија на НБГД (лично искуство) и родитељи се буквално отимају за та одељења.
  • 0

#36 ljiljana

ljiljana

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted 27 April 2014 - 08:02

Postovana komsinice,
hvala Vam sto se ukljucili u temu i dali predlog. Naravno, poznat nam je vid celodnevne nastave. Ja, licno, smatram isti odlicnim.
U skoli na Bezanijskoj kosi ucenici prvog i drugog razreda imaju organizovanu celodnevnu nastavu, a treceg i cetvrtog razreda dnevni boravak. Moje licno misljenje je da je ova kombinacija odlicna i deca nam ostaju bezbedna (sto je bio i jedan od razloga organizacije dnevnog boravka u trecem i cetvrtom razredu).
Licno sam Gradskoj sekretarki i njenom zameniku vise puta pisala i molila za odgovor kakav vid nastave planiraju za nasu skolu, pitajuci i za dnevni boravak i za celodnevnu nastavu, ne trazeci nista sem informacije. Nazalost, odgovori su izostali. Moje licno misljenje je da za sada ne planiraju nista i da cekaju da se oformi Nastavnicko vece u novoj skoli koje ce da odluci. A posto uciteljice u dnevnom boravku finansira grad, pitanje je da li su planirali unapred sredstva i raspisali konkurs na vreme. Podsecam da ostale skole u maju raspisuju konkurse za uciteljice u dnevnim boravcima i unapred traze sredsta iz budzeta Grada.
Jasno je da za sada nema konkretnog plana, jer zasto bi izbegavali odgovor. Ovo nam daje prostora i vremena da se organizujemo i pokusamo da predlozimo i dobijemo ono sto imaju druge skole a sto mi smatramo da je za nasu decu najbolje. Ne zaboravite, za skolu i vrtic smo se sami izborili. Da nije bilo tako, skole i vrtica ne bi jos bilo. I sada , kada treba da se napravi sledeci korak, cini mi se da su stanari, komsije i roditelji izgubili volju i energiju. Kao sto vidite po broju postova na ovoj temi, nema mnogo zainteresovanih da se ukljuce u temu dnevnog boravka i , ili celodnevne nastave.... Ili cekaju da im to drugi rese...
Moje licno misljenje je da je sledeca organizacija skole idealna , a koja je vec zazivela u skolama u Beogradu:
celodnevna nastava za prvi i drugi razred, i dnevni boravak za treci i cetvrti.
Volela bih da znam kako razmisljaju i ostali roditelji.
  • 0

#37 amaro

amaro

V.I.P. član

• Members
  • 822 posts

Posted 27 April 2014 - 08:14

Apsolutno se slažem!
  • 0

#38 komsinica_lavica

komsinica_lavica

V.I.P. član

• Members
  • 422 posts
  • Location4Ž L1

Posted 27 April 2014 - 10:50

takodje iz iskustva glasam za celodnevnu nastavu.
to je odlicna stvar.steta sto postoji samo u prva dva razreda.
zato je logican sled stvari za treci i cetvrti razred - boravak.i svi smo na dobitku.
  • 0

#39 ljiljana

ljiljana

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted 27 April 2014 - 12:11

Do sada je upisano 38 i vise prvaka u nasu novu skolu.
Za koji vid nastave bi se opredelili ovi roditelji i da li su pokusali da dobiju informaciju o celodnevnoj nastavi i, ili dnevnom boravku?
Da li su vec uputili nekome dopis i do kada ocekuju odgovor?
  • 0

#40 Славиша Р Ј

Славиша Р Ј

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 151 posts

Posted 27 April 2014 - 13:01

Комшинице ljiljana отворите/погледајте приватне поруке .
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users