Jump to content

Photo

Fušeraj i dodatne prevare

• Please log in to reply
174 replies to this topic

#1 Mison

Mison

Član Udruženja USNSS

• Members
  • PipPipPip
  • 33 posts
  • Location6G L1

Posted 28 September 2012 - 10:20

Postovani forumasi,

tek sam danas naleteo na forum i odmah se uclanio. Skrecem paznju svima cije zgrade gradi KOCIĆ na veliki bezobrazluk i drskost kojima se oni služe a nas kao kupce stanova oštećuju.
Samo nekoliko primera:
- počinjem od sivih radova:
- nejednaka i negde pretanka debljina ravnajućeg sloja koji puca te puca (pitanje je : je li parket taj koji učvršćuje ravnajući sloj)
- iskrivljeni zidovi i plafoni (svako ko nije kompletno nezainteresovan) videće odmah, to se nikakvim gletovanjem ne moze sakriti a radi se o "valovima" i od više stepeni na m dužni u nekim stanovima.
- u pojedinim kupatilima su lepili i pločicu preko pločice pa preko pločice pa taj sloj ume da bude i 4cm da bi ispravili krivine zidova.
- slivnici u kupatilima, retko da je sve u redu, drugim rečima malo ko od nas u 6icama neće imati problem kad procuri mašina za veš a to se dešava i ne retko.
- sledece parket:
u tehničkom opisu jasno stoji PRVA klasa bukovog parketa, a ne RUSTIK koji oni stavljaju....
ako se već drže propisa i ne dozvoljavaju izmene zasto krse osnovni dokument po kome treba da rade.
Sada se ne radi više ni o ceni tog parketa vec o tome što se oni ponašaju kao gazde na "našoj" teško
zaradjenoj i većinom još neotplaćenoj imovini.

Zato ako ima Vas koji imate još ovakvih ili sličnih informacija, pišite pa da pokušamo na vreme da popravljamo a ne kada se uselimo jer onda je muka mnogo puta veća.
  • 0

#2 MarijaJ 6D

MarijaJ 6D

Član Udruženja USNSS

• Udruženje - članovi
  • 1,160 posts
  • Location6D lamela 3

Posted 28 September 2012 - 10:32

Idem danas do stana pa cu videte dokle su stigli i u kakvom je stanju. Kako ja kao laik da prepoznam razliku izmedju bukovog parketa prve klase i Rustika?
  • 0

#3 Cat

Cat

V.I.P. član

• Members
  • 1,292 posts
  • Location415R (2B L2)

Posted 28 September 2012 - 11:56

Idem danas do stana pa cu videte dokle su stigli i u kakvom je stanju. Kako ja kao laik da prepoznam razliku izmedju bukovog parketa prve klase i Rustika?

Možda ti ovo pomogne.

,,Drvo bukve je ujednačeno bele boje, a parenjem se dobija crvenkasta nijansa. Gustina drveta je jedna od najvećih, ako se radi o domaćim vrstama, što govori da je drvo velike čvrstoće i trajnosti.

KVALITET "S" STANDARD
Parena bukva crvenkaste boje , ujednačena i mirna struktura drveta, bez učešća čvorića i "kerna".

KVALITET "R" RUSTIK
Boja parene bukve sa učešćem zdravih čvorića i probijajućim "kernom" uz nepravilnu strukturu i razlike u boji.

A evo i linka imaš slike kako izgleda prva klasa, a i najlošija.
http://maxiparket.co... ... zAodDT8ATw

EDIT: Ili ovaj link http://www.platanplu...kov-parket.html
  • 0

#4 MarijaJ 6D

MarijaJ 6D

Član Udruženja USNSS

• Udruženje - članovi
  • 1,160 posts
  • Location6D lamela 3

Posted 28 September 2012 - 12:35

E super, hvala ti. Znala sam da je neka fora u cvoricima , ali nisam znala tacno sta. DObro , to sam sad naucila i uvidecu ako postoji fuseraj, a sta cemo sa svim ostalim? Da li moram da apsolviram moleraj, vodovo i kanalizaciju, postavljanje stolarije.....itd? Boze kakav smo mi narod, samo kako cemo koga da prevarimo. Moras u sve da se razumes i da sve sto radis radis sa cetvoro otvorenih ociju!!!
  • 0

#5 Cat

Cat

V.I.P. član

• Members
  • 1,292 posts
  • Location415R (2B L2)

Posted 28 September 2012 - 13:16

E super, hvala ti. Znala sam da je neka fora u cvoricima , ali nisam znala tacno sta. DObro , to sam sad naucila i uvidecu ako postoji fuseraj, a sta cemo sa svim ostalim? Da li moram da apsolviram moleraj, vodovo i kanalizaciju, postavljanje stolarije.....itd? Boze kakav smo mi narod, samo kako cemo koga da prevarimo. Moras u sve da se razumes i da sve sto radis radis sa cetvoro otvorenih ociju!!!

Nema na čemu. I čvorići i boja -to je fora :D
Ma meni da je neko rekao, šta ću sve morati da naučim i da obratim pažnju na kojekakve stvari ne bih mu verovala, ali eto kupila sam stan i sada sve moram da znam (još se i rimuje) :lol:
  • 0

#6 MarijaJ 6D

MarijaJ 6D

Član Udruženja USNSS

• Udruženje - članovi
  • 1,160 posts
  • Location6D lamela 3

Posted 28 September 2012 - 13:25

Ovaj forum mi uliva dozu sigurnosti jer ipak zajedno smo jaci! Prebrodicemo mi sve ovo i jedno gtrenutka cemo u parkicu uz pivo gledati kako se nasa deca igraju, a mi cemo pricati kako smo se mucili i kako smo se lpo druzili preko foruma!
  • 0

#7 Cat

Cat

V.I.P. član

• Members
  • 1,292 posts
  • Location415R (2B L2)

Posted 28 September 2012 - 13:32

@MarijaJ 6D

To će raditi ko preživi i/ili ne završi u Lazi i/ili u ličnom bankrotu......A ja ću pričati, verovatno, kako sam se provela u Strazburu hehehe šalim se, naravno sve će biti lepše i bolje jedng dana. Taj dan kada dođe, i ja koja ne pijem, ima da popijem to pivo :lol:
  • 0

#8 MarijaJ 6D

MarijaJ 6D

Član Udruženja USNSS

• Udruženje - članovi
  • 1,160 posts
  • Location6D lamela 3

Posted 28 September 2012 - 13:45

Dogovoreno ;)
  • 0

#9 Mison

Mison

Član Udruženja USNSS

• Members
  • PipPipPip
  • 33 posts
  • Location6G L1

Posted 28 September 2012 - 14:03

PAZITE OVAKO STOJIM NA RASPOLAGANJU DA SE VIDIMO I DA SVAKOM PRSTOM POKAZEM STA IMA....

Nije poenta da se prema nama kao prema romima ponasaju koje oteraju u prikolice, mi smo ovo debelo PLATILI

Mozda je dobra ideja da se udruzimo svi koji smo nezadovoljni pa da kolektivno presavijemo tabak.

To je onda smesna cifra i za siromasne a u tom slucaju pucaju jer dalje se cuje puno ljudi a ovde ima mnogoooo nezadovoljnih.

E da hvala za opis bukve, ali misli da su za sada dovoljne deklaracije i pecati na plocicama R R R R

:evil:

STA DA VAM KAZEM MNOOOGO SAM LJUT

PS
AKO JE NEKO ZA UDRUZIVANJE PROTIV ZLOCINACKIH FIRMI TIPA KOCIĆA NEK SE JAVI OVDE PA DA SE DOGOVARAMO
  • 0

#10 MarijaJ 6D

MarijaJ 6D

Član Udruženja USNSS

• Udruženje - članovi
  • 1,160 posts
  • Location6D lamela 3

Posted 28 September 2012 - 14:25

Nemamo mi sta protic izvodjaca radova , mi smo se dogovarali i kupovali stan od GDS-a. Mi moramo njih da pritiskamo. a GDS treba Kocica.
  • 0

#11 Mison

Mison

Član Udruženja USNSS

• Members
  • PipPipPip
  • 33 posts
  • Location6G L1

Posted 28 September 2012 - 15:11

Jeste i to tačno, ali prosto nije moguće a da se i ova BAGRA izbegne. Naravno da treba protiv GDS ali i KOCIĆA treba uključiti u sve to ako se kreće na sud. U svakom slučaju kako god da se završi JADNA NAM MAJKA KAD SMO KUPOVALI MAČKU U DŽAKU
  • 0

#12 Mison

Mison

Član Udruženja USNSS

• Members
  • PipPipPip
  • 33 posts
  • Location6G L1

Posted 28 September 2012 - 15:21

Evo samo da dam nekoliko stavki za tuzbu a kasnije i neki proracun troskova

- KASNJENJE, KASNJENJE, KASNJENJE ....
- Upotreba materijala koji su van onih koji su navedeni u tehničkom opisu (da se vratim na onu bukvu, mi smo placali I a dobijamo R klasu)
- Radovi koji su jako aljkavo i loše izvedeni (pa ljudi moji da još uvek ima "vukovaca" ovo bi bolje izveli)
mislim da je za sad dosta ovoga ali mogu svaku stavku da prosirujem do ludila

Sto se tice tuzbe:
- ako bi jedan isao protiv njih, a ovo su reci jednog advokata, to bi sve njega samog kostalo mnogo a na kraju posle mnoogo povlacenja po sudu bi SIGURNO DOBIO jer su prekrsili A) stavke iz ugovora B) stavke iz tehnickih opisa (narode pa imam tehničke opise) i C) prekrsili gomilu gradjevinskih propisa.
E sad da se vratim na cenu:
1. gradjevinski veštak aprox. 250eur.
2. sastavljanje tužbe aprox. 80 eur.
3. sudske takse koliko za sad jos ne znam
4. Izlazak na rociste 70/80 eur.
U najgorem slucaju za pocetak pet - šest stotina eura.
U najavi još po ročištu 80.

Stavka je poprilična ali ako napravimo udruženje Kupci vs. GDS pa uzmemo i nateramo banke koje su nas kreditirale da malo sponzorisu, pa onda jos i da se nadju medju nama gradjevincio, arhitekti, advokati ....

A joooooj onda im jadna majka.

Voljan sam da rmbačim i da isteram ovo do kraja samo da se sastavi bar nas 5-10. Mislim da bi to bilo dobro za sve nas jer pojedinac tesko moze da ostvari svoja prava a da pre toga ne rikne.
  • 0

#13 TexWiller

TexWiller

V.I.P. član

• Members
  • 246 posts
  • Location5B

Posted 01 October 2012 - 08:09

Znači Kocić radi loše završnu obradu, toga sam se najviše plašio. Svi kažu da se zgrade razlikuju, zavisi samo od podizvođača, negde budu extra negde katastrofa.
Oni rade i 5B, da se spremim na najgore.
Moraću odmor da uzmem i da stalno obilazim kad budu radili unutra, radiće mito i korupcija ali na kraju ima da bude kako treba. U Srbiji ništa ne može da se uradi dok se ne podmaže.
  • 0

#14 Mison

Mison

Član Udruženja USNSS

• Members
  • PipPipPip
  • 33 posts
  • Location6G L1

Posted 01 October 2012 - 14:48

malo sutra !!!!

izvinjavam se ali tako je nista ne pomaze

sve sam pokusao dok nismo zaratili

sada cemo na sud svi zajedno

Cuvajte se kucketine koja se zove Nina, starija zena, histericna do pakla i nazad, beskrajno bezobrazna i osvetoljubiva, svi je se plase kao djavo krsta. Preziva se Milosevic, Zorana Kocića tetka. Tu su i poluobrazovani ostali ali takva nam karma. Samo hrabro, ja tek skupljam ekipu za kolektivnu tuzbu.
  • 0

#15 Mison

Mison

Član Udruženja USNSS

• Members
  • PipPipPip
  • 33 posts
  • Location6G L1

Posted 01 October 2012 - 14:56

evo i malo slika da ilustruju sve ovo o cemu sam pricao u prethodnim postovima,

Obratite paznju na razmak izmedju plocica,, kao i na to da posle dva litra prosute vode nije presla ni kap na resetku a kamoli se slila u nju

Attached Files

• 0

#16 Cat

Cat

V.I.P. član

• Members
  • 1,292 posts
  • Location415R (2B L2)

Posted 01 October 2012 - 17:06

Obratite paznju na razmak izmedju plocica,, kao i na to da posle dva litra prosute vode nije presla ni kap na resetku a kamoli se slila u nju

Komšija, tačno je to što kažeš za GDS, ali za ove tvoje slike nešto se ne bih složila (bez ljutnje) :)

Male su ti fotografije da bih mogla više da ti kažem za prve dve slike, ali na poslednjoj se odlično vidi. Možda ja grešim, ali vidiš ovaj plastični deo između pločica, e pa to se stavlja između pločica pre nego što se urade fugne. Ja nikada nisam videla da se pločice stavljaju jedna do druge, uvek, ali uvek imaš fugne između dve pločice. Tako da, RAZMAK koji je sporan je sasvim normalan, pa to je i u mom stanu bilo i verujem u svakom. Tako je dok ne urade fugne. Evo ako grešim neka me neko ispravi.

EDIT: A koliko vidim na ovoj drugoj, pa ni na podu nisu urađene fugne. Možda ti zbog toga voda nije otišla u slivnik, nego je otišla između i ispod pločica.... Nisam stručnjak, ali ja bih se zapitala da nisam nešto zeznula (masu pomoću koje se lepe pločice), jer ako to nije bilo dovoljno suvo a ti krknuo toliko vode..... :?
  • 0

#17 Bakivet

Bakivet

V.I.P. član

• Members
  • 676 posts
  • Location4GL1

Posted 02 October 2012 - 15:19

Nebih da trolujem, ali i kod mene u kupatilu rešetka od slivnika štrči iznad pločica oko 5mm. Neznam u kom razredu se uči Njutnov zakon gravitacije, ali znam : da bi voda otekla mora da ima pad, osim ako slivnik nije podešen za odvod vode - u slučaju cunamija. Nivo od 5mm vode u kupatilu znači - poplava x dizanje parketa u predsoblju jer je prag između kupatila i predsoblja ovlaš zalepljen silikonom.
E, sad, što nisam lud da im reklamiram sve po spisku, pa da mi lupaju nov stan - to je druga priča.
Inače, u zemlji Dembeliji ,poput ove naše, jedina verijanta da ti dunđeri urade nešto kako treba je da imaš rođaka ,zanatliju, u penziji pa da on sedi sa njima ceo dan, čast izuzetcima.
  • 0

#18 Jeca

Jeca

V.I.P. član

• Members
  • 924 posts
  • Location4GL1

Posted 03 October 2012 - 10:20

Ja sam se zainatila, i sve su mi ispravili u kupatilu, što se tiče slivnika u koji se ništa nije slivalo. Naprosto, planiram da tu živim najmanje narednih 10-20 godina, a možda i doživotno (dakle još 50-60 godina :D ), pa .... Međutim, to je značilo: lupanje podnih pločica, nivelisanje poda iznova, pravilno postavljanje slivnika i omogućivanje protočnosti istog, zatim ponovno postavljanje podnih pločica, fugne iznova i tako.... To mi je, naravno, onemogućilo useljenje, ali ja nisam podstanar, već živim u malom stanu u kojem sam živela i do sada, pa gde ode magare, neka ide i uže.... Naravno, pitanje je, aman-zaman, zar nije bilo normalno da to bude urađeno kako treba u startu? Ko je to nadgledao? Kosi se sa svim zakonima fizike, ali pre svega sa zdravim razumom.
P.S. Da ne talasam, ali obratite pažnju i na (spoljašnje) simsove na prozorima. Jedni su urađeni logično, sa blagom kosinom ka spolja, da se kiša spira sa njih prirodnim padom - otokom vode. Drugi, pak, kao "kadica", žao mi je što to ne mogu da nacrtam. Kada padne kiša, oni sakupljaju vodu, u delu do prozora stvori se solidna "kaptaža". Onda zamislite kako se to zimi zaledi, a materijal vremenom popušta .. U mom stanu tri prozora - tri stila: Perin, Đokin i Simin...
  • 0

#19 Boban1

Boban1

Član Udruženja USNSS

• Udruženje - članovi
  • PipPipPip
  • 186 posts
  • Location4Đ L1

Posted 03 October 2012 - 10:37

"Nisam podstanar" su ključne reči :)
Inače, "FUŠERAJ" bi po meni mogao da bude nadimak celog našeg naselja jer je prisutan na svim nivoima od pojedinačnih stanova, preko zgrada pa do okoline...
  • 0

#20 Mison

Mison

Član Udruženja USNSS

• Members
  • PipPipPip
  • 33 posts
  • Location6G L1

Posted 03 October 2012 - 11:28

E pa komšinice da odgovorim,

fugne se postavljaju po završetku lepljenja pločica i imaju nekoliko namena, ali to sada nije bitno. Bitno je da izmedju pločica mora postojati "krst" koji je izmedju svih pločica po pravilu isti. Taj "krst" se na kraju napuni fugnom. Kod mene ako bolje pogledate to nije slučaj. Ako se dotaknem slivnika, da je pad kako treba ne bih imao 3cm dubinu vode ispre njega, tu već fugne nemaju veze.

Sto se tice mase za lepljenje pločica, trebalo bi da je bila dovoljno suva obzirom da je od lepljenja proteklo "samo" tri nedelje, a ako se lepak za pločice tako lako raskvasi, pa nek ide dodjavola :) .

Sta da se radi, cim se uselim LUPAM SVE pa iznova, takav mu zivot.

AKO ME OVO NE SAHRANI - NIŠTA NEĆE!!!ž

PS: Kad vidiš nekoga ko ide ulicom i priča sam sa sobom...
a. ili je lud
b. ili zida kuću

Komšija, tačno je to što kažeš za GDS, ali za ove tvoje slike nešto se ne bih složila (bez ljutnje) :)

Male su ti fotografije da bih mogla više da ti kažem za prve dve slike, ali na poslednjoj se odlično vidi. Možda ja grešim, ali vidiš ovaj plastični deo između pločica, e pa to se stavlja između pločica pre nego što se urade fugne. Ja nikada nisam videla da se pločice stavljaju jedna do druge, uvek, ali uvek imaš fugne između dve pločice. Tako da, RAZMAK koji je sporan je sasvim normalan, pa to je i u mom stanu bilo i verujem u svakom. Tako je dok ne urade fugne. Evo ako grešim neka me neko ispravi.

EDIT: A koliko vidim na ovoj drugoj, pa ni na podu nisu urađene fugne. Možda ti zbog toga voda nije otišla u slivnik, nego je otišla između i ispod pločica.... Nisam stručnjak, ali ja bih se zapitala da nisam nešto zeznula (masu pomoću koje se lepe pločice), jer ako to nije bilo dovoljno suvo a ti krknuo toliko vode..... :?

• 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users