Jump to content

Photo

Radovi na komercijalnoj parceli

• Please log in to reply
156 replies to this topic

#1 ta-mi

ta-mi

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 42 posts
  • Location3A L5

Posted 12 August 2014 - 13:28

Pozdrav svima! Na komercijalnoj parceli, odmah do Kumodraške, uveliko se ravna teren poslednja dva dana. Da li neko ima (proverenu) informaciju šta će se graditi? Čemu da se nadamo? :)
  • 0

#2 mirka

mirka

V.I.P. član

• Members
  • 881 posts
  • Locationtu, kod doma zdravlja....

Posted 12 August 2014 - 13:36

Na sajtu GDS-a piše da pripremaju teren za supermarket.......e, sad koliko im treba verovati - pitanje je........
  • 0

#3 ta-mi

ta-mi

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 42 posts
  • Location3A L5

Posted 12 August 2014 - 13:59

Tako sam i ja čula. A ako su objavili na sajtu, nadam se da je tačno. I da će biti u dogledno vreme ;)
  • 0

#4 pelikan

pelikan

V.I.P. član

• Members
  • 309 posts
  • LocationGenerala Štefanika 29

Posted 12 August 2014 - 15:08

Razgovarali smo sinoć sa radnicima grdjevinske firme iz Beograd. Imaju rok dva meseca da skinu onu zemlju sa komercijalne parcele. Rade od 07.00 do 22.00, hteli su da rade u tri smene da bi završili za mesec dana, ali im nije dozvoljeno.
  • 0

#5 Vlada85

Vlada85

V.I.P. član

• Members
  • 3,486 posts
  • Location4E, L3

Posted 12 August 2014 - 15:16

Postoje 2 javne nabavke. Jedna se tice uredjenja komercijalne parcele (Ravnanje, izrada saobracajnica..) i to je ovo sto se radi. Druga predstavlja izgradnju supermarketa
Moram napomenuti, zbog ocekivanja, da je to objekat koji je "kontejner tipa" kao klasicni marketi, sa podzemnom garazom (tipa Vero dole u Vojvode Stepe) i da je bilo reci (i slika) na temi borbe za pratece sadrzaje a baziran na UP2 protiv kojeg su ulozene primedbe i iste odbijene
Problem UP2 predstavlja pumpa i nacin kako je Dom Zdravlja definisan. Pumpa je obecana da ce se skloniti prvom sledecom prilikom (kada se bude menjao UP na osnovu novih zahteva) dok se za dom zdravlja borimo preko organa lokalne samouprave. Ako se izborimo za dom zdravlja onda se mora raditi novi UP i tada se pumpa moze izbaciti... Svi ostali sadrzaji koji nisu definisani UP2 predstavljace nelegalnu gradnju
  • 0

#6 ta-mi

ta-mi

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 42 posts
  • Location3A L5

Posted 13 August 2014 - 01:12

Hvala na objašnjenju. Pročitaću detaljnije i drugu temu, nisam redovno pratila. Naravno, situacija sa Domom zdravlja i pumpom mi je poznata.
  • 0

#7 duksib

duksib

V.I.P. član

• Members
  • 493 posts
  • Location6I/L2

Posted 13 August 2014 - 18:18

Treba zaustaviti svaku gradnju na toj parceli dok se ne izradi novi Urbanisticki projekat u kome ce biti svi sadržaji koji su najavljivani prilikom prodaje stana. O tom novom Urbanističkom projektu moraju da se izjasne i stanari naselja kroz Savetodavni odbor Udruženja. Treba da se čvrsto držimo ovog zahteva i prekidom gradnje privučemo medijsku pažnju i tako stvorimo pritisak na GDS i gradske službe da odgovore na naš zahtev. Konačno, treba da budemo dosledni i da postupimo isto kao u slučaju pumpe i crkve.
  • 0

#8 marecare

marecare

V.I.P. član

• Members
  • 766 posts
  • LocationUklonjena.

Posted 14 August 2014 - 10:56

:) Šou.
  • 0

#9 amaro

amaro

V.I.P. član

• Members
  • 821 posts

Posted 14 August 2014 - 12:28

Baš vala, šou...

Znaci, ne odgovara nam - kome ? - izgradnja supermarketa?
  • 0

#10 marecare

marecare

V.I.P. član

• Members
  • 766 posts
  • LocationUklonjena.

Posted 14 August 2014 - 15:14

Razumem ja dukija, princip je princip, slažem se. Samo ako sam dobro razumeo, za sad je takav objekat legalan i ima dozvolu ako sam razumeo Vladu. Nije ono što su nam obećali po UP1, ali nije nelegalna gradnja.
  • 0

#11 duksib

duksib

V.I.P. član

• Members
  • 493 posts
  • Location6I/L2

Posted 14 August 2014 - 16:18

Da bi stvarno dobili sve sadržaje na toj parceli koji su nam predstavljani kada smo kupovali stanove moramo da bude principijelni i dosledni. Ako budemo pravili kompromise izgubicemo puno sadržaja ili ćemo dobiti neke koje ne želimo. Ovde nije pitanje da li je izgradnja objekta supermarketa legalna ili ne, nego da li je u skladu sa potrebom stanara naselja da se pravi novi Urbanistički projekat.

Cilj je jednostavan - priprema novog Urbanističkog projekta o kome bi svoje mišljenje izneli i stanari naselja. Nećemo ga ostvariti ako budemo pravili kompromise. Sve što nije na liniji toga treba sprečiti.
  • 0

#12 amaro

amaro

V.I.P. član

• Members
  • 821 posts

Posted 14 August 2014 - 17:01

Koliko dugo je potrebno da se napravi novi UP?

Zarad principijelnosti ne bih da cekam deceniju na obećane sadržaje, ja tih godina nemam, a ne verujem da je neko u 25. godini kupio stan i da je ceo život pred njim, u smislu vremena za čekanje.

Ako ima takvih, moj duboki naklon.
  • 0

#13 Vlada85

Vlada85

V.I.P. član

• Members
  • 3,486 posts
  • Location4E, L3

Posted 15 August 2014 - 02:13

evo ga jedan koji je u tim godinama kupio stan...
Volim principe i postujem ljude sa principima

Slazem se za pristup. No postavlja se pitanje da li je taj market nepodoban ili ne (a zasigurno je legalan)
  • 0

#14 duksib

duksib

V.I.P. član

• Members
  • 493 posts
  • Location6I/L2

Posted 15 August 2014 - 07:16

Supermarket je nesumljivo potreban, ali ako prodje jedan objekat po postojećem Urbanističkom projektu onda se postavlja pitanja zašto ne bi prošli i ostali (što uključuje i pumpu, a isključuje dom zdravlja). Poenta - treba biti dosledan i "stisnuti" se još malo za supermarket i bez kompromisa insistirati na novom Urbanističkom projektu (u kome će svoje mesto sigurno naći i supermarket).

O ovome smo puno pričali proletos u okviru Udruženja, posebno u kontekstu pripreme Platforme Udruženja za rešavanje otvorenih pitanja i problema u naselju koja je trebalo da bude usvojena od strane Savetodavnog odbora Udruženja (koji sačinjava 100 skupština stanara u naselju). Nisam u Upravnom ni u Savetodavnom odboru Udruženja pa ne znam dokle se stiglo sa Platformom.
  • 0

#15 ta-mi

ta-mi

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 42 posts
  • Location3A L5

Posted 17 August 2014 - 01:14

Ako neko zna i može da odgovori kako to sve napreduje, molim vas podelite sa svima.
  • 0

#16 Vlada85

Vlada85

V.I.P. član

• Members
  • 3,486 posts
  • Location4E, L3

Posted 17 August 2014 - 09:03

Platforma je sada poslata SO na poslednju reviziju i posle usvajanje...
  • 0

#17 Oliver

Oliver

V.I.P. član

• Members
  • 230 posts
  • Location4E - L5

Posted 17 August 2014 - 22:43

Slažem se sa Duksijem. Pored toga ta limena kanta vizuelno potpuno odudara podjednako kao i crkva brvnara, a tako je pozicionirana, da ukoliko se izgradi gubi se mogućnost da bilo kakav tržni centar dobijemo u naselju. A interesenata za tu priču koliko se videlo ima. Lokacija je takva da je nemoguće da ostane neupotrebljena. A po meni bolje je i malo sačekati i dobiti nešto bolje. Mada sa druge strane pitanje je koliko zaista u naselju postoji realno želje i volje da se borimo za nešto što nam je obećano i da je normalne zemlje nešto što bismo kao kupci morali i da dobijemo.
  • 0

#18 Dzimi_Barka

Dzimi_Barka

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 55 posts
  • Location5G L1

Posted 20 August 2014 - 07:23

Koliko vidim ovaj valjda supermarket se gradi na delu parcele gde bi trebao po projektu da bude trzni centar i dom zdravlja.
Kada se gradila crkva na toj istoj parceli "brizni" stanari su se okupljali i istu kamenovali.
Zasto se sada isti ti ne okupe i probaju da stopiraju ovu "nelegalnu" izgradnju?

Pozdrav
  • 0

#19 zule11

zule11

V.I.P. član

• Members
  • 358 posts

Posted 20 August 2014 - 09:16

Mesas babe i zabe, odnosno UP1 i UP2... Supermarket se pravi tamo gde je po UP2 i predvidjen da bude... A "nelegalna gradnja" tj crkva je pokusana da se na divlje napravi tacno na mestu gde je po UP2 predvidjen dom zdravlja. (S tim sto nikakva crkva ne postoji ni po jednom UP)

Uvidjas li razliku???
  • 0

#20 Dzimi_Barka

Dzimi_Barka

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 55 posts
  • Location5G L1

Posted 20 August 2014 - 10:32

Koliko ja znam, po inicijalnom planu na obe parcele je trebalo da bude veeeeliki trzni centar a u sklopu njega i veeeliki dom zdravlja.
Ali od toga ocigledno nista. I koliko vidim relativno mirno se prihvatilo da se promene inicijalni planovi i dozvoli gradnja manjih objekata.
Ok, sada se planira izgradnja maaalog doma zdravlja ali i od toga ocigledno nista jer u opstini i u gradu verovatno nemaju para (potrosilo se, verovatno prethodna vlast).
Gradnja crkve je zaustavljena i sta sada? Koliko znam GDS je parcelu dao (ustupio, prodao) crkvi.
Realno ima jos slobodnih parcela gde grad ako hoce moze da napravi i citavu bolnicu, posto jos jednu skolu i vrtic verovatno necemo doziveti (ono za 300 godina).

Pozdrav
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users