Grejanje

Societe Generale u našem kraju!

Re: Grejanje

Postod dvukomanovic » Sre Jan 09, 2013 5:52 pm

Kratko pitanje, da ne otvaram novi topic:
Da li vam radi grejanje?
Ja sam na poslednjem spratu u 6K (Vojvode Stepe 407v) i danas ceo dan su mi hladni radijatori (što nije bio slučaj poslednjih dana).
dvukomanovic

Pridružio se: Ned Okt 07, 2012 10:36 am

Postod Vlada85 » Sre Jan 09, 2013 6:23 pm

Zoves GDS (tacnije Oliveru Markovic) i trazis da izadju na teren. Iz iskustva poslednjeg sprata :) resenje moze biti:
Pumpa (motor) nije pustena u maksimalan pogon (vrlo verovatno). A ovaj sistem to trazi...
Automatski ventili za pustanje viska vazduha u sistemu (koji se nalaze u spratnim ormanima) nisu otvoreni (i stoga prave cepove i sprecavaju da toplota dodje do poslednjih spratova dok su nizi OK)
Vazduh u radijatorima u stanu (sam otklanjas) - ali ovo ne bi trebao da je problem (moze praviti razliku od jednog, maximum 2 stepena u temperaturi)
Predsednik Skupštine Stanara 4E lamela 3
Peticija za izgradnju doma zdravlja :http://www.stepa.rs/peticija-dom-zdravlja
Peticija za izgradnju tramvajske linije pored naselja:http://www.peticije24.com/tramvaj_za_kumodraz_i_stepu
Korisnikov avatar
Vlada85
Član UO Udruženja USNSS

Pridružio se: Pon Avg 13, 2012 9:24 am

Postod dvukomanovic » Sre Jan 09, 2013 6:30 pm

Hvala na odgovoru.
Mislio sam da priključuju neku novu zgradu na grejanje pa da je zbog toga. Vazduh sam redovno ispuštao iz radijatora, dok ga je bilo, sad iz ventila piči samo voda kad odvrnem i to hladna... :?
Ok, zvaću redom, šta da se radi...

EDIT:

Ovo je genijalno, prvo sam zvao Beogradske Elektrane, pa se niko nije javio, pa sam onda zvao izvesnog Nenada čiji broj sam dobio prilikom primopredaje stana, koji mi je rekao da zovem na telefon napisan na ulazu zgrade. Na taj broj mi se javio neki lik koji mi kaže da su "oni iz toplane" odgovorni i da zovem njih. Opet sam zvao BE i opet se niko ne javlja i tu se krug zatvara...
dvukomanovic

Pridružio se: Ned Okt 07, 2012 10:36 am

Postod drgn » Čet Jan 10, 2013 3:27 pm

Bole je napisao:Ukoliko bude još pitanja, tu sam.
Pozdrav.

Imam ja jedno pitanje. :mrgreen:
Da li bi neko mogao da okači neki link sa slikama tih termostatskih ventila koji su ugrađeni u drugim zgradama, jer sam ja danas na radijatorima u 6V video samo obične (nažalost nisam ih uslikao, jer sam bio malko zatečen). Kalorimetri su u ormariću u hodniku, kao što bi i trebalo, jedino mi nije jasno kako su izvođači zamislili da vršim regulaciju.
Sve što je potrebno da zlo pobedi, je da dobri ljudi ne čine ništa.
Korisnikov avatar
drgn

Pridružio se: Čet Dec 20, 2012 3:03 pm

Postod Vlada85 » Čet Jan 10, 2013 4:01 pm

Peticija za izgradnju tramvajske linije pored naselja:http://www.peticije24.com/tramvaj_za_kumodraz_i_stepu
Korisnikov avatar
Vlada85
Član UO Udruženja USNSS

Postod drgn » Čet Jan 10, 2013 4:15 pm

'fala lepo. Na ventilima se nalaze samo narandžasti čepići kao na nekim slikama u katalogu. Valjda će neko da se seti da treba da se namontira i termostat na to, pre nego što nas zovu na primopredaju (koja bi trebalo da je uveliko u toku po njihovim planovima :D).
Korisnikov avatar
drgn

Postod Vlada85 » Čet Jan 10, 2013 4:32 pm

kod mene rade, tako da moze biti da je to do odredjenih zgrada
Korisnikov avatar
Vlada85
Član UO Udruženja USNSS

Postod drgn » Čet Jan 10, 2013 4:48 pm

S obzirom da niko drugi nije pominjao, verovatno je samo u 6V (i sestrinskoj joj 6E). Možda će da nam termostate daju "na ruke", zajedno sa kuhinjskim bojlerom i slavinom, pa da se sami igramo.
Korisnikov avatar
drgn

Postod somit » Čet Jan 10, 2013 4:51 pm

i kod nas je bilo tako, pa su posle namestali... pisao sam na nekoj temi... pitajte sefa za vasu zgradu kad stizu termo ventili, i ostavite im kljuc od stana da vam ugrade...
somit
V.I.P. član

Pridružio se: Čet Maj 03, 2012 2:05 pm
Status stana: Useljen

Re: Grejanje-racun novembar

Postod slozeni » Čet Jan 10, 2013 4:59 pm

Racun infostan decembar, grejanje novembar???

grejanje nov 2012 = 4563 din
grejanje angazovana snaga=2702 din (ovo je onaj fiksni deo koji se ove godine deli na 6 meseci,a od naredne grejne sezone na 12 meseci)

rebara 31+isparivac u kupatilu.
termostati ceo mesec na maksimumu 6(vise od ovoga ne moze).

@Bole

da ponovim kalkulaciju

((broj rebara u stanu x 0.18)KW+0,5KW(isparivac kupatilo))/ 6meseci,kalkulacija za angazovanu snagu za ovu grejnu sezonu,sledeca se deli sa 12 meseci,to znaci da od oktobra stavka "grejanje angazovana snaga" za moj stan je 1351 din.

Sve sto si napisao o proracunu je potvrdjeno.
Hvala najlepse
Poslednji put menjao slozeni dana Čet Jan 10, 2013 5:25 pm, izmenjena samo jedanput
Nevidjeni arhitektonski novitet stepeniste-svetlarnik/komsijina terasa.Objekti na kojima je implementirano resenje su 4J,4E,4Đ,4Z.Posetite 4J L1 da vidite ovo cudo arhitekture.Za prvih 100 posetilaca ulaz besplatan.
slozeni

Pridružio se: Sub Jun 09, 2012 7:48 pm

PrethodniSledeća

Povratak na Tehnički problemi i rešavanje istih