Jump to content

Photo

Javno osvetljenje

• Please log in to reply
56 replies to this topic

#41 stinger

stinger

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 182 posts

Posted 22 May 2018 - 13:58

Sto vise nas prijavi problem

https://bg-osvetljen...prijava-kvarova

veca verovatnoca da ce nesto uraditi

• 0

#42 samo_da_pitam

samo_da_pitam

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 45 posts

Posted 05 June 2018 - 22:32

Da li je ovo normalno da od Aroma marketa na dole kvart nema ulično osvetljenje?!?
  • 0

#43 samo_da_pitam

samo_da_pitam

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 45 posts

Posted 05 June 2018 - 22:50

2018. je. I po selima ima osvetljenja!
U čemu je fora?
Lično mi nije problem ni najmanji, ali kada u sred mraka vidim lika kako blene u parkiran auto i kuca poruke...
  • 0

#44 stinger

stinger

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 182 posts

Posted 06 June 2018 - 13:48

Kancelarija SNS-a u naselju kaze da smo mnogo razmazeni:

http://www.telegraf....o/komentari/svi

zato verovatno i nemamo svetlo.

• 2

#45 Martin Mystere

Martin Mystere

V.I.P. član

• Moderators
  • 2,909 posts
  • Location4A L1

Posted 07 June 2018 - 20:28

Odmah po komentaru se vidi da su to članovi partije i stranački botovi čim bi nekog da napenale - valjda im je to teranja sile u krvi! Ali možda su u pravu, možda smo pored toga što smo sve platili trebali i da kopamo za postavljane temelja, kanalizaciju, da nosimo džakove sa cementom...
Meni je zanimljivije kad čujem da smo mi dođoši seljaci koji znaju samo dva - tri padeža a da to dolazi iz usta starosedeoca koji odrastaju uz Seku i JK i koji su 24/7 uz male ekrane gledajući Zadrugu...
  • 0

#46 stinger

stinger

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 182 posts

Posted 08 June 2018 - 16:03

Nije za nas osvetljenje:

Slušaj ovako ako si kupio stan nisi kupio nista drugo. Ostatak srbije nije dobio nista od ovoga a svoje kuce je svojim rukama izgradio. Kopao kanale za kanalizaciju , osvetljenje, odvajao pare za dom zdravlja dom kulture gradski trg, mesnu zajednicu i za koje sta jos. Ogromna vecina ljudi u srbiji nema nista od toga sto vi imate i jos se bunite . more bahati ste i zasluzujete da vas covek napenali samo tako.

To su sve ljudi koji su se dovukli u Beograd iz provincije tamo cuvali ovce i goveda a ovde im sve smeta zimi ne mogu sneg ispred zgrade da ociste a kada su bili mali isli su peske u skolu po najvecem snegu .Tako je to kada iz provincije dodjes u veliki grad .

Nek se vrate tamo odakle su dosli

U tom naselju 80 posto su mladi ljudi koji su živeli na selu pa roditelji gastarbajteri im kupili jeftine stanove u Beogradu i to se sad pokondirilo. Ja živim u Jerkoviću (susedno naselje)i znam te ljude u Stepi, jako problematični, bezobrazni, bahati. Svi su za Djilasa preko koga su i kupovali stanove. Tu Beogradjana skoro da i nema. Za njih je dolazak u Beograd, veliki uspeh u životu i sad smatraju da su oni neka elita.

Tu uglavnom žive vojna lica i vojni penzioneri koji su tokom službe navikli da im se titra non-stop. Pobegli su iz svog zavičaja zbog lagodnijeg života a sada glume gospodu. Sve u svemu prave su pokondirene tikve.

Stoka dojurila u Beograd sa svih strana. Nije problem sto je neko dosao, nego je generalno problem sto su sline dosle do malo para pa kupujuci stanove misle da su Bogom dani da rade sta hoce. U Srbiji sve dojurilo iz Bosne i koje kuda i traze veca prava nego ja sto sam se rodio ovde i sto sam Srbin iz Srbije. Da li bih ja imao tako priliku da odem tamo negde i da se tako bahatim? Tesko, ali zato zelim da se porezi dignu u nebesa upravo za ovu kategoriju ljudi. Po dzepu ti njih opali pa ce da se smire.

Živim u Stepi, i moram da se složim da je sve navedeno po pitanju razmazenosti stanara tačno. Mnogi misle da su kupili svu zemlju ispod i sav vazduh iznad naselja. Molim novinare da malo dodju do naselja i snime taj nivo malogradjanstine , od parkiranje, javnih površina, ulične prodaje itd.

Umalo da zaboravim izuvanje cipela ispred vrata u hodniku.

To i nije BG naselje, jer najmanje tamo živi Beograđana. A ti stanari su umislili da tako treba da se ponašaju, jer misle da to rade i rođeni Beograđani... Provincija došla u provinciju Beograda

Apel da se promeni naziv Stepa Stepanovic u ime Laza Lazarevic. Toliko skoncentrisanih sifri na jednom prostoru nema ni u ustanovi gore navedenog imena. P.s. nije to razmazeno, to je besno.

Opanak se brzo podpapucio. Iz sela brzo izasli ali selo nikako da izadje iz njih. Eeee SRBIJO

Ja bi voleo da mi pored prozora bruji autobus,jer do autobuske stanice moja deca pešače devet kilometra,a do doma zdravlja ima četrdeset kilometra i ne radi posle podne,a šta bi tek dao da deca mogu da se igraju na osvetljenom igralištu...

Bravo.a ne ova kao beogradska klasa sto se doselila iz brda pa sad kao nesto zahtevaju... A do juce nisu ni pertle znali da vezu...

Malodradjani,kod nas se kaze rdjavom ... dlaka smeta,pih!!!

Ја их разумем. Није лако заменити шљивике и ливаде и блејање оваца градском буком.

U ovom naselju zive uglavnom ljudi koji su u Beograd tek skoro stigli pa sad glume velike Beogradjane....a koriste samo 2 do 3 padeza....uzas....nisu razmazeni nego su SELJACI....

Nisu to seljaci u zgradi nego gospoda koja hoce da se dokazuju. Seljak trpi i cuti. Da su svi seljaci u zgradi, tu bi vladao mir i sloga.

• 0

#47 Martin Mystere

Martin Mystere

V.I.P. član

• Moderators
  • 2,909 posts
  • Location4A L1

Posted 08 June 2018 - 18:38

Ja im se donekle i divim jer ma šta god mi mislili ni malo nije jednostavno gledati se u ogledalo i istovremeno kucati tako upečatljive komentare koji savršeno opisuju autore istih...

No da citiram dva pesnika sa ovih prostora - Đole Balašević je jednom prilikom rekao "Bolje biti seljak sa sela nego seljak iz grada", dok je Bora Đorđević otpevao "izem ti ja takvu sreću
kad izgubim samog sebe", ja bih samo dodao zbog jednog sendviča i dva deci soka...

Valjda sam uspeo da se jasno izrazim uz pomoć ta dva - tri padeža koja samo koristimo mi dođoši...
  • 0

#48 mnrstp

mnrstp

V.I.P. član

• Members
  • 650 posts
  • Locationuklonjena

Posted 09 June 2018 - 20:18

Meni nije jasno nešto drugo. Prema rezultatima prethodnih lokalnih izbora, za vladajuću stranku je na biračkim mestima koja pokrivaju naše naselje glasalo negde oko 35 % na prvom i oko 55 % na drugom. Prvo pokriva i oblast malo van Naselja prema centru grada, a drugo malo prema periferiji, pa ne možemo biti sigurni u tačan broj. Ali recimo da oko 44 % stanovnika Naselja podržava tekuću vlast. Čak imaju i mesni odbor u Naselju, a mnogi stanari su njihovi članovi.

I sada oni, da bi se "obračunali" sa preostalih 56 %, mobilišu gomile botova da pišu laži, maltretiraju SVE stanovnike Naselja na sve načine - i veoma ozbiljnim stvarima (nelegalna izgradnja crkve), kao i onim malo sitnijim (neće da zamene pregorele ulične sijalice).

Kako ne shvataju da onih 44 % verovatno više nikada neće glasati za njih, a prave sebi i štetu mnogo većeg obima, jer tih 44 % ima poznanike, prijatelje, rodbinu, a generalno informacije u vezi sa velikim naseljem kao što je Stepa Stepanović nisu ograničene na to naselje, već imaju mnogo širi odjek u gradu i zemlji.

Na stranu što oni, a i deo javnosti ne shvataju da borba za plaćene sadržaje u Naselju nije politički motivisana i nema veze sa političkim partijama. Izgradnja Naselja je počela u vreme prethodne vlasti. Od njih smo takođe zahtevali poštovanje zakona i urbanističkih planova, kao i od ove.

• 0

#49 LILI

LILI

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 75 posts
  • Location4BL1

Posted 11 June 2018 - 20:00

U cetvorkama opet nema uličnog osvetljenja. Preteraše ga.

• 0

#50 stinger

stinger

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 182 posts

Posted 12 June 2018 - 18:10

Mrak oko Pupinovog mosta – obijeno 10 od 11 trafostanica
Magistrala od Pupinovog mosta do Pančevačkog puta mesecima je u mraku, pišu “Večernje novosti”.

Razlog za to je obijanje deset od jedanaest trafostanica duž puta i krađa elektroinstalacija. Problem su i upotreba i njihovo održavanje, pošto EPS do danas nije preuzeo održavanje sistema javne rasvete.

Nefunkcionisanjem javnog osvetljenja duž Severne tangente već mesecima je ugrožena bezbednost svih koji koriste ovaj putni prsten dugačak 21 kilometar, a koji povezuje Zemun, preko naselja Borča i Ovča, sa Pančevačkim putem. Od otvaranja saobraćajnice 2014. obijeno je deset od jedanaest trafostanica, a od tih deset, osam je opljačkano i nije u funkciji. Zato je deset kilometara ove trase u potpunom mraku. 

Iz Direkcije za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda ističe se da je pitanje vremena kada će preostale trafostanice prestati da rade. 

“Obijanje i krađa opreme i kompletnih trafoa, teških više stotina kilograma, nije moguća bez angažovanja kvalifikovanih ljudi koji su osposobljeni da obave ovoliki broj krađa bez povreda i da ukradene delove prodaju ili ugrade na nelegalnom tržištu, a da ne budu otkriveni. Takođe, postoji sumnja da krađe nisu izvedene samo zbog sekundarnih sirovina već i zbog ponovne ugradnje opreme u nelegalne trafostanice”, tvrde iz Direkcije.

• 0

#51 misici

misici

Member

• Members
  • PipPip
  • 19 posts
  • Location2D L2

Posted 13 June 2018 - 08:08

Polovina lamele br2 je u mraku vec mesecima, a na pozive, reklamacije i prijave kvara nikakvog odgovora nema.

• 0

#52 betaverzija

betaverzija

V.I.P. član

• Members
  • 365 posts
  • Location2B L1

Posted 14 June 2018 - 06:40

proradilo sinoć...napokon!

izgleda da su kopali oko par bandera...posle hiljadu prijava.

• 0

#53 samo_da_pitam

samo_da_pitam

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 45 posts

Posted 14 June 2018 - 17:04

Tako je. Primetio i ja. Konačno.
  • 0

#54 stinger

stinger

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 182 posts

Posted 17 June 2018 - 19:11

Ovde i dalje ne radi preko deset svetiljki

iyovi0e.jpg

• 0

#55 samo_da_pitam

samo_da_pitam

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 45 posts

Posted 20 June 2018 - 07:46

Toliko od svetla iza arome, kratko je trajalo.
  • 0

#56 Peace

Peace

V.I.P. član

• Members
  • 315 posts
  • Location4Đ L2

Posted 21 June 2018 - 08:48

Ali zato sada svetle u sred dana...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
  • 0

#57 stinger

stinger

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 182 posts

Posted 22 June 2018 - 16:59

Jutros je po drugi put obijen Shop & Go na uglu ulicaTimocke divizije i Generala Ljubomira Milica, zaposleni kazu da je u radnju OPET upalo njih petrorica i to bez maski...

PS Bas cudno sto bas tu ne radi preko deset ulicnih svetiljki.

• 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users