Jump to content

Photo

Upis hipoteke

• Please log in to reply
128 replies to this topic

#1 somit

somit

V.I.P. član

• Members
  • 271 posts
  • Location7A L1 - ugovoreni rok zavrsetka 15.08.12

Posted 04 May 2012 - 13:44

Drage komsije,

molim vas za iskustva oko upisa hipoteke, koliko kosta, u koj katastar se ide, koliko traje procedura i sl...
  • 0

#2 LordOfTheBoard

LordOfTheBoard

V.I.P. član

• Members
  • 223 posts
  • Location4Z L1

Posted 04 May 2012 - 14:13

Овако је то изгледало у јуну прошле године (ако ме памћење добро служи ;-))

[*:3g5sz3lu]Добијеш обавештење из ГДС-а да је стигла заложна изјава која треба да се овери у суду
[*:3g5sz3lu]Уплатиш републичку таксу - била је око 700 дин
[*:3g5sz3lu]Однесеш уплатницу у ГДС
[*:3g5sz3lu]Добијеш обавештење ГДС-а о пристиглој овереној заложној изјави
[*:3g5sz3lu]Одеш у ГДС и узмеш захтев за укњижбу заложног права и заложну изјаву
[*:3g5sz3lu]У банци узимаш уговор са банком (и са државом ако је субвенционисани кредит у питању) и грађевинску дозволу (ни мени није јасно зашто је она у банци, а мислим да више није ни потребна)
[*:3g5sz3lu]Одеш у катастар у 27. марта 43-45 (начекаш се) и затражиш да ти израчунају таксу
[*:3g5sz3lu]Следи плаћање :-(
[*:3g5sz3lu]Административна такса - била је око 600 дин
[*:3g5sz3lu]Накнада по предмету - за мој стан од 75м2 била је око 26.000 дин[*:3g5sz3lu]Са свим папирима и уплатама идеш назад у катастар и тамо предајеш захтев за укњижбу заложног права.
Овде није лоше да назначиш да је преузимање решења лично, јер ћеш у супротном чекати и доставу која зна да потраје.
Предлажем да оставиш број мобилног да могу да ти пошаљу СМС кад заврше.
[*:3g5sz3lu]Добијеш број предмета.
[*:3g5sz3lu]Предмет треба да буде решен за 7 до 10 дана. Код мене се то одужило на преко месец дана.
[*:3g5sz3lu]Када обраде предмет требало би да пошаљу решење теби, банци и ГДС-у (ти можеш да одеш да га узмеш лично).[/list]О стању предмета можеш да се информишеш на 011/33.09.303 или лично средом од 12.30 до 15.30 у канцеларији 411.

Срећно...
  • 0

#3 avoren

avoren

Član Udruženja USNSS

• Udruženje - članovi
  • 399 posts
  • Location1G, lamela 2

Posted 04 May 2012 - 14:51

U onim primerima obračuna troškova kredita na sajtovima raznih banaka pisalo je da bi trošak upisa hipoteke bio 0,2% iznosa kredita, plus takva od 8000 dinara. SItnica :?
  • 0

#4 avoren

avoren

Član Udruženja USNSS

• Udruženje - članovi
  • 399 posts
  • Location1G, lamela 2

Posted 08 May 2012 - 08:27

Jutros sam predao zahtev za upis hipoteke. Sama predaja ide jako brzo. Dobiješ broj na ulazu, momak iz obezbeđenja pita šta ti treba i za koju opštinu (kažeš hipoteka, Voždovac), dobiješ broj, sedneš i sačekaš (ja čekao minut-dva), dobiješ papirić sa podacima o uplati. Preko puta, u 27. marta je pošta, samo im daš papirić, ne moraš sam da popunjavaš uplatnicu, platiš, sa uplatnicama ponovo na šalter, ispečatira se, napišeš broj telefona da te obaveste i... Čekaš :D
  • 0

#5 somit

somit

V.I.P. član

• Members
  • 271 posts

Posted 08 May 2012 - 08:56

komsija, koliko si platio :(
  • 0

#6 avoren

avoren

Član Udruženja USNSS

• Udruženje - članovi
  • 399 posts
  • Location1G, lamela 2

Posted 08 May 2012 - 11:46

komsija, koliko si platio :(

naknada od 100E + 0.2% vrednosti kredita, u din. protivvrrednosti + 660 RSD (adm. taksa). Sve u svemu oko 21k.
  • 0

#7 somit

somit

V.I.P. član

• Members
  • 271 posts

Posted 08 May 2012 - 11:50

:cry: :!:
  • 0

#8 avoren

avoren

Član Udruženja USNSS

• Udruženje - članovi
  • 399 posts
  • Location1G, lamela 2

Posted 08 May 2012 - 13:06

:cry: :!:

Nije za utehu, ali sve banke ti predočavaju taj trošak, nije iznenađenje.
  • 0

#9 avoren

avoren

Član Udruženja USNSS

• Udruženje - članovi
  • 399 posts
  • Location1G, lamela 2

Posted 22 May 2012 - 14:39

Dobio sam SMS sa obaveštenjem da mi je zahtev za hipoteku rešen. Pošto je telefon za informacije stalno zauzet, da pitam ovde. Gde u katastru preuzimam rešenje?
  • 0

#10 somit

somit

V.I.P. član

• Members
  • 271 posts

Posted 22 May 2012 - 15:08

koliko dugo si cekao resenje? ja cekam od 14.05...
  • 0

#11 avoren

avoren

Član Udruženja USNSS

• Udruženje - članovi
  • 399 posts
  • Location1G, lamela 2

Posted 22 May 2012 - 17:33

koliko dugo si cekao resenje? ja cekam od 14.05...

Predao 8.5. Kako su mi rekli kada sam zvao telefonom, dodeljeno pravniku na obradu 10.5. Kako je dva dana putovao od pisarnice do pravnika, nikada nećemo saznati. :D

Elem, kad vam stigne SMS, odmah idite u 27. marta, ista ona šalter sala gde ste predali zahtev, do kraja, pa levo, na vratima piše "Izdavanje rešenja", ljubazne tete će vam tražiti broj rešenja i ličnu kartu. Potpišete pa dalje u banku.

Mene, po svemu sudeći, čeka aneks.
  • 0

#12 heda

heda

V.I.P. član

• Members
  • 382 posts
  • Location1G L1

Posted 29 May 2012 - 16:19

Danas sam bila u banci, potpisala ugovore, sad treba u GDS po založnu izjavu. Ono što me zanima je da mi je banka dala po jedan primerak od svakog ugovora ( o krediti i o subvencviji). Kad predam ugovore u Katastru, neće mi ostati nijedan. Da li Služba katastra vraća dokuemntaciju ( ugovore) po obavljenom poslu ili moram da overavam fotokopije ugovora jer želim da imam primerak za sebe. Zvala bih banku da mi kažu, ali je za danas završen rad sa strankama po pitanju stamb. kredita.
  • 0

#13 Martin Mystere

Martin Mystere

Supermoderator

• Moderators
  • 2,169 posts
  • Location4A L1

Posted 29 May 2012 - 16:39

Mislim da ne vracaju dokumenta ali nemoj me drzati za rec.

Ja sam u svakom slucaju overavao fotokopije cim bih posumnjao da moze doci do toga da ostanem bez ijednog primerka.
  • 0

#14 avoren

avoren

Član Udruženja USNSS

• Udruženje - članovi
  • 399 posts
  • Location1G, lamela 2

Posted 29 May 2012 - 19:46

Danas sam bila u banci, potpisala ugovore, sad treba u GDS po založnu izjavu. Ono što me zanima je da mi je banka dala po jedan primerak od svakog ugovora ( o krediti i o subvencviji). Kad predam ugovore u Katastru, neće mi ostati nijedan. Da li Služba katastra vraća dokuemntaciju ( ugovore) po obavljenom poslu ili moram da overavam fotokopije ugovora jer želim da imam primerak za sebe. Zvala bih banku da mi kažu, ali je za danas završen rad sa strankama po pitanju stamb. kredita.

Ja takođe ostao bez svojih primeraka.
  • 0

#15 heda

heda

V.I.P. član

• Members
  • 382 posts
  • Location1G L1

Posted 29 May 2012 - 20:13

Au, moram sutra zvati banku, ne mogu me ostaviti bez ugovora. Ili kod njih po još jedan ili overena fotokopija.
  • 0

#16 chikakare

chikakare

Član Udruženja USNSS

• Udruženje - članovi
  • 213 posts
  • Location6Z L2

Posted 29 May 2012 - 20:30

Nema mesta panici :)

Ugovor dobijate u banci onog dana kada se kredit pusti u realizaciju (tj. kada dodjete da platite sve troskove i sve to i kada ste dogovorili pustanje kredita).
  • 0

#17 avoren

avoren

Član Udruženja USNSS

• Udruženje - članovi
  • 399 posts
  • Location1G, lamela 2

Posted 29 May 2012 - 20:54

Nema mesta panici :)

Ugovor dobijate u banci onog dana kada se kredit pusti u realizaciju (tj. kada dodjete da platite sve troskove i sve to i kada ste dogovorili pustanje kredita).

Ma da, to zaboravih da kažem, žurio sam da gledam utakmicu :)
  • 0

#18 somit

somit

V.I.P. član

• Members
  • 271 posts

Posted 30 May 2012 - 06:37

Ja sam katastru predao obicne fotokopije ugovora, nisu se bunili....
  • 0

#19 heda

heda

V.I.P. član

• Members
  • 382 posts
  • Location1G L1

Posted 30 May 2012 - 09:25

Sad sam zvala banku, svoje primerke ugovora dobijam na kraju, prilikom puštanja kredita u tečaj.

EDIT:
Otišla da uplatim 710 dinara na ime rep. takse za založnu izjavu. Iz GDS najpre u najbližu Procredit banku- 120 dinara za proviziju. E nećeš! Malo dalje Rajfajzen 100 dinara... nećete ni vi dobiti 1 dinar od mene. Na kraju izađem do Bul. Mihaila Pupina u Vojvođansku banku (300 metara dalje)- 35 dinara provizije. Eto da znate, verovatno ni Komercijalna banka ne uzima više od 35 dinara, ali ovaj nečuveni bezobrazluk prve dve pomenute banke- lešinarke u blizini GDS, mora biti javno osuđen i apelujem da ih zaobilazite u širokom luku.
  • 0

#20 somit

somit

V.I.P. član

• Members
  • 271 posts

Posted 30 May 2012 - 15:14

bio danas u katastru, dobar dan sta je sa mojim predmetom, kaze kuca se, pitajte u kancelariji pored... Ljubazna seka me upitala za broj predmeta, upisala ga na nekom papiricu, i kaze otkucacu ga danas ili sutra.... da li to znaci da nisam otisao da ga ona ne bi ni kucala? :( savet svima sacekajte par dana, pa u sredu ili cetvrtak da na cetvrti sprat u red da pitate za resenje

ako zovete onaj broj samo cete se iznervirati jer ce vam reci predmet je kod tog i tog i ne mozemo vam nista vise reci.... :cry:
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users