Nove zgrade uz naselje - bolje nego stepa?

Pravna strana finansija i ostale teme
Donesi.com

Nove zgrade uz naselje - bolje nego stepa?

Postod stefanvozd » Uto Avg 27, 2013 11:24 am

prolazio sam skoro kolima uz ulicu koja prati naselje stepa stepanovic
i video da su sagradjene neke zgrade koje stoje odmah uz naselje stepa stepanovic cak i lice na zgrade iz naselja, a sad sam slucajno video da se ti isti stanovi prodaju po ceni od 850e po kvadratu, i to da maltene izgleda kao da je u sklopu naselja,dakle stanari ce imati pristup svom mogucem sadrzaju kao i stanari stepe
evo lokacije

http://goo.gl/maps/AYhuX
(mislim da je cela zelena povrsina na mapi je pretvorena u zemljiste za zgrade, do same ulice koja ide kroz naselje)

evo sajta
http://www.stanbezposrednika.rs/

ne zelim da ih reklamiram,posto vec imam stan u stepi, ali moje pitanje je sledece:
ako je kvadrat 400e jeftiniji nego u stepi,plus je maltene spojeno sa naseljem,sta mislite da li se isplati kupovati od stan gdsa i nervirati se ili je bolje kupiti od ovog privatnog investitora?
Korisnikov avatar
stefanvozd

Pridružio se: Ned Apr 08, 2012 12:06 pm
Status stana: Useljen

Re: Nove zgrade uz naselje - bolje nego stepa?

Postod Vlada85 » Uto Avg 27, 2013 1:12 pm

Po planu i projektu ulica koja ide od GP1 do GP6 izlazi na Kumodraz 2 bas pored tih zgrada, tako da je to od starta planirano.
Drugo, daleko su one od kvaliteta i infrastrukture Stepe. Imaju gas, ne centralno, izolacija dosta tanka, nema optika, nisam video dobro ukopavanje zgrade (kod nas u proseku 150 sipova po zgradi)... Ali moram priznati da vizuelno lepo izgledaju...
Predsednik Skupštine Stanara 4E lamela 3
Peticija za izgradnju doma zdravlja :http://www.stepa.rs/peticija-dom-zdravlja
Peticija za izgradnju tramvajske linije pored naselja:http://www.peticije24.com/tramvaj_za_kumodraz_i_stepu
Korisnikov avatar
Vlada85
Član UO Udruženja USNSS

Pridružio se: Pon Avg 13, 2012 9:24 am

Postod Sancho » Uto Avg 27, 2013 1:42 pm

a i cena stoji od 850E...
Sancho
V.I.P. član

Pridružio se: Sub Avg 04, 2012 10:23 am

Postod Vlada85 » Uto Avg 27, 2013 3:22 pm

Stoji... :)
Ja smatram da je cena u Stepi apsolutno trzisna ali nikako za prodaju u masovnoj stanogradnji i da ne mogu reci da je tu bilo bilo kakve subvencije. Cista trzisna cena. Mogla je da ode dole 200 evra po kvadratu lagano ali dobro. Svi smo se vodili politikom da barem znamo sta kupujemo. Nazalost ispade da moramo da se borimo za sve to...
Predsednik Skupštine Stanara 4E lamela 3
Peticija za izgradnju doma zdravlja :http://www.stepa.rs/peticija-dom-zdravlja
Peticija za izgradnju tramvajske linije pored naselja:http://www.peticije24.com/tramvaj_za_kumodraz_i_stepu
Korisnikov avatar
Vlada85
Član UO Udruženja USNSS

Pridružio se: Pon Avg 13, 2012 9:24 am

Postod Milance » Uto Avg 27, 2013 3:31 pm

Kako se investitoru isplati kada su nasi stanovi "najjeftiniji" na trzistu, i kada su gradjeni kao neprofitni i za pomoc gradjevinskoj industriji. ;)
Od jeftinih, nasi stanovi ispadose skupi; ako se uzme u obzir i kretanje cene na trzistu nekretina.
Umesto da nam iz GDS budu zahvalni i da nam izlaze u susret na svakom koraku, oni nas saplicu i podmecu nogu... Jos hoce i da nas gaze...
Milance
Član UO Udruženja USNSS

Pridružio se: Sub Avg 25, 2012 9:42 pm

Postod SuperIka » Uto Avg 27, 2013 9:57 pm

stefanvozd je napisao:da se ti isti stanovi prodaju po ceni od 850e po kvadratu

...да, али за "сиву фазу" не и за готов стан.

Иначе та цена је уобичајена за подручје Београда ... осим тешке периферије.

Да, инвеститор им још и тражи 1300 Е за резервацију паркинг места ...

Има усељених - попричајте мало с* њима ... из разговора нисам закључио да треба баш да похрлимо тамо ...
... " слажем се ја децо, да ово чудо проради - велике смо паре уложили, али се никако не слажем " ...
Korisnikov avatar
SuperIka
V.I.P. član

Pridružio se: Pet Maj 11, 2012 7:56 am

Postod malamaja » Sre Avg 28, 2013 7:27 am

Ja bi prva dala 1300e za parking mesto i onda je ono moje i samo moje. Ovi 'naši' su dali malo parking mesta, ima da izginemo kad se svi uselimo, a cena garažnog mesta se meri hiljadama eura, tako da 850e po m2, plus 1300e za parking mesto opet je manje nego što smo mi dali po kvadratu i sa besplatnim ali nesigurnim parking mestima :-P
Korisnikov avatar
malamaja
V.I.P. član

Pridružio se: Čet Jul 05, 2012 9:08 am

Postod SuperIka » Sre Avg 28, 2013 10:15 am

malamaja je napisao:tako da 850e po m2

... за сиву, "СИВУ ФАЗУ" ... а не и за готов стан !
... " слажем се ја децо, да ово чудо проради - велике смо паре уложили, али се никако не слажем " ...
Korisnikov avatar
SuperIka
V.I.P. član

Pridružio se: Pet Maj 11, 2012 7:56 am

Postod stefanvozd » Sre Avg 28, 2013 1:51 pm

i u stepi je vecina platila stan u izgradnji, ne znam ni dal je kasarna bila srusena kad sam platio.

al opet ako oni naplacuju 850e kvadrat i profitiraju, kako onda 1290e moze da bude neprofitabilno, a da pritom peru ruke od skole,vrtica, i ostalog prateceg sadrzaja jer "to nije njihova nadleznost vec nadleznost grada"...

pa i iz razgovora sa nasim stanarima niko bas ne bi pohrlio ovde, tako da smo u slicnom skripcu :D
Korisnikov avatar
stefanvozd

Pridružio se: Ned Apr 08, 2012 12:06 pm

Postod Sancho » Sre Avg 28, 2013 2:26 pm

stefanvozd je napisao:i u stepi je vecina platila stan u izgradnji, ne znam ni dal je kasarna bila srusena kad sam platio.

al opet ako oni naplacuju 850e kvadrat i profitiraju, kako onda 1290e moze da bude neprofitabilno, a da pritom peru ruke od skole,vrtica, i ostalog prateceg sadrzaja jer "to nije njihova nadleznost vec nadleznost grada"...

pa i iz razgovora sa nasim stanarima niko bas ne bi pohrlio ovde, tako da smo u slicnom skripcu :D

Stefane, 850E za sivu fazu, podrazumeva da ćeš morati uložiti još neku stotinu E po kvadratu, odnosno stanovi su takvi da su u najboljem slučaju postavljena stolarija, razvučena el. i vodovodna instalacija i omalterisani zidovi, sve ostalo završavaš sam...
Sancho
V.I.P. član

Pridružio se: Sub Avg 04, 2012 10:23 am

Sledeća

Povratak na Ostalo