Jump to content

Photo

Uređenje partera

• Please log in to reply
603 replies to this topic

#1 LordOfTheBoard

LordOfTheBoard

V.I.P. član

• Members
  • 223 posts
  • Location4Z L1

Posted 18 May 2012 - 18:07

Еволуција плана насеља

Posted Image
Фазе пројектовања - 2o1o

Posted Image
План насеља на сајту ГДС-а - фебруар 2о11

Posted Image
Плана насеља у ГДС-у - септембар 2о11

Posted Image
План насеља на сајту ГДС-а

Posted Image
План постављен испред зграде 4И
  • 0

#2 LordOfTheBoard

LordOfTheBoard

V.I.P. član

• Members
  • 223 posts
  • Location4Z L1

Posted 18 May 2012 - 18:23

Да наставимо причу са друге теме

Meni se svidjao prvi plan. Teren je trebao da bude i na drugim mestima. Sad ne znam hoce li ga uopste gde biti. Mozda u skoli :-D Nije fer... Nisam imala u planu basket mozda kao navijac :-) ali ovako mi se ne svidja... Mouda nam daju prostora da mi sami izaberemo gde je najbolje za igraliste i tu ga napravimo. Bas me zanima hoce nesto biti izmedju zgrada osim staze :-(

Kako vidim, u celom naselju tri terena, kao deo naselja. Ne vidim neka decija igralista gde bi mogla biti... A smanjen je i broj lamela, tj dve lamele manje na gp2 i cela zgrada na gp1... Ne znam zasto, bilo bi im previse stanova, nigde nisam citala da pricaju o tom smanjenju... Mada sam nailazila na razlicite podatke kad je rec o broju stanova... Sve u svemu, nadam se da imacemo dovoljno igralista :-)

za @malinal
Koje su to lamele ukinute kao sto kazes na GP 2 i koja zgrada na GP 1? To je nesto novo? Odakle imas te informaciej? Pozz

Укинута је зграда 1А и по једна ламела у зградама 2А и 2В.
Провобитан број станова је био 4575 да би сада тај број био повећан на 4616.

Мислим да су људи из ГДС-а после иницијалне продаје станова из група 4, 6 и 7 схватили да се велики станови слабо продају и решили да препројектују остатак зграда.
Рецимо, у зградама групације 6 постоје лепи трособни станови од 84м2 па чак и троипособни од 89м2.
У зградама групације 2 највећи трособан стан има 68м2.
  • 0

#3 LordOfTheBoard

LordOfTheBoard

V.I.P. član

• Members
  • 223 posts
  • Location4Z L1

Posted 23 May 2012 - 21:04

Пре неки дан сам гледао како слажу паркинг испред 4З и морам признати да сам се сморио као резерна гума :(

Паркинг се простире испред целе зграде и невероватно је ружан и непрактичан.

[*:2ibmzjhr]Нема тротоара
Posted Image
Када се паркираш, мораш да изађеш на улицу и ходаш улицом до најближег коридора ка згради?!
.

[*:2ibmzjhr]Величина паркинга условила је да коридор буде невероватно узак.
Posted Image
Када би се среле комшије са колицима не би могле да се мимоиђу.
.

[*:2ibmzjhr]Паркинг је на делу испред ламеле 2 толико висок да комшијама из приземља неће бити мило кад комшија ујутру крене да пали свог дизел љубимца.
Posted Image
.

[*:2ibmzjhr]Улази у зграду (нарочито ламелу 1) су прилично неприступачни.
Posted Image
.

[*:2ibmzjhr]За мој укус простор испред зграде је апсолутно упропашћен толиким бетоном
.

[*:2ibmzjhr]A оно што је најтужније, на паркингу нема ни једног јединог дрвета!
Зашто?!
Дрвеће постоји на плану.
Posted Image
.
Сви остали паркинзи испред зграда имају дрвеће.
Posted Image
Можда да би имали бољи поглед на стакленике :|
Шта ви (@majamaca, @marinad, @zamiki, @pera_detlic, @gox, остали) мислите о овоме?
  • 0

#4 lila

lila

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 180 posts

Posted 23 May 2012 - 22:45

Nisam imala prilike da prosetam kroz 4.
Da li je negde napravljen parkic za decu - ljuljaske, klackalice...?
Da li mi se samo cini ili su zaboravili na klince?
  • 0

#5 Martin Mystere

Martin Mystere

V.I.P. član

• Moderators
  • 2,844 posts
  • Location4A L1

Posted 23 May 2012 - 23:38

Nisu zaboravili ali to im jos nije na dnevnom redu.

Nek prvo sagrade zgrade koje su ljudi kupili a stanuju jos uvek ko podstanari, posle ce doci red i na takve stvari. Jer praviti parkic u vremenu kad nijedna zgrada nije useljena cela a za dosta zgrada se prica da ce probiti rok je po meni malo suludo.
  • 0

#6 pera_detlic

pera_detlic

V.I.P. član

• Moderators
  • 419 posts
  • Location4Z lamela 2

Posted 23 May 2012 - 23:59

Nisam imala prilike da prosetam kroz 4.
Da li je negde napravljen parkic za decu - ljuljaske, klackalice...?
Da li mi se samo cini ili su zaboravili na klince?

Ma polako... klinci mogu da se jurcaju i po praznim garažama... a gde ćemo mi matori?
  • 0

#7 marinad

marinad

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 60 posts
  • Location4Z L2

Posted 24 May 2012 - 00:04

Шта ви (@majamaca, @marinad, @zamiki, @pera_detlic, @gox, остали) мислите о овоме?

Ja sam očekivala pločnik kao ispred zgrade 4I... Nadala sam se da ću bar imati lep prilaz ulazu sa dečijim kolicima ali...
Ajde još malo da sačekamo, da ne kukamo unapred. Možda se nešto i promeni... Možda imaju nekog "keca u rukavu" ;)
  • 0

#8 majamaca

majamaca

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 129 posts
  • Location4Z L2

Posted 24 May 2012 - 00:15

Što se tiče parkinga, generalno ni malo mi se ne dopada što je tik ispred zgrade. Takodje, ni tako uski trotoari neće uopšte biti praktični, pogotovo ne za majke sa dečijim kolicima, a tek ako su kolica dupla, živa muka. Ali sve to moramo da prihvatimo tako kako je, zar ne? Ili pak možemo na nešto i da utičemo?! Ako možemo, onda bih ja apelovala da bude više zelenila, bar iza zgrade i naravno igralište za decu. I još nešto, ogradjen prostor za pse, bilo gde u naselju. Da se razumemo, mnogo volim kuce, ali više volim svoju decu, nemam razumevanja za aljkave vlasnike i bojim se ujeda pasa. A nekako imam utisak da baš najviše i ujedaju oni ''ma neće mu ništa, obožava decu''. Ne želim bilo koga da uvredim, samo nešto u tom pravcu razmišljam.
Pozdrav!
  • 0

#9 zamiki

zamiki

V.I.P. član

• Members
  • 215 posts
  • Location4Z L1

Posted 24 May 2012 - 07:26

E nije mi jasno da nisu nijedno drvo stavili na tom parkingu, a generalno stoji sve što je lord rekao, bezveze je ulaz u zgradu (u poređenju sa, recimo, 4E i 4I, gde postoji lep prilaz i taj kao plato ispred zgrade). Drugo mene ovi zidovi (odnosno zidine) ispred svake zgrade malo nerviraju, na jednom delu oko 4J kad šetaš oko zgrade kao kroz tunel neki da prolaziš. To mi je besmisleno na nekim mestima, ali šta sad. Ne verujem da će nam napraviti prostor kao ispred 4I čak i da kukamo non-stop. Shodno tome nećemo ni da se nerviramo ;)
  • 0

#10 LordOfTheBoard

LordOfTheBoard

V.I.P. član

• Members
  • 223 posts
  • Location4Z L1

Posted 24 May 2012 - 08:04

Добро је, нисам једини коме се ово не свиђа :|
... у ствари, лоше је, јер нас има више који смо 'разочарани'... :cry:

Само да се разумемо, циљ целе приче није кукање већ покушај да искористимо форум за нешто корисно :roll:

@majamaca у свему се слажем са тобом.
И волим да верујем у то да увек постоји начин да се утиче.
Па хајде да пробамо!

Са зидовима (@zamiki: "зидинама") не можемо да урадимо много, ту су где су, једино да ангажујемо неког графитти уметника да их улепша.

Али на паркинг и на зеленило морамо да утичемо (и то баш у овом тренутку док раде на томе).

Хајде да замолимо људе из ГДС-а да испоштују план и да поставе дрвеће.
Ако они то неће, нека нам бар објасне разлог.
А у крајњој линији, можемо то да и сами да урадимо.

И било би добро да укину по неко паркинг место и формирају зелене површине.
3 паркинга па један зелени.
  • 0

#11 komsinica_lavica

komsinica_lavica

V.I.P. član

• Members
  • 422 posts
  • Location4Ž L1

Posted 24 May 2012 - 20:43

i ja sam za puuuno zelenila!
oko moje zgrade (4ž) ga nesto i nema, ali imam pogled na ona tri drveta usamljena (prema 4I) pa me to malo tesi.nadam se nekoj travi izmedju zgrada, da ne bude samo gola zemlja.a s proleca, vec zamisljam kako sadimo cvece ...
nego, za drvece bi mogli i trebali da se organizujemo vec sada.
mozda da, ekipa koja planira posetu u subotu, potegne negde i to pitanje?
  • 0

#12 LordOfTheBoard

LordOfTheBoard

V.I.P. član

• Members
  • 223 posts
  • Location4Z L1

Posted 25 May 2012 - 17:57

Паркинг је дефинитивно постављен. Нема ни једног јединог дрвета :cry:
Да ли неко познаје некога из ГДС-а ко би могао да нам помогне по овом питању?
  • 0

#13 tanja_4D

tanja_4D

V.I.P. član

• Members
  • 545 posts
  • Location4D L1

Posted 28 May 2012 - 19:09

Pa lebac mu poljubim ja sam uzela stan jer je kao trebalo da gleda na puno zelenila!!! Mada ko zna sta sam se ja istripovala za zelene tackice izmedju 4D i 4B, mozda su parking mesta!! Tek sad mi sinulo...omg! ok ok... Tanja disi... ma zasadicemo mi to drvece samo a ne poplocaju bas sve... huh
  • 0

#14 vlatko

vlatko

Member

• Members
  • PipPip
  • 11 posts
  • Location4Z L1

Posted 28 May 2012 - 20:51

A оно што је најтужније, на паркингу нема ни једног јединог дрвета!

Stvarno. Na planu je jasno ucrtano drveće na tom parkingu, i njegovo odsustvo sada, kada je parking završen, predstavlja neprijatno iznenađenje...

Posted Image

Možda im je, zbog budućeg rasta korenja, bio problem da sade drveće tako blizu zgradi, ali to ne objašnjava zbog čega drveće nije postavljeno na manjim mestima za parkiranje s druge strane kolovoza. Jeste da u blizini ima površina sa sačuvanim ostacima starog drveća, ali mi se čini da je drveće oko parkinga neophodno da bi se izbegla mikro-klima koju stvaraju veće betonske površine kada upeče sunce.
  • 0

#15 heda

heda

V.I.P. član

• Members
  • 462 posts
  • LocationNa početku

Posted 28 May 2012 - 21:45

Pretpostavljam da drveće nije posađeno jer je prošao optimalni period za sadnju drveća u proleće, a kad je bilo zgodno da se to uradi zgrade nisu bile gotove ( početak proleća nakon mrazeva). Sad je već krenula vegetacija pa nije zgodno. Sledeći uobičajen period za sadnju je sredina jeseni npr.oktobar, a i bolja je sadnja u jesen.
  • 0

#16 LordOfTheBoard

LordOfTheBoard

V.I.P. član

• Members
  • 223 posts
  • Location4Z L1

Posted 29 May 2012 - 07:25

Pa lebac mu poljubim ja sam uzela stan jer je kao trebalo da gleda na puno zelenila!!!

Апсолутно се слажем.
Живим у згради која је окружена бетоном, паркинзима, шинама и стварно ми је мука од тога.
Пријавим се међу првима за стан у Степи јер сам желео да бар мало побегем у природу, бирам и зграду и стан на основу пројеката и планова и на крају испадне да сам погрешно изабрао :-(

Stvarno. Na planu je jasno ucrtano drveće na tom parkingu, i njegovo odsustvo sada, kada je parking završen, predstavlja neprijatno iznenađenje...

Врло непријатно.

Možda im je, zbog budućeg rasta korenja, bio problem da sade drveće tako blizu zgradi, ali to ne objašnjava zbog čega drveće nije postavljeno na manjim mestima za parkiranje s druge strane kolovoza.

И ја сам тако размишљао, али погледај рецимо дрвеће исред зграде 4Ј. Паркинг је на истој удаљености.
Posted Image
(клик на слику за бољу резолуцију)

Jeste da u blizini ima površina sa sačuvanim ostacima starog drveća, ali mi se čini da je drveće oko parkinga neophodno da bi se izbegla mikro-klima koju stvaraju veće betonske površine kada upeče sunce.

Браво.

Pretpostavljam da drveće nije posađeno jer je prošao optimalni period za sadnju drveća u proleće, a kad je bilo zgodno da se to uradi zgrade nisu bile gotove ( početak proleća nakon mrazeva). Sad je već krenula vegetacija pa nije zgodno. Sledeći uobičajen period za sadnju je sredina jeseni npr.oktobar, a i bolja je sadnja u jesen.

Слажем се, али проблем је што нису оставили простор за садњу дрвећа. Ако погледаш паркинг на слици изнад, видећеш да је за саднице направљен простор.
Ако погледаш паркинг испред 4З (слика испод) видећеш 14 паркинг места у низу без и једног места за саднице.

Posted Image

Али зато комшије могу кроз прозор да мењају сијалице на уличном осветљењу ;-)

Морам признати да никад нисам видео глупље решен партер.

Да мало 'развеселим' пост цитираћу Рамба Амадеуса...
"Да се питам, ја бих, посекао све шуме, и за украс поставио од трактора гуме.... Бетон, бетон, само бетон..."
  • 0

#17 ivancosic

ivancosic

V.I.P. član

• Administrators
  • 1,609 posts
  • Location4J L3

Posted 29 May 2012 - 09:05

Umirem od smeha za ovu zamenu sijalica, lud si...

Prvo mi je bilo čudno, jer sam stalno gledao parking 4J i znam da ima drveća na svaka dva parking mesta jedno, i tek sad kapiram kad sam video da neki to nemaju.
  • 0

#18 tanja_4D

tanja_4D

V.I.P. član

• Members
  • 545 posts
  • Location4D L1

Posted 30 May 2012 - 21:43

eeeeee... sto bi Sofronije rekao... ludo burazeru ludo... od zidina oko zgrada (moram da priznam da je moja 4D naaaaajgora) do mikro trotoara, do bandera koji podelise taj mikron od trotoara na dva nano dela... kuku onima sa decom... a o invalidima da ne pricam...al i dalje se radujem kljucevima... sta cu...
  • 0

#19 obi

obi

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 36 posts

Posted 30 May 2012 - 22:01

Drvece u trouglu izmedju blokova 1, 2 i 4 ce verovatno da bude poseceno zbog izgradnje obdanista. Steta!
  • 0

#20 komsinica_lavica

komsinica_lavica

V.I.P. član

• Members
  • 422 posts
  • Location4Ž L1

Posted 31 May 2012 - 07:55

Drvece u trouglu izmedju blokova 1, 2 i 4 ce verovatno da bude poseceno zbog izgradnje obdanista. Steta!

nadam se da nece! to je najlepsi zeleni deo...
mada, kako sam ja shvatila, taj prostor je predvidjen za skolu, a ne za vrtic.i od pocetka zamisljam kako je grade na onom platou gde su sad kucice/kontejneri za radnike, tako da taj lepi zeleni prostor ostaje za skolsko dvoriste...
valjda ce neko imati u vidu takvu mogucnost?
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users