Jump to content

Photo

Grejanje

• Please log in to reply
1884 replies to this topic

#1 Bakivet

Bakivet

V.I.P. član

• Members
  • 676 posts
  • Location4GL1

Posted 15 September 2012 - 10:56

Pozdrav drugari.
Sa prvim hladnijim danima nameće se tema grejanja.
Znam da su pre useljavanja puštene podstanice za sve zgrade. Da li je voda u radijatorima? Da li smo na Banjičkoj toplani?
  • 0

#2 Endzi

Endzi

V.I.P. član

• Udruženje - članovi
  • 246 posts
  • Location1D L2

Posted 15 September 2012 - 12:01

Da li u zgradama svaki stan ima svoj kalorimetar?
  • 0

#3 Jeca

Jeca

V.I.P. član

• Members
  • 924 posts
  • Location4GL1

Posted 15 September 2012 - 22:25

U mojoj zgradi i lameli, kada su vršene neke probe (grejnih instalacija?) svojevremeno, došlo je do izletanja nekih ventila (?), i tom prilikom je bukvalno poplavljeno nekoliko stanova. Znam da su u pitanju dva stana na trećem spratu i jedan na petom, a nije isključeno da ih je bilo još. Kada kažem poplavljeni, mislim bukvalno, jer se podigao i parket, pa ti ljudi sada čekaju ponovno postavljanje parketa. GDS nije baš želela da se za to sazna, pa su sakrivali tu činjenicu od ostalih stanara, naročito u svečanom trenutku primopredaje, ali sve se sazna. To me baš uplašilo i sa strepnjom očekujem grejnu sezonu i prvi dan grejanja. Možda neko ima informaciju šta se tačno dogodilo i gde je došlo do kiksa? Mislim, da stražarim i hvatam ventil u letu.... :shock: Posebno zabrinjava to što imam utisak da mnogi stanovi nisu useljeni, a šta ako dođe do nekog ekscesa? Hajde, neću više da budem negativna. Nadam se da će sve biti dobro, ali oprez..
  • 0

#4 Vlada85

Vlada85

Član UO Udruženja USNSS

• Udruženje
  • 2,647 posts
  • Location4E, L3

Posted 16 September 2012 - 15:50

Koja zgrada? Ako mislis 4E, lamela 3, nije bila problem grejna instalacija vec vodovodna. Znam jer su mi bili iskljucivali vodu...Koliko sam ja upucen, jos zimus su neke zgrade bile testirane preko eksternih agregata (ne preko centrale jer tada nije bila infrastruktura uradjena) i sve proslo OK. Toliko ja znam
  • 0

#5 Jeca

Jeca

V.I.P. član

• Members
  • 924 posts
  • Location4GL1

Posted 16 September 2012 - 18:19

Vlado, mislim na zgradu 4G lamela I (piše u mom profilu, pored posta, desno - lokacija), a da je problem bio do grejnih instalacija i proba rekao mi je neko od majstora u zgradi, što ne mora da znači da je to i tačno, jer valja sve uzeti sa rezervom. Uglavnom, posle toga nisam baš spokojna, ali se ipak nadam dobrom.
  • 0

#6 Bakivet

Bakivet

V.I.P. član

• Members
  • 676 posts
  • Location4GL1

Posted 17 September 2012 - 15:00

Mhm, to je ok, u smislu da su već isprobali kako radijatori rade pod pritiskom vode, tako da sad već mirnije čekam grejnu seszon. Samo dok je Bog išao po zemlji takve provere su se radile pre postavljanja parketa ....
Čini mi se da sam video taj stan na 5.
  • 0

#7 somit

somit

V.I.P. član

• Members
  • 271 posts
  • Location7A L1 - ugovoreni rok zavrsetka 15.08.12

Posted 04 October 2012 - 13:08

sta se desava ovih dana sa grejanjem, mislim da je toplana krenula sa toplim probama u nekim delovima grada,.....
  • 0

#8 Bakivet

Bakivet

V.I.P. član

• Members
  • 676 posts
  • Location4GL1

Posted 05 October 2012 - 10:07

Vidim neka kopanja i radove kod Toplane i na ulazu u naselje. Deluje mi da su maheri tek sad rešili da urade full priključak.
Nadam se da će grejanje početi na vreme, ali za svaki slučaj razmatram i rezervne varijante.
  • 0

#9 Jeca

Jeca

V.I.P. član

• Members
  • 924 posts
  • Location4GL1

Posted 05 October 2012 - 12:06

za svaki slučaj razmatram i rezervne varijante.

Rezervna varijanta: skupimo se svi u jednom stanu i gledamo program preko centralne TV antene, pa nam svima toplo oko srca... :D .
Da, da, svašta smo doživeli do sada, pa ne bi bilo ništa čudno da ustanovimo da je i grejanje lažnjak. Pošto su nam najvalili mogućnost uštede u grajanju, bila bi to ušteda - svaka čast: ko se ogreje - ogreje. Ehhhhh....
  • 0

#10 Bakivet

Bakivet

V.I.P. član

• Members
  • 676 posts
  • Location4GL1

Posted 05 October 2012 - 16:02

Ajd da se i ja našalim:
Ima , fala Bogu, fosni na gradilištu koliko hoćeš. Kad su mi već natovarili onoliki odžak, po sred stana, mogu bar da instaliram Kreku ili Smederevac. A kad sarma zamiriše i domaće projice ...... :lol:
  • 0

#11 Cat

Cat

V.I.P. član

• Members
  • 1,292 posts
  • Location415R (2B L2)

Posted 11 October 2012 - 12:08

Drage komšije,
Da li ste vi znali da ćemo mi da plaćamo grejanje CELE GODINE FIKSNI DEO, a tokom grejne sezone na taj iznos dodaje se iznos potrošnje :?: :!:

Iskreno, ja sam razumela da je plaćanje pema potrošnji i to je to..... samo koliko potrošiš.

E sada da pojasnim taj fiksni deo.
Plaća se na osnovu kvadrature, npr. ako imate stan 37 mkv, cena mesečno je ~ 800,00 RSD (cele godine).
I da ne zaboravim, prve godine nam je to 100% skuplje, a druge i svake sledeće je normalan iznos.
Znači stan 37mkv, prve godine plaćate ~1.600,00 RSD, a druge i svake naredne, do kraja života ~800,00 RSD.

JA SAM ZGRANUTA OVIM FIKSNIM DELOM, da li ima još ljudi koji nisu znali za ovaj ,,detalj,,?
  • 0

#12 maki1885

maki1885

V.I.P. član

• Members
  • 518 posts
  • Location5G L1

Posted 11 October 2012 - 12:19

Vrlo interenantsno moram priznati... :)
a ako i fiksni telefon koji ne koristim placam 500 din pretplatu ovo me ne cudi... samo da bude grejanja kada bude trebalo!
al opet sa jedne strane ne placamo cele godine isto...
a opet nista me vise ne moze iznenaditi...
  • 0

#13 dedju

dedju

V.I.P. član

• Members
  • 305 posts
  • Location4Е л5 (403 Ј)

Posted 11 October 2012 - 12:31

Drage komšije,
Da li ste vi znali da ćemo mi da plaćamo grejanje CELE GODINE FIKSNI DEO, a tokom grejne sezone na taj iznos dodaje se iznos potrošnje :?: :!:
Iskreno, ja sam razumela da je plaćanje pema potrošnji i to je to..... samo koliko potrošiš.
[/i],,?

Фиксни део је сасвим разумљива ствар и мора да постоји, јер да бисте Ви могли у једном моменту кад Вам то затреба да одврнете вентил и добијете грејање неко мора да преузме низ активности и да направи низ трошкова да би вама то било у датом моменту расположиво и Ви то наравно морате да платите - дакле могућност да у сваком моменту можете да укључите грејање, па макар га и не укључили. Друго је питање да ли то вреди 800 динара/месец/година. Јел сад јасније?
  • 0

#14 Cat

Cat

V.I.P. član

• Members
  • 1,292 posts
  • Location415R (2B L2)

Posted 11 October 2012 - 12:35

Drage komšije,
[/i],,?

Фиксни део је сасвим разумљива ствар и мора да постоји, јер да бисте Ви могли у једном моменту кад Вам то затреба да одврнете вентил и добијете грејање неко мора да преузме низ активности и да направи низ трошкова да би вама то било у датом моменту расположиво и Ви то наравно морате да платите - дакле могућност да у сваком моменту можете да укључите грејање, па макар га и не укључили. Друго је питање да ли то вреди 800 динара/месец/година. Јел сад јасније?

Jasno, razumem ja sve to, i da se razumemo nije to velika neka stavka (što @maki1885 reče ,,plaćam fiksni 500,00 a ne koristim ga), ali sam kapirala da u cenu potrošnje ulaze i te ,,aktivnosti,,. :)
  • 0

#15 Sancho

Sancho

V.I.P. član

• Members
  • 236 posts
  • Location4D L2

Posted 11 October 2012 - 12:57

A lepo sam pričao ženi, "gradimo kuću, gradimo kuću..." (ovo je mesto gde smajlić udara glavom u zid)...
  • 0

#16 Malinal

Malinal

V.I.P. član

• Members
  • 570 posts
  • Location4Ž L1

Posted 11 October 2012 - 13:53

A lepo sam pričao ženi, "gradimo kuću, gradimo kuću..." (ovo je mesto gde smajlić udara glavom u zid)...

"like" :lol:
  • 0

#17 Martin Mystere

Martin Mystere

Supermoderator

• Moderators
  • 2,191 posts
  • Location4A L1

Posted 11 October 2012 - 14:29

Po meni fiksni deo ne bi trebao da bude sporan jer je to praksa i kod nekih drugih vrsta grejanja - ja recimo trenutno placam grejanje na gas otprilike 6 meseci po utrosku (mada se racuna utrosak po vertikali pa onda se gleda koliko otpada na stan u odnosu na procenat povrsine) dok ostali deo godine placam fiksni deo. Ovde je pitanje zasto je cena prve godine duplo veca, zatim zasto je fiksni deo cak 800 dinara posto je po meni to ipak previse za stan od 37 m2 i na kraju sta mi dobijamo za fiksni deo tj. da li u slucaju da se nesto pokvari to ulazi u cenu opravke kao neko ucesce ili je to tek onako dat novac za trange-frange!?
Btw Cat jel to neka zvanicna informacija ili...?
  • 0

#18 yiipi

yiipi

Member

• Members
  • PipPip
  • 15 posts
  • Location4G L3

Posted 11 October 2012 - 15:55

Jel ima neko predstavu kada ce da pocnu tople probe, a kada grejanje ? :?:
  • 0

#19 Cat

Cat

V.I.P. član

• Members
  • 1,292 posts
  • Location415R (2B L2)

Posted 11 October 2012 - 22:02

Po meni fiksni deo ne bi trebao da bude sporan jer je to praksa i kod nekih drugih vrsta grejanja - ja recimo trenutno placam grejanje na gas otprilike 6 meseci po utrosku (mada se racuna utrosak po vertikali pa onda se gleda koliko otpada na stan u odnosu na procenat povrsine) dok ostali deo godine placam fiksni deo. Ovde je pitanje zasto je cena prve godine duplo veca, zatim zasto je fiksni deo cak 800 dinara posto je po meni to ipak previse za stan od 37 m2 i na kraju sta mi dobijamo za fiksni deo tj. da li u slucaju da se nesto pokvari to ulazi u cenu opravke kao neko ucesce ili je to tek onako dat novac za trange-frange!?
Btw Cat jel to neka zvanicna informacija ili...?

Eh sad ne pade mi to na pamet da pitam, zašto toliko skuplje. Pravo da ti kažem, videla sam da su komšije izašle sa sastanka, pa sam žurila da čujem :D
Da se razumemo, nisam neki strulnjak i ja nisam znala ni gde oni čitaju (gde su ti merači), pa mi je objasnio i onda na kraju spomenuo cenu.... Moram da priznam, da sam bila sam iznenađena, jer je bio veoma ljubazan :o

Spomenuo je da dosta ljudi pita slično, i da će morati zvanično to da okači (na zgradama), ali i kontakte firme koja je zadužena za naše grejanje, u slučaju kvara i sl.
Tako da možemo reći da je zvanično, ali eto ja to nisam znala, pa predpostavljam da ima još nas ovakvih neinformisanih :)
  • 0

#20 Bakivet

Bakivet

V.I.P. član

• Members
  • 676 posts
  • Location4GL1

Posted 12 October 2012 - 09:45

Živi bili , pa videli. Za sada, na prvim računima za Infostan uopšte ne postoji stavka "grejanje", tako da je ,za sada - gratis :mrgreen:
  • 0

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users