Jump to content

Photo

OPREMANJE I NABAVKA ZA VRTIC

• Please log in to reply
48 replies to this topic

#1 BojanB.

BojanB.

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 196 posts
  • Location6E, L1

Posted 14 November 2013 - 15:17

Postovane komsije, udruzenje stanara Naselja Stepa Sepanovic pokrece akciju prikupljanja sredstava za opremanje vrtica.

Kao sto i sami znate vrtic bi tebalo da krene sa radom od 18.11.2013 godine u depandansu u zgradi 6A.
Vrticu su neophodne neke od tehnickih stvari kao sto su cd plejeri, racunar, tv-i itd a sto GDS i grad ne finansiraju.
Zarad udobnijeg i lepseg boravka nase dece u vrticu dosli smo na ideju da pomognemo koliko je u nasoj moci.

Ukoliko ste zainteresovani da pomognete to mozete uciniti uplatom na racun udruzenja:

Primlac: Udruzenje stanara Stepa Stepanovic.
Vojvode Stepe 403v/8, Vozdovac, Beograd
racun : 340-11008545-79
nema poziva na broj

podatke za uplatu mozete naci i na http://stepa.rs/udru...pristupnica.doc izlistajte word fajl do kraja i tu imate racun udruzenja

ukoliko zelite uplata ce vam biti racunata i kao clanarina za clanstvo u udruzenju. To je na vama da naglasite. Uplatite koliko god ste u mogucnosti deci ce to puno znaciti. Ceo proces ce biti krajnje transparentan i imena svih donatora ce se naci na ugovoru o donaciji koji ce se potpisati sa predskolskom ustanovom CJZ

Namera nam je da se kupe radio cd plejeri za svaku sobu po jedan (4 ukupno) i jos ponesto od tehnike ukoliko sakupimo dovoljno sredstava. Ne radi se o prevelikom potebnom iznosu okvirno oko 30 000 dinara sto je dovoljno za gore navedene stvari.
Nadamo se da cemo zajedno uciniti boravak nase dece u novom vrticu prijatnijim i lepsim iskustvom i da cemo im ulepsati detinjstvo koliko god je u nasoj moci.
  • 0

#2 The_Player

The_Player

V.I.P. član

• Members
  • 821 posts
  • Location1D L2 / 399N

Posted 14 November 2013 - 15:41

Nije li pametno da se napravi razlika između donacija i uplata za članstvo, pozivom na broj ili makar jedinstvenom svrhom uplate?
  • 0

#3 SuperIka

SuperIka

V.I.P. član

• Members
  • 2,134 posts
  • Location1А L2

Posted 14 November 2013 - 18:23

... донација или чланарина ... мени свеједно ...

придружујемо се акцији ! Уплаћујем сутра !
  • 0

#4 niki

niki

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 180 posts
  • Location4B

Posted 14 November 2013 - 19:43

Da ne mracim od pocetka, ali TV u vrticu je bar kod nas u starom sluzio da se deca smiruju gledanjem crtaca i turskih serija za vaspitacice tokom spavanja dece.
Ja licno imam problem sa donacijom kojom bi deci kupovali TV. Da li uopste u programu rada sa decom postoji neki deo koji ukljucuje TV?!
  • 0

#5 Tiana

Tiana

Member

• Members
  • PipPip
  • 11 posts

Posted 14 November 2013 - 19:46

Super akcija! Podržavam u potpunosti! Najmlađi su najvažniji!
  • 0

#6 zbuha

zbuha

V.I.P. član

• Members
  • 532 posts
  • Location4EL2 - 17.05.2012.

Posted 14 November 2013 - 21:33

Bojane, odlicna ideja!!!
Upravo sam je i konkretno podrzao :-)
  • 0

#7 Jully4E

Jully4E

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 152 posts
  • Location4E L2

Posted 14 November 2013 - 21:42

Super akcija. Podrzavam i uplacujem sutra. :)
  • 0

#8 MarijaJ 6D

MarijaJ 6D

V.I.P. član

• Members
  • 1,299 posts
  • Location6D lamela 3

Posted 14 November 2013 - 23:34

Podrzavam !!
  • 0

#9 BojanB.

BojanB.

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 196 posts
  • Location6E, L1

Posted 15 November 2013 - 11:02

Da ne mracim od pocetka, ali TV u vrticu je bar kod nas u starom sluzio da se deca smiruju gledanjem crtaca i turskih serija za vaspitacice tokom spavanja dece.
Ja licno imam problem sa donacijom kojom bi deci kupovali TV. Da li uopste u programu rada sa decom postoji neki deo koji ukljucuje TV?!

zato smo i stavili da zelimo da kupimo 4 cd plejera gde bi mogli da pustaju decije pesmice. Ako nesto pretekne moze da se uzme racunar ili tako nesto ne mora TV naravno. U programu rada sa decom ne verujem da postoji neki deo koji se odnosi na TV :)
  • 0

#10 jaca

jaca

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 49 posts
  • Location6g L3

Posted 15 November 2013 - 11:24

Podržavam akciju , odlična ideja
  • 0

#11 Bole

Bole

V.I.P. član

• Members
  • 580 posts
  • Location6K - L2 (407V)

Posted 15 November 2013 - 11:33

Odlična ideja.
Podrška, sa di ubuduće.
  • 0

#12 nevtis

nevtis

V.I.P. član

• Members
  • 385 posts
  • Location4DJ L1 (403S)

Posted 15 November 2013 - 12:09

Ne vidim problem u televizoru. Problem može biti samo u vaspitačima.
Ima stvarno lepih i naučnih emisija za decu, kao i crtanih filmova. Ne vidim ni jedan razlog zašto se TV ne bi koristio u svrhu edukacije, a i smirivanja bazalnog metabolizma dece. (lično ne volim da provodim vreme pored TV i nije mi potreban, ali to ne znači da ne može biti i koristan)
  • 0

#13 niki

niki

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 180 posts
  • Location4B

Posted 15 November 2013 - 12:23

Ja svakako podrzavam akciju da se ne razumemo pogresno, dvoje dece saljem u novi vrtic :)

Da zamoliim da se daju predlozi konkretni sta obezbediti deci sto bi imalo smisla, da se nakon toga napravi spisak onoga sto bi se doniralo i koliko bi kostalo pa da onda uplatimo. Nadam se da se slazete.
  • 0

#14 Bata Lule

Bata Lule

V.I.P. član

• Members
  • 935 posts
  • LocationKo treba zna

Posted 15 November 2013 - 13:03

TV, i DVD služe za otaljavanje rada sa decom. Treba nam aktivno a ne pasivno čuvanje dece. Stoga, za TV nisam, za crtaće nisam, za muziku jesam, za edukativne igračke jesam, za instrumente jesam, za strunjače i sportske rekvizite jesam, slikovnice, pribor za slikanje, ....Poenta je u učenju i druženju a ne sedenju i blejanju.
Čim se pusti crtani film, oni kao hipnotisani sede a vaspitačice se razbeže pa ostane samo jedna mučenica dežurna oko njih a ostale kud koji mili moji.
Neposredno iskustvo im treba a ne posredno, odnosno, sami da prave nešto sa ručicama, sami da važbaju, da razgovaraju, da se posvađaju pa i potuku pa pomire i izvinu, da sviraju, slikaju, igraju. Ne slažem se sa edukacijom putem TV-a. Ja sam kao dete više spoznala praveći sarme od blata i lišća nego što sam dobila gledanjem crtanih filmova.
  • 0

#15 nevtis

nevtis

V.I.P. član

• Members
  • 385 posts
  • Location4DJ L1 (403S)

Posted 15 November 2013 - 13:40

Uopšte nisam imala želju da podstaknem raspravu na temu "TV", to i nije tema (pa je ovo poslednje što ću ovde napisati). Nisam vaspitač niti želim da izigravam advokata, nisam ni to. Samo nekoliko pitanja; Da li vi sa svojim detetom ili eventualno njih dvoje provodite aktivno 8-9h dnevno? Da li mislite da to dete može da izdrži? Da li mislite da vaspitač to može da izdrži sa njih 30oro? Da li VI to možete da izdržite?
  • 0

#16 komsija zavisa

komsija zavisa

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Posted 15 November 2013 - 14:11

To je kao kad bi pitala da li nastavnik može da izdrži 6 časova dnevno. Ne može, kupimo mu televizor.
  • 0

#17 niki

niki

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 180 posts
  • Location4B

Posted 15 November 2013 - 14:51

Zna se koliko nastavnika ide na koliko dece, sigurno nije jedna vaspitacica na 30 djaka. U starom vrticu se nisam mnogo bunio oko TV-a jer sam znao da dete odlazi u nekom trenutku, u ovom ce bogami imati problema ako zele takvu praksu.
Mali prestao da spava tokom dana ali je prinudjen da budan lezi u krevetu jer su takva pravila, ja ga pitam sta si radio to vreme on kaze gledao seriju sa vaspitacicom, a naravno pre toga je dobar deo prepodneva gledao crtace. Veoma je diskutabilno ako dete provede par sati dnevno ispred TV u vrticu!

Ajde da doniramo, ali pazljivo da odaberemo. Bata Lule je dobro napisala.
  • 0

#18 niki

niki

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 180 posts
  • Location4B

Posted 15 November 2013 - 14:55

http://www.blic.rs/V... ... Stepanovic

Indikativno da se skola vise ne spominje ni u jednoj vesti zadnjih nedelja...
  • 0

#19 ZoBu

ZoBu

V.I.P. član

• Members
  • 2,119 posts

Posted 15 November 2013 - 16:29

Podrška za inicijativu. Uskoro će biti i konkretizovana. :)
  • 0

#20 mikkele

mikkele

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 57 posts
  • Location6Л Л2

Posted 15 November 2013 - 20:50

Sa zadovoljstvom podrzavam akciju.
  • 0

0 user(s) are reading this topic