Jump to content

Photo

Sudopera

• Please log in to reply
22 replies to this topic

#1 MarijaMalnar

MarijaMalnar

V.I.P. član

• Members
  • 390 posts
  • Location2B L2

Posted 14 December 2012 - 13:13

Ljudi koje ste sudopere ugradili u kuhinje? Meni treba jedna duzine 80cm ili 90cm (da ima jednu sudoperu i deo za cedjenje sudova ispod kog bih ugradila masinu za sudove). Ako je ugradna onda moze bilo koja dimenzija od ove dve (produzicemo sa radnom plocom), a ako je nasadna treba mi duzine 90cm. I da bude limena, a ne granitna.
Ima li neko iskustva sa nekim proizvodjacima jer:
Metalac sudopera Luna Flex 1D M 059892 kosta 5.999din
http://www.tehnomani...a-m-059892.html
dok su Franke ili Alveus sudopere vise od 5 puta skuplje...
Basic 60 je oko 100e
http://www.alveus.rs...m=75&id=1009181

A ja bas ne patim od marke a nemam iskustva sa kvalitetom, ja bih da kupim neku dobru i kvalitetnu sudoperu (moji imaju nasadnu kupljenu pre vise od 30godina i eno je ko nova, neka slovenacka)
  • 0

#2 heisenberg

heisenberg

Administrator

• Administrators
  • 1,052 posts
  • Location7B

Posted 14 December 2012 - 13:23

Ja sam uzeo ovu, bila je na nekom popustu i sasvim je ok:

http://www.tehnomani... ... 49344.html

EDIT: Nisam pročitao da vam treba i produženi deo... Onda ova otpada. :D
  • 0

#3 igor

igor

V.I.P. član

• Udruženje - članovi
  • 362 posts
  • Location2V L1

Posted 14 December 2012 - 13:24

@MarijaMalnar
Sto bi placala u Tehnomaniji sudoperu 5.999 din, kada Metralac ima prodavnice po Beogradu. Kod njih su ti jeftinije sudopere.
http://www.metalacma... ... f90-s.html
http://www.metalacma... ... &page_id=7
  • 0

#4 sallle

sallle

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 31 posts
  • Location4D L1

Posted 14 December 2012 - 13:42

sto se sudopere tice, imas neke nemacke blanco, koje su kao dobre (ja je uzeo).
Sto se masine za sudje tice, nekima moze da se skine gornja stranica (iako nisu ugradne), pa da se postave ispod radne ploce (ja sam tako sa svojom whirlpool odradio).
Sto se oblika sudopere tice, cuo sam da treba izbegavati okrugle, posto obicno ne dihtuju dobro, i prolazi voda izmedju sudopere i ploce...
  • 0

#5 MarijaMalnar

MarijaMalnar

V.I.P. član

• Members
  • 390 posts
  • Location2B L2

Posted 14 December 2012 - 13:49

@heisenberg
Bitno mi je da ste zadovoljni sa Metalac sudoperom posto su verovatno i produzene i obicne istog kvaliteta :) Hvala!

@sallle
Ja bih uzela onu malu masinu za sudove (sirine 45cm) koja onda moze da se ugradi ispod "produzetka" sudopere :) Hvala, pogledacu i blanco sudopere.

@igor
Ma tu mi je bilo lakse da gledam, a naravno da cu da uzmem direktno u Metalcu ako budem uzimala njihovu sudoperu. Hvala i tebi ;)
  • 0

#6 Martin Mystere

Martin Mystere

Supermoderator

• Moderators
  • 2,192 posts
  • Location4A L1

Posted 14 December 2012 - 14:25

Sa onim Tehnomanijinim popustom od 10% mene je Metalceva sudopera Artinox Quadra izasla za preko 1k dinara jeftinije tamo nego u Metalcevoj prodavnici... U sustini ona jeste jeftinija u Metalcu ali sa onim popustom iz TM je vec druga prica... A hiljadu dinara za ovo, hiljadu (i vise) za ono i ustedi se solidno...
  • 0

#7 nela

nela

V.I.P. član

• Members
  • 749 posts
  • Location4A L2

Posted 14 December 2012 - 22:09

Moj favorit ( za one koji preferiraju granitne sudopere):

http://www.kobex.rs/... ... product=52
  • 0

#8 gox

gox

V.I.P. član

• Members
  • 221 posts
  • Location4Z lamela2

Posted 18 December 2012 - 14:08

Što komšija Igor kaže nemoj da plaćaš toliko u Tehnomaniji, možeš direknto u njihovim prodavnicama da kupiš.
Ja sam kupio okruglu, postoji Metalac prodavnica na pijaci "Zeleni Venac"...mala prodavnica, ali dobro popunjena. :)
  • 0

#9 nevtis

nevtis

V.I.P. član

• Members
  • 360 posts
  • Location4DJ L1 (403S)

Posted 20 December 2012 - 11:59

Ti neces okruglu sudoperu, ali to vazi za svaku koja se ugradjuje u radnu plocu. Na konto curenja, sve zavisi ko ti i kako uradi. Ja sam stavila okruglu metalcevu, ispod je bojler, nista ne curi. Ja sam zelela radnu povrsinu (ispod je masina za sudove) izmedju sporeta i sudopere, jer mi je tako najlakse kada spremam hranu. Ne znam kakve su ti potrebe i da li imas "prikolicu", ali da znas male masine nisu za porodice gde se kuva.
  • 0

#10 MarijaMalnar

MarijaMalnar

V.I.P. član

• Members
  • 390 posts
  • Location2B L2

Posted 20 December 2012 - 19:53

Ti neces okruglu sudoperu, ali to vazi za svaku koja se ugradjuje u radnu plocu. Na konto curenja, sve zavisi ko ti i kako uradi. Ja sam stavila okruglu metalcevu, ispod je bojler, nista ne curi. Ja sam zelela radnu povrsinu (ispod je masina za sudove) izmedju sporeta i sudopere, jer mi je tako najlakse kada spremam hranu. Ne znam kakve su ti potrebe i da li imas "prikolicu", ali da znas male masine nisu za porodice gde se kuva.

Pa znam, ali ja nisam vicna kuvarica tako da ne verujem da ce neka specijalna hrana da se sprema u toj kuhinji :D
  • 0

#11 penevl

penevl

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 posts

Posted 25 February 2013 - 20:45

Pa znam, ali ja nisam vicna kuvarica tako da ne verujem da ce neka specijalna hrana da se sprema u toj kuhinji :D

koju sudoperu si kupila?i da li je ok?

a i ja sam mislio na sudo masinu ispod radne povrsine i to ona sa 6 kompleta,pa me interesuje kako si postavila tj da li si stavila ispo kanalizacione cevi ili blizu radne ploce?jer ne znam da li moze da bude ispod radne ploce zbog vracanje vode u masinu..
  • 0

#12 MarijaMalnar

MarijaMalnar

V.I.P. član

• Members
  • 390 posts
  • Location2B L2

Posted 27 February 2013 - 16:53

Nisam jos, ali cu najverovatnije ovu:

http://www.leksgroup...14&c=4&pid=1150

rekli su mi da je kvalitetna, da je dosta duboka (18cm) pa je za sada najverovatnija...
  • 0

#13 bokica88

bokica88

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 posts

Posted 04 July 2013 - 11:35

Imate prodavnicu u durmitorskoj bave se samo sudoperama..najbolji kvalitet provereno...poz
  • 0

#14 Emina Savic

Emina Savic

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 48 posts
  • Location5V L1

Posted 06 July 2013 - 08:30

Uzela sam Alveus Elegant 30 sudoperu:
http://www.alveus.rs...m=75&id=1009381
Iako se nisam jos uselila, nisam odolela da je ne probam, i jako sam zadovoljna. Pre svega, duboka je (19 cm), što mi se čini najvažnijom karakteristikom koju sudopera treba da ima. Baš sam ovaj model tražila jer sam htela četvrtastu posusdu i oceđivač, ali da bude mesta da se, bez nekog teškog improvizovanja, postavi i dozer pored slavine. Kome odgovara desno posuda, a ima želju da na sudoperi sa oceđivačem ima i dozer :D, toplo preporučujem.

E da, najbitnije, cena joj je bila 11700, u Centru za stolare, ne znam koja je trenutno. Na ovu cenu, pošto sam kod njih kupovala i sve okove, alu ramove i sl, dobila sam popust, bila je nešto manje od 10k. Inače, Alveus ima maloprodaju, ali tog čoveka nisam uspela da uganjam iz više pokušaja, a i cena koja je njihova preporučena maloprodajna je bila veća od ove.
  • 0

#15 LaNa_Bg

LaNa_Bg

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 71 posts
  • Location2A L2

Posted 12 November 2013 - 11:09

Jel ima neko iskustva sa granitnim sudoperama? Kako se odrzavaju i kako su se pokazale?
  • 0

#16 nela

nela

V.I.P. član

• Members
  • 749 posts
  • Location4A L2

Posted 14 November 2013 - 15:37

Granitne su fenomenalne...moja je antracit boje, odlična za odrzavanje.
  • 0

#17 LaNa_Bg

LaNa_Bg

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 71 posts
  • Location2A L2

Posted 14 November 2013 - 17:01

Nela hvala na odgovoru. Kako je odrzavas?
  • 0

#18 SuperIka

SuperIka

V.I.P. član

• Members
  • 1,385 posts
  • Location2Е L1

Posted 14 November 2013 - 20:03

... лепо, лепо ...

а са колико гранитних РС динара ће те потпомогнути акцију опремања новог гранитног вртића у нашем гранитном насељу ...?
  • 0

#19 nela

nela

V.I.P. član

• Members
  • 749 posts
  • Location4A L2

Posted 15 November 2013 - 01:40

Klasično održavanje- čišćenje deterdzentom I grubljim sundjerom, I ponekad nekim tečnim dezinfekcionim sredstvom, nema potrebe za ribanjem abrazivnim sredstvima uopste ( a prljavština se inace I ne vidi, hahaha ;) )

Iko, nisam u toku, ali sam pružila moralnu podršku I protestvovala I potpisala peticije, "iako mi škola ni vrtić nisu potrebni", to si već pročitao. Sta se sad dogadja ? Ako je akcija dobrovoljnih priloga u toku, samo da kažem da moju granitnu sudoperu ne dam nikako, sta jos dolazi u obzir ? ;-)
  • 0

#20 nela

nela

V.I.P. član

• Members
  • 749 posts
  • Location4A L2

Posted 15 November 2013 - 09:45

[quote name="SuperIka"]... лепо, лепо ...

а са колико гранитних РС динара ће те потпомогнути акцију опремања новог гранитног вртића у нашем гранитном насељу ...?[/quo

Nastaviš li ovako da iskačeš bukvalno na svakom topic-u " kao iz rerne " , tesko da ces dodatno motivisati ljude da nešto daju, dapače... :lol:
Ionako sve lepo i jasno piše na temi Vrtići i škole, pa ko voli nek izvoli.
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users