1 DJ

Škola stranih jezika

Re: 1 DJ

Postod nemmen » Pon Jul 15, 2013 10:21 am

biljka1dj/2 je napisao:po dogovoru, evo primedbi koje su stanari lamele 2 imali na tehnicku ispravnost zgrade, ako jos neko nesto prijavi dopisacu, pozdrav B.

Tehnički problemi u lameli 2, zgrada 1Đ

- svetlo u hodnicima i stepeništu ne radi – osigurači i sijalice (problem)
- ulazna vrata škripe i ne zatvaraju se, zaključavanje teže
- na vetrobranskim vratima fali jedno staklo (dole levo)
- voda od kišnice teče oko oluka (a ne kroz oluk) koji prolaze kroz terase i plavi zidove i terasu
- polomljene pločice (ispred ulaznih vrata i na stepenicama) i nisu dobro ofarbani gelenderi
- spoljna stepeništa i prolazi ispred zgrade nisu međusobno povezani između dva dela zgrade, tako da nije moguć direktan prolaz prema gornjem delu naselja već mora da se kruži preko prilazne rampe (nema direktnog ulaza u zgradu stepenicama)
- oštećeni i isprljani zidovi na stepeništu i po hodnicima, potrebno krečenje
- ne radi zajednička antena
- bučan interfon
- otvoreni ormarići sa meračima za potrošnju struje u prizemlju, tražiti ključeve
- postavljanje imena na interfon i sandučiće

Pitanja za GDS
- pitanje šta sve spada pod “zajedničke prostorije” a šta pod “zajednička struja” (podrumi, garažna mesta?), kako se plaća potrošnja
- protivpožarna zaštita: kako funkcioniše
- pitanja vezana za podrume, odnosno stanove koji imaju i stanove koji nemaju podrum a plaćena ista cena po kvadratnom metru prilikom kupovine stana, i pitanja vezana za garaže (održavanje, zajednička struja)

Ok, pravim ukupnu listu primedbi za celu zgradu a upravo i pricam sa Ivanom o tome...sto se odrzavanja zgrade tice kontaktirao sam Dragisu i vec su zamenjene sijalice kod mene u ulazu, momak upravo krece da isto uradi i u vasem...poslacu mail sa obavestenjem svim prijavljenim stanarima u vezi odrzavanja zgrade.
Korisnikov avatar
nemmen
V.I.P. član

Pridružio se: Sre Avg 01, 2012 5:34 am
Status stana: Useljen

Postod biljka1dj/2 » Pon Jul 15, 2013 10:34 am

Savrseno, merci!
biljka1dj/2

Pridružio se: Sub Jun 22, 2013 12:52 pm

Postod talejo20 » Uto Jul 16, 2013 1:12 pm

Pozdrav svim komšijama... ja sam Jovan stan 20/L1....

- da li se kod Vas čuje bojler, u smislu nekog pucketanja iz njega, kada je isključen ????

to se kod nas dešava od samog početka
talejo20

Pridružio se: Pon Jul 15, 2013 9:58 pm

Postod albertina » Uto Jul 16, 2013 6:48 pm

I kod mene pucketa stalno kada je isključen, čuje se i neko neprijatno povremeno zujanje dok radi, nije strašno, ali je poprilično iritirajuće. Došli su pre par dana ovi serviseri iz Metalca i rekli mi da se to pucketanje dešava zbog velikog pritiska i pene unutar bojlera, te da nije kvar u samom bojleru. Za ovo zujanje bojera dok je uključen su mi rekli da je verovatno u pitanju ventil, a to su postavljali izvođači radova, u ovom slučaju SET. U stanu je bio Darko iz SET-a, i kaže mi da je ventil ispravan, međutim, bojler i dalje zuji dok radi. To je iritirajuće jer se zujanje javlja u jednakim vremenskim intervalima i traje sve dok je bojler uključen, tako da ću zvati opet izvođače da rešavaju to kako znaju i umeju.
albertina
V.I.P. član

Pridružio se: Čet Jun 21, 2012 6:09 pm

Postod biljka1dj/2 » Uto Jul 16, 2013 8:09 pm

Cao narode, ima novosti vezano za struju: moze da se prijavi novi prikljucak (iako jos uvek nema informacije na zgradi), provereno za oba ulaza zgrade 1DJ (399P i 399R), treba da se ponese ugovor o kupoprodaji stana i fotokopija, licna karta i 1683 dinara. EDB na Banovom brdu, Pozeska 71, rade od 7h30 do 20h i subotom 7h30 do 14h. Nisam pitala za ostale ulaze u jedinicama, ali s obzirom da ima desetak novih dosijea iste boje na jednom mestu, pretpostavljam da su sve zgrade sada prijavljene, pozdrav
biljka1dj/2

Postod nemmen » Uto Jul 16, 2013 8:31 pm

biljka1dj/2 je napisao:Cao narode, ima novosti vezano za struju: moze da se prijavi novi prikljucak (iako jos uvek nema informacije na zgradi), provereno za oba ulaza zgrade 1DJ (399P i 399R), treba da se ponese ugovor o kupoprodaji stana i fotokopija, licna karta i 1683 dinara. EDB na Banovom brdu, Pozeska 71, rade od 7h30 do 20h i subotom 7h30 do 14h. Nisam pitala za ostale ulaze u jedinicama, ali s obzirom da ima desetak novih dosijea iste boje na jednom mestu, pretpostavljam da su sve zgrade sada prijavljene, pozdrav

najzad - hvala za info ;) valjda nas nece docekati iznenadjenje sa prvim racunom...
Korisnikov avatar
nemmen
V.I.P. član

Postod TDS » Sre Jul 17, 2013 8:43 pm

Hvala @biljka 1dj/2
Korisnikov avatar
TDS

Pridružio se: Sre Maj 08, 2013 4:17 pm

Postod biljka1dj/2 » Sre Jul 17, 2013 9:14 pm

Molim Hogare, i drugi put. Jeste li videli kako su progledala oba ulaza, jeste da je tek prva ruka ali se bas vidi da je ocisceno, kako ce ovo biti lepe zgrade... Kad ce primopredaja zgrade, sta kaze GDS (ako ista kaze s obzirom na ove jadne ljude kojima odlazu useljenje)? Iz ovog ulaza je samo 7-oro ljudi odgovorilo na pitanje o tehnickim primedbama na zgradu, ostalima je znaci sve potaman, tim bolje... a ulazna vrata skripe li skripe, nema neprimetnog sunjanja, sve se cuje (takoreci specifican sistem za nadzor ulazaka i izlazaka...)
biljka1dj/2

Postod nemmen » Čet Jul 18, 2013 8:04 pm

biljka1dj/2 je napisao:Molim Hogare, i drugi put. Jeste li videli kako su progledala oba ulaza, jeste da je tek prva ruka ali se bas vidi da je ocisceno, kako ce ovo biti lepe zgrade... Kad ce primopredaja zgrade, sta kaze GDS (ako ista kaze s obzirom na ove jadne ljude kojima odlazu useljenje)? Iz ovog ulaza je samo 7-oro ljudi odgovorilo na pitanje o tehnickim primedbama na zgradu, ostalima je znaci sve potaman, tim bolje... a ulazna vrata skripe li skripe, nema neprimetnog sunjanja, sve se cuje (takoreci specifican sistem za nadzor ulazaka i izlazaka...)

Sa gds-om je uvek zanimljivo, Lucica sam po nekom privatnom pitanju jurio 15 dana da mi odgovori na mail...nadam se da ce po pitanju primopredaje zgrade biti azurniji (mada mu svejedno dosadjujem :twisted: ). Ako ti je za utehu u nasem ulazu je uocen problem na nivou zgrade prijavio samo jedan komsija i to greskom - mislio je da se odnosi na stan...svejedno, imam tvoj spisak i par dopuna pa cemo izgurati to kad dodje na red. Ulazna vrata cu pokusati sa Dragisom (GILE) da resim u subotu.
Korisnikov avatar
nemmen
V.I.P. član

Postod zule11 » Ned Jul 21, 2013 8:53 pm

Pozdrav za komšije iz zgrade prekoputa!

Jedna mala molba - molim Vas da ne bacate kese sa smećem u žardinjeru koja se nalazi ispred naše zgrade, na pešačkoj stazi koja nas spaja... Kontejneri se nalaze samo 100 metara niže... (pošto je primećeno da pojedini stanari iz vaše zgrade to rade kada krenu pešice ka Kružnom toku/ IDEI / ul. V. Stepe)

Žardinjere, ako neko možda ne zna, ne prazni gradska čistoća, već firma koja je angažovana za čišćenje i održavanje zgrade. Pošto mi još uvek nismo formirali skupštinu stanara ni izabrali firmu za čišćenje - rizikujemo da nam se na tom mestu ponovo formira gomila smeća, koju vetar onda raznosi na sve strane.

Unapred hvala na razumevanju i veliki pozdrav!
Korisnikov avatar
zule11
Član Udruženja USNSS

Pridružio se: Uto Okt 16, 2012 1:23 pm

PrethodniSledeća

Povratak na GP1