Jump to content

Photo

Nove zgrade uz naselje - bolje nego stepa?

• Please log in to reply
16 replies to this topic

#1 stefanvozd

stefanvozd

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 166 posts
  • Location4J L1

Posted 27 August 2013 - 11:24

prolazio sam skoro kolima uz ulicu koja prati naselje stepa stepanovic
i video da su sagradjene neke zgrade koje stoje odmah uz naselje stepa stepanovic cak i lice na zgrade iz naselja, a sad sam slucajno video da se ti isti stanovi prodaju po ceni od 850e po kvadratu, i to da maltene izgleda kao da je u sklopu naselja,dakle stanari ce imati pristup svom mogucem sadrzaju kao i stanari stepe
evo lokacije

http://goo.gl/maps/AYhuX
(mislim da je cela zelena povrsina na mapi je pretvorena u zemljiste za zgrade, do same ulice koja ide kroz naselje)

evo sajta
http://www.stanbezposrednika.rs/

ne zelim da ih reklamiram,posto vec imam stan u stepi, ali moje pitanje je sledece:
ako je kvadrat 400e jeftiniji nego u stepi,plus je maltene spojeno sa naseljem,sta mislite da li se isplati kupovati od stan gdsa i nervirati se ili je bolje kupiti od ovog privatnog investitora?
  • 0

#2 Vlada85

Vlada85

Član UO Udruženja USNSS

• Udruženje
  • 2,710 posts
  • Location4E, L3

Posted 27 August 2013 - 13:12

Po planu i projektu ulica koja ide od GP1 do GP6 izlazi na Kumodraz 2 bas pored tih zgrada, tako da je to od starta planirano.
Drugo, daleko su one od kvaliteta i infrastrukture Stepe. Imaju gas, ne centralno, izolacija dosta tanka, nema optika, nisam video dobro ukopavanje zgrade (kod nas u proseku 150 sipova po zgradi)... Ali moram priznati da vizuelno lepo izgledaju...
  • 0

#3 Sancho

Sancho

V.I.P. član

• Members
  • 237 posts
  • Location4D L2

Posted 27 August 2013 - 13:42

a i cena stoji od 850E...
  • 0

#4 Vlada85

Vlada85

Član UO Udruženja USNSS

• Udruženje
  • 2,710 posts
  • Location4E, L3

Posted 27 August 2013 - 15:22

Stoji... :)
Ja smatram da je cena u Stepi apsolutno trzisna ali nikako za prodaju u masovnoj stanogradnji i da ne mogu reci da je tu bilo bilo kakve subvencije. Cista trzisna cena. Mogla je da ode dole 200 evra po kvadratu lagano ali dobro. Svi smo se vodili politikom da barem znamo sta kupujemo. Nazalost ispade da moramo da se borimo za sve to...
  • 0

#5 Milance

Milance

Član UO Udruženja USNSS

• Udruženje
  • 278 posts
  • Location4E

Posted 27 August 2013 - 15:31

Kako se investitoru isplati kada su nasi stanovi "najjeftiniji" na trzistu, i kada su gradjeni kao neprofitni i za pomoc gradjevinskoj industriji. ;)
Od jeftinih, nasi stanovi ispadose skupi; ako se uzme u obzir i kretanje cene na trzistu nekretina.
Umesto da nam iz GDS budu zahvalni i da nam izlaze u susret na svakom koraku, oni nas saplicu i podmecu nogu... Jos hoce i da nas gaze...
  • 0

#6 SuperIka

SuperIka

V.I.P. član

• Members
  • 1,421 posts
  • Location2Е L1

Posted 27 August 2013 - 21:57

da se ti isti stanovi prodaju po ceni od 850e po kvadratu

...да, али за "сиву фазу" не и за готов стан.

Иначе та цена је уобичајена за подручје Београда ... осим тешке периферије.

Да, инвеститор им још и тражи 1300 Е за резервацију паркинг места ...

Има усељених - попричајте мало с* њима ... из разговора нисам закључио да треба баш да похрлимо тамо ...
  • 0

#7 malamaja

malamaja

V.I.P. član

• Members
  • 486 posts
  • Location2E L2

Posted 28 August 2013 - 07:27

Ja bi prva dala 1300e za parking mesto i onda je ono moje i samo moje. Ovi 'naši' su dali malo parking mesta, ima da izginemo kad se svi uselimo, a cena garažnog mesta se meri hiljadama eura, tako da 850e po m2, plus 1300e za parking mesto opet je manje nego što smo mi dali po kvadratu i sa besplatnim ali nesigurnim parking mestima :-P
  • 0

#8 SuperIka

SuperIka

V.I.P. član

• Members
  • 1,421 posts
  • Location2Е L1

Posted 28 August 2013 - 10:15

tako da 850e po m2

... за сиву, "СИВУ ФАЗУ" ... а не и за готов стан !
  • 0

#9 stefanvozd

stefanvozd

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 166 posts
  • Location4J L1

Posted 28 August 2013 - 13:51

i u stepi je vecina platila stan u izgradnji, ne znam ni dal je kasarna bila srusena kad sam platio.

al opet ako oni naplacuju 850e kvadrat i profitiraju, kako onda 1290e moze da bude neprofitabilno, a da pritom peru ruke od skole,vrtica, i ostalog prateceg sadrzaja jer "to nije njihova nadleznost vec nadleznost grada"...

pa i iz razgovora sa nasim stanarima niko bas ne bi pohrlio ovde, tako da smo u slicnom skripcu :D
  • 0

#10 Sancho

Sancho

V.I.P. član

• Members
  • 237 posts
  • Location4D L2

Posted 28 August 2013 - 14:26

i u stepi je vecina platila stan u izgradnji, ne znam ni dal je kasarna bila srusena kad sam platio.

al opet ako oni naplacuju 850e kvadrat i profitiraju, kako onda 1290e moze da bude neprofitabilno, a da pritom peru ruke od skole,vrtica, i ostalog prateceg sadrzaja jer "to nije njihova nadleznost vec nadleznost grada"...

pa i iz razgovora sa nasim stanarima niko bas ne bi pohrlio ovde, tako da smo u slicnom skripcu :D

Stefane, 850E za sivu fazu, podrazumeva da ćeš morati uložiti još neku stotinu E po kvadratu, odnosno stanovi su takvi da su u najboljem slučaju postavljena stolarija, razvučena el. i vodovodna instalacija i omalterisani zidovi, sve ostalo završavaš sam...
  • 0

#11 avoren

avoren

Član Udruženja USNSS

• Udruženje - članovi
  • 399 posts
  • Location1G, lamela 2

Posted 28 August 2013 - 14:32

Kada sam ja došao da kupim stan, niko nije pominjao neprofitne stanove. Neprofitni stanovi su u tom trenutku bili oni u Vojvođanskoj za koje je grad bio investiror i koji su išli po konkursu (cena beše nešto više od 1000E po kvm i nezgodna sitnica da PDV mogu da povrate tek posle 20 godina). Od početka shvatam Stepu kao komercijalno naselje. Jeste malo čudno što država pravi komercijalna naselja, ali to je već druga priča. Nije baš ni da se privatni investitori uvek ubiju od predusretljivosti, ukratko, kupac nekretnina će se uvek nervirati, a kao vlasnik će se nervirati doživotno.
Gledajući ovaj sajt, uslove plaćanja, fazu izgradnje, rokove završetka... Ne hvala. Nema baš neki pozitivan vajb.

A trava je kod drugih po pravilu zelenija.
  • 0

#12 stefanvozd

stefanvozd

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 166 posts
  • Location4J L1

Posted 28 August 2013 - 15:34

meni je receno da moram da potpisem da necu prodavati ni izdavati stan 5 godina, zato sto su "neprofitabilni stanovi"..
ne kazem da je bolje kod komsija,samo diskutujem, meni se ova zajednica na forumu koja stiti naselje od kapitalistickih grabaljvica,i ljudi na forumu koji na sve nacine gledaju kako da pomognu jedni drugima, nicim ne moze kupiti, i da se opet pitam opet bih kupio stan u stepi, samo u drugoj zgradi, bez svetlarnika sa pogledom na terasi :D
  • 0

#13 Jeca

Jeca

V.I.P. član

• Members
  • 924 posts
  • Location4GL1

Posted 28 August 2013 - 21:13

Moje pravilo: Kada se konačno odlučim i kupim nove cipele, do sledeće kupovine ne gledam izloge. I ne sekiram se...
  • 0

#14 Milance

Milance

Član UO Udruženja USNSS

• Udruženje
  • 278 posts
  • Location4E

Posted 29 August 2013 - 11:35

Sancho,
mislim da nisi u pravu.
Placa se puna cena ali je kad je stan zavrsen nego dok se gradi, jer investitoru treba novac.
Ne znam za ostale, ali imam poznanika koji je kupio stan u toj zgradi za 850 eur (pare je dao dok se zgrada radila) i uselio se u sredjen stan. Potpuno isto kao mi.
Samo je u ovom slucaju kao veci rizik jer je u pitanju privatni investitor.
  • 0

#15 Sancho

Sancho

V.I.P. član

• Members
  • 237 posts
  • Location4D L2

Posted 29 August 2013 - 12:49

Sancho,
mislim da nisi u pravu.
Placa se puna cena ali je kad je stan zavrsen nego dok se gradi, jer investitoru treba novac.
Ne znam za ostale, ali imam poznanika koji je kupio stan u toj zgradi za 850 eur (pare je dao dok se zgrada radila) i uselio se u sredjen stan. Potpuno isto kao mi.
Samo je u ovom slucaju kao veci rizik jer je u pitanju privatni investitor.

Onda si u pravu ako poznanik tako kaže. Mislio sam da je 850 Eur za stan koji je u sivoj fazi pa ga posle sam završavaš...
  • 0

#16 kimi

kimi

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 63 posts
  • Location6E L2

Posted 30 August 2013 - 10:21

Ja sam cuo da je 1.100e za gotov stan....
  • 0

#17 ivesna

ivesna

Član Udruženja USNSS

• Udruženje - članovi
  • PipPipPip
  • 41 posts
  • Location6Z L2

Posted 30 August 2013 - 13:19

Zna li neko ko je investitor komšijskih zgrada?
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users