Upis hipoteke

Katera - pogledajte albume

Re: Upis hipoteke

Postod agata 2dj » Sre Okt 31, 2012 8:38 pm

Malamajo,ti i ja smo za nagradu od GDS :lol: !!!!!
Ali jel mora LIČno u katastar? :geek:
Opet sam van Bgd... :mrgreen:
agata 2dj

Pridružio se: Pon Maj 21, 2012 10:05 pm

Postod vlaheta » Sre Okt 31, 2012 8:55 pm

Eeeeee, ja sanjam kad cu se preseliti na ovu temu.... Od 3. sms-a banka me vrti u krug :roll: :cry: :shock: Sad vas samo pratim, da znam koje sledece iznenadjenje da ocekujem. A mislila sam da je privedeno kraju :mrgreen: Kako stoje stvari, smesi mi se drugi anex :?
Korisnikov avatar
vlaheta
V.I.P. član

Pridružio se: Pet Okt 19, 2012 9:31 pm
Status stana: Useljen

Postod Gaga » Čet Nov 01, 2012 2:46 pm

Jutros sam predala zahtev za upis hipoteke u katastar. Nije bilo gužve i bukvalno nisam čekala ni sekund, a išla sam ok pola 11 -11 h. Rečeno mi je da očekujem da će biti gotovo u roku od 7 do 10 dana, što bi bilo lepo od njih.
Ponesite pare za takse i računajte kao što je neko već pisao 0,2% od iznosa kredita koji tražite plus 8640 dinara plus 680 dinara. A ako vaš stan nije pod hipotekom GDS obavezno tražite i da vam izdaju uverenje o tome što će vam verovatno reći vaš službenik iz banke. Napišete rukom na papiru u slobodnoj formi tekst molbe za izdavanje tog uverenja i platite i za to dve takse: jedna je 500, a druga 115 dinara. To uverenje bude gotovo za 3-4 dana. Sve u svemu treba para!
@agata 2dj
Ne moraš ići lično jer niko ne traži ličnu kartu, samo pogledaju papire daju ti da uplatiš takse, vratiš se ponovo sa papirima i uplatnicama i gotovo!
Sačuvajmo drveće u našem naselju!
Korisnikov avatar
Gaga
V.I.P. član

Pridružio se: Sre Jul 25, 2012 10:30 am

Postod Tanja 4D » Pet Nov 02, 2012 11:32 am

Mi smo danas preuzeli iz GDSa papire i nosimo u katastar.
Medjutim, doziveli smo jedno neprijatno iznenadjenje - ispostavilo se da nam je danas zadnji dan da podnesemo zahtev za 2. Aneks!!! Mi smo prvi aneks potpisali 17.9. (tad je bila overa u sudu), pa smo racunali da 60 dana istice 16.11. ali se ispostavilo da GDS ne racuna 60 dana od dana overe u sudu, vec od datuma koji se nalazi u zaglavlju aneksa. Nama u zaglavlju pise 5.9. i eto problema :P
Naravno, na pamet mi ne bi palo da gledam taj datum, u tekstu aneksa pise "60 dana od datuma potpisivanja ovog aneksa", ali izgleda da se ne racuna kada je kupac potpisao :P
Argument iz GDSa glasi "mi smo to napravili 5.9. pa smo vas onda jurili da vi to potpisete", sto naravno uopste nije tacno, otisli smo na potpis cim su nas pozvali.
Pretpostavljam da ima jos ljudi u slicnoj situaciji , tako da dobro obratite paznju na datume!
Nas danas ocekuje jurnjava do katastra , zatim do banke (za potvrdu o statusu kredita) pa nazad u GDS da podnesemo molbu za aneks... bitno da nije dosadno :D
Korisnikov avatar
Tanja 4D

Pridružio se: Sre Avg 15, 2012 12:38 pm

Postod heda » Pet Nov 02, 2012 12:58 pm

Tačno, ugovor je zaključen tek kad obe ugovorne strane potpišu ugovor. I pored toga, čak i ako računaju datum iz zaglavlja 5.9. taj dan se ne računa u rok od 60 dana već naredni dan. Pošto zadnji dan roka pada 4.11. koji je nedelja, poslednji dan roka od 60 dana je 5.11 ( čl.77.st.1. i 2. Zakona o obligacionim odnosima).

Iako nije neposredno vezano za Tanjin problem, još jedna odredba Zakona o obligacionim odnosima je u korist svih kupaca stanova, a tiče se tumačenja ugovora, a koja bi pred sudom dobila poseban značaj u slučaju podnošenja tužbe protiv GDS.
Član 100.
U slučaju kad je ugovor zaključen prema unapred odštampanom sadržaju, ili kad je ugovor bio na drugi način pripremljen i predložen od jedne ugovorne strane, nejasne odredbe tumačiće se u korist druge strane.
Korisnikov avatar
heda
V.I.P. član

Pridružio se: Čet Maj 03, 2012 10:26 am

Postod vlaheta » Pet Nov 02, 2012 6:08 pm

@heda
Ovaj clan 100 bi trebalo napomenuti i na drugim temama
Korisnikov avatar
vlaheta
V.I.P. član

Pridružio se: Pet Okt 19, 2012 9:31 pm

Postod heda » Sub Nov 03, 2012 12:24 am

Kome treba, vidi i ovde.

Šta reći? Koju posluku porati?
Šaljem poruku onima... :D
Korisnikov avatar
heda
V.I.P. član

Pridružio se: Čet Maj 03, 2012 10:26 am

Postod malamaja » Čet Nov 15, 2012 4:41 pm

jel neko ovih dana dobio resenje iz katastra?

ja predala 07.11., medjutim niko se ne javlja, iako je sutra 10 dana

@gaga
za koliko ti je bilo gotovo resenje?
Korisnikov avatar
malamaja
V.I.P. član

Pridružio se: Čet Jul 05, 2012 9:08 am

Postod Gaga » Čet Nov 15, 2012 5:21 pm

Moje resenje jos uvek nije gotovo, a predala sam 01 novembra. Bila sam juce kod pravnice kojoj je dodeljen moj predmet, ona ga je tek 06 novembra dobila, kao putovalo je sa prizemlja do cetvrtog sprata 6 dana!! Sad ga treba otkucati koleginica koja je na bolovanju bila juce, a da li je danas dosla na posao i to uradila ne znam. Toliko o tih njihovih 7-10 dana. Ja sam probala da urgiram i da mi to zavrse do petka, a petak je sutra pa javljam ako kojim cudom bude gotovo.
Sačuvajmo drveće u našem naselju!
Korisnikov avatar
Gaga
V.I.P. član

Pridružio se: Sre Jul 25, 2012 10:30 am

Postod dax » Čet Nov 15, 2012 5:51 pm

Meni je bilo gotovo posle tacno 10 radnih dana. Podigao sam resenje proslog cetvrtka. Medjutim, banka se naknadno setila da mi trazi jos i Uverenje o neresenim zahtevima od RGZ-a. Tako da cu morati da se strpim jos 2-3 radna dana za taj novi dokument. :?
dax

Pridružio se: Sub Sep 08, 2012 8:14 pm

PrethodniSledeća

Povratak na Krediti i PDV