Jump to content

Photo

OSNOVNA SKOLA U NASELJU STEPA STEPANOVIC

• Please log in to reply
2089 replies to this topic

#41 ljiljana

ljiljana

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted 27 April 2014 - 21:16

Комшинице ljiljana отворите/погледајте приватне поруке .

Postovani komsija,

zahvaljujem na konkretnom predlogu i ukazanom poverenju.
Vrlo brzo cu Vam odgovoriti.
Zelim Vam prijatno vece.
  • 0

#42 ljiljana

ljiljana

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted 28 April 2014 - 08:23

Informacija preuzeta sa sajta OS Dragan Lukic:

Целодневна настава је облик васпитно - образовног рада за којим се јавља све већа потреба у условима презапослености родитеља ученика. У нашој школи овај облик наставе постоји од њеног оснивања од 2011/12. године.

Целодневну наставу похађају ученици првог и другог разреда, у зависности од опредељења њихових родитеља при упису у школу.

Начин рада у целодневној настави подразумева смену редовне наставе и организованих слободних активности. Ученицима је обезбеђена исхрана. После наставе је организовано чување до 17: 30 часова.

У сваком одељењу целодневне наставе предају два професора разредне наставе и сваки предаје засебну групу предмета.

Целодневна настава има задатак да успостави равонтежу између рада, одмора, рекреације и слободног ученичког стварања. У том циљу:
1. Школа прихвата ученике из породица којима је то неопходно већ од 07.00 часова
2. Редовна настава од 8.00 до 9.35 часова
3. Ужина од 9.35 до 10.00 часова
4. Настава од 10.00 до 11.30 часова
5. Организован одмор од 11.30 до 12.45 часова
6. Ручак од 12.45
7. Настава од 13.30 до 15.05
8. Одлазак кући од 15.05
9. Слободно време од 15.05 до 17.30 (за ученике које родитељи прихватају у то време).
  • 0

#43 ljiljana

ljiljana

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted 28 April 2014 - 08:29

OS Dragan Lukic,Beograd, preuzeto sa sajta skole:

Продужени боравак

У школској 2013/14. години продужени боравак похађају ученици трећег и четвртог разреда у две смене. Са ученицима у боравку ради један професор разредне наставе.

Овакав облик организованог рада омогућава ученицима да квалитетно проведу време док су им родитељи на послу. Ученици у продуженом боравку, уз стручно – педагошу помоћ и сарадњу са наставником раде домаће задатке и утврђују, продубљују и усвајају нова знања, вештине и навике. Ученици се оспособљавју да самостално обављају своје обавезе у каснијем школовању. Свакодневно, поред израде домаћег задатка и утврђивања ученог градива, ученици имају слободно време које има првенствено рекреативно – забавни и стваралачки карактер. У склопу слободног времена организоване су спортске активности, друштвене игре, креативне радионице, музичке, ликовне, драмско - рецитаторске активности. Посебна пажња се посвећује развијању сарадничких односа у групи, неговању културних, естетских навика...
  • 0

#44 ljiljana

ljiljana

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted 28 April 2014 - 09:02

"Целодневну наставу похађају ученици првог и другог разреда, у зависности од опредељења њихових родитеља при упису у школу."

Ovo znaci da ukoliko postoji vid celodnevne nastave u skoli, on nije obavezan, i uz celodnevnu postoji i klasicna nastava. Roditelji prvaka se opredeljuju putem formulara vec pri upisu u osnovnu skolu. U slucaju pomenute skole "Dragan Lukic", roditelji se opredeljuju vec od 1.4.2014. Takodje, dok je skola jos bila u osnivanju i izgradnji, pre polaska prve generacije prvaka, roditelji su dobili formular da se izjasne da li zele da im dete pohadja celodnevnu nastavu ili klasicnu.
  • 0

#45 bgstepa

bgstepa

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 157 posts
Posted 28 April 2014 - 12:26

da li neko zna kako ce nam se zvati osnovna skola? Da li su nadlezni vec spremili naziv za nju, ili da pocnemo vec sada sami da osmisljavamo?
  • 0

#46 majamaca

majamaca

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 130 posts
  • Location4Z L2

Posted 28 April 2014 - 14:24

Do sada je upisano 38 i vise prvaka u nasu novu skolu.
Za koji vid nastave bi se opredelili ovi roditelji i da li su pokusali da dobiju informaciju o celodnevnoj nastavi i, ili dnevnom boravku?
Da li su vec uputili nekome dopis i do kada ocekuju odgovor?

U petak (25.04) upisala sam decu u prvi razred pod brojevima 46 i 47. Pitala sam za dnevni boravak, sekretar OŠ "F. Filipović" nije imala nikakvih informacija, sem ličnog mišljenja da će boravka sigurno biti... Ja se lično nisam raspitivala na višim instancama, a smatram da bi celodnevna nastava bila jako korisna.
  • 0

#47 ljiljana

ljiljana

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted 28 April 2014 - 14:39

Hvala, komsinice.
Ocekujem uskoro odgovor iz Gradskog sekretarijata...
Molim i ostale komsije odnosno roditelje da podele informacije koje imaju i da napisu svoje misljenje o dnevnom boravku i celodnevnoj nastavi.
  • 0

#48 nevtis

nevtis

V.I.P. član

• Members
  • 385 posts
  • Location4DJ L1 (403S)

Posted 29 April 2014 - 07:41

Nisam se mnogo udubljivala u problematiku jer mi deca kreću u prvi razred 2015. odnosno 2016. Ako lupim nešto ne zamerite, samo odgovaram na ljiljaninu molbu.
Moram da priznam da po ovom pitanju nemam stav, tj ne znam šta je deci bolje i prikladnije. U osnovi, koliko ja poznajem problematiku produženog boravka deca i tamo dobijaju pomoć nastavnika razredne nastave u savđivanju gradiva, domaćih zadataka, a dobijaju i hranu. Mislim da je i vreme boravka dece ograničeno na isti vremenski period kao i u slučaju celodnevne nastave. Znači postavlja se pitanje, da li je bolje da deca imaju 2 stalna nastavnika ili jednog u nastavi a drugog u boravku.
Jasno mi je da na sajtu nisu mogli da idu u detalje, ali nije mi jasno ko je sa decom u slobodno vreme i šta to podrazumeva tokom celodnevne nastave. Isto me zanima da li su samo ta dva nastavnika razredne nastave sa decom sve vreme ili ima još nekog i šta se dešava ako roditelj proceni da njegovom detetu nije potreban celodnevni boravak, tj. da li se poštuje opredeljeni oblik nastave od I do IV razreda za svako dete.
Evo i moje molbe, ako ima roditelja koji u iskustvu imaju bilo koji vid razredne nastave da napišu svoje impresije.
Ja jesam zaintersovana da deca imaju neki vid nadzora u van-školskim aktivnostima, čisto zbog sticanja radnih navika.
  • 0

#49 amaro

amaro

V.I.P. član

• Members
  • 830 posts

Posted 29 April 2014 - 07:55

Za celodnevnu nastavu nemam iskustva, predpostavljam da je odlicna varijanta, možda čak i najbolja.

Sto se tiče produženog boravka u koji moj sin ide, prvi je razred, najbolja je varijanta ukoliko se nastava odvija ISKLJUCIVO pre podne a produzen boravak po podne, po završetku nastave.

Za mene je vrlo loša varijanta kada u okviru produženog boravka deca menjaju smene. Pa ih ostavimo u školi ujutru pre 8, a oni imaju nastavu tek od 14h.

Tu nema vise koncentracije...
  • 0

#50 MarijaJ 6D

MarijaJ 6D

V.I.P. član

• Members
  • 1,299 posts
  • Location6D lamela 3

Posted 29 April 2014 - 08:18

Moje dete ide u drugi razred i ceo prvi je isla u produzeni boravak i to u dve smene. Sto se tice prvog razreda nije problem jer oni tek vezbaju tad koncentraciju i prvi razred je lak. Medjutim drugi je tezak (mnozenje, deljenje, latinica...) i tu ne bih savetovala produzeni boravak. Nista oni u tom boravku ne nauce, cak ni domaci ne zavrse kako treba. Uglavnom su u Boravku uciteljice koje se bore za svoj opstanak uskoli i sve povladjuju deci.
  • 0

#51 Jacka

Jacka

V.I.P. član

• Members
  • 222 posts
  • Location4I L2

Posted 29 April 2014 - 10:20

Evo da i ja napisem moje zelje i pozdrave, iako nisam u temi. Nasi klinci krecu 2016.
Ja sam vise za celodnevnu nastavu, sa tim da se ogranizuju dodatne aktivnosti kao sto je skola jezika, sport, gluma, muzicko.
  • 0

#52 amaro

amaro

V.I.P. član

• Members
  • 830 posts

Posted 29 April 2014 - 11:11

Ne razumem...koja je alternativa za produženi boravak ukoliko roditelji rade?!? Da dete samo ide u školu?

Ja imam odlicno iskustvo sa uciteljicom iz produženog boravka, baš radi sa decom, primeti se.
  • 0

#53 ljiljana

ljiljana

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted 29 April 2014 - 12:04

Cilj nam je da sva deca budu zbrinuta , a roditelji zadovoljni, u skladu sa zakonskim okvirima. Ukoliko u ostalim skolama u gradu postoji mogucnost izbora produzenog boravka za ucenike od 1. do 4. razreda, mogucnost izbora celodnevne ili klasicne nastave, ovo bi mogao da bude model i za nasu skolu.
  • 0

#54 jelena74

jelena74

V.I.P. član

• Members
  • 303 posts
  • Location4G, L3

Posted 29 April 2014 - 18:43

Moje starije dete ide u skolu u Zemunu, zavrsava treci razred, i ide u produzeni boravak. Tamo su to organizovali tako da su svu decu koja idu u produzeni boravak spakovali u jedno odeljenje i sve tri godine su imali nastavu samo pre podne, onda rucak, pa zavrsavanje domaceg i onda neke slobodne aktivnosti. U principu sam zadovoljna, ako budemo imali boravak u skoli verovatno bih ga prijavila za to, mada ga vec pripremamo da ce u cetvrtoom razredu biti sam kod kuce dok mi ne dodjemo s posla
  • 0

#55 ljiljana

ljiljana

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted 30 April 2014 - 11:49

OBAVESTENJE

Postovane komsije,

danas su sve skole u gradu, sem skola na GO Vozdovac, dobile pisanu instrukciju od Gradskog sekretarijata za obrazovanje i decju zastitu vezano za decu koja ce se iz skola koje sada pohadjaju prebaciti u buducu skolu u naselju Stepa Stepanovic.
Cilj je da se anketa koja se trenutno sprovodi samo u skolama na Opstini Vozdovac upotpuni , u cilju dobijanja tacnih podataka , jer mnoga deca pohadjaju osnovne skole na GO Rakovica, Novi Beograd, Zemun...
Skole imaju obavezu da dostave Sekretarijatu dobijene podatke o broju dece koja ce pohadjati nasu novu skolu, koji razred upisuju, da li su zainteresovani za dnevni boravak, koje strane jezike uce... Prikupljene podatke Gradski sekretarijat ce dostaviti upravi buduce skole koja ce se formirati tokom jula meseca i na osnovu podataka donosice se odluke.

Iz Sekretarijata je preporuceno da kod sekretara svoje skole popunimo anketu.
  • 0

#56 amaro

amaro

V.I.P. član

• Members
  • 830 posts

Posted 30 April 2014 - 12:17

Hvala najlepse na obaveštenju!
  • 0

#57 ljiljana

ljiljana

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted 30 April 2014 - 13:55

da li neko zna kako ce nam se zvati osnovna skola? Da li su nadlezni vec spremili naziv za nju, ili da pocnemo vec sada sami da osmisljavamo?

Ideju da stanari naselja ucestvuju u davanju predloga za naziv buduce skole na javnom konkursu smatram odlicnom.

Ne, skola jos uvek nije dobila ime. Na nivou grada postoji Komisija koja se time bavi i kriterijumi koji se postuju.
Da li postoji mogucnost da predlozimo ime buduce skole, znacemo uskoro.
  • 0

#58 natalisim

natalisim

V.I.P. član

• Members
  • 209 posts

Posted 30 April 2014 - 21:42

Школа има име - ОШ ''Брана Црнчевић''.
  • 0

#59 komsinica_lavica

komsinica_lavica

V.I.P. član

• Members
  • 422 posts
  • Location4Ž L1

Posted 30 April 2014 - 21:52

Школа има име - ОШ ''Брана Црнчевић''.

mozete li malo preciciznije...
informacija sigurna,koji izvor, definitivno?
hvala

@ljiljana
hvala za informaciju oko ankete
  • 0

#60 sasasa

sasasa

V.I.P. član

• Members
  • 960 posts
  • Location5B L1

Posted 05 May 2014 - 06:02

daaajjj molim vas - ime tog skota ne volim ni da cujem a ne da se skola nazove po njemu
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users