Zgrade iz grupe 1

Slike sa obilazaka gradilišta
Donesi.com

Re: Zgrade iz grupe 1

Postod Martin Mystere » Pet Feb 15, 2013 3:16 pm

Cijena - prava sitnica, 7.200 evrica...
"Vise volim da izgubim novac nego poverenje!" - Robert Bosch

Nadam se da ce ovo da procitaju i oni iz GDS, Telekoma i slicnih firmi - mozda ipak nekako i skontaju na sta je covek time mislio...
Korisnikov avatar
Martin Mystere
V.I.P. član

Pridružio se: Sub Maj 19, 2012 11:54 pm
Status stana: Useljen

Postod nickbg » Pet Feb 15, 2013 5:04 pm

Dali je neko imao prilike da vidi podrume u L1. O koliko kvadrata je reč? Kako su rešeni?
nickbg

Pridružio se: Ned Jul 29, 2012 11:22 am

Postod Bankovici » Pet Feb 15, 2013 7:05 pm

Ja sam zavirila u podrume u našoj zgradi. One koje sam videla su negde 2-3 kvadrata. Svi su ogradjeni drvenim letvama, ili kako god, nešto kao drvena ograda od poda do plafona :lol: Vrlo su ''sigurni''.
U svakom slučaju mi kad smo kupovali stan (pre godinu dana) nije nam rečeno da lamela 1 ima pripadajuće podrume (kad smo videli podrum u ugovoru mislili smo da to svakom pripada), ali nam je rečeno da su svi stanovi sem prizemlja i zadnja dva sprata za vojsku :x
Inače bih rado menjala svoj peti sa podrumom za drugi sprat bez podruma :(
Bankovici
V.I.P. član

Pridružio se: Ned Jan 13, 2013 11:19 pm
Status stana: Primljeni ključevi

Postod cedajovan » Pet Feb 15, 2013 10:17 pm

Bankovici je napisao:Ja sam zavirila u podrume u našoj zgradi. One koje sam videla su negde 2-3 kvadrata. Svi su ogradjeni drvenim letvama, ili kako god, nešto kao drvena ograda od poda do plafona :lol: Vrlo su ''sigurni''.
U svakom slučaju mi kad smo kupovali stan (pre godinu dana) nije nam rečeno da lamela 1 ima pripadajuće podrume (kad smo videli podrum u ugovoru mislili smo da to svakom pripada), ali nam je rečeno da su svi stanovi sem prizemlja i zadnja dva sprata za vojsku :x
Inače bih rado menjala svoj peti sa podrumom za drugi sprat bez podruma :(

ja sam na prvom i mam podrum a ne radim u vojsci....
cedajovan

Pridružio se: Pon Jan 14, 2013 8:50 pm

Postod nemmen » Pet Feb 15, 2013 10:39 pm

Ne znam sto se dize tolika buka oko podruma, moje iskustvo je sledece: jedva sam ugrabio slobodan stan manje kvadrature 37.6 (jer su navodno vec pocetkom februara 2012-e svi bili prodati :roll: sto je vec mnogo puta pominjana fora gds-a) i odmah po interesovanju za pomenuti stan sam bio obavesten o pripadajucem podrumu koji se takodje spominje u kupoprodajnom ugovoru...e sad, cinjenica da uz neke stanove ide i podrum a uz neke ne nije pravedna , to razumem, ali zar niste pitali za podrum/garazu ili bili obavesteni da kupujete samo stan-mislim izbor je na kupcu? Tu bi trebalo da je stvar cista...
Inace podrum koji je meni pripao je vise nego konforan koliko se secam nesto vise od 3,5 mkv jedino sto te drvene ograde ne ulivaju poverenje...valjda ce komsiluk biti normalan ;)
Korisnikov avatar
nemmen
V.I.P. član

Pridružio se: Sre Avg 01, 2012 5:34 am

Postod ZoBu » Pet Feb 15, 2013 11:02 pm

nemmen je napisao:Ne znam sto se dize tolika buka oko podruma

Problem je sledeći: buka oko podruma se diže zato što od strane GDS-a niko ne može da obrazloži po kom kriterijumu je dodeljivana ostava. Takva ostava svakako utiče i na reputaciju kao i vrednost stana, ona olakšava život stanarima koji je imaju. Vi ste, kao i mnogi drugi, dobili ostavu, to je ugovorom precizirano, i to je jako dobro što je tako. Niko ne osporava tu činjenicu, već ovu drugu, da pola zgrade nema ostavu a stan je plaćen po istoj ceni. Vi ste zaštićeni Ugovorom, a i da niste Vama to niko ne može niti sme da ospori. Problem je, dakle, kod onih koji nemaju ostavu, i kriterijumima koji su korišćeni prilikom odlučivanja o pripadanju ostave. Takvih kriterijuma nije bilo, ovo je, izgleda, nezabeležen slučaj u građevinarstvu. Lično sam prisustvovao sceni kada su sami radnici u zgradi ''terali šegu'' na račun ovih ostava, sami svesni besmislenosti takve situacije.
Još nešto, ima mnogo zgrada u kojima postoje neprodati stanovi kojima pripada ostava, i onih koji su prodati i u kojima ljudi uveliko sa porodicama žive bez ostave. Pošto je bez ikakvog sistema negde u GDS-u neko procenjivao kom stanu treba a kom ne treba da ide ostava (mada u samom raspodeljivanju takva logika se ne vidi, jer ostave imaju kako veći tako i najmanji stanovi), da li je u redu da postoji takva situacija u zgradi? GDS bi trebalo da reši ovaj problem, zato ih ne smemo staviti na miru dok se ovo pitanje u potpunosti ne raščisti. Načina ima da se to reši, ali nažalost, bez pritiska sa njima se ne može niti razgovarati, a da ne pričamo o rešavanju ovako krupnih sistemskih stvari. I ovo je, po meni, jedan od povoda za postavljanje pitanja odgovornosti na budućem VELIKOM PROTESTU. Možda ćemo jednoga dana sa nekim drugim ljudima moći u GDS-u da razgovaramo normalnim načinima.
ZoBu
V.I.P. član

Pridružio se: Sub Jul 14, 2012 5:04 pm

Postod nemmen » Pet Feb 15, 2013 11:36 pm

@ZoBu
ok, jedino uporiste tvog nezadovoljstva mogu da nadjem u ocekivanju da gds bude bolji i korektniji od privatnika koji prodaju stanove, sto je donekle opravdano jer ipak gds treba da bude primer kako nesto dobro funkcionise...ali, moje misljenje je da kupcu nisu uskracena prava niti je on doveden u zabludu prilikom kupovine (ako izuzmem ono laziranje slobodnih stanova,govorim iz svog iskustva) - to sto neko ima bolji pogled sa VI sprata ne znaci da smo svi mi ostali osteceni, svako bira stan po voli, standardi moraju da se ispostuju a ostalo sve zavisi od zelja kupca.
I da me neko ne shvati pogresno, nemam razlog da branim gds samo iznosim svoje misljenje...ko zeli stan sa podrumom neka po tom kriterijumu i "filrira" ponudu...

poz
Korisnikov avatar
nemmen
V.I.P. član

Pridružio se: Sre Avg 01, 2012 5:34 am

Postod ljilja » Sub Feb 16, 2013 12:06 am

Ja kada sam kupovala stan u martu 2012. imala sam odredjene kriterijume: da ne bude na suncanoj (zapadnoj) strani, da nije na prizemlju i potkrovlju, da bude blizu Trosarine, da ima podrum itd. Nudili su mi stanove iz 6. i 7. i kada sam se zahvalila i rekla da sam mislila da cu u onolikoj ponudi naci nesto, ali da nazalost, moram da potrazim stan na nekom drugom mestu, onda su mi nasli stan, manje-vise odgovarajuci (sada pricam o velicini prostorija).

Tom prilikom su mi pomenuli da stanovi iz lamele 1 imaju podrume, a stanovi iz lamele 2 ne, ali da su ispod njih garaze i da ce imati prednost prilikom kupovine (u tom momentu jos uvek nisu bile pustene u prodaju, steta, jer su mogle da udju u iznos stambenog kredita). Kasnije se ispostavilo da se garaza prostire celom duzinom zgrade.

Ne znam da li je ijedna prodata s obzirom na sumanutu cenu.
ljilja
V.I.P. član

Pridružio se: Pon Jul 30, 2012 9:32 pm

Postod ZoBu » Sub Feb 16, 2013 12:07 am

nemmen je napisao:ok, jedino uporiste tvog nezadovoljstva mogu da nadjem u ocekivanju da gds bude bolji i korektniji od privatnika koji prodaju stanove, sto je donekle opravdano jer ipak gds treba da bude primer kako nesto dobro funkcionise

U nijednom trenutku nisam spomenuo privatnike, te zato, poštovani komšija, nije mi sasvim jasno zašto si ovo ''uporište'' meni pripisao, a potom ga još i razvio i dao mu uz to vrednostnu kvalifikaciju (napisano: ''sto je donekle opravdano jer ipak gds treba da bude primer...'') :)

nemmen je napisao:to sto neko ima bolji pogled sa VI sprata ne znaci da smo svi mi ostali osteceni

Misim da ovo poređenje nije adekvatno problemu o kojem sam pisao. Imam uz to utisak da se apsolutno ništa nismo razumeli.
ZoBu
V.I.P. član

Postod ZoBu » Sub Feb 16, 2013 12:32 am

nemmen je napisao:ko zeli stan sa podrumom neka po tom kriterijumu i "filrira" ponudu

Nisam želeo da ulazim u dublju raspravu, ali zbog drugih odlučih da se još malo pozabavim ovim pitanjem, nije loše da se zna: ne znam kada ste kupovali stan, ja sam to činio u onom najranijem talasu. Tada ste imali, mislim da je kod većine to bio slučaj, ponudu jednog stana koji ne postoji, tj. stana za koji ni temelj nije bio iskopan, ako biste odustali od toga, iz razloga što radovi nisu započeti, nudili su stan u zgradi koja je donekle već započeta, ali sa određenom manom (da ne pišem koje su mogle biti, kako ne bih deprimirao one komšije koje su eventualno takve stanove kupili). Rezervišete predloženi stan, pogledate zgradu i interesovanjem kod majstora zaključite da ima nedostatak (o čemu Vas, naravno, niko nije u GDS-u obavestio), pa pošto zbog toga ne odgovara onda Vam ponude drugi stan, opet sa nekom specifičnošću, naravno i to odbijte kada odete na ''lice mesta'', te na kraju vas ucene, predlože ''normalan'' stan i kažu ukoliko i ovaj odbijete ne možete više od njih da kupite stan, jel tobože, stopirate prodaju svojim željama, a potražnja je ogromna. Drugim rečima, imaju utisak da samo gube vreme sa vama (profesionalizam GDS-a). Tako se poštovani komšija ''filirala ponuda''. Drugim rečima, ''uvaljuju'' prvo ono što se teže prodaje, pa kada vide da se niste ''upecali'', onda vam ponude ''normalnije'' rešenje ali uz ucenu.

nemmen je napisao:moje misljenje je da kupcu nisu uskracena prava niti je on doveden u zabludu prilikom kupovine

Ako u jednom trenutku saznate da pola zgrade ima ostavu, a pre toga, dok ste čekali useljenje, bili ste u ubeđenju da u vašoj zgradi zbog garaže ostave ne postoje, ne znam kako bi se takva situacija mogla kvalifikovati?
Poslednji put menjao ZoBu dana Sub Feb 16, 2013 12:40 am, izmenjena samo jedanput
ZoBu
V.I.P. član

PrethodniSledeća

Povratak na Obilasci